Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι θέλει android 8 και πάνω για να λειτουργήσει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1271

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Το ott παίζει από 8 και πάνω σε Android tv OS,σε κινητό η τάμπλετ θέλει από 5 και πάνω,αν το μποξακι έχει tv os δυστυχώς δεν παίζει σε 7. Η ερώτηση μου είναι το tanix tx 3 mini ,που έπαθα τι ίδιο με τον φίλο πιο πάνω, έχει tv os ή aosp στο μαμά λειτουργικό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένη την rom της beelink αλλά δεν ξέρω αν είναι android tv.

Αν ήταν θέμα έκδοσης firmware λογικά δεν θα έπρεπε να μου βγάζει μήνυμα για root. Σωστά?

Βέβαια από την άλλη έπαιζε το go...

Και τώρα το έχασα

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@cfotis13 μάλλον έχεις δίκιο είναι 7.1.2 η έκδοση του android για αυτό δεν παίζει.

Αν βάλω android όχι tv λογικά θα παίξει?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά καμία πρόταση για airmouse ή κάτι τέλος πάντων να χειρίζομαι το TV box (mini m8s)

Αυτά που βλέπω σε κινεζομαγαζα/Αλί/εβαυ με 8-10€ είναι οκ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά καμία πρόταση για airmouse ή κάτι τέλος πάντων να χειρίζομαι το TV box (mini m8s)

Αυτά που βλέπω σε κινεζομαγαζα/Αλί/εβαυ με 8-10€ είναι οκ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ιδου μερικες δουλεμενες προτασεις ... !

 

IMG-20200719.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ιδου μερικες δουλεμενες προτασεις ... !

 

 

 

jD9Xqtcs

 

Αυτά βολεύουν στο να γράφεις?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά βολεύουν στο να γράφεις?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ολα γραφουν με το virtual πληκτρολογιο ...

Αλλα το τερμα δεξια εχει απο την πισω πλευρα και φυσικο πληκτρολογιο

Διαλεγεις τι θες και το παρνεις....!

Εγω παντως εχω συνηθισει και χρησιμοποιω μονο το virtual πληκτρολογιο !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

@cfotis13 μάλλον έχεις δίκιο είναι 7.1.2 η έκδοση του android για αυτό δεν παίζει.

Αν βάλω android όχι tv λογικά θα παίξει?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το μόνο που μπορείς να κάνεις προς το παρόν είναι να βάλεις την εφαρμογή σε κινητό ή τάμπλετ και να κάνεις cast (έχεις δικαίωμα 5 συσκευές αλλά σε μία βλέπεις). Τώρα όσο αφορά για tv box έχουμε να μάθουμε πολλά γιατί μόνο σε Xiaomi παίζει (και καλύτερα από το μαμά box της cosmote) σίγουρα , να δούμε με τα καινούργια tv box με 9 και unroot θα παίζει;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις προς το παρόν είναι να βάλεις την εφαρμογή σε κινητό ή τάμπλετ και να κάνεις cast (έχεις δικαίωμα 5 συσκευές αλλά σε μία βλέπεις). Τώρα όσο αφορά για tv box έχουμε να μάθουμε πολλά γιατί μόνο σε Xiaomi παίζει (και καλύτερα από το μαμά box της cosmote) σίγουρα , να δούμε με τα καινούργια tv box με 9 και unroot θα παίζει;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά καμία πρόταση για airmouse ή κάτι τέλος πάντων να χειρίζομαι το TV box (mini m8s)

Αυτά που βλέπω σε κινεζομαγαζα/Αλί/εβαυ με 8-10€ είναι οκ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Airmouse T5

 

Full keyboard από την μια πλευρά και σταυρος και virtual mouse στην άλλη πλευρά.

Δοκιμασμένο για χρόνια και παίζει τέλεια.

Και καλή μπαταρία

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά καμία πρόταση για airmouse ή κάτι τέλος πάντων να χειρίζομαι το TV box (mini m8s)

Αυτά που βλέπω σε κινεζομαγαζα/Αλί/εβαυ με 8-10€ είναι οκ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έχω το H1 . Τα έχει όλα επάνω - έχει mouse, touchpad πληκτρολόγιο και φωτιζόμενα πλήκτρα μόνο στην μπροστά πλευρά. Αλλά για μένα το θέμα είναι πως κρατάει μόνο 35 ώρες (με 5 ώρες την μέρα μου κρατάει δηλ μια βδομάδα). Και το άλλο θέμα είναι πως το πληκτρολόγιο από πίσω δεν είναι φωτιζόμενο (και το ότι έχει γκρι γράμματα το κάνει να μην μπορώ να το δω ούτε το μεσημέρι). Αν ξαναπάρω, λογικά θα πάρω κάτι σαν αυτό. Μεγάλο touchpad και keyboard. Ίσως το πάρω έξτρα για να έχω ένα φωτιζόμενο πληκτρολόγιο πέρα από το airmouse μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το H1 . Τα έχει όλα επάνω - έχει mouse, touchpad πληκτρολόγιο και φωτιζόμενα πλήκτρα μόνο στην μπροστά πλευρά. Αλλά για μένα το θέμα είναι πως κρατάει μόνο 35 ώρες (με 5 ώρες την μέρα μου κρατάει δηλ μια βδομάδα). Και το άλλο θέμα είναι πως το πληκτρολόγιο από πίσω δεν είναι φωτιζόμενο (και το ότι έχει γκρι γράμματα το κάνει να μην μπορώ να το δω ούτε το μεσημέρι). Αν ξαναπάρω, λογικά θα πάρω κάτι σαν αυτό. Μεγάλο touchpad και keyboard. Ίσως το πάρω έξτρα για να έχω ένα φωτιζόμενο πληκτρολόγιο πέρα από το airmouse μου.

Ένα από τα προβλήματα όσων airmouse έχουν ενσωματωμένη μπαταρία είναι ότι εάν ξεχάσεις να το φορτίσεις σε αφήνει "στα κρύα του λουτρού". Ένας επιπλέον λόγος που προτιμώ το άλλο μου χειριστήριο με πληκτρολόγιο+touchpad που έχει απλές μπαταρίες που αλλάζουν.:happy:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα προβλήματα όσων airmouse έχουν ενσωματωμένη μπαταρία είναι ότι εάν ξεχάσεις να το φορτίσεις σε αφήνει "στα κρύα του λουτρού". Ένας επιπλέον λόγος που προτιμώ το άλλο μου χειριστήριο με πληκτρολόγιο+touchpad που έχει απλές μπαταρίες που αλλάζουν.:happy:

 

Δηλαδή εξάντλησες πλήρως την μπαταρία και δεν σου ξανα άνοιγε μετά? Πρώτη φορά το ακούω. Δεν το έχω εξαντλήσει ποτέ στο 100%. Ποιο έχεις τώρα που παίρνει μπαταρίες?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εξάντλησες πλήρως την μπαταρία και δεν σου ξανα άνοιγε μετά? Πρώτη φορά το ακούω. Δεν το έχω εξαντλήσει ποτέ στο 100%. Ποιο έχεις τώρα που παίρνει μπαταρίες?

Αυτό που φαίνεται δεξιά στην φωτογραφία του Ποστ #15741 (όχι το airmouse).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα τώρα ποιο λες, νόμιζα πως ήταν με φορτιστή. Ή επειδή έχει πολλά μοντέλα παρόμοια με το δικό σου, άλλα φορτίζουν και άλλα όχι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα τώρα ποιο λες, νόμιζα πως ήταν με φορτιστή. Ή επειδή έχει πολλά μοντέλα παρόμοια με το δικό σου, άλλα φορτίζουν και άλλα όχι?

Ναι από ότι θυμάμαι υπάρχουν άλλα με ενσωματωμένη μπαταρία και άλλα όπως αυτό που ήδη έχω. Για εμένα αυτό είναι πλεονέκτημα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι από ότι θυμάμαι υπάρχουν άλλα με ενσωματωμένη μπαταρία και άλλα όπως αυτό που ήδη έχω. Για εμένα αυτό είναι πλεονέκτημα.

 

Πάντως έχω ακούσει και για keyboards και για airmouse με επαναφορτιζόμενη μπαταρία που κρατάνε για βδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Το Τ5 με νορμάλ χρήση κρατούσε βδομάδες.

Δεν παίζω παιχνίδια.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Τ5 με νορμάλ χρήση κρατούσε βδομάδες.

Δεν παίζω παιχνίδια.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Πόσες ώρες το χρησιμοποιείς την κάθε μέρα στο περίπου, εγώ κάθε μέρα το έχω γύρω στις 5 ώρες ανοιχτό και με αρκετή χρήση του airmouse. Με αυτήν την χρήση μου κρατάει 7 μέρες και μου είναι λίγο, δεν ξέρω όμως αν με τέτοια χρήση το οποιοδήποτε airmouse κρατάει πάλι μικρό χρονικό διάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες το χρησιμοποιείς την κάθε μέρα στο περίπου, εγώ κάθε μέρα το έχω γύρω στις 5 ώρες ανοιχτό και με αρκετή χρήση του airmouse. Με αυτήν την χρήση μου κρατάει 7 μέρες και μου είναι λίγο, δεν ξέρω όμως αν με τέτοια χρήση το οποιοδήποτε airmouse κρατάει πάλι μικρό χρονικό διάστημα...
Ταινίες βλέπω και σειρές.

Πόσα κλικ να κάνεις όταν βάζεις κάτι να παίξει;;

Δεν είναι για χρήση 3D shooter!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες βλέπω και σειρές.

Πόσα κλικ να κάνεις όταν βάζεις κάτι να παίξει;;

Δεν είναι για χρήση 3D shooter!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Εγώ το έχω για πολλές χρήσεις, ταινίες σπάνια...

Link to comment
Share on other sites

Για απλή χρηση με βολευει μονο ασύρματο ποντίκι.

Μετακινώ τον κερσορα χωρίς να μου σπάνε τα νέυρα και γραφω με το εικονικό πληκτρολόγιο.

Με δυο Μπαταριες ΑΑΑ τις πλάκας(2 ευρώ η οκτώ μπαταρίες)περνώ 20 ημέρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Για απλή χρηση με βολευει μονο ασύρματο ποντίκι.

Μετακινώ τον κερσορα χωρίς να μου σπάνε τα νέυρα και γραφω με το εικονικό πληκτρολόγιο.

Με δυο Μπαταριες ΑΑΑ τις πλάκας(2 ευρώ η οκτώ μπαταρίες)περνώ 20 ημέρες περίπου.

 

Και τα airmouse πάντως είναι πολύ ακριβή στη κίνηση του δείκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ψαχνω ένα box για να παίζει σε μαγαζί 14 ωρες την ημέρα.Θα ανοίγει 2 εφαρμογές,το eradio και μια εφαρμογή gps,το gprs,για να βλέπουμε τα delivery.Απλα να μην κολλαει.Τιμη εως 60€ από Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...