Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτρέψτε μου μια αφελή ερώτηση...

Έχω ένα εξωτερικό σκληρό στον οποίο βάζω ταινίες και βλέπω στην τιβι (Sony KDL-50W829B). Επειδή όμως δεν υποστηρίζει έξοδο dts, μπορώ να πάρω ένα TV box, να συνδέσω πάνω του τον σκληρό και μετά να συνδέσω το box στην TV ώστε να έχω και dts;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1267

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Επιτρέψτε μου μια αφελή ερώτηση...

Έχω ένα εξωτερικό σκληρό στον οποίο βάζω ταινίες και βλέπω στην τιβι (Sony KDL-50W829B). Επειδή όμως δεν υποστηρίζει έξοδο dts, μπορώ να πάρω ένα TV box, να συνδέσω πάνω του τον σκληρό και μετά να συνδέσω το box στην TV ώστε να έχω και dts;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οταν λες ''δεν υποστηρίζει έξοδο dts'' τι ακριβως εννοεις ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το a95x f3 έχει ενα θέμα με τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο γι αυτό δεν υπάρχουν custom Rom, twrp δεν έχω δοκιμάσει αλλά από ότι είδα εντάξει πρέπει να το χω(;) . Προσπάθησα να το κάνω unroot αλλά πρέπει να έχει και άλλο αρχείο που δεν ειδα-βρηκα και το άφησα έτσι για τ άλλα app που δουλεύουν αξιοπρεπώς,έχω και το tanix tx3 mini l που είναι με 7 και κάνω την δουλειά μου,καλοκαίρι τώρα και στο χωριό χρειάζεται για τις κακές μέρες (1200 μέτρα υψομέτρο) αλλιώς τηλεόραση δεν παίζει να δούμε :)

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το a95x f3 έχει ενα θέμα με τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο γι αυτό δεν υπάρχουν custom Rom, twrp δεν έχω δοκιμάσει αλλά από ότι είδα εντάξει πρέπει να το χω(;) . Προσπάθησα να το κάνω unroot αλλά πρέπει να έχει και άλλο αρχείο που δεν ειδα-βρηκα και το άφησα έτσι για τ άλλα app που δουλεύουν αξιοπρεπώς,έχω και το tanix tx3 mini l που είναι με 7 και κάνω την δουλειά μου,καλοκαίρι τώρα και στο χωριό χρειάζεται για τις κακές μέρες (1200 μέτρα υψομέτρο) αλλιώς τηλεόραση δεν παίζει να δούμε :)

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοεις με τo ''έχει ενα θέμα με τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο'' ;

Δλδ τι ... γινεται ;

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις custom στο φίλιο φόρουμ για τα box όσοι ρωτούσαν για το συγκεκριμένο κανείς δεν ήξερε αν υποστηρίζεται ,ενας ανέφερε κάτι (τ αγγλικά μου μέσα) θα το βρω και θα στο στείλω πμ αν θέλεις!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα σε προηγούμενο Ποστ προσωπική μου επιλογή είναι μία custom rom για το HK1Χ3 του Malay (φυσικά κάνει και για το H96maxX3, BqeelY8max,VontarX3,TranspeedX3), την οποία έχω διαμορφώσει όπως θα πω παρακάτω.

Η συγκεκριμένη ρομ (version 1.2) έχει τα εξής βασικά χαρακτηριστικά:

 

- Magisk (Μόνιμο)

- TWRP (Μόνιμο)

- ViperFX

- CPUtemperature εφαρμογή για εμφάνιση θερμοκρασίας (φυσικά μπορεί να αλλαχθεί)

 

Στην συγκεκριμένη rom έχω επιφέρει τις εξής αλλαγές:

 

- Ξεκινά με προεπιλεγμένο Ελληνικό περιβάλλον (γλώσσα, τοποθεσία, ώρα κλπ)

- Εγκατεστημένη εφαρμογή για navigation. Πρόκειται για την Taskbar που είναι εξαιρετική.

- Εγκατεστημένη εφαρμογή για notification. Πρόκειται για την Power Shade (παρόμοια με την Material Shade).

- 2ος Launcer το Square Home 3. Συνιστάται αμέσως να τον ορίσετε ω ς προεπιλογή. Είναι φανταστικός Launcher (Windows Style) με εξαιρετική παραμετροποίηση/δυνατότητες.

- POWER MENU. Προεγκατεστημένη εφαρμογή (OFF,Reboot,Soft Reboot,Recovery,Bootloader)

- Έχει διορθωθεί το bug του ENTER για εξωτερικά πληκρολόγια

- Έχει αφαιρεθεί η εφαρμογή adaway που προσωπικά είχα θέματα σε ορισμένα site που καταλάβαιναν τη ύπαρξή της. Επίσης αφαιρέθηκαν οι Wink & Hdvbox.

 

Έχει δοκιμασθεί με επανεγκαταστάσεις πολλές φορές, εφόσον σε αυτή επιστρέφω πάντα (με τα κατάλληλα backups σε 5-10 λεπτά) μετά από τις δοκιμές μου με άλλες ρομς. Κατά την εγκατάσταση πρέπει να της δώσετε χρόνο 4-5 λεπτών για να εγκατασταθούν πλήρως όλες οι εφαρμογές.

 

Download https://mega.nz/file/w8lXARYC#43gdzI5Qa6j2ly6gUF7a05OlGoTFiR9kLB6nGgyNSiQ

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις custom στο φίλιο φόρουμ για τα box όσοι ρωτούσαν για το συγκεκριμένο κανείς δεν ήξερε αν υποστηρίζεται ,ενας ανέφερε κάτι (τ αγγλικά μου μέσα) θα το βρω και θα στο στείλω πμ αν θέλεις!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στειλε μου να το δω αλλα να ξερεις οτι αφου την βγαζει ο SLIMBOX με υποστηριξη για το δικο σου μποξακι σιγουρα γινεται !

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πμ ,δεν είναι emmc ,εγώ πάντως ΟΤΑΝ βρω χρόνο θ ασχοληθώ. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις ενημερώσεις σ όλα τα παιδιά!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αιτιολογήσω την προτίμησή μου στην τροποποιημένη ρομ για HK1X3, H96maxX3 κλπ. έναντι αυτών του Slimbox&Vortex.

 

Εκτιμώ ως πολύ σημαντική την ΜΟΝΙΜΗ εγκατάσταση του Magisk. Έχοντας αυτό είσαι ανά πάσα στιγμή και rooted & unrooted :):):)

Τι να τους κάνεις τους διακόπτες root / unroot όταν έχεις αυτό??:happy: (Άσε που δεν ξέρω και πόσο αποτελεσματικά δουλεύουν στην πράξη-ειδικά στο unroot). Σε κάθε περίπτωση αυτό το χαρακτηριστικό είναι άχρηστο όταν έχεις Magisk.:rolleyes:

 

Η εφαρμογή για navigation (TASKBAR στο Google Play) που έχω προεγκαταστήσει είναι εξαιρετική. Μπορείτε να την δοκιμάσετε όλοι, όποιο μποξάκι και να έχετε, όποια ρομ και να έχετε (Slimbox και οποιαδήποτε άλλη - μάλλον βέβαια με root) και παράλληλα με το κλασσικό navigation bar που πιθανόν ήδη έχετε. Θα διαπιστώσετε "ιδίοις όμασι" ότι είναι κάτι περισσότερο από navigation bar ..........................:happy::happy:

Για την καλύτερη ρύθμισή της δείτε στη Σελ. 996 Ποστ #14939:)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κατέβασες την έκδοση για 64bit. Δοκίμασε να κατεβάσεις την 32bit.

Επίσης μπορείς να κατεβάσεις το new pipe. Χωρίς διαφημίσεις αλλά παίζει μόνο full screen (νομίζω).

 

Δεν μου αρέσει το new pipe επειδή με νοιάζει να βλέπω τις ειδοποιήσεις μου, και το smart youtube (που μου λειτουργεί κανονικά με airmouse τελικά) δεν μου άρεσε. Μπόρεσα να περάσω τελικά το vanced μέσα από το aptoide tv ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβλεπα την συζήτηση που κάνατε πριν μερικές σελίδες για τις θερμοκρασίες - για το τι μετασχηματιστή θα ήταν καλύτερο να βάλετε στο ανεμιστηράκι όσον αφορά θέμα απόδοσης/ ήχου. Γενικά δεν έχω θέμα με θερμοκρασίες, σε stremio είναι στους 53-55 βαθμούς (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ανάλυση αλλά βλέπω σε 1080p bluray). Σε ένα game παίζει στους 63-65 βαθμούς που είναι και πάλι πολύ καλά. Γενικά το boxάκι και μετά από 7 ώρες λειτουργίας είναι στους 55 βαθμούς την ώρα που δεν παίζω game. Αλλά σκέφτομαι πιθανώς να βάλω ένα ανεμιστηράκι να το έχω μόνο την ώρα που λειτουργεί το game, για να πέσει λίγο. Νομίζω πως αν το κάνω με usb που θα δίνει 5v το tvbox θα είμαι καλά. Τι λέτε? (Θέλω να πω πως λογικά δεν θα χρειαστώ περισσότερη τάση)

(Έχω το X96 max με cpu amlogic S905X2)

Edited by GeorgeR1_700
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει το new pipe επειδή με νοιάζει να βλέπω τις ειδοποιήσεις μου, και το smart youtube (που μου λειτουργεί κανονικά με airmouse τελικά) δεν μου άρεσε. Μπόρεσα να περάσω τελικά το vanced μέσα από το aptoide tv ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβλεπα την συζήτηση που κάνατε πριν μερικές σελίδες για τις θερμοκρασίες - για το τι μετασχηματιστή θα ήταν καλύτερο να βάλετε στο ανεμιστηράκι όσον αφορά θέμα απόδοσης/ ήχου. Γενικά δεν έχω θέμα με θερμοκρασίες, σε stremio είναι στους 53-55 βαθμούς (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ανάλυση αλλά βλέπω σε 1080p bluray). Σε ένα game παίζει στους 63-65 βαθμούς που είναι και πάλι πολύ καλά. Γενικά το boxάκι και μετά από 7 ώρες λειτουργίας είναι στους 55 βαθμούς την ώρα που δεν παίζω game. Αλλά σκέφτομαι πιθανώς να βάλω ένα ανεμιστηράκι να το έχω μόνο την ώρα που λειτουργεί το game, για να πέσει λίγο. Νομίζω πως αν το κάνω με usb που θα δίνει 5v το tvbox θα είμαι καλά. Τι λέτε? (Θέλω να πω πως λογικά δεν θα χρειαστώ περισσότερη τάση)

(Έχω το X96 max με cpu amlogic S905X2)

θα σου απαντήσω εγώ που άλλωστε προκάλεσα το θέμα (για άλλη μία φορά). Το κάνεις το δοκιμάζεις και εάν δεν δεις αποτέλεσμα δεν το χρησιμοποιείς και δοκιμάζεις κάτι άλλο (πιθανόν δε στη δική σου περίπτωση να μην χρειάζεται καθόλου όπως τα λες).Άσε που εάν το φτιάξεις (και να μην το χρειάζεσαι) ένα άλλο πλεονέκτημα είναι ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε οποιοδήποτε άλλο μποξάκι αποκτήσεις μεταγενέστερα. Τα 5V είναι υπεραρκετά (και αθόρυβος) αρκεί να μην το σηκώσεις πολύ ψηλά (δες το Ποστ μου προς τον φίλο πρώην ηλεκτρολόγο που έκανε και πολλές εύστοχες μετρήσεις/αναλύσεις).

Συγνώμη αλλά θα καταχρασθώ το χώρο για να κάνω μία τελευταία τοποθέτηση για να διευκρινίσω τι εννοώ με 1 παράδειγμα.

Ο παπούς μου έλεγε μία πολύ διδακτική ιστορία. Κάποτε ένας ναύαρχος πήγε με το στόλο επίσκεψη σε ένα νησί. Όταν έμπαινε στο λιμάνι συνηθιζόταν να ρίχνουν προς τιμήν του κανονιοβολισμούς. Δεν έπεσε όμως ούτε ένας οπότε όταν αποβιβάσθηκε κάλεσε σε απολογία τον Διοικητή. Στην ερώτηση λοιπόν γιατί έγινε αυτό η απάντηση ήταν "Για 101 λόγους". Να τους ακούσω του είπε. "1ον γιατί δεν είχαμε μπαρούτι..2ον.." Στοπ του λέει ο ναύαρχος τα υπόλοιπα πλεονάζουν.

Κατ' αντιστοιχίαν αυτό που από την πρώτη στιγμή είπα είναι ότι υπάρχουν 101+ τρόποι για να κατεβάσεις την θερμοκρασία από το μποξάκι σου. Ως όμως 1ο τρόπο δοκίμασε αυτό που λέω. Εάν "πιάσει" παρέλκει η εξέταση των άλλων 100+ (ούτε πιας εταιρίας είναι, ούτε πιο επεξεργαστή έχει, ούτε εάν είναι ανάποδα ή κανονικά ούτε τίποτα τέλος πάντων).

Τώρα σε μία τέτοια θέση πως μπορεί κάποιος να βρίσκει (ή μάλλον να δημιουργεί φανταστικές διαφωνίες) ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Αυτή είναι η θέση μου, έτσι μπορώ μόνο να την εξηγήσω και λυπάμαι αλλά αδυνατώ να την εξηγήσω διαφορετικά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντήσω εγώ που άλλωστε προκάλεσα το θέμα (για άλλη μία φορά). Το κάνεις το δοκιμάζεις και εάν δεν δεις αποτέλεσμα δεν το χρησιμοποιείς και δοκιμάζεις κάτι άλλο (πιθανόν δε στη δική σου περίπτωση να μην χρειάζεται καθόλου όπως τα λες).Άσε που εάν το φτιάξεις (και να μην το χρειάζεσαι) ένα άλλο πλεονέκτημα είναι ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε οποιοδήποτε άλλο μποξάκι αποκτήσεις μεταγενέστερα. Τα 5V είναι υπεραρκετά (και αθόρυβος) αρκεί να μην το σηκώσεις πολύ ψηλά (δες το Ποστ μου προς τον φίλο πρώην ηλεκτρολόγο που έκανε και πολλές εύστοχες μετρήσεις/αναλύσεις).

Συγνώμη αλλά θα καταχρασθώ το χώρο για να κάνω μία τελευταία τοποθέτηση για να διευκρινίσω τι εννοώ με 1 παράδειγμα.

Ο παπούς μου έλεγε μία πολύ διδακτική ιστορία. Κάποτε ένας ναύαρχος πήγε με το στόλο επίσκεψη σε ένα νησί. Όταν έμπαινε στο λιμάνι συνηθιζόταν να ρίχνουν προς τιμήν του κανονιοβολισμούς. Δεν έπεσε όμως ούτε ένας οπότε όταν αποβιβάσθηκε κάλεσε σε απολογία τον Διοικητή. Στην ερώτηση λοιπόν γιατί έγινε αυτό η απάντηση ήταν "Για 101 λόγους". Να τους ακούσω του είπε. "1ον γιατί δεν είχαμε μπαρούτι..2ον.." Στοπ του λέει ο ναύαρχος τα υπόλοιπα πλεονάζουν.

Κατ' αντιστοιχίαν αυτό που από την πρώτη στιγμή είπα είναι ότι υπάρχουν 101+ τρόποι για να κατεβάσεις την θερμοκρασία από το μποξάκι σου. Ως όμως 1ο τρόπο δοκίμασε αυτό που λέω. Εάν "πιάσει" παρέλκει η εξέταση των άλλων 100+ (ούτε πιας εταιρίας είναι, ούτε πιο επεξεργαστή έχει, ούτε εάν είναι ανάποδα ή κανονικά ούτε τίποτα τέλος πάντων).

Τώρα σε μία τέτοια θέση πως μπορεί κάποιος να βρίσκει (ή μάλλον να δημιουργεί φανταστικές διαφωνίες) ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Αυτή είναι η θέση μου, έτσι μπορώ μόνο να την εξηγήσω και λυπάμαι αλλά αδυνατώ να την εξηγήσω διαφορετικά.

 

Δεν θέλω να χαλάω καλώδια usb και μετασχηματιστές, για αυτό έκανα την ερώτηση φίλε μου :) Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να χαλάω καλώδια usb και μετασχηματιστές, για αυτό έκανα την ερώτηση φίλε μου :) Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Δεν χρειάζεσαι μετασχηματιστή, το βάζεις κατευθείαν στη θύρα USB. Όμως έτσι δεσμεύεις μία από τις θύρες σου. Επίσης πρόσεξε γιατί σε αρκετά καινούργια μποξάκια οι θύρες USB εξακολουθούν και δίνουν ρεύμα (άρα συνεχίζει και γυρίζει ο ανεμιστήρας) και μετα το πλήρες OFF.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι μετασχηματιστή, το βάζεις κατευθείαν στη θύρα USB. Όμως έτσι δεσμεύεις μία από τις θύρες σου. Επίσης πρόσεξε γιατί σε αρκετά καινούργια μποξάκια οι θύρες USB εξακολουθούν και δίνουν ρεύμα (άρα συνεχίζει και γυρίζει ο ανεμιστήρας) και μετα το πλήρες OFF.

 

Δεν θα το έχω συνεχόμενα πάνω γιατί θα χαλάει το dijain, θα το βάζω μόνο όταν θα ανοίγω το game. Είπα για μετασχηματιστή για την περίπτωση που δεν φτάνανε τα 5v από την usb, οπότε θα έπαιρνα από πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

έχω το εξής πρόβλημα με ένα tv box beelink gt king

όταν ανοίγω την τηλεόραση ανοίγει αυτόματα και το tv box

ξέρει κανείς τι να κάνω?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

έχω το εξής πρόβλημα με ένα tv box beelink gt king

όταν ανοίγω την τηλεόραση ανοίγει αυτόματα και το tv box

ξέρει κανείς τι να κάνω?

ευχαριστώ

Δεν το έχω, αλλά δοκίμασες στα Settings-HDMI CEC-CEC Switch να καταργήσεις τελείως το CEC Switch?

Ή να παίξεις με τις επι μέρους ρυθμίσεις του (One key play-One key Power off κλπ επειδή ανάλογα με το firmware μπορεί να έχει και επιπλέον επιλογές).

Αυτό που έχω βέβαια παρατηρήσει είναι ότι με τις ίδιες ρυθμίσεις στο μποξάκι και με 2 διαφορετικές τηλεοράσεις (ακόμα και ίδιου κατασκευαστή) να υπάρχει διαφορετική συμπεριφορά:mad:

Εάν δεν τα καταφέρεις με αυτό ίσως σε βοηθήσει καλύτερα κάποιος που έχει το ίδιο κουτί.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

έχω το εξής πρόβλημα με ένα tv box beelink gt king

όταν ανοίγω την τηλεόραση ανοίγει αυτόματα και το tv box

ξέρει κανείς τι να κάνω?

ευχαριστώ

 

Θα σου πω τι ρυθμισεις εχω στο δικο μου (δεν ανοιγει με την tv)

Ρυθμισεις --> Droid Settings--> HDMI cec

sec switch -->on

onekey power-->off

 

powerkey definition επελεξε το shutdown.

 

Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μέσα από την εφαρμογή aptoid tv το Netflix αλλά μου γράφει οτι δεν υποστηρίζεται η εφαρμογή.Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να παίξει το netflix;

Έχω περάσει στο X96 Air την Slimbox x3.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πώς απενεργοποιείτε το beelink gt king;

Πατάω το pause στο remote μια φορά το box μένει αναμμένο με κόκκινο

χρώμα.Πάταω το pause παρατεταμένα και μετά απενεργοποιήση μια από τα ίδια,τα ματάκια του μένουν ανοιχτά.

Τελείως κλείνει μόνο όταν πατάω παρατεταμένα pause,switch και πατάω απενεργοποίηση μέσα από το coreelec.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μέσα από την εφαρμογή aptoid tv το Netflix αλλά μου γράφει οτι δεν υποστηρίζεται η εφαρμογή.Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να παίξει το netflix;

Έχω περάσει στο X96 Air την Slimbox x3.

Σβησε ολες τις αλλες και βαλε αυτη :

https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/netflix-6-26-1-build-15-31696-release/

 

 

 

Πώς απενεργοποιείτε το beelink gt king;

Πατάω το pause στο remote μια φορά το box μένει αναμμένο με κόκκινο

χρώμα.Πάταω το pause παρατεταμένα και μετά απενεργοποιήση μια από τα ίδια,τα ματάκια του μένουν ανοιχτά.

Τελείως κλείνει μόνο όταν πατάω παρατεταμένα pause,switch και πατάω απενεργοποίηση μέσα από το coreelec.

 

Σε περιβαλλον Android η coreelec ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σβησε ολες τις αλλες και βαλε αυτη :

https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/netflix-6-26-1-build-15-31696-release/

 

 

 

 

Σε περιβαλλον Android η coreelec ;

 

Σε περιβάλλον android δεν κλείνει τελείως,μένει με τα μάτια μπορντό-κόκκινα.

ΣΕ περιβάλλον coreelec κλείνει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιβάλλον android δεν κλείνει τελείως,μένει με τα μάτια μπορντό-κόκκινα.

ΣΕ περιβάλλον coreelec κλείνει τελείως.

 

Μπες στα Droid settings και ψαξε για το ''Powerkey definition''

Εκει μεσα αλλαξε σε shutdown και θα εισαι οκ!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σβησε ολες τις αλλες και βαλε αυτη :

https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/netflix-6-26-1-build-15-31696-release/

Το κατέβασα αλλά δεν ξέρω πως εγκαθιστώ το apkm αρχείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Το τρέχεις από το Download folder που το έχεις και γίνεται κανονικά η εγκατάσταση.

Δεν παίζει φίλε μου.Τι διάλο αρχείο είναι αυτό; Μου γράφει Can't open this file.

Δοκίμασα και το Apkmirror Installer και μου βγάζει διαφημίσεις.Τι σκατά είναι αυτό το πράμα; Παιδεύομαι τόση ώρα και μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...