Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,έχω μία ερώτησn,μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε όταν πατάω κάπου στην Κορυφή της οθόνης ενώ είμαι στοv chrome τότε να μεταβαίνει n σελίδα στην κορυφη?για να καταλάβετε είναι Χαρακτηριστικό του IPhone!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεσα στην μνημη του κινητου προσπαθω να το περασω δεν εχω microsd.. κ το αρχειο ειναι 700mb

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει φορμαριστεί κατά fat32 η κάρτα δεν μπορεί να δεχθεί αρχεία μεγαλύτερα από 4 γίγα. Αν ισχύουν αυτά τα δύο λογικά αυτό πρέπει να είναι. Αν έχεις αντάπτορα δοκίμασε να γράψεις το αρχείο κατευθείαν στην κάρτα.

 

Μια άλλη ερώτηση. Είχε κανένας κάτοχος ΝΟΤΕ2 πριν το Galaxy S2? Μου φαίνεται ότι το S2 είχε καλύτερη ποιότητα φωνής συνομιλητή από το ΝΟΤΕ2 το οποίο δεν με ενθουσιάζει σε καθαρότητα. Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο?

 

Εγώ πριν καιρό βέβαια. Το Νοτε είναι σίγουρα το καλύτερο κινητό σε ποιότητα φωνήςπου εείχα ποτέ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το κουλό με τη φόρτιση μου το έκανε ξανά. Εννοώ να συνδέω φορτιστή και να μην φόρτιση αν δεν κάνω restart. Πάλι μετά από σύνδεση usb καλωδίου (αυτή τη φορά του otg). Έκανα ασφαλή κατάργηση. Το αναφέρω ως διαπίστωση. Θα προσπαθήσω να το παρακολουθήσω κ να κάνω κι ένα search επί του θέματος.

Εγώ πριν καιρό βέβαια. Το Νοτε είναι σίγουρα το καλύτερο κινητό σε ποιότητα φωνήςπου εείχα ποτέ.

Κι εγώ σε θέμα φωνής (αν κ δεν είχα το S2) το βρίσκω πάρα πολύ καλό, με μεγάλη καθαρότητα και πολύ καλή ποιότητα.

Καλησπέρα ,έχω μία ερώτησn,μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε όταν πατάω κάπου στην Κορυφή της οθόνης ενώ είμαι στοv chrome τότε να μεταβαίνει n σελίδα στην κορυφη?για να καταλάβετε είναι Χαρακτηριστικό του IPhone!

Υπάρχει η ρύθμιση για μετάβαση στην κορυφή της λίστας με διπλό χτύπημα στην κορυφή του τηλεφώνου αλλά αν δεν απατώμαι δουλεύει για λίστα επαφών, email κλπ. Στο Web surfing από όσο ξέρω όχι. Για stock κατάσταση μιλάω. Πιθανόν σε root να υπάρχει κάποιο mod ή εφαρμογή που μου διαφεύγει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Το application monitor widget ξαφνικά χάθηκε από τη λίστα με τα widget μου. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό; να σημειώσω έχω 4.1.1 ελληνική στοκ unroot.
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση. Είχε κανένας κάτοχος ΝΟΤΕ2 πριν το Galaxy S2? Μου φαίνεται ότι το S2 είχε καλύτερη ποιότητα φωνής συνομιλητή από το ΝΟΤΕ2 το οποίο δεν με ενθουσιάζει σε καθαρότητα. Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο?

 

Εγώ που το έχω ακόμα (ο γιός μου δηλαδή) σου λέω με βεβαιότητα πως η ακουστική του Note 2 είναι μακράν καλύτερη! Το S2 έχει οξύ τσιριχτο ακουστικό, το Note 2 έχει ένα γλυκό "μπάσο" ακουστικό.

Σημ. Και τα δύο τρέχουν Jb 4.1.2 (Omega):)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Το application monitor widget ξαφνικά χάθηκε από τη λίστα με τα widget μου. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό; να σημειώσω έχω 4.1.1 ελληνική στοκ unroot.

 

Πάνε στο samsung apps και κατεβασε το. Εμένα δεν το ειχε μεσα το κατεβασα απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις για τον ήχο στην συνομιλία. Θα το παραρηρησω και σε επομενες κλησεις και ελπίζω να ήταν απλά η ιδέα μου γιατί η σωστή και καλη αναπαραγωγή φωνής στην κλήση είναι από τα χαρακτηριστικά που εκτιμώ πολύ σε ένα τηλέφωνο ανέκαθεν.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις για τον ήχο στην συνομιλία. Θα το παραρηρησω και σε επομενες κλησεις και ελπίζω να ήταν απλά η ιδέα μου γιατί η σωστή και καλη αναπαραγωγή φωνής στην κλήση είναι από τα χαρακτηριστικά που εκτιμώ πολύ σε ένα τηλέφωνο ανέκαθεν.

 

Μηπως συγχεεις την καθαροτητα με το μπασο? Το ακουστικο του νοτε ειναι βαθυ, μπασο (θυμιζει μοτορολα των καλων εποχων) και ισως σου δινει την εντυπωση οτι υστερει σε καθαροτητα, κατι που δεν ισχυει κατα την αποψη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μηπως συγχεεις την καθαροτητα με το μπασο? Το ακουστικο του νοτε ειναι βαθυ, μπασο (θυμιζει μοτορολα των καλων εποχων) και ισως σου δινει την εντυπωση οτι υστερει σε καθαροτητα, κατι που δεν ισχυει κατα την αποψη μου.

Το μπάσο το θέλω στην φωνή αλλά ταυτόχρονα θέλω και καθαρότητα. Καθαρό μπάσο δλδ. :)

Έχει "γλυκά" στον ήχο του συνομιλητή μεν αλλά κάτι δεν με ενθουσιάζει στο αυτι μου.

Θα το τσεκάρω όσο περνάνε οι μέρες μήπως απλά μου φάνηκε υποδεέστερο από το s2 αλλά είναι τελικά διαφορετικο. Δεν έχω πλεον στην κατοχή μου και το s2 για άμεση σύγκρισή.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το μπάσο το θέλω στην φωνή αλλά ταυτόχρονα θέλω και καθαρότητα. Καθαρό μπάσο δλδ. :)

Έχει "γλυκά" στον ήχο του συνομιλητή μεν αλλά κάτι δεν με ενθουσιάζει στο αυτι μου.

Θα το τσεκάρω όσο περνάνε οι μέρες μήπως απλά μου φάνηκε υποδεέστερο από το s2 αλλά είναι τελικά διαφορετικο. Δεν έχω πλεον στην κατοχή μου και το s2 για άμεση σύγκρισή.

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τον ήχο.

Το χρησιμοποιώ καθημερινά σε εργοστασιακό χώρο με πολύ θόρυβο και ακούω πεντακάθαρα τους συνομιλητές μου χωρίς καν να χρειάζεται να το βάλω στο maximum της έντασης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το μπάσο το θέλω στην φωνή αλλά ταυτόχρονα θέλω και καθαρότητα. Καθαρό μπάσο δλδ. :)

Έχει "γλυκά" στον ήχο του συνομιλητή μεν αλλά κάτι δεν με ενθουσιάζει στο αυτι μου.

Θα το τσεκάρω όσο περνάνε οι μέρες μήπως απλά μου φάνηκε υποδεέστερο από το s2 αλλά είναι τελικά διαφορετικο. Δεν έχω πλεον στην κατοχή μου και το s2 για άμεση σύγκρισή.

 

Μήπως δεν πετυχαίνεις το ακουστικό με το αυτί λόγω μεγέθους; ...το έχω πάθει και εγώ καποιες λίγες φορές όταν δεν χρησιμοποιώ Bluetooth (plantronics voyager hd -άψογο) και όταν μετακινω ελαφρώς το note 2 και ευθύγραμμιζει ακουστικό με αυτί ακούγεται άριστα!

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση σε Γαλικό περίπου 56 ΜΒ.

Αμέσως μετά και αλλη με 32 ΜΒ.

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου εκανε και μενα την αναβαθμιση των 55mb σε Γαλλικο με ρουτ.Η κατασταση της συσκευης πριν την αναβαθμιση ηταν κανονικη παρολου που ειχα ρουτ.Μετα την αναβαθμιση χαθηκε το ρουτ και οταν ηρθε η 2η αναβαθμιση 31mb μου λεει οτι η συσκευη μου ειναι τροποποιημενη και οτι η αναβαθμιση δε μπορει να γινει.Κατασταση τηλεφωνου πια, τροποποιημενη.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου εκανε και μενα την αναβαθμιση των 55mb σε Γαλλικο με ρουτ.Η κατασταση της συσκευης πριν την αναβαθμιση ηταν κανονικη παρολου που ειχα ρουτ.Μετα την αναβαθμιση χαθηκε το ρουτ και οταν ηρθε η 2η αναβαθμιση 31mb μου λεει οτι η συσκευη μου ειναι τροποποιημενη και οτι η αναβαθμιση δε μπορει να γινει.Κατασταση τηλεφωνου πια, τροποποιημενη.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

 

Καλημέρα φίλε. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή... σε μία μέρα θα στρώσει από μόνο τους. Το δικό μου το μία στο τόσο, και μετά από μερικές ώρες έως μία μέρα στρώνει από μόνο τους. Είναι θέμα της samsung δυστυχώς.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση σε Γαλικό περίπου 56 ΜΒ.

Αμέσως μετά και αλλη με 32 ΜΒ.

 

και σε γερμανικό εχθές μου ήρθαν 2 update

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω κατι που αλλαξε μετα την αναβαθμιση.:wacko:

 

Καλύτερα.:)

Γιατί πήγαινε κάτι στραβά;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα.:)

Γιατί πήγαινε κάτι στραβά;

 

Προφανώς θα διόρθωσαν το θέμα με την μπαταρία που έχει γενικά παρατηρηθεί...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να κάνω μια ερώτηση;

Στη 4.1.1 σε σχέση με τη 4.1.2 υπάρχει κάποια διαφορά στην "ένταση" της φωτεινότητας;

 

Ρωτώ γιατί έχω 2 δίπλα-δίπλα και αυτό με τη 4.1.1 με ρύθμιση στο αυτόματο είναι πιο φωτεινή η οθόνη...

 

(και όλες οι ρυθμίσεις είναι ίδιες...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

τωρα κατεβαζω και εγω τις μικρο αναβαθμισεις τις 4.1.2 και βλεπουμε :):):):)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου εκανε και μενα την αναβαθμιση των 55mb σε Γαλλικο με ρουτ.Η κατασταση της συσκευης πριν την αναβαθμιση ηταν κανονικη παρολου που ειχα ρουτ.Μετα την αναβαθμιση χαθηκε το ρουτ και οταν ηρθε η 2η αναβαθμιση 31mb μου λεει οτι η συσκευη μου ειναι τροποποιημενη και οτι η αναβαθμιση δε μπορει να γινει.Κατασταση τηλεφωνου πια, τροποποιημενη.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;
Φίλε μου έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.εμένα μου το έβγαλε όμως με το που έκανα το ρουτ. Δηλαδη απο το ρουτ και εμετα μου έλεγε περί τροποποίησης.οποτε τώρα λέω να περάσω την 4'1'2' με mobile odin.ξέρει κανείς αν θα τα χάσω Όλα? Γιατί με τις επίσημες αναβαθμίσεις δεν χανόταν τίποτα.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα που να ποσταρω. Ριξτε μια ματια!

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JUS-hHhbzxA

 

Οπως ακριβως το λεει. Be creative:)

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

τωρα κατεβαζω και εγω τις μικρο αναβαθμισεις τις 4.1.2 και βλεπουμε :):):):)

 

Επειδη δεν εχω αλλαξει csc και δεν δεν εχω οτα μπορεις να ποσταρεις τις οποιες αλλαγες (αν βρεις) για να δω αν αξιζει τον κοπο να κατεβασω ολη την ρομ?

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...