Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιμένω αύριο ή μεθαύριο θα είμαι κάτοχος ενός note 2 white μετά από το 4s που να ομολογήσω καλό κινητό αλλά στο αστείο της apple το 5 δεν θα έδινα ούτε φράγκο.

 

Καλορίζικο με το καλό. Περνάς από την μέρα στην νύχτα. Θα σε εντυπωσιάσει ;) Enjoy

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νέα, αρκετά, official firmwares:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37406787&postcount=1523

 

Και όπως γράφω παρακάτω του Ταϊβάν φαίνεται νεότερη:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37406956&postcount=1524

 

Ας περιμένουμε πρώτα να δούμε εντυπώσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο με το καλό. Περνάς από την μέρα στην νύχτα. Θα σε εντυπωσιάσει ;) Enjoy

 

Μαλλον απο την νυχτα στην μερα θα ελεγα:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχθες ειχα ενα προβλημα με το κινητο και συγκεκριμενα,εχω καρτα wind f2g και εκανα tethering στο αλλο μου κινητο(iphone 4s) για να παιξω ενα παιχνιδι,το clash of clans,το οποιο ειχα διαπιστωσει οτι δεν τραβαει σημαντικα δεδομενα,τις ταξεως των μερικων kb μεσα σε λιγη ωρα παιχνιδιου οταν ειχα την καρτα στο 4s!το αποτελεσμα εχθες ηταν να μου τραβηξει 800 mb μεσα σε 1 ωρα περιπου αλλα δεν επαιζα συνεχεια,το ανοιγα και το εκλεινα το παιχνιδι με διαστημα περιπου 10 λεπτων τη φορα!

τι μπορει να φταιει?

 

Δεν εχω βρει τι μπορει να φταιει αλλα παρατηρησα οτι τα δεδομενα που τραβαει μεσω tethering ειναι 100 φορες περισσοτερα απο οτι να ειχα την καρτα μεσα στι iphone!

Δηλαδη επρεπε να τραβηξει 8mb αντι 800!

Σημερα με το που το ανοιξα το παιχνιδι εφυγαν 11mb!αυτη του ειδους την χρεωση μου την κανει μονο με το συγκεκριμενο παιχνιδι!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον απο την νυχτα στην μερα θα ελεγα:D:D

 

Αυτό σκέφτηκα να γράψω κι εγώ, αλλά μετά είδα το μήνυμα σου :-P

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο με το καλό. Περνάς από την μέρα στην νύχτα. Θα σε εντυπωσιάσει ;) Enjoy

 

Μαλλον απο την νυχτα στην μερα θα ελεγα:D:D

 

φιλοι μου εδω και 1 εβδομαδα εχω και το note 2 και το iphone 5 στα χερια (το note το εχω παρα πολυ καιρο αλλα το iphone το πηρα με μια ανταλλαγη πριν καμια βδομαδα)....ενα θα σας πω:το iphone βγαινει απο το τσαντακι μονο οταν χτυπαει για να απαντησω-απο την αλλη το note ειναι συνεχως στα χερια μου και λογω δουλειας συνεχως ανοικτο :):):) !!! σε κανα 2 μερες θα μπω στην διαδικασια να μεινω με μια συσκευη και αυτη φυσικα θα ειναι χωρις 2η κουβεντα το note!

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εδω και 1 εβδομαδα εχω και το note 2 και το iphone 5 στα χερια (το note το εχω παρα πολυ καιρο αλλα το iphone το πηρα με μια ανταλλαγη πριν καμια βδομαδα)....ενα θα σας πω:το iphone βγαινει απο το τσαντακι μονο οταν χτυπαει για να απαντησω-απο την αλλη το note ειναι συνεχως στα χερια μου και λογω δουλειας συνεχως ανοικτο :):):) !!! σε κανα 2 μερες θα μπω στην διαδικασια να μεινω με μια συσκευη και αυτη φυσικα θα ειναι χωρις 2η κουβεντα το note!

 

Αυτά μπορούν νήσσα τα καταλάβουν μόνο όσοι χρησιμοποιούν το τηλέφωνο τους σαν εργαλείο δουλειάς.

Προσωπικά μετά το Note2 που αποδείχθηκε ότι είναι αύριο που έψαχνα πάντα, δεν μπορώ να σκεφτώ και άλλο. Συνήθισα να κάνω πράγματα τρομερά γρήγορα και θα δυσκολευομουν με οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

Δεν είναι το μέγεθος. Και με 5 ίντσες πάλι θα έκανα την δουλειά μου. Είναι τα όσα προσφέρει.

 

 

 

 

 

επειδή δεν κατάλαβα τα roms τι είναι και σε τι χρειάζονται?

Δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με rom και τέτοια στην παρούσα φάση και πιθανότατα ποτέ.

Τώρα προέχει να μάθεις την συσκευή σου διαβάζοντας το manual που μπορείς να το βρεις μέσω του σχετικού widget.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες διαπίστωσα κάτι περίεργο.. Το βράδυ όπως κοιτούσα κάτι στο κινητό σε σκούρο γκρι φόντο με πολύ χαμηλή φωτεινότητα και χωρίς φως στο δωμάτιο σε 2 σημεία της οθόνης έβλεπα κάτι σκιές πιο σκούρες, σαν σημάδια. Αυτό μόνο σε γκρι φόντο. Σε μαύρο ή με υψηλότερη φωτεινότητα ή τώρα που είναι μέρα δεν υπάρχει κάτι. Αν χαμηλώσω τέρμα τη φωτεινότητα κ πάω σε μέρος χωρίς φως το εντοπίζω. Έχει συμβεί σε κανέναν?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μπορούν νήσσα τα καταλάβουν μόνο όσοι χρησιμοποιούν το τηλέφωνο τους σαν εργαλείο δουλειάς.

Προσωπικά μετά το Note2 που αποδείχθηκε ότι είναι αύριο που έψαχνα πάντα, δεν μπορώ να σκεφτώ και άλλο. Συνήθισα να κάνω πράγματα τρομερά γρήγορα και θα δυσκολευομουν με οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

Δεν είναι το μέγεθος. Και με 5 ίντσες πάλι θα έκανα την δουλειά μου. Είναι τα όσα προσφέρει.

 

 

 

 

 

 

Δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με rom και τέτοια στην παρούσα φάση και πιθανότατα ποτέ.

Τώρα προέχει να μάθεις την συσκευή σου διαβάζοντας το manual που μπορείς να το βρεις μέσω του σχετικού widget.

 

αυτα μου κανει και μενα το swype και κανω μικρολαθακια... :p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτα μου κανει και μενα το swype και κανω μικρολαθακια... :p

 

Ναι αλλά είναι απίστευτα γρήγορο και βρίσκει λέξεις που δεν το περιμένεις.

Χρειάζεται όμως να ρίχνεις μια Μαρία (ματιά) :) γιατί όταν στην ίδια διαδρομή υπάρχουν 2-3 λέξεις, επιλέγει αυτή που κρίνει αυτό.

Συνήθως την πατάω σε εύκολες λέξεις.

 

Παραθέτω διάλογο από επίσημο mail, ευτυχώς σε υφιστάμενη μου για να γελάσετε.

 

Γράφω εγώ στο mail:

 

Ζώων θυμάμαι καλά μόνο τα Disney στέλνουμε από εδώ.

Θύμισε μου στα barcodes...........

 

Και παίρνω απάντηση:

 

Κύριε Κώστα Καλησπέρα!

*

Ελπίζω με το "ζωων" να εννοείτε κάτι άλλο...με κάνατε και γέλασα πάντως!!

τα barcode .......

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μπορούν νήσσα τα καταλάβουν μόνο όσοι χρησιμοποιούν το τηλέφωνο τους σαν εργαλείο δουλειάς.

Προσωπικά μετά το Note2 που αποδείχθηκε ότι είναι αύριο που έψαχνα πάντα, δεν μπορώ να σκεφτώ και άλλο. Συνήθισα να κάνω πράγματα τρομερά γρήγορα και θα δυσκολευομουν με οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

 

Πάντως πρέπει να "ξαναδείς" λίγο τη χρήση του Swype...!!!!!

 

:-P

 

 

Με προλάβατε...

 

:-)

Edited by spyrospatras

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

απλά θέλω να μάθω τι είναι

 

Διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι απίστευτα γρήγορο και βρίσκει λέξεις που δεν το περιμένεις.

Χρειάζεται όμως να ρίχνεις μια Μαρία (ματιά) :) γιατί όταν στην ίδια διαδρομή υπάρχουν 2-3 λέξεις, επιλέγει αυτή που κρίνει αυτό.

Συνήθως την πατάω σε εύκολες λέξεις.

 

Παραθέτω διάλογο από επίσημο mail, ευτυχώς σε υφιστάμενη μου για να γελάσετε.

 

Γράφω εγώ στο mail:

 

Ζώων θυμάμαι καλά μόνο τα Disney στέλνουμε από εδώ.

Θύμισε μου στα barcodes...........

 

Και παίρνω απάντηση:

 

Κύριε Κώστα Καλησπέρα!

*

Ελπίζω με το "ζωων" να εννοείτε κάτι άλλο...με κάνατε και γέλασα πάντως!!

τα barcode .......

:lol: καλο!

 

εγω το χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες...στο NS το εχω στην 4.2 αλλα ειναι μικρο το πληκτρολογιο το aosp οποτε και ειμαι με το swype.

Κορυφαιο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες διαπίστωσα κάτι περίεργο.. Το βράδυ όπως κοιτούσα κάτι στο κινητό σε σκούρο γκρι φόντο με πολύ χαμηλή φωτεινότητα και χωρίς φως στο δωμάτιο σε 2 σημεία της οθόνης έβλεπα κάτι σκιές πιο σκούρες, σαν σημάδια. Αυτό μόνο σε γκρι φόντο. Σε μαύρο ή με υψηλότερη φωτεινότητα ή τώρα που είναι μέρα δεν υπάρχει κάτι. Αν χαμηλώσω τέρμα τη φωτεινότητα κ πάω σε μέρος χωρίς φως το εντοπίζω. Έχει συμβεί σε κανέναν?

Είναι "πρόβλημα" της τεχνολογίας amoled, δεν υπάρχει οθόνη χωρίς τέτοια σημαδάκια (κηλίδες). Σε άλλους είναι λίγα σε άλλους πολλά, μη δίνεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μπορούν νήσσα τα καταλάβουν μόνο όσοι χρησιμοποιούν το τηλέφωνο τους σαν εργαλείο δουλειάς.

Προσωπικά μετά το Note2 που αποδείχθηκε ότι είναι αύριο που έψαχνα πάντα, δεν μπορώ να σκεφτώ και άλλο. Συνήθισα να κάνω πράγματα τρομερά γρήγορα και θα δυσκολευομουν με οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

Δεν είναι το μέγεθος. Και με 5 ίντσες πάλι θα έκανα την δουλειά μου. Είναι τα όσα προσφέρει.

:-D το Swype. Κλασικά λάθη που τα κάνει και σ' εμένα συνέχεια. Αυτό/αύριο, και/κάτι.

Είναι γεγονός όμως ότι είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή και γρήγορο. Τις τελευταίες μέρες το είχα βγάλει επειδή έκανε τουλάχιστον πέντε δευτερόλεπτα να αλλάξει γλώσσα και τώρα το έβαλα ξανά καθώς όλα τα άλλα είναι πολύ πίσω. Μετά την καθαρή εγκατάσταση ευτυχώς δουλεύει πάλι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι "πρόβλημα" της τεχνολογίας amoled, δεν υπάρχει οθόνη χωρίς τέτοια σημαδάκια (κηλίδες). Σε άλλους είναι λίγα σε άλλους πολλά, μη δίνεις σημασία.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κηλίδες... Αυτή τη λέξη έψαχνα! Ναι, ήταν περίεργο γιατί φαινόταν ότι αφού δεν είναι μόνιμα στην οθόνη και άλλο συμβαίνει αλλά δεν είχα ιδέα τι. Τώρα που το λες παίζει να το έβλεπα κ στο παλιό μου Desire κ να μην είχα ασχοληθεί! Να 'σαι καλά, δεν θα δώσω σημασία! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω αν μπορούμε να φτιάξουμε διαφορετικά προφίλ. πχ Σύσκεψη, Αθόρυβο, κλπ. Έψαξα αλλά δεν βρήκα πως. Ευχαριστώ.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω αν μπορούμε να φτιάξουμε διαφορετικά προφίλ. πχ Σύσκεψη, Αθόρυβο, κλπ. Έψαξα αλλά δεν βρήκα πως. Ευχαριστώ.

Χρειάζεσαι εφαρμογή για αυτό. Κοίτα το my phofiles από το μάρκετ.

Να ξέρεις ότι οι εφαρμογές αυτές δεν λειτουργούν καλά στην jb έκδοση του android που έχουμε.

Θα του βάζεις να απενεργοποιεί τη δόνηση και δεν θα το κάνει (παράδειγμα λέω).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι εφαρμογή για αυτό. Κοίτα το my phofiles από το μάρκετ.

Να ξέρεις ότι οι εφαρμογές αυτές δεν λειτουργούν καλά στην jb έκδοση του android που έχουμε.

Θα του βάζεις να απενεργοποιεί τη δόνηση και δεν θα το κάνει (παράδειγμα λέω).

 

Σ' ευχαριστώ ddr2. Λοιπόν, βρήκα αυτή την εφαρμογή PhoneWeaver Trial, για 12 ημέρες free, και φαίνεται ότι δουλεύει καλά. Έχει καλή εμφάνιση και διπλό widget. Όποιον τον ενδιαφέρει ας την εγκαταστήσει για να μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις. https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sbsh.store.phoneweaver&feature=related_apps

Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη ειναι και η audio manager pro...κατεβασε την free εκδοση εσυ εχει αυτο που ζητας
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω αντιγραφη επικολληση μια ταινια(mkv) μεσα στο κινητο κ μου βγαζει μηνυμα απο τα windows οτι το στοιχειο εξερευνηση των windows σταματησε να λειτουργει κ μ κλεινει το παραθυρο.. τι μπορει να φταιει ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω αντιγραφη επικολληση μια ταινια(mkv) μεσα στο κινητο κ μου βγαζει μηνυμα απο τα windows οτι το στοιχειο εξερευνηση των windows σταματησε να λειτουργει κ μ κλεινει το παραθυρο.. τι μπορει να φταιει ?

Αν έχει φορμαριστεί κατά fat32 η κάρτα δεν μπορεί να δεχθεί αρχεία μεγαλύτερα από 4 γίγα. Αν ισχύουν αυτά τα δύο λογικά αυτό πρέπει να είναι. Αν έχεις αντάπτορα δοκίμασε να γράψεις το αρχείο κατευθείαν στην κάρτα.

 

Μια άλλη ερώτηση. Είχε κανένας κάτοχος ΝΟΤΕ2 πριν το Galaxy S2? Μου φαίνεται ότι το S2 είχε καλύτερη ποιότητα φωνής συνομιλητή από το ΝΟΤΕ2 το οποίο δεν με ενθουσιάζει σε καθαρότητα. Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...