Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασα την βιλβο.παρα πολυ καλη.μια ερωτηση οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ το πηρα μεταχειρισμενο κια ηταν ηδη ροοτ.δεν χερω αν εχει πειραξει csc.πως το επαναφερω οπως ηταν απο μαμα?
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβασα την βιλβο.παρα πολυ καλη.μια ερωτηση οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ το πηρα μεταχειρισμενο κια ηταν ηδη ροοτ.δεν χερω αν εχει πειραξει csc.πως το επαναφερω οπως ηταν απο μαμα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

 

Διαβασε τον οδηγο για uroot.Πρεπει να περασεις το μαμα firmware

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα την βιλβο.παρα πολυ καλη.μια ερωτηση οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ το πηρα μεταχειρισμενο κια ηταν ηδη ροοτ.δεν χερω αν εχει πειραξει csc.πως το επαναφερω οπως ηταν απο μαμα?

 

Αν θες πέρασε την επίσημη rom που ήρθε η συσκευή σου με τον παρακάτω εύκολο οδηγό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2088809

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανουμε το note monitor δηλαδη με καποιο καλωδιο ανταπτορα να του δωσουμε σημα βιντεο και να το δουμε στην οθονη? πχ απο μια καμερα ή απο ενα dvd ή καποια αλλη πηγη ?

 

Με τα πάντα μπορείς να το συνδέσεις,δες εδώ

 

me > you
Link to comment
Share on other sites

Με τα πάντα μπορείς να το συνδέσεις,δες εδώ

 

 

Καταπληκτικο ξερεις που μπορω να βρω αυτο το καλωδιακι;:)

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικο ξερεις που μπορω να βρω αυτο το καλωδιακι;:)

 

Δες στο eBay , υπάρχουν πάρα πολλά, γράψε otg

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πέρασε την επίσημη rom που ήρθε η συσκευή σου με τον παρακάτω εύκολο οδηγό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2088809

 

Ευχαριστω.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανουμε το note monitor δηλαδη με καποιο καλωδιο ανταπτορα να του δωσουμε σημα βιντεο και να το δουμε στην οθονη? πχ απο μια καμερα ή απο ενα dvd ή καποια αλλη πηγη ?

Το Note II μπορεί να κάνει πολλά πράγματα μέσω της θύρας USB, αλλά δεν μπορεί να κάνει αυτό που ζητάς. Δεν μπορεί δηλαδή η οθόνη του Note II να γίνει monitor και να απεικονίζει σήμα video από κάποιο DVD player ή άλλη πηγή. Για να γίνει αυτό απαιτείται ειδικό h/w (δεν ξέρω αν υπάρχει) και ειδική εφαρμογή (app) στη συσκευή που να συνεργάζεται με αυτό το h/w. Είναι όπως στο PC που χρειάζεσαι εδική video capture κάρτα ή ειδικό video capture USB stick και ειδική εφαρμογή για να κάνεις αυτό που θέλεις.

 

Το καλώδιο USB OTG που ψάχνεις να βρεις ΔΕΝ κάνει αυτό που θέλεις από μόνο του!

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαλαρωστε λιγο ειπαμε οτι το κινητο φυσαει αλλα δεν είναι υπολογιστης ούτε βιντεοκαμερα δεν ειναι δορυφορική καλωδιακή δεν ειναι dslr μηχανη δεν ειναι τοστιερα ...:lol:

 

Ρελαχ ...

Φιλε μου φεν γίνεται αυτο που λες δεν ειναι μονιτορ ...

Το usb ειναι για να συνδέσεις κανα φλασακι κανα δισκο σκληρο και τετοια πραγματα ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Παιδια θέλω τη βοηθεια σας σε κάτι!!

Εντελώς ξαφνικά δεν μου διαβαζει την κάρτα μνήμης!!!

Μου έβγαλε ένα σημαδακι στα αριστερά της οθόνης κ κατεβάζοντας " την κουρτίνα ":p (συγνώμη δεν θυμάμαι πως λέγεται) μου έγραφε ότι δεν υπάρχει sd card :blink:

Έκανα επανεκινηση ,τίποτα !εβαλα κ έβγαλα την κάρτα- ενω το εκλεισα πρώτα - πάλι τίποτα!!!!

Τι έγινε;;;;;

Έχω της Kingston class 10 16 gb κ είναι καινούργια :)

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων :O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Παιδια θέλω τη βοηθεια σας σε κάτι!!

Εντελώς ξαφνικά δεν μου διαβαζει την κάρτα μνήμης!!!

Μου έβγαλε ένα σημαδακι στα αριστερά της οθόνης κ κατεβάζοντας " την κουρτίνα ":p (συγνώμη δεν θυμάμαι πως λέγεται) μου έγραφε ότι δεν υπάρχει sd card :blink:

Έκανα επανεκινηση ,τίποτα !εβαλα κ έβγαλα την κάρτα- ενω το εκλεισα πρώτα - πάλι τίποτα!!!!

Τι έγινε;;;;;

Έχω της Kingston class 10 16 gb κ είναι καινούργια :)

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων :O

 

Βαλτην στο pc να δεις εκεί την διαβάζει; Αν την διαβάζει μετέφερε τα αρχεία σου και κάνε μια διαμόρφωση. Ξαναβαλτην στο τηλέφωνο και ξαναδοκιμασε.

Αν δεν την διαβάζει στο pc τότε τα έπαιξε η κάρτα...και σου εύχομαι να είναι αυτό.

Επίσης αν έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις μια άλλη κάρτα στο τηλέφωνο θα βοηθούσε να βγάλεις συμπέρασμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Παιδια θέλω τη βοηθεια σας σε κάτι!!

Εντελώς ξαφνικά δεν μου διαβαζει την κάρτα μνήμης!!!

Μου έβγαλε ένα σημαδακι στα αριστερά της οθόνης κ κατεβάζοντας " την κουρτίνα ":p (συγνώμη δεν θυμάμαι πως λέγεται) μου έγραφε ότι δεν υπάρχει sd card :blink:

Έκανα επανεκινηση ,τίποτα !εβαλα κ έβγαλα την κάρτα- ενω το εκλεισα πρώτα - πάλι τίποτα!!!!

Τι έγινε;;;;;

Έχω της Kingston class 10 16 gb κ είναι καινούργια :)

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων :O

Δυστυχώς έχει ξανασυμβεί σε 2-3 παιδιά εδώ στο forum και το αποτέλεσμα ήταν να καεί η microSD... :(

 

Δοκίμασε να διαβάσεις (ή να φορμάρεις) την κάρτα απ' το PC σου (μέσω USB adaptor ή card reader). Αν δεν τη βλέπει και δεν μπορεί να τη φορμάρει τότε μάλλον τα έπαιξε η κάρτα και την πας κατευθείαν πίσω στο μαγαζί που την πήρες ζητώντας άλλη. Οι περισσότερες καλές κάρτες έχουν πολλά χρόνια εγγύηση (μερικές εφ όρου ζωής) οπότε λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Edit: Με πρόλαβε ο pandrits.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο!!!! Ούτε το Mac μου την βλέπει:mad::mad:

Άρα τα παίξε η καρτα!!!! Γιατι όμως έγινε αυτο;;;;; Τι έφταιξε;;;;:confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο!!!! Ούτε το Mac μου την βλέπει:mad::mad:

Άρα τα παίξε η καρτα!!!! Γιατι όμως έγινε αυτο;;;;; Τι έφταιξε;;;;:confused:

 

Κάνε το σταυρό σου που τα έπαιξε η κάρτα και όχι ο card reader του τηλεφώνου:)

Εμένα ήταν SanDisk 32gb και κοντεύει το μνημόσυνο...:p

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το σταυρό σου που τα έπαιξε η κάρτα και όχι ο card reader του τηλεφώνου:)

Εμένα ήταν SanDisk 32gb και κοντεύει το μνημόσυνο...:p

 

Απλα αναρωτιέμαι τι να έγινε!!!!! Θα πάρω μια καλύτερη αυτη τη φορα :) Της Samsung ισως!!

Επειδη είμαι νέα στα android αυτο έχει γίνει κ σε αλλα κινητά με sd card ή είναι θέμα του note !???

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Απλα αναρωτιέμαι τι να έγινε!!!!! Θα πάρω μια καλύτερη αυτη τη φορα :) Της Samsung ισως!!

 

Φιλε μου της samsung παρε, δοκιμασμενη μηνες τωρα .

Link to comment
Share on other sites

Απλα αναρωτιέμαι τι να έγινε!!!!! Θα πάρω μια καλύτερη αυτη τη φορα :) Της Samsung ισως!!

 

Να σου πω την αλήθεια εγώ νόμιζα πως υπήρχε προβληματική παρτίδα στις SanDisk επειδή τα περισσότερα παιδιά εδώ είχαμε SanDisk 32. Δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί πρόβλημα σε Kingston...τώρα τι μπορεί να φταίει...ένας Θεός ξέρει!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο!!!! Ούτε το Mac μου την βλέπει:mad::mad:

Άρα τα παίξε η καρτα!!!! Γιατι όμως έγινε αυτο;;;;; Τι έφταιξε;;;;:confused:

Μεγάλη ερώτηση αυτή...

 

Κάποτε είχα το HTC HD2 και μου έκαψε μια SanDisk 8 GB (ή 16 GB, δεν θυμάμαι ακριβώς) microSD... Την είχα πάρει από e-Shop και μου την αντικατέστησαν με άλλη, αλλά μετά πούλησα το HD2 και πήρα το iPhone 4, οπότε δεν δοκίμασα την καινούρια με το HD2 για να ξέρω αν έφταιγε αυτό. Τώρα διαβάζω εσένα και 2-3 άλλα παιδιά που τους συνέβη το ίδιο πράγμα... Λες και οι συσκευές για κάποιον λόγο "ζορίζουν" τις κάρτες. Πάντως μέχρι στιγμής η SanDisk 64 GB microSDXC που έχω στο Note II παίζει μια χαρά. Στους επόμενους μήνες θα φανεί αν αντέξει (και δεν είναι και φτηνή).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με την κάμερα αντιμετώπισε κανεις ; εγω το εχω μια εβδομάδα απο το birdphone.gr το πήρα αλλα με βγάζει σφάλμα καμερας κατέβασα το flashlight να δουλεύει και σαν φακός έβαλα 64 gb κάρτα μνήμης και μόλις τα έκανα δούλεψε για 2 μέρες αλλα μετα πάλι έβγαζε το σφάλμα καμερας την κάρτα μνήμης την βλέπει κανονικά το τηλέφωνο ....έκανα επανεκινηση και έκανα και reset επαναφέροντας τις εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλα δεν έγινε τίποτε πριν το στείλω να το δούνε μήπως μπορω να κάνω κάτι και δεν το εχω κανει ;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω απο προχθες του Note II. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Περιμενω να στρωσει και η μπαταρια για να εχω ολικη αποψη.

Μιας και το κινητο χαρακτηριζεται ως μικρη ταμπλετα, ειναι πολυ κριμα το οτι δεν δεχεται εφαρμογες για ταμπλετες. Δεν βρισκω λογο γιατι να μην το κανει...

 

Μια ερωτηση σρχαριου... μου εχει βγει αριστερα της οθονης ενα "αυτακι" το οποιο εμφανιζει μια καθετη μπαρα με εφαρμογες. Πως εμφανιστηκε ξαφνικα; Επαιζα με τις ρυθμισεις αλλα δεν θυμαμαι κατι σχετικο... Δεν εχω βρει πως προδθετω σε αυτη και εφαρμογες. Μονο να αφαιρω μπορω.

 

Και μια τελευταια, προς το παρον,ερωτηση. Ποιον θεωρειτε τον πιο καλο launcher για τη συγκεκριμενη συσκευη;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εχω 4 μέρες την ωμεγα 11 με 4.2.1.

Ενω πριν πάλι με την παλια ωμεγα σε 4.1.1 φορτιζα το νοτελι καθε 1.5 με 2 μερες .

Με την ιδια χρηση τωρα με το ζορι μου βγαζει την μια μερα με το ζορι .

Δεν αλλαξα τπτ ιδια προγράμματα ιδιος κερνελ ολα ιδια ....

Το ιδιο και σε φιλο μου σε πωλονικη 4.1.2 official .

 

Κλαιν μαιν είναι η γνωμη μου για την 4.1.2

Θα γυρισω σε 4.1.1 μου φαίνεται. ..

 

Εγώ πάλι με γαλλική official 4.1.2 δεν έχω δει κάποια διαφορά προς τα κάτω, μη πω ότι βλέπω προς τα πάνω. Η αυτονομία του Note II ειναι πραγματικά φανταστική.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με την κάμερα αντιμετώπισε κανεις ; εγω το εχω μια εβδομάδα απο το birdphone.gr το πήρα αλλα με βγάζει σφάλμα καμερας κατέβασα το flashlight να δουλεύει και σαν φακός έβαλα 64 gb κάρτα μνήμης και μόλις τα έκανα δούλεψε για 2 μέρες αλλα μετα πάλι έβγαζε το σφάλμα καμερας την κάρτα μνήμης την βλέπει κανονικά το τηλέφωνο ....έκανα επανεκινηση και έκανα και reset επαναφέροντας τις εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλα δεν έγινε τίποτε πριν το στείλω να το δούνε μήπως μπορω να κάνω κάτι και δεν το εχω κανει ;

Ναι να φλασαρεις μια stock rom με pc odin και απο το recovery να κανεις wipe cache και factory reset.Μαλλον το flashlight τα εκανε ροϊδο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat: Κώστα μια ερώτηση για το S Pen, επειδή το δουλεύεις πολύ: Παρατήρησες να έχει αλλοιωθεί η απόκρισή του σε σχέση με όταν ήταν τελείως καινούριο; Η μυτούλα του συνεχίζει να δουλεύει όπως την πρώτη μέρα ή έχεις δει κάποια φθορά και αλλαγή της συμπεριφοράς του;

 

Σε ρωτάω γιατί εγώ πολλές φορές αποφεύγω να χρησιμοποιώ το S Pen γιατί φοβάμαι μήπως το φθείρω και χαλάσει... Απλά έτσι όπως το βλέπω μου φαίνεται πολύ ευαίσθητο... :worry:

 

Η ερώτηση απευθύνεται και στους υπόλοιπους αναγνώστες του thread. Όποιοι δουλεύουν το S Pen πολύ συχνά ας αναφέρουν την εμπειρία τους από τη χρήση του και αν παρατηρούν κάποια αλλοίωση σε σχέση με όταν ήταν καινούριο. Ευχαριστώ όλους.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Η απόκριση του spen πειράζεται αν δεν κάνω λάθος...πρέπει να υπάρχει κ σχετικό βιντεάκι στο youtube που το μοντάρει κάποιος αλλά δε μπορώ αυτή τη στιγμή να ψάξω..

Εύκολη υπόθεση μου φάνηκε γενικά αν κ δεν έχει χρειαστεί να το δω επί του πρακτέου ακόμα αφού σπάνια χρησιμοποιώ spen.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...