Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως γνωριζετε μετα την αποκρυψη μιας εφαρμογης πως την ξαναβρισκω ή την επαναφερω?

Όταν είσαι στο μενού πατάς το αριστερά πλήκτρο αφής και κάτω κάτω έχει επιλογή για δεις τις κρυμμένες

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν είσαι στο μενού πατάς το αριστερά πλήκτρο αφής και κάτω κάτω έχει επιλογή για δεις τις κρυμμένες

 

ενταξει ειμαι τραγικος,ποτεδεν το εσυρα λιγο πιο κατωγια να δω το εμφανιση κρυμμενων εφαρμογων...δεν φανταστηκα οτι θα ειχε κι αλλο... :wacko: σε ευχαριστω πολυ!

Metropolis watches and thoughtfully smiles...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειμαι τραγικος,ποτεδεν το εσυρα λιγο πιο κατωγια να δω το εμφανιση κρυμμενων εφαρμογων...δεν φανταστηκα οτι θα ειχε κι αλλο... :wacko: σε ευχαριστω πολυ!

 

Χαχαχα και εγώ και καμιά εβδομάδα το έψαχνα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όταν δέχομαι κλήσεις από αριθμούς που δεν είναι αποθηκευμένοι στην μνήμη του note2 πχ 2101234567 γράφει:Αθήνα-Πειραιάς-Σαλαμίνα.

Η σε κάποιον αρ.κινητού πχ 6971234567 μου γράφει:Κινητά Ελλάδας.

Το κάνει και σε εσάς αυτό;

Από που παίρνει πληροφορίες;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

settings, about device, build number (χαμηλά)

 

Το βρηκα αυτο. Οταν καλω το *#1234# και μου δειχνει AP ειναι το PDA στο Sammobile?

 

Πηρα και στη samsung να το επιβεβαιώσω και μου ειπαν οτι ειναι ελληνικο. Εψαξα και το βρηκα και στο sammobile και ολα καλα

 

Όταν δέχομαι κλήσεις από αριθμούς που δεν είναι αποθηκευμένοι στην μνήμη του note2 πχ 2101234567 γράφει:Αθήνα-Πειραιάς-Σαλαμίνα.

Η σε κάποιον αρ.κινητού πχ 6971234567 μου γράφει:Κινητά Ελλάδας.

Το κάνει και σε εσάς αυτό;

Από που παίρνει πληροφορίες;

 

ναι μου το εκανε προχθες.Καλο αυτο να ξερεις απο που ειναι το τηλεφωνο

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα αυτο. Οταν καλω το *#1234# και μου δειχνει AP ειναι το PDA στο Sammobile?

 

Πηρα και στη samsung να το επιβεβαιώσω και μου ειπαν οτι ειναι ελληνικο. Εψαξα και το βρηκα και στο sammobile και ολα καλα

 

 

σε μενα γραφει:

AP: N7100XXALIJ

CP: N7100XXALIH

CSC: N7100COSALIB

ξερετε τι σημαινουν;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας συνδέσει το κινητό με μια κάμερα, θέλω να προβάλω live στο κινητό ό,τι τραβάει η κάμερα.

Να έχω ΕΙΣΟΔΟ εικόνας δηλαδή, όχι έξοδο.

Γίνεται; :spider:

Link to comment
Share on other sites

Πω πω... μας ξεχασανε με την 4.1.2.... :(

 

Τι να το κανεις απο αυτα που ακουω ριχνει την αυτονομια 20%

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όταν δέχομαι κλήσεις από αριθμούς που δεν είναι αποθηκευμένοι στην μνήμη του note2 πχ 2101234567 γράφει:Αθήνα-Πειραιάς-Σαλαμίνα.

Η σε κάποιον αρ.κινητού πχ 6971234567 μου γράφει:Κινητά Ελλάδας.

Το κάνει και σε εσάς αυτό;

Από που παίρνει πληροφορίες;

 

δεν θυμαμαι αν ειναι αο την ICS αλλα απο την JB και μετα το ειχε το android κανονικα...φαντασου το εχει το NS μου.

Συνδεεται με την μια με τον σερβερ και παιρνει πληροφοριες απο που ειναι το κινητο που σε εχει καλεσει.

 

ειναι πολυ καλο ειδικα αν σε παιρνουν πολλα τηλεφωνα σταθερα και ταξιδευεις πολυ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας συνδέσει το κινητό με μια κάμερα, θέλω να προβάλω live στο κινητό ό,τι τραβάει η κάμερα.

Να έχω ΕΙΣΟΔΟ εικόνας δηλαδή, όχι έξοδο.

Γίνεται; :spider:

 

Για καμερα δεν ξερω,για τη φωτογραφικη μου που ειναι canon χρησιμοποιω την εφαρμογη dslr controller και δουλευει αψογα..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας συνδέσει το κινητό με μια κάμερα, θέλω να προβάλω live στο κινητό ό,τι τραβάει η κάμερα.

Να έχω ΕΙΣΟΔΟ εικόνας δηλαδή, όχι έξοδο.

Γίνεται; :spider:

 

Γίνεται με IP camera. Επίσης γίνεται να βλέπεις και τι τραβάει η κάμερα άλλου κινητού.

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κατεβαζω μεσω easybytez στο τηλεφωνο? Καποιο προγραμμα ισως?

 

Opera mobile, δοκίμασε το, μάλλον θα κάνει

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Opera mobile, δοκίμασε το, μάλλον θα κάνει

 

Αυτο ειναι προγραμμα περιηγησης, κατι σαν το jdownloader εψαχνα. Μηπως να με βοηθουσες λιγο για το τι με συμβουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις απο αυτα που ακουω ριχνει την αυτονομια 20%

Με 4.1.1 το note 2 είναι αψεγάδιαστο!!! Αν έχεις στοιχεία, πληροφόρησε μας, δώσε links, γιατί αν ισχύει ότι με 4.1.2 πέφτει η μπαταρία 20%, τότε θα μείνουμε σε 4.1.1 μέχρι να το φτιάξουν στην 4.Χ.Χ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4 μέρες την ωμεγα 11 με 4.2.1.

Ενω πριν πάλι με την παλια ωμεγα σε 4.1.1 φορτιζα το νοτελι καθε 1.5 με 2 μερες .

Με την ιδια χρηση τωρα με το ζορι μου βγαζει την μια μερα με το ζορι .

Δεν αλλαξα τπτ ιδια προγράμματα ιδιος κερνελ ολα ιδια ....

Το ιδιο και σε φιλο μου σε πωλονικη 4.1.2 official .

 

Κλαιν μαιν είναι η γνωμη μου για την 4.1.2

Θα γυρισω σε 4.1.1 μου φαίνεται. ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με IP camera. Επίσης γίνεται να βλέπεις και τι τραβάει η κάμερα άλλου κινητού.

 

Κατεβασα το ip pro αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει.Καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις απο αυτα που ακουω ριχνει την αυτονομια 20%

Τι να πω ρε παιδιά... Είμαι με Γαλλική 4.1.2 (stock, unrooted) εδώ και μια εβδομάδα και δεν έχω παρατηρήσει διάφορα στην αυτονομία. Ιδια χρήση, απο τον ίδιο χρήστη, στα ίδια σημεία, με το ίδιο σήμα και περασμένες τις ίδιες εφαρμογές. Συνεχίζω να βγάζω εύκολα 2 ημέρες και κάποιες φορές φτάνω μεχρι τη πρωί της τρίτης ημέρας! Μου ακούγεται περίεργο να έχουν καταγραφεί τέτοια (σημαντικά) battery drains στην 4.1.2 απο άλλους χρήστες, αλλά never say never από χρήστη σε χρήστη...

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά... Είμαι με Γαλλική 4.1.2 (stock, unrooted) εδώ και μια εβδομάδα και δεν έχω παρατηρήσει διάφορα στην αυτονομία. Ιδια χρήση, απο τον ίδιο χρήστη, στα ίδια σημεία, με το ίδιο σήμα και περασμένες τις ίδιες εφαρμογές. Συνεχίζω να βγάζω εύκολα 2 ημέρες και κάποιες φορές φτάνω μεχρι τη πρωί της τρίτης ημέρας! Μου ακούγεται περίεργο να έχουν καταγραφεί τέτοια (σημαντικά) battery drains στην 4.1.2 απο άλλους χρήστες, αλλά never say never από χρήστη σε χρήστη...

 

Μια απο τα ιδια και εγω η μπαταρια ειναι βραχος ,εχω την ιδια Rom με τον κωστα:)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά... Είμαι με Γαλλική 4.1.2 (stock, unrooted) εδώ και μια εβδομάδα και δεν έχω παρατηρήσει διάφορα στην αυτονομία. Ιδια χρήση, απο τον ίδιο χρήστη, στα ίδια σημεία, με το ίδιο σήμα και περασμένες τις ίδιες εφαρμογές. Συνεχίζω να βγάζω εύκολα 2 ημέρες και κάποιες φορές φτάνω μεχρι τη πρωί της τρίτης ημέρας! Μου ακούγεται περίεργο να έχουν καταγραφεί τέτοια (σημαντικά) battery drains στην 4.1.2 απο άλλους χρήστες, αλλά never say never από χρήστη σε χρήστη...

 

Τι χρήση σου βγάζει;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση σου βγάζει;

Sorry για την newbie ερώτηση, αλλά τι ακριβώς εννοείς? Ίσως δεν έγινα κατανοητός, αλλά βγάζω 2 ημέρες αδιάλλειπτης χρήσης, αν αυτό ρωτάς. :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την newbie ερώτηση, αλλά τι ακριβώς εννοείς? Ίσως δεν έγινα κατανοητός, αλλά βγάζω 2 ημέρες αδιάλλειπτης χρήσης, αν αυτό ρωτάς. :)

 

Σορυ ερχόμενος από iphone έτσι το μετράω. Εννοώ την ώρα on screen

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας συνδέσει το κινητό με μια κάμερα, θέλω να προβάλω live στο κινητό ό,τι τραβάει η κάμερα.

Να έχω ΕΙΣΟΔΟ εικόνας δηλαδή, όχι έξοδο.

Γίνεται; :spider:

 

Το κινητο πως το συνεδεσες με την καμερα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάω στο Media Markt και για άλλη μια φορά δεν έχει καμία θήκη για το Note2 εδώ για ένα μήνα...

Βρίσκω τον κωδικό για το wifi τους και συνδέομαι :shifty: , πάω στις τηλεοράσεις για να δοκιμάσω το allshare :ninja:

με το που πάει να ψάξει για συσκευές τριγύρω μου παθαίνει πανικό 20+ τηλεοράσεις και αρχίζει να κολλάει :lol:

τέσπα έκανα μία εκπομπή σε μια 55άρα το wonders of nature. αααα good times :D

 

έχουμε και λέμε Πλαίσιο, Media Markt, Public σχεδόν τίποτα στα καταστήματα απο γνήσια αξεσουάρ samsung για το Note.

Μιλησα τηλεφωνικα με πλαισιο και τους ρωτησα γιατι δεν υποστηριζουν την συσκευη με τα τοσα αξεσουαρ που υπαρχουν και μου απαντησαν οτι φερνουν μονο οτι τους στειλει η samsung! Καποιος πρεπει να μιλησει με την samsung τωρα...

Edited by javaj
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...