Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παω ψαχνω Θεσσαλονικη τα Χριστουγεννα για την αυθεντικη tpu λευκη θηκη και δεν τη βρισκω πουθενα...παω Βιεννη διακοπες μπαινω σε ενα καταστημα και τη βρισκω με τη μια......
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με Γαλλικη και ρουτ.Εχω δει διαφορα στην αυτονομια.Η οθονη απο 7.5 με 8 ωρες εχει παει στις 6.5.Υπαρχει περιπτωση να φταιει το ρουτ;, γιατι διαβασα και κατι τετοιο.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με Γαλλικη και ρουτ.Εχω δει διαφορα στην αυτονομια.Η οθονη απο 7.5 με 8 ωρες εχει παει στις 6.5.Υπαρχει περιπτωση να φταιει το ρουτ;, γιατι διαβασα και κατι τετοιο.

 

Είμαι με stock rom 4.1.1 rooted και είναι άψογο. Συνεπώς γιατί σε 4.1.2 να δημιουργεί πρόβλημα στην μπαταρία το root?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με Γαλλικη και ρουτ.Εχω δει διαφορα στην αυτονομια.Η οθονη απο 7.5 με 8 ωρες εχει παει στις 6.5.Υπαρχει περιπτωση να φταιει το ρουτ;, γιατι διαβασα και κατι τετοιο.

 

Ειμαι επισης με γαλλική 4.1.2 rooted ...κ εχω 7.5 ωρες αυτονομια...οταν περασες την γαλλικη εκανες factory reset στο "καπακι";

Link to comment
Share on other sites

Το root δεν μπορει να συνδεθει με την καταναλωση στη μπαταρια.Αυτους τους μυθους ποιος τους γραφει?Επισης 7.5 ωρες ενεργη οθονη?Με τι χρηση παλικαρια?3g on και συγχρονισμοι στο αυτοματο ή ολα κλειστα?Εχω τη συσκευη περιπου 4 μηνες και τετοιους χρονους δεν εχω δει.Το 6 μου φαινεται λογικο (με ολα on)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι επισης με γαλλική 4.1.2 rooted ...κ εχω 7.5 ωρες αυτονομια...οταν περασες την γαλλικη εκανες factory reset στο "καπακι";

 

Εκανα κανονικα factory reset.Για το ρουτ το ανεφερα γιατι καπου το διαβασα.Εξαλου και στην 4.1.1 ημουν με ρουτ και ειχα αυτονομια 7.5 με 8 ωρες.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την μπαταρια λυθηκε στην UDBLL3... χτες με ντατα μονο ανοιχτο εβγαλε 5 ωρες οθονη και 2 ωρες μουσικη απο το ηχειο με 50% μπαταρια υπολοιπο. omega v11 με perseus kernel 31.2

-100mv στην cpu, -50mv gpu, -50mv μνημη, cpu online load bias count στο 1 και ανοιχτο το power saving

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την μπαταρια λυθηκε στην UDBLL3..

 

μιλας για σενα προσωπικα; Αν οχι, πως προκυπτει αυτο που λες;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις απο αυτα που ακουω ριχνει την αυτονομια 20%

 

Δεν νομίζω ότι αληθεύουν όλα αυτά.

Για να προλάβω ερωτήσεις, ήταν όλα ανοικτά ακόμα και το βράδυ που πήγα για ύπνο.

Απλά ότι έκανα με την συσκευή έγινε με Wi-Fi.

To 3g ήταν ενεργό (δεν το κλείνω ποτέ στο Note2), απλά δεν χρειάσθηκε να κάνω κάτι μ αυτο.

 

http://img221.imageshack.us/img221/8003/photostrip201301261.jpg

 

http://img833.imageshack.us/img833/2235/screenshot2013012600263.png

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

απο το xda φιλε μου

 

Δεν το εχω δει πουθενα, μπορεις να μας δωσεις καποιο λινκ;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κατεβαζω μεσω easybytez στο τηλεφωνο? Καποιο προγραμμα ισως?

 

 

https://www.google.gr/search?client=opera&q=android+download+manager&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#hl=el&safe=off&client=opera&hs=umY&tbo=d&channel=suggest&sclient=psy-ab&q=android+download+manager+&oq=android+download+manager+&gs_l=serp.3..0l2j0i30l2.20711.20711.1.22029.1.0.1.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.1.iOvGCZ9ldnY&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.41524429,d.d2k&fp=60520689afe5bf85&biw=1676&bih=859

 

 

http://www.theandroidsoul.com/gallery/best-download-manager-for-android/

 

Τσεκαρε αυτα και δες αν βρεις τιποτα.

Αν βρεις κατι ικανοποιητικο...κανε μια αναφορα εδω να υπαρχει και αλλη μια στο thread για android apps.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2107312

 

[Official] [N7100XXDLL7] Battery Drain Thread

το πέτυχα

 

συγνώμη για το διπλο ποστ, ας σβηστει το προηγουμενο

Link to comment
Share on other sites

Billavg με ποιο τρόπο έκανες undervolt?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2107312

 

[Official] [N7100XXDLL7] Battery Drain Thread

το πέτυχα

 

συγνώμη για το διπλο ποστ, ας σβηστει το προηγουμενο

Δεν βλεπω καμια αναφορα οτι το προβλημα λυθηκε.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αληθεύουν όλα αυτά.

Για να προλάβω ερωτήσεις, ήταν όλα ανοικτά ακόμα και το βράδυ που πήγα για ύπνο.

Απλά ότι έκανα με την συσκευή έγινε με Wi-Fi.

To 3g ήταν ενεργό (δεν το κλείνω ποτέ στο Note2), απλά δεν χρειάσθηκε να κάνω κάτι μ αυτο.

 

http://img221.imageshack.us/img221/8003/photostrip201301261.jpg

 

http://img833.imageshack.us/img833/2235/screenshot2013012600263.png

 

Πως το κανεις αυτο? χαχαχα Φοβεροι χρονοι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πως βγαζεις 8 ωρες οθονη;;; Στο ποσο την εχεις την φωτεινοτητα γιατι εγω με τερμα φωτεινοτητα βγαζω 5-6 ωρες το πολυ.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

με το stweaks αλλα χρειαζεσαι και καποιον custom kernel που να υποστηρίζει undervolting

 

marlboro κι εγω δεν βλεπω κατι εκει, δεν μπορω να το βρω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Στις κλήσεις που η οθόνη σβήνει δεν μετράει έτσι δεν είναι;

Επίσης εγώ έχω φωτεινότητα πολύ χαμηλά αυτόματα και οθόνη ανοιχτή βγάζει κοντά στους 7

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη την έχω πάντα στο αυτόματο.

Η χρήση περιελάμβανε εφαρμογές γραφείου, browsing, tapatalk, πολύ Viber, κατέβασμα εφαρμογών και διάφορα αλλά που δεν θυμάμαι. Games καθόλου.

 

Η χρήση με WiFi δίνει εύκολα τέτοια νούμερα. Αν έκανα τα ίδια πράγματα με 3g θα είχα 6-6,5 ώρες.

Επίσης μια συσκευή που είναι όλη μέρα σε κίνηση καταναλώνει περισσότερο γιατί ψάχνει συνεχώς, σε σχέση με κάποια άλλη που πάει μόνο σπίτι γραφείο.

Το note δεν έχει μόνο καλή αυτονομία, φορτίζει πολύ γρήγορα. Ειδικά αν δεν το αφήνεις να πέσει στο 10%, αλλά το βάζεις όποτε έχεις ευκαιρία

ακόμα κι αν είσαι στο 50%, σε μια ώρα έχει πάει στο 100.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη την έχω πάντα στο αυτόματο.

Η χρήση περιελάμβανε εφαρμογές γραφείου, browsing, tapatalk, πολύ Viber, κατέβασμα εφαρμογών και διάφορα αλλά που δεν θυμάμαι. Games καθόλου.

 

Η χρήση με WiFi δίνει εύκολα τέτοια νούμερα. Αν έκανα τα ίδια πράγματα με 3g θα είχα 6-6,5 ώρες.

Επίσης μια συσκευή που είναι όλη μέρα σε κίνηση καταναλώνει περισσότερο γιατί ψάχνει συνεχώς, σε σχέση με κάποια άλλη που πάει μόνο σπίτι γραφείο.

Το note δεν έχει μόνο καλή αυτονομία, φορτίζει πολύ γρήγορα. Ειδικά αν δεν το αφήνεις να πέσει στο 10%, αλλά το βάζεις όποτε έχεις ευκαιρία

ακόμα κι αν είσαι στο 50%, σε μια ώρα έχει πάει στο 100.

 

Έχεις πολλές εφαρμογές; έχουμε βγει λίγο offtopic :rolleyes:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολλές εφαρμογές; έχουμε βγει λίγο offtopic :rolleyes:

 

Γυρω στίς 80. Είμαι σχετικά παλιός στο android οπότε ξέρω τι μου χρειάζεται.

Εφαρμογές πού δεν χρησιμοποιούνται δεν τις βάζω καθόλου.

Είμαι με official και χωρίς root.

Το root από μόνο του δεν επιρεαζει την αυτονομία. Όμως δεν είμαι σίγουρος τι γίνεται με τις εφαρμογές που βάζουμε πχ titanium rom tools κλπ.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στίς 80. Είμαι σχετικά παλιός στο android οπότε ξέρω τι μου χρειάζεται.

Εφαρμογές πού δεν χρησιμοποιούνται δεν τις βάζω καθόλου.

Είμαι με official και χωρίς root.

Το root από μόνο του δεν επιρεαζει την αυτονομία. Όμως δεν είμαι σίγουρος τι γίνεται με τις εφαρμογές που βάζουμε πχ titanium rom tools κλπ.

 

Κοίτα εγώ επειδή είμαι νέος στο Android και επειδή με νοιάζει πολύ η αυτονομία και δεν έχω τρέλα πράγματα μέσα και γενικά βάζω ότι έχει καλή κριτική και γνωστές.

Η μπαταρία γενικά κραταει 1 ηνερα και 15 ωρες κοντά αλλά με 7 ωρες οθόνη.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με Γαλλικη και ρουτ.Εχω δει διαφορα στην αυτονομια.Η οθονη απο 7.5 με 8 ωρες εχει παει στις 6.5.Υπαρχει περιπτωση να φταιει το ρουτ;, γιατι διαβασα και κατι τετοιο.

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο. Υποψιάζομαι ότι κάτι κάνει το root τελικά, μιας και δεν είμαι ο μόνος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...