Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σασ παιδια μπαινω στισ ρυθμισεισ λογαριασμοι dropbox και μου γραφει οτι ο συγχρονισμος ειναι απενεργοποιημενος και δεν μπορω να ενοργοποιησω τον συγχρονισμο

Ναι, έτσι είναι. Δεν ενεργοποιείται.

Μόνο το camera upload μπορείς να έχεις ενεργό και αυτό γίνεται απο τις ρυθμίσεις του dropbox.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο το market enabler αξιζει να το κατεβασουμε απο αλλου...???

τι κερδιζουμε ακριβως και που μας χρησιμευει?

 

Αφού σου ανέβασε το παλικάρι το Earth δεν υπάρχει και καμιά άλλη εφαρμογή της προκοπής που δεν έχουμε πρόσβαση εμείς.

Το Market Enabler απλά σου δίνει πρόσβαση σε Play Store άλλων χωρών.

 

Και φλασιά που φαγα μόλις τώρα!

Σκεφτείτε μέσω market enabler να μπορούσαμε να παραγγείλουμε το Nexus 4, όπως κάνουμε με τα apps :p

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κινητό είχε την rom Ελβετίας (Aut). Eπειδή δεν είχε ελληνική υποστήριξη για το πενάκι, πέρασα την Ελληνική 4.1.1 ( eur). Τώρα βλέπω ότι έχει βγει η 4.1.2 Ελβετίας. Την περνάω η κάθομαι στα αυγά μου????
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ μου ειναι γερμανικο.καπου διαβασα οτι δεν υποστηριζει ελληνικη γραφη το πενακι.ειμαι στην 4.1.2.και δουλεβει μια χαρα.να φλασαρω ελληνικη ρομ η γαλλικη? Για ολοι εδω βαζεται γαλλικες.

Φίλε Γρηγόρη... Είσαι εντελώς και απολύτως σίγουρος πως με την Γερμανική 4.1.2 έχεις κανονικά αναγνώριση ελληνικού χειρόγραφου? Συγνώμη που ρωτάω "επίμονα", αλλά αναρωτιέμαι μήπως έχω εγώ κάποιο θέμα... Το δικό μου είναι επίσης Γερμανικό, φορούσε την 4.1.1 και δεν είχε υποστήριξη ελληνικού χειρόγραφου. Ηρθε το update στην 4.1.2, την πέρασα, αλλά παραμένω ΧΩΡΙΣ την εν λόγω υποστήριξη... :confused:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Παντός μέσω Google αν πας το βγάζει στο μάρκετ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=en

 

Εγώ παντός το έβγαλα, δεν βλέπω κάποια διαφορά με τα Maps.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με γερμανική ρομ δεν έιχα στην 4.1.1 ελληνικά στο πενάκι ούτε τώρα με την 4.1.2 εχω.Τωρα με την 4.1.2 εχω το Google earth
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Παντός μέσω Google αν πας το βγάζει στο μάρκετ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=en

Το βγάζει, αλλά (σε εμένα) λέει "This app is incompatible with your Galaxy Note II." :(

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει, αλλά (σε εμένα) λέει "This app is incompatible with your Galaxy Note II." :(

 

Και σε μενα το κατεβαζει κανονικα και δουλευει ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κάνεις καλά γιατί το google earth από το market κατεβαίνει κανονικά σε ελληνική rom! Βέβαια δε χρειάζεται τόσο πολύ να το έχει κάποιος και στο τηλέφωνο αλλά...γούστα είναι αυτά.

Και σε μενα το κατεβαζει κανονικα και δουλευει ..

Παιδιά κι εγώ ελληνική official ROM έχω... Μου βγάζει το εξής:

 

This app is incompatible with your Galaxy Note II.

 

Galaxy Note II

This item cannot be installed in your device's country.

 

Και με επιλογή ελληνικών στο Google Play:

 

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Galaxy Note II.

 

Galaxy Note II

Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση αυτού του αντικειμένου στη χώρα της συσκευής σας.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι στην 4.1.1 Ελληνική, αλλά και τώρα στην 4.1.2 γαλλική, το Google earth έπαιζε και παίζει κανονικά. Το είχε μέσα το τηλέφωνο, δεν έκανα κάτι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι στην 4.1.1 Ελληνική, αλλά και τώρα στην 4.1.2 γαλλική, το Google earth έπαιζε και παίζει κανονικά. Το είχε μέσα το τηλέφωνο, δεν έκανα κάτι εγώ.

Το είχε μέσα το τηλέφωνο; :confused:

Στο δικό μου (official ελληνική [EUR] ROM) δεν το έχει μέσα...

Τρελά πράγματα...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στην 4.1.2 (Γαλικη) το google earth ειναι προεγκατεστημενο. Αν δεν κανω λαθος στην 4.1.1. δεν υπηρχε.. Μονο το google maps..
Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει, αλλά (σε εμένα) λέει "This app is incompatible with your Galaxy Note II." :(

 

Εμένα μου το πέρασε κανονικά.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γρηγόρη... Είσαι εντελώς και απολύτως σίγουρος πως με την Γερμανική 4.1.2 έχεις κανονικά αναγνώριση ελληνικού χειρόγραφου? Συγνώμη που ρωτάω "επίμονα", αλλά αναρωτιέμαι μήπως έχω εγώ κάποιο θέμα... Το δικό μου είναι επίσης Γερμανικό, φορούσε την 4.1.1 και δεν είχε υποστήριξη ελληνικού χειρόγραφου. Ηρθε το update στην 4.1.2, την πέρασα, αλλά παραμένω ΧΩΡΙΣ την εν λόγω υποστήριξη... :confused:

 

Υπάρχει μια διαδικασία που έκανα στη δική μου rom που δεν είναι ευρωπαϊκή και ενεργοποιήθηκαν τα ελληνικά στην αναγνώριση γραφής με το πενάκι.

Προφανώς την πέρασες όπως ήσουν χωρίς wipe κλπ.

Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών/ Όλα και βρες την εφαρμογή για το πληκτρολόγιο της Samsung.

Κανε διαγραφή cache και δεδομένων.

Μετά πήγαινε στους ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και κάνε update την ελληνική και αγγλική γλώσσα.

Όταν βγάλεις το πενάκι και αλλάξεις από Αγγλικά θα πάει στα ελληνικά κανονικά.

Η γερμανική 4.1.2 έχει σίγουρα Ελληνικά στην αναγνώριση.

Δοκίμασε το. Το μόνο που θα χάσεις είναι το λεξιλόγιο που έχει αποθηκευτεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περασα την wanamlite rom και ειχε προεγκατεστημενο το google earth..Επειδη βασιζεται σε official rom(δεν θυμαμαι αυτη που φοραω ποιας χωρας ειναι) λογικα και καποιες official θα το εχουν προεγκατεστημενο..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια διαδικασία που έκανα στη δική μου rom που δεν είναι ευρωπαϊκή και ενεργοποιήθηκαν τα ελληνικά στην αναγνώριση γραφής με το πενάκι.

Προφανώς την πέρασες όπως ήσουν χωρίς wipe κλπ.

Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών/ Όλα και βρες την εφαρμογή για το πληκτρολόγιο της Samsung.

Κανε διαγραφή cache και δεδομένων.

Μετά πήγαινε στους ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και κάνε update την ελληνική και αγγλική γλώσσα.

Όταν βγάλεις το πενάκι και αλλάξεις από Αγγλικά θα πάει στα ελληνικά κανονικά.

Η γερμανική 4.1.2 έχει σίγουρα Ελληνικά στην αναγνώριση.

Δοκίμασε το. Το μόνο που θα χάσεις είναι το λεξιλόγιο που έχει αποθηκευτεί.

 

Τελικά Κώστα μας Ανοιξες τα ματια με τοις οδηγίες σου εχω ελληνικά στo πενάκι

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα πει το πηρα μεταχειρισμενο ειναι σιγουρα γερμανικη η ρομ.δεν ξερω αν ο προηγουμενος ειχε κανει τον τροπω που λεει ο te_salat.το μονο που δεν υποστηζει αλλα δεν ξερω αν το υποστηριζουν οι ελληνικες ρομ ειναι η αναγνωριση φωνης στα ελληνικα.δηλαδη οταν πηγα να γραψω ενα μηνημα εραφα με το πενακι ελληνικα αλλα οταν σου ζηταγε να μιλισεις δεν καταλαβενε ελληνικα και στης ρυθμισεις δεν υπηρχε ελληνικη γλωσσα.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Τελικά Κώστα μας Ανοιξες τα ματια με τοις οδηγίες σου εχω ελληνικά στo πενάκι

 

Εγω δεν κατάφερα να το κάνω.... μπορεί κάποιος να πει με λεπτομέρειες πως το έκανε ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια διαδικασία που έκανα στη δική μου rom που δεν είναι ευρωπαϊκή και ενεργοποιήθηκαν τα ελληνικά στην αναγνώριση γραφής με το πενάκι.

Προφανώς την πέρασες όπως ήσουν χωρίς wipe κλπ.

Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών/ Όλα και βρες την εφαρμογή για το πληκτρολόγιο της Samsung.

Κανε διαγραφή cache και δεδομένων.

Μετά πήγαινε στους ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και κάνε update την ελληνική και αγγλική γλώσσα.

Όταν βγάλεις το πενάκι και αλλάξεις από Αγγλικά θα πάει στα ελληνικά κανονικά.

Η γερμανική 4.1.2 έχει σίγουρα Ελληνικά στην αναγνώριση.

Δοκίμασε το. Το μόνο που θα χάσεις είναι το λεξιλόγιο που έχει αποθηκευτεί.

Εεε.... Δεν έχω λόγια ρε Κώστα! Λειτουργεί τέλεια!!! Χίλια ευχαριστώ :)

 

Οπως ειχα πει το πηρα μεταχειρισμενο ειναι σιγουρα γερμανικη η ρομ.δεν ξερω αν ο προηγουμενος ειχε κανει τον τροπω που λεει ο te_salat.το μονο που δεν υποστηζει αλλα δεν ξερω αν το υποστηριζουν οι ελληνικες ρομ ειναι η αναγνωριση φωνης στα ελληνικα.δηλαδη οταν πηγα να γραψω ενα μηνημα εραφα με το πενακι ελληνικα αλλα οταν σου ζηταγε να μιλισεις δεν καταλαβενε ελληνικα και στης ρυθμισεις δεν υπηρχε ελληνικη γλωσσα.

Ευχαριστώ για την απάντηση Γρηγόρη. Πιθανόν ο προηγούμενος κάτοχος να είχε εφαρμόσει κάποια πατέντα/λύση σαν αυτή που πρότεινε ο Κώστας. Και πάλι ευχαριστώ.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Το s plus δεν ειχε καρτα μνημης.

 

Αν το εχεις το αρχειο .vcf, σβησε ή αλλαξε την καταληξη, στειλτο, κανε rename απο τον ES και χρησιμοποιησε το.

Λογικα δεν θα εχεις προβλημα με αυτην την μεθοδο.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες.Ποιά εφαρμογή είναι που ανοίγει και κλείνει την οθόνη του κινητού με την flip cover??
Link to comment
Share on other sites

Smart flip cover

κατεβασε την δωρεαν απο το μαρκετ ...

 

Μια με πράσινο εικονίδιο? Την κατέβασα και δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...