Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω που βρίσκω το License. Θα μπορούσες να με βοηθήσεις; Πάντως 2 φορές κατέβασα τη rom, και όταν πήγα να την ανοίξω με το iso των windows μου είπε ότι το αρχείο είναι corrupted!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Διαβάζω αρκετά συχνά το συγκεκριμένο thread αλλά δεν συγκρατούσα τα μοντέλα για τα οποία συζητούσατε γιατί δεν ενδιαφέρουν για την αγορά κάποιου.

 

Έχω ένα παλιό Egreat media player (non Android) και πλέον δεν παίζει σειρές από streaming υπηρεσίες (πχ. Apple TV, Amazon Prime) γιατί υποθέτω ότι έχει μείνει πολύ πίσω όσον αφορά τους codecs (ίσως και να κάνω λάθος).

 

Οπότε έβαλα στο μάτι το MagicSee N5 Plus και το X96 Air που το έχει φίλος και έχει μείνει ικανοποιημένος. Μου έχει αρέσει φυσικά το Nvidia TV Shield αλλά κολλάω λόγω της τιμής αλλά και το ότι δεν έχει optical output για να το συνδέσω στον ενισχυτή μου ο οποίος δεν έχει hdmi.

 

Διαβάζω να γράφετε ότι αλλάζετε και ROM στα box σας, απλά δεν έχω καταλάβει αν το κάνετε γιατί αλλάζει έτσι εντελώς η εμπειρία χρήσης ή απλά σας αρέσει να πειραματίζεστε.

Πάντως κι εγώ δεν έχω πρόβλημα αν χρειάζεται να αλλάξω ROM, αρκεί να έχω κάποιον οδηγό να ακολουθήσω (άλλωστε τα κινητά πάντα τα rootαρα και έβαζα custom ROM εκτός από το Mate που έχω τώρα και δεν μπορώ να το κάνω λόγω κλειδωμένου bootloader).

 

Οπότε, να προχωρήσω σε αγορά ενός από τα παραπάνω που γράφω ή θα μου προτείνετε κάποια άλλη συσκευή;

 

Η κυρία χρήση που θα κάνω είναι να βλέπω HD ταινίες και σειρές. Υποθέτω ότι κάνοντας login με το Google account μου θα μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές που έχω αγοράσει, και ανάμεσα σ' αυτές τον MX Pleyer που είναι ο αγαπημένος μου.

Και τέλος θα βάλω τους κωδικούς Netflix για να βλέπω σειρές από το TV box, και να σταματήσω να στέλνω εικόνα από το tablet μου στην τηλεόραση μέσω Chromecast.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις που είμαι σίγουρος ότι θα μου δώσετε, και για το ότι διαβάσετε το μακροσκελές post μου.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που βρίσκω το License. Θα μπορούσες να με βοηθήσεις; Πάντως 2 φορές κατέβασα τη rom, και όταν πήγα να την ανοίξω με το iso των windows μου είπε ότι το αρχείο είναι corrupted!

Θα χρησιμοποιήσεις το winrar για να κάνεις unrar το αρχείο (μετά στο UBT θα φορτώσεις το αρχείο .img).

Εδώ είναι το licence https://mega.nz/folder/B5lnFBhK#UDQcQB0FaQaTSuwl8okvcg

.................εννοείται ότι έχεις ήδη εγκαταστήσει το USB burning tool !!!!

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αρκετά συχνά το συγκεκριμένο thread αλλά δεν συγκρατούσα τα μοντέλα για τα οποία συζητούσατε γιατί δεν ενδιαφέρουν για την αγορά κάποιου.

 

Έχω ένα παλιό Egreat media player (non Android) και πλέον δεν παίζει σειρές από streaming υπηρεσίες (πχ. Apple TV, Amazon Prime) γιατί υποθέτω ότι έχει μείνει πολύ πίσω όσον αφορά τους codecs (ίσως και να κάνω λάθος).

 

Οπότε έβαλα στο μάτι το MagicSee N5 Plus και το X96 Air που το έχει φίλος και έχει μείνει ικανοποιημένος. Μου έχει αρέσει φυσικά το Nvidia TV Shield αλλά κολλάω λόγω της τιμής αλλά και το ότι δεν έχει optical output για να το συνδέσω στον ενισχυτή μου ο οποίος δεν έχει hdmi.

 

Διαβάζω να γράφετε ότι αλλάζετε και ROM στα box σας, απλά δεν έχω καταλάβει αν το κάνετε γιατί αλλάζει έτσι εντελώς η εμπειρία χρήσης ή απλά σας αρέσει να πειραματίζεστε.

Πάντως κι εγώ δεν έχω πρόβλημα αν χρειάζεται να αλλάξω ROM, αρκεί να έχω κάποιον οδηγό να ακολουθήσω (άλλωστε τα κινητά πάντα τα rootαρα και έβαζα custom ROM εκτός από το Mate που έχω τώρα και δεν μπορώ να το κάνω λόγω κλειδωμένου bootloader).

 

Οπότε, να προχωρήσω σε αγορά ενός από τα παραπάνω που γράφω ή θα μου προτείνετε κάποια άλλη συσκευή;

 

Η κυρία χρήση που θα κάνω είναι να βλέπω HD ταινίες και σειρές. Υποθέτω ότι κάνοντας login με το Google account μου θα μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές που έχω αγοράσει, και ανάμεσα σ' αυτές τον MX Pleyer που είναι ο αγαπημένος μου.

Και τέλος θα βάλω τους κωδικούς Netflix για να βλέπω σειρές από το TV box, και να σταματήσω να στέλνω εικόνα από το tablet μου στην τηλεόραση μέσω Chromecast.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις που είμαι σίγουρος ότι θα μου δώσετε, και για το ότι διαβάσετε το μακροσκελές post μου.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Το MagicSee N5 Plus το εχει ενας φιλος μου και σε γενικες γραμμες τα παει πολυ καλα...

Αν δεν σου χρειαζεται ομως η θεση για τον σκληρο δισκο που εχει μπορεις να κοιταξεις και το MagicSee N5 Max X3 που εχει ακριβως το ιδιο hardware εκτος της εξωτερικης κεραιας και της θεσης για δισκο !

Παντως και το X96 Air ειναι μια χαρα αλλα ζεσταινεται λιγο παραπανω ...

Οτι και να παρεις παντως απο αυτα υπαρχει ενα ρωσικο εναλλακτικο λογισμικο που κανει την διαφορα!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο @tsiftsism και το X96 Air που σκέφτεται https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/784928-x96-air-amlogic-s905x3-android-9-0-media-player/page16#post808797

Δεν ξέρω σε ποιο βαθμό το πρόβλημα που αναφέρεται είναι πιο εκτεταμένο ή όχι. Επίσης είναι χρήσιμο σε όσους τυχόν συμβεί κάτι παρόμοιο, εφόσον υποδεικνύει κάποιου είδους επισκευή:rolleyes:

Επίσης στη θέση σου θα εξέταζα και άλλα με τον S905X3 (π.χ. το H96maxX3 που έχω εγώ και πρόσφατα απέκτησαν και άλλοι, Tanix κλπ) λαμβάνοντας υπόψιν τα επι μέρους χαρακτηριστικά αυτών (παρόλο που σε γενικές γραμμές είναι παρόμοια), τις απαιτήσεις σου και βέβαια το κόστος/διαθεσιμότητα καθενός τη δεδομένη χρονική στιγμή. Είναι γεγονός ότι το τελευταίο διάστημα έχουν "τσιμπήσει" λίγο οι τιμές.Η τελική απόφαση/ευθύνη είναι βέβαια δική σου.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το MagicSee N5 Plus το εχει ενας φιλος μου και σε γενικες γραμμες τα παει πολυ καλα...

 

Αν δεν σου χρειαζεται ομως η θεση για τον σκληρο δισκο που εχει μπορεις να κοιταξεις και το MagicSee N5 Max X3 που εχει ακριβως το ιδιο hardware εκτος της εξωτερικης κεραιας και της θεσης για δισκο !

 

Παντως και το X96 Air ειναι μια χαρα αλλα ζεσταινεται λιγο παραπανω ...

 

Οτι και να παρεις παντως απο αυτα υπαρχει ενα ρωσικο εναλλακτικο λογισμικο που κανει την διαφορα!

 

;)

 

Ok, οπότε πηγαίνω για κάποιο από τα MagicSee.

 

Κάποιες επιπλέον ερωτήσεις μετά και από αυτά που μου έγραψες.

Επειδή το Max X3 δεν το βρίσκω στο skroutz, από πού αγοράζετε εσείς;

Για τί διαφορά μιλάμε στην τιμή με το Ν5 Plus;

Η διαφορά δικαιολογεί την μία επιπλέον θύρα usb του N5 Plus (3 θύρες αντί 2 που έχει το Max X3, σωστά)?

Και δεν έχω καταλάβει την διαφορά με την εξωτερική κεραία. Μιλάμε απλά και μόνο για θέμα εμβέλειας όπου το N5 Plus θα έχει μεγαλύτερη λόγω της εξωτερικής κεραίας απ' ότι το Max X3;

 

Όπως έγραψα και στο αρχικό μου post η χρήση που θα κάνω θα είναι η εξής: αναπαραγωγή 1080p ταινιών και σειρών μέσω MX Player, και Netflix για να μη χρησιμοποιώ το tablet και το Chromecast. Ίσως κάποια στιγμή να περάσω και kodi, αν και δε το νομίζω.

 

Όσον αφορά την τιμή, αναγκαστικά όσο και αν κάνει θα το αγοράσω αφού ο παλιός μου πλέον media player δεν παίζει πολλά από τα .mkv που κυκλοφορούν.

Υποθέτω πως δεν θα ξεπεράσει η αγορά του τα € 100,00.

 

 

 

Edit: Έριξα μια ματιά και στο H96 Max x3 που ανέφερε ο @ath156, και είδα ένα video στο YouTube που έχει στα μείον το ότι παίζει το Netflix στα 480p. Είναι πρόβλημα μόνο του H96 το ότι δεν μπορεί να παίξει 720p ή 1080p, ή είναι γενικό κακό όλων των Android TV Box που κυκλοφορούν;

Edit2: Είδα video και για το N5 Plus και αναφέρεται και σ' αυτό για τα 480p στο Netflix, οπότε υποθέτω ότι είναι γενικό κακό !!!!!

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για Netflix fhd ή 4k αναγκαστικά πας σε amazon-xiaomi-nvidia μόνο με μετατροπές σε άλλα box θα δεις fhd

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Netflix fhd ή 4k αναγκαστικά πας σε amazon-xiaomi-nvidia μόνο με μετατροπές σε άλλα box θα δεις fhd

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσα στις μετατροπές που λες για να δεις Netflix full HD σε άλλα box, είναι και η αλλαγή ROM που έχουν αναφέρει πολλοί εδώ μέσα σε προηγούμενα post, οπότε αν αλλάξω ROM στο MagicSee θα είμαι ok;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ok, οπότε πηγαίνω για κάποιο από τα Magicsee.

Edit: Έριξα μια ματιά και στο H96 Max x3 που ανέφερε ο @ath156, και είδα ένα video στο YouTube που έχει στα μείον το ότι παίζει το Netflix στα 480p. Είναι πρόβλημα μόνο του H96 το ότι δεν μπορεί να παίξει 720p ή 1080p, ή είναι γενικό κακό όλων των Android TV Box που κυκλοφορούν;

Edit2: Είδα video και για το N5 Plus και αναφέρεται και σ' αυτό για τα 480p στο Netflix, οπότε υποθέτω ότι είναι γενικό κακό !!!!!

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Όλα αυτά τα κουτιά με S905X3 παίζουν μόνο σε SD ή έστω λίγο παραπάνω. Για να πάρεις FHD υπάρχει όμως η λύση του coreelec σε sd (και δυνατότητα dual boot όποτε θέλεις android).Αλλιώς πας σε ένα από τα 3 παραπάνω που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω (που έχουν όμως κατά τα άλλα χαμηλότερα specs/δυνατότητες είναι όμως μονόδρομος εάν είναι τόσο απαραίτητο για σένα το εγγενές Netflix FullHD ή 4Κ).

Όταν όμως το H96maxX3 4/32 έχει όπως είδα πριν από λίγο στο Banggood 38,69 ευρώ (+κάποιο μικρό ποσό για PDM) και ίσως αντίστοιχες τιμές άλλα? Είπαμε η απόφαση και η ευθύνη για την κατάλληλη αγορά είναι προσωπική υπόθεση.

edit:Επειδή διάβασα τι έγραψα παραπάνω διευκρινίζω ότι το 1ο SD (=Standard Definition) ενώ το sd (καρτούλα sd)!!!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ok, οπότε πηγαίνω για κάποιο από τα MagicSee.

 

Κάποιες επιπλέον ερωτήσεις μετά και από αυτά που μου έγραψες.

Επειδή το Max X3 δεν το βρίσκω στο skroutz, από πού αγοράζετε εσείς;

Για τί διαφορά μιλάμε στην τιμή με το Ν5 Plus;

Η διαφορά δικαιολογεί την μία επιπλέον θύρα usb του N5 Plus (3 θύρες αντί 2 που έχει το Max X3, σωστά)?

Και δεν έχω καταλάβει την διαφορά με την εξωτερική κεραία. Μιλάμε απλά και μόνο για θέμα εμβέλειας όπου το N5 Plus θα έχει μεγαλύτερη λόγω της εξωτερικής κεραίας απ' ότι το Max X3;

 

Όπως έγραψα και στο αρχικό μου post η χρήση που θα κάνω θα είναι η εξής: αναπαραγωγή 1080p ταινιών και σειρών μέσω MX Player, και Netflix για να μη χρησιμοποιώ το tablet και το Chromecast. Ίσως κάποια στιγμή να περάσω και kodi, αν και δε το νομίζω.

 

Όσον αφορά την τιμή, αναγκαστικά όσο και αν κάνει θα το αγοράσω αφού ο παλιός μου πλέον media player δεν παίζει πολλά από τα .mkv που κυκλοφορούν.

Υποθέτω πως δεν θα ξεπεράσει η αγορά του τα € 100,00.

 

 

 

Edit: Έριξα μια ματιά και στο H96 Max x3 που ανέφερε ο @ath156, και είδα ένα video στο YouTube που έχει στα μείον το ότι παίζει το Netflix στα 480p. Είναι πρόβλημα μόνο του H96 το ότι δεν μπορεί να παίξει 720p ή 1080p, ή είναι γενικό κακό όλων των Android TV Box που κυκλοφορούν;

Edit2: Είδα video και για το N5 Plus και αναφέρεται και σ' αυτό για τα 480p στο Netflix, οπότε υποθέτω ότι είναι γενικό κακό !!!!!

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Καταρχην ουτε το Ν5 Plus εχει 3 θυρες usb !

Μονο το X96 Air εχει απο αυτα που αναφεραμε 3 ...

Τωρα για την κεραια...

Θεωρητικα αυτο με την εξωτερικη κεραια πρεπει να εχει καλυτερη ληψη αλλα πρακτικα δεν συμβαινει παντα αυτο...!

Και οχι για το συγκεκριμενο μποξακι αλλα για ολα....!

Υπαρχουν και αλλοι παραγοντες που καθοριζουν την ληψη με κυριοτερο το τσιπακι και φυσικα τους drivers (κατ'επεκταση φυσικα και του λογισμικου) ...

Για το νετφλιξ τωρα...

Το νετφλιξ σε ολα αυτα τα μποξακια σε περιβαλλον Android δεν φτανει σε hd αναλυσεις αλλα αυτο που ''βλεπεις'' στη τελικη δεν ειναι καθολου μα καθολου κακο ... στο ματι!

Και τελος επειδη γραφονται πολλες ανακριβειες εδω μεσα θα διευκρινισω (ξανα) ενα βασικο πραγμα για ολα τα μποξακια ... !

Το οτι εγω εχω ενα μποξακι δεν σημαινει οτι και εσυ που θα παρεις το ιδιο θα ειναι ... το ιδιο ακομα και αν το παρεις απο το ιδιο μαγαζι !!!

Και τι εννοω ...

ΟΛΑ τα μποξακια αλλαζουν απο παρτιδα σε παρτιδα !

Το εκαστοτε κινεζομαγαζο παντα αγοραζει με γνωμονα το κερδος και σημερα μπορει να παρει απο μενα αλλα αυριο θα παρει και απο σενα και απο πολλους αλλους μιας και αυτο που ισχυει στην κινα ειναι η λογικη του ''φασον'' δηλαδη πολυ απλα η κατασκευη καποιων προϊοντων βασει καποιου προτυπου !!!

Βεβαια υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις στον κανονα μιας και υπαρχουν και καποια εργοστασια που και κανουν και προωθουν τα προιοντα τους αλλα εδω ερχεται πλεον η κλασικη και γνωριμη κινεζικη ''νοοτροπια'' της ... αντιγραφης .... για να δεσει το γλυκο !

Με βαση λοιπον αυτης της πραγματικοτητας δεν μπορεις ΠΟΤΕ μα ποτε να εισαι σιγουρος τι αγοραζεις !

Βεβαια στο τελος την ''κεντρικη'' ιδεα ενος ... hardware θα αγορασεις οποτε διαλεγεις ενα και προχωρας ... !

Δεν μπορεις να εισαι ομως ποτε σιγουρος αν αυτο που ειδες και αγορασες ειναι και αυτο που πραγματικα ...εχεις!

Για παραδειγμα λεει ενα μποξακι οτι εχει 1000 lan .... η λεει οτι εχει 3 γιγα μνημης κτλ.

Στην πραγματικοτητα ομως εχει;

Και ιδιως αν ειναι και η αντιγραφη της αντιγραφης οποτε... βρασε ορυζα !

Τελειωνοντας ... θα σου πω πως αυτην την περιοδο υπαρχουν πολλες καθυστερησεις απο κινα λογο της πανδημιας οποτε θελει και λιγο υπομονη!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ok, οπότε δεν ασχολούμαι καθόλου με το Netflix, θα συνεχίσω να στέλνω την εικόνα από το tablet στο Chromecast.

 

Πείτε μου σας παρακαλώ.

Από Banggood θέλει να προσέξω κάτι κατά την παραγγελία; Υπάρχει θέμα με τελωνεία;

Κάνοντας register στην εφαρμογή και βάζοντας το N5 Max στο καλάθι, η τιμή του είναι € 47,90 με Air Parcel. Επιλέγω εκεί μήπως κάτι άλλο;

 

Edit: @gatos814 γράφαμε σχεδόν ταυτόχρονα. Κατανοητά όλα όσα έγραψες. Όπως διαβάσατε στο αρχικό μου post είχα καταλήξει ανάμεσα σε 2 boxes, και απλά ήθελα τη γνώμη σας ως πιο έμπειροι και την άποψη σας από την δική σας χρήση για το αν είναι καλά ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο που νομίζω ότι είναι καλύτερο.

Φυσικά και η επιλογή είναι δική μου, και αν δεν με ικανοποιήσει το box, δεν θα σας κατηγορήσω, απλά θα γράψω κάποια στιγμή ότι εμένα δεν με ικανοποίησε. ;)

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Priority direct

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ok, οπότε δεν ασχολούμαι καθόλου με το Netflix, θα συνεχίσω να στέλνω την εικόνα από το tablet στο Chromecast.

 

Πείτε μου σας παρακαλώ.

Από Banggood θέλει να προσέξω κάτι κατά την παραγγελία; Υπάρχει θέμα με τελωνεία;

Κάνοντας register στην εφαρμογή και βάζοντας το N5 Max στο καλάθι, η τιμή του είναι € 47,90 με Air Parcel. Επιλέγω εκεί μήπως κάτι άλλο;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Το αλλαζεις σε ''Priority Direct Mail 3,67€ 15-20 business days'' και θα εισαι οκ!

Και επειδη το εχω και εγω σου λεω οτι ειναι καλο το μποξακι και ιδιως με το λογισμικο του ρωσου!

 

edit : Δεν ηταν επι προσωπικου αυτα που εγραψα ...

Απλες και γενικες διευκρινισεις ηταν !

;)

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το αλλαζεις σε ''Priority Direct Mail 3,67€ 15-20 business days'' και θα εισαι οκ!

Και επειδη το εχω και εγω σου λεω οτι ειναι καλο το μποξακι και ιδιως με το λογισμικο του ρωσου!

 

edit : Δεν ηταν επι προσωπικου αυτα που εγραψα ...

Απλες και γενικες διευκρινισεις ηταν !

;)

Όλα καλά, μην ανησυχείς.

 

Μέλος στο forum από το 2008 προσπαθώ να βοηθήσω όποτε μπορώ, και το ίδιο κάνουν και πολλοί άλλοι χρήστες, όπως κι εσείς σ' αυτό το thread.

 

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

εχω απο το 2017 το H96 PRO PLUS Amlogic S912 Octa Core 3GB RAM 32GB ROM TV Box και θέλω να του βάλω NOVA go.

απο όσο διάβασα πρέπει να ειναι unroot για να παιζει.

πως μπορω να το κανω?

υπάρχει καποιος οδηγος για το συγκεκριμένο μηχανάκι, εχω μπερδευτεί για τα καλα.

ειναι ασφαλες να χρησιμοποιήσω την παρακατω εφαρμογη?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andreacioccarelli.impactor&showAllReviews=true

 

θενξια για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

εχω απο το 2017 το H96 PRO PLUS Amlogic S912 Octa Core 3GB RAM 32GB ROM TV Box και θέλω να του βάλω NOVA go.

απο όσο διάβασα πρέπει να ειναι unroot για να παιζει.

πως μπορω να το κανω?

υπάρχει καποιος οδηγος για το συγκεκριμένο μηχανάκι, εχω μπερδευτεί για τα καλα.

ειναι ασφαλες να χρησιμοποιήσω την παρακατω εφαρμογη?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andreacioccarelli.impactor&showAllReviews=true

 

θενξια για το χρονο σας

 

Καποιες απο αυτες δουλευουν καποιες οχι...

Δοκιμασε την...και μας λες!

Επειδη ομως καποιες απο αυτες μπορει να σου δημιουργησουν τιποτα ... ''παρενεργειες'' πρεπει να εισαι και προετοιμασμενος για τα χειροτερα..

Υπαρχουν βεβαια και αλλοι τροποι πιο σιγουροι καθως και καποιες εφαρμογες που το ''παιζουν'' το συστημα ''καλυψη αποκρυψη'' ... !

Αν θελησεις να το προσπαθησεις παντως στειλε μου π.μ !

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις μετατροπές που λες για να δεις Netflix full HD σε άλλα box, είναι και η αλλαγή ROM που έχουν αναφέρει πολλοί εδώ μέσα σε προηγούμενα post, οπότε αν αλλάξω ROM στο MagicSee θα είμαι ok;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Καλά αντί να πας στα σίγουρα, γιατί κοιτάς τα άλλα με μετατροπές;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά αντί να πας στα σίγουρα, γιατί κοιτάς τα άλλα με μετατροπές;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Να υποθέσω αναφέρεσαι στο Mi Box S;

 

Αν ναι, γιατί δεν είχα ψαχτεί στο internet, είχα περάσει από το κατάστημα της Xiaomi στη Θεσσαλονίκη και είδα ότι η τιμή του είναι στα € 98,00 οπότε είναι σχεδόν στα διπλάσια χρήματα από τα άλλα, δεν μπορούσα να γνωρίζω μιας και δεν έχω ασχοληθεί ξανά με boxes αν τα 2Gb RAM θα είναι αρκετά στο άμεσο μέλλον, την ώρα που τα άλλα έχουν 4Gb RAM, και το κυριότερο δεν είδα την κλασική περίεργη σε σχήμα optical output έξοδο, και δεν θα μπορούσα να το συνδέσω στον ενισχυτή μου που δεν έχει παρόμοιο βύσμα (τελικά με ψάξιμο διαπίστωσα ότι η έξοδος ήχου που έχει είναι optical και αυτή, αλλά με 3.5mm βύσμα, και ότι ότι θα πρέπει να δώσω και άλλα περίπου € 7,00 για την αγορά καλωδίου ήχου).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω αναφέρεσαι στο Mi Box S;

 

Αν ναι, γιατί δεν είχα ψαχτεί στο internet, είχα περάσει από το κατάστημα της Xiaomi στη Θεσσαλονίκη και είδα ότι η τιμή του είναι στα € 98,00 οπότε είναι σχεδόν στα διπλάσια χρήματα από τα άλλα, δεν μπορούσα να γνωρίζω μιας και δεν έχω ασχοληθεί ξανά με boxes αν τα 2Gb RAM θα είναι αρκετά στο άμεσο μέλλον, την ώρα που τα άλλα έχουν 4Gb RAM, και το κυριότερο δεν είδα την κλασική περίεργη σε σχήμα optical output έξοδο, και δεν θα μπορούσα να το συνδέσω στον ενισχυτή μου που δεν έχει παρόμοιο βύσμα (τελικά με ψάξιμο διαπίστωσα ότι η έξοδος ήχου που έχει είναι optical και αυτή, αλλά με 3.5mm βύσμα, και ότι ότι θα πρέπει να δώσω και άλλα περίπου € 7,00 για την αγορά καλωδίου ήχου).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Xiaomi από Σκρουτζ είσαι 57€ περίπου με τα μεταφορικά,από Κίνα 43~€ 1 μήνα τουλάχιστον αναμονή αλλά 4/32 905x3 kodi σφαίρα αλλά για go - Netflix θέλει πείραγμα.Δικιά σου είναι η απόφαση! Τα + και - του κάθε μηχανήματος.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω αναφέρεσαι στο Mi Box S;

 

Αν ναι, γιατί δεν είχα ψαχτεί στο internet, είχα περάσει από το κατάστημα της Xiaomi στη Θεσσαλονίκη και είδα ότι η τιμή του είναι στα € 98,00 οπότε είναι σχεδόν στα διπλάσια χρήματα από τα άλλα, δεν μπορούσα να γνωρίζω μιας και δεν έχω ασχοληθεί ξανά με boxes αν τα 2Gb RAM θα είναι αρκετά στο άμεσο μέλλον, την ώρα που τα άλλα έχουν 4Gb RAM, και το κυριότερο δεν είδα την κλασική περίεργη σε σχήμα optical output έξοδο, και δεν θα μπορούσα να το συνδέσω στον ενισχυτή μου που δεν έχει παρόμοιο βύσμα (τελικά με ψάξιμο διαπίστωσα ότι η έξοδος ήχου που έχει είναι optical και αυτή, αλλά με 3.5mm βύσμα, και ότι ότι θα πρέπει να δώσω και άλλα περίπου € 7,00 για την αγορά καλωδίου ήχου).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Καλά και εσύ πήγες στο κατάστημα της Xiaomi για να πάρεις το Μi Box S? Δεν πήγαινες καλύτερα στην "Διάβαση" απέναντι να φας γύρο & σουτζουκάκια και με την διαφορά να παραγγείλεις και ένα κουτί με S905X3 και να σου περισσέψει και κάτι???:lol:

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εσύ πήγες στο κατάστημα της Xiaomi για να πάρεις το Μi Box S? Δεν πήγαινες καλύτερα στην "Διάβαση" απέναντι να φας γύρο & σουτζουκάκια και με την διαφορά να παραγγείλεις και ένα κουτί με S905X3 και να σου περισσέψει και κάτι???:lol:
Όχι, εντάξει. Έτυχε να περνάω από εκεί και πήγα να το δω live πριν ρωτήσω εδώ τι μου προτείνετε μιας και δεν ασχοληθεί ξανά με τα boxάκια. ;)

 

Δεν θα το έπαιρνα, ήμουν σίγουρος ότι μέσω internet θα ήταν φτηνότερο, απλά δεν περίμενα τόση διαφορά.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν εγκαταστήσει την ρομ που ανέβασα στην σελίδα 1041 Ποστ#15608 για το H96maxX3 & HK1 κλπ. καλό θα ήταν να γράψουν εντυπώσεις, παρατηρήσεις, υπέρ/κατά. Έτσι πιθανόν θα βοηθηθούν και άλλοι με ίδια κουτιά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

To H96 MAX X3 μου πλεον δεν ανεβαζει θερμοκρασιες . Αναμενοντας βαση-ανεμιστηρακι απο Κινα χρησιμοποιησα προσωρινα μικρο ανεμιστηρα απο το σπιτι και η θερμοκρασια στα 4Κ video επεσε απο 70-75 στους 47-50.

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...