Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωμη για Χ96max και Χ96air? Απο ευρωπαικη αποθηκη κοιταξα.

Εγώ δεν μπορώ να σου πω γνώμη για κάποιο κουτί που δεν έχω.

Όμως το X96 Air είναι νομίζω χαρακτηριστική περίπτωση κουτιού με πολλές versions. Νομίζω ότι αυτό είναι αυταπόδεικτο εάν πας να δεις στα vendors του slimbox που υπάρχουν για versions P1&P2 και για version P3.

Αντίθετα για το Η96maxΧ3 και όλους του κλώνους του (HK1 X3, Transpeed X3, Bqeel Y8 max, Vontar X3) μέχρι στιγμής και από όσα γνωρίζω είναι απόλυτα όμοια μεταξύ τους (τσιπάκια, lan, wifi κλπ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Γνωμη για Χ96max και Χ96air? Απο ευρωπαικη αποθηκη κοιταξα.

 

Εχω το Χ96air P2 με Slimbox v3.0 και με τις τρυπες που ανοιξα απο κατω μαζι με ενα φυρφυρι παει πολυ καλα !

Μεγαλο του προσον η + 1 επιπλεον usb θυρα !

Ισως μαλιστα παει και λιγο καλυτερα (στην γενικη αισθηση) απο το Magicsee n5 max με το ιδιο λογισμικο που εχω...!

 

Όμως το X96 Air είναι νομίζω χαρακτηριστική περίπτωση κουτιού με πολλές versions. Νομίζω ότι αυτό είναι αυταπόδεικτο εάν πας να δεις στα vendors του slimbox που υπάρχουν για versions P1&P2 και για version P3.

 

Ε... και ;

Δεν υπαρχουν λογισμικα να τις υποστηρίζουν ;

Εκτος αν εννοεις κατι ...αλλο !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Χ96air P2 με Slimbox v3.0 και με τις τρυπες που ανοιξα απο κατω μαζι με ενα φυρφυρι παει πολυ καλα !

Μεγαλο του προσον η + 1 επιπλεον usb θυρα !

Ισως μαλιστα παει και λιγο καλυτερα (στην γενικη αισθηση) απο το Magicsee n5 max με το ιδιο λογισμικο που εχω...!

 

Ε... και ;

Δεν υπαρχουν λογισμικα να τις υποστηρίζουν ;

Εκτος αν εννοεις κατι ...αλλο !

Αυτό που λέω αυτό εννοώ.Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο. Ούτε έχω καμία διάθεση για άγονες αντιπαραθέσεις.

Εκτός βέβαια εάν διαφωνείς με τον εαυτό σου και αυτά που έγραφες στο Ποστ #15659 (περί διαφορετικών versions). Άρα πολύ απλά θεωρώ πλεονέκτημα όταν προτείνεις ακριβώς αυτό που έχεις και όχι κάποια άλλη Version (που πιθανόν χρειάζεται διαφορετικό firmware/vendor κλπ, έχει κάτι καλύτερο ή χειρότερο/διαφορετικό από το δικό σου κοκ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω αυτό εννοώ.Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο. Ούτε έχω καμία διάθεση για άγονες αντιπαραθέσεις.

Εκτός βέβαια εάν διαφωνείς με τον εαυτό σου και αυτά που έγραφες στο Ποστ #15659 (περί διαφορετικών versions). Άρα πολύ απλά θεωρώ πλεονέκτημα όταν προτείνεις ακριβώς αυτό που έχεις και όχι κάποια άλλη Version (που πιθανόν χρειάζεται διαφορετικό firmware/vendor κλπ, έχει κάτι καλύτερο ή χειρότερο/διαφορετικό από το δικό σου κοκ).

 

Το Χ96air εχει πολλες βερσιον αλλα γνωστες και καταχωρημενες ...

Οπως πχ τα διαφορα μποξακια της Beelink...!

Tι σχεση εχει αυτο που λες λοιπον με αυτο που ειπα εγω... ; !

Εγω ξεκαθαρα μιλαω στο ποστ #15659 για τις ''μπερδεμενες'' καταστασεις...!

Mποξακια ιδια μεταξυ τους αλλα με μη ''καταχωρημενες'' αλλαγες στο hardware ....

Πολυ αστοχο παραδειγμα...!

Τεσπα...

Εσυ δηλαδη εισαι σιγουρος για το Η96maxΧ3 οτι εχει ''βγει'' μονο μια παρτιδα ;

Οταν για παραδειγμα στην ubt version του Slimbox καποιοι ειχαν προβλημα στο φορτωμα του λογισμικου σημαινει οτι κατι δεν ταιριαζε ...!

Οταν το ubt βγαζει προβλημα τις περισσοτερες φορες σημαινει ... ασυμβατοτητα...!

Το τελευταιο πραγμα που φορτωνετε απο το λογισμικο σε μια Amlogic συσκευη ειναι ο bootloader...

Στα παλιοτερα λογισμικα προτελευταιο ηταν παντα το ''system'' ενω τωρα στα 8αρια και 9αρια ειναι το ''vendor'' ....

Παντα ομως μα παντα τελευταιο ειναι το ''bootloader'' !

Και δεν ειναι δυνατον να εβγαζε καποιος προγραμματιστης ενα λογισμικο αν δεν δουλευε σωστα πρωτα στην συσκευη του!

Αρα ....; !

:rolleyes:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

καλά gatos δεν παίζεσαι. Την "τρίχα την κάνεις τριχιά".Άσε που πετάγεσαι από το ένα θέμα στο άλλο (πολλές φορές άσχετα μεταξύ τους).

Μάλιστα "γνωμοδοτείς" και για θέματα που δεν ξέρεις. Όπως ότι η έκδοση UBT του slimbox για το H96maxX3/Vontar/κλπ δεν δούλεψε γιατί υπήρχαν διαφορετικές εκδόσεις? Σοβαρά τώρα? Δεν δούλεψε ποτέ και σε ΚΑΝΕΝΑΝ γιατί ήταν απλώς λάθος!!!!.Για αυτό και αποσύρθηκε τελείως (έμεινε μόνο η έκδοση για TWRP).

Αντίθετα η έκδοση UBT του Vortex v1.1 δουλεύει άψογα σε ΟΛΑ τα κουτιά Η96maxX3. Το έχω αναφέρει σε προηγούμενα Ποστ μου.

Άρα ποιος γράφει ανακρίβειες? (ξανά παραπομπή στο δικό σου Ποστ #15659).

Μάλλον είναι καλύτερα να σε αφήσω να διαφωνείς ακόμα και με τον εαυτό σου.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@gatos814,@ath156

"ειρήνη ημίν"

Για ενημερωση και βοηθεια εκανα την ερωτηση.

Σιγουρα υπαρχουν υπερ και κατα σε ολα τα μποξακια.

Link to comment
Share on other sites

καλά gatos δεν παίζεσαι. Την "τρίχα την κάνεις τριχιά".Άσε που πετάγεσαι από το ένα θέμα στο άλλο (πολλές φορές άσχετα μεταξύ τους).

Μάλιστα "γνωμοδοτείς" και για θέματα που δεν ξέρεις. Όπως ότι η έκδοση UBT του slimbox για το H96maxX3/Vontar/κλπ δεν δούλεψε γιατί υπήρχαν διαφορετικές εκδόσεις? Σοβαρά τώρα? Δεν δούλεψε ποτέ και σε ΚΑΝΕΝΑΝ γιατί ήταν απλώς λάθος!!!!.Για αυτό και αποσύρθηκε τελείως (έμεινε μόνο η έκδοση για TWRP).

Αντίθετα η έκδοση UBT του Vortex v1.1 δουλεύει άψογα σε ΟΛΑ τα κουτιά Η96maxX3. Το έχω αναφέρει σε προηγούμενα Ποστ μου.

Άρα ποιος γράφει ανακρίβειες? (ξανά παραπομπή στο δικό σου Ποστ #15659).

Μάλλον είναι καλύτερα να σε αφήσω να διαφωνείς ακόμα και με τον εαυτό σου.

 

Ναι ...

Μαλλον και ο ρωσος (slimbox) που την εκανε ... δεν ηξερε ...

Εχεις δικιο ... μαλλον γι'αυτο θα την .... απεσυρε !

Αραγε ξερεις γιατι εγκαθισταται μονο με την TWRP ;

Και προς γνωση και συμμορφωση αυτων που λες για την ubt version βρηκα τουλαχιστον 2 που την εχουν εγκαταστησει με αυτον τον τροπο (αρα 2 = ΟΧΙ κανενας!) στα ποστ # 302 και # 430 και παρεμπιπτοντως και τα 2 ηταν Vontar !

Και αλλους 5-6 που ειχαν το ιδιο προβλημα του 97% !

Αρα ειναι προφανες οτι κατι η στα τελειωματα του ''vendor'' η στον ''bootloader'' δεν ταιριαζε με αυτους !

Του Vortex v1.1 τωρα που αναφερεις απο την αλλη δουλευει σε ολους γιατι προφανως αυτος ασχοληθηκε μονο με αυτο και το διορθωσε απο την αρχη !

Και τελος απο την στιγμη που υπαρχει και αυτη η βερσιον : ''Slimbox ATV and AOSP UBT by brejnevalex'' προφανως και τελικα δουλεψε σωστα μετα την διορθωση αυτου του τυπου !

Και στο δια ταυτα ....

Αν ερμηνεψες αυτα που εγραψα στο ποστ #15659 λαθος δεν φταιω εγω !!!

Αλλα ΜΑΛΛΟΝ σε αυτο το νημα δεν ... συμφωνουμε ολοι τελικα με ''αυτα'' που λες !

Τι να κανουμε...!

 

 

@gatos814,@ath156

"ειρήνη ημίν"

Για ενημερωση και βοηθεια εκανα την ερωτηση.

Σιγουρα υπαρχουν υπερ και κατα σε ολα τα μποξακια.

 

Και πολυ καλα εκανες ... αλλα οπως φαινεται σε αυτο το νημα

μαλλον πρεπει ολοι να συμφωνουμε με τον @ath156 !

Αλλιως ... !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

 

ψαχνω κουτακι για χρηση με 4K tv ,θελω να ειναι ικανο στο gaming (asphalt 9 πχ) κ να μπορει να συνδεθει ενσυρματα εστω με τα χειριστηρια του XBOX ONE ,kodi με αρχεια που εχω ηδη κατεβασμενα ,ελαφρυ browsing με chrome, τουλαχιστον 64gb rom ,οσο το δυνατον πιο απροβληματιστο τοσο απο το λειτουργικο του οσο κ απο θερμοκρασιες κλπ

 

κοστος μεχρι 100€ περιπου

 

ΔΕΝ θελω mi box s γιατι δεν με ενδιαφερει το netflix 4k ,κοιταω για αγορα απο geekbuying k ευρωπαικες αποθηκες?

 

νομιζω δεν θελω κατι με android tv αλλα κανονικο android για να βαζω χωρις προβλημα οτι εφαρμογη θελω

 

εχω διαβασει καμποσο κ εχω δει κ reviews αλλα θελω την πειρα της κοινοτητας

 

γνωμες , προτασεις?

 

https://el.geekbuying.com/search?keyword=S905X3&sort=3&p=1187&v=1578

 

κοιταω το Beelink GT KING

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

@gatos814,@ath156

"ειρήνη ημίν"

Για ενημερωση και βοηθεια εκανα την ερωτηση.

Σιγουρα υπαρχουν υπερ και κατα σε ολα τα μποξακια.

Φίλε @jogatore προφανώς και έχεις δίκιο. Μόνο που από ότι φαίνεται κάποιοι αρέσκονται στις διαφωνίες (ακόμα και εκεί που δεν υπάρχουν τις ανακαλύπτουν).Εδώ "ανακαλύφθηκε" διαφωνία στην απλούστατη πρότασή μου για ανεμιστηράκι που την επαλήθευσε και φίλος (σελ. 1034 Ποστ #15510 & προηγούμενα). Ακολούθησαν διάφορες "βαθυστόχαστες" αναλύσεις (αχρείαστες πρακτικά) όπως εξήγησα στη σελ. 1038 Ποστ #15559.

Μάλλον δε από ότι φαίνεται δεν ξέρω καλά και το κουτί που έχω Η96maxX3. Τώρα το ότι ανέβαζα εδώ οποιαδήποτε πληροφορία ή σύνδεσμο από κάθε αξιόλογη custom rom που κυκλοφορούσε και δοκίμαζα, μάλλον τυχαία γινόταν. Ακόμα και η custom rom που αναδιαμόρφωσα/εμπλούτισα/ελληνοποίησα κλπ και ανέβασα επίσης εδώ, μάλλον τυχαία έγινε:lol:

Τώρα ποιος θέλει τον πλουραλισμό και την πολυφωνία και ποιος θέλει να έχει πάντα δίκιο και την τελευταία λέξη (ανακαλύπτοντας μάλιστα διαφωνίες εκεί που δεν θα έπρεπε να υπάρχουν)............................:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @jogatore προφανώς και έχεις δίκιο. Μόνο που από ότι φαίνεται κάποιοι αρέσκονται στις διαφωνίες (ακόμα και εκεί που δεν υπάρχουν τις ανακαλύπτουν).Εδώ "ανακαλύφθηκε" διαφωνία στην απλούστατη πρότασή μου για ανεμιστηράκι που την επαλήθευσε και φίλος (σελ. 1034 Ποστ #15510 & προηγούμενα). Ακολούθησαν διάφορες "βαθυστόχαστες" αναλύσεις (αχρείαστες πρακτικά) όπως εξήγησα στη σελ. 1038 Ποστ #15559.

Μάλλον δε από ότι φαίνεται δεν ξέρω καλά και το κουτί που έχω Η96maxX3. Τώρα το ότι ανέβαζα εδώ οποιαδήποτε πληροφορία ή σύνδεσμο από κάθε αξιόλογη custom rom που κυκλοφορούσε και δοκίμαζα, μάλλον τυχαία γινόταν. Ακόμα και η custom rom που αναδιαμόρφωσα/εμπλούτισα/ελληνοποίησα κλπ και ανέβασα επίσης εδώ, μάλλον τυχαία έγινε:lol:

Τώρα ποιος θέλει τον πλουραλισμό και την πολυφωνία και ποιος θέλει να έχει πάντα δίκιο και την τελευταία λέξη (ανακαλύπτοντας μάλιστα διαφωνίες εκεί που δεν θα έπρεπε να υπάρχουν)............................:)

 

φίλε μου οι απόψεις είναι σαν Τις π@τσες Ο καθένας έχει από μία. Εσύ πες αυτό που θέλεις και αν του αλλουνού δεν του αρέσει κλάιν μάιν.

Όλοι έχουν το δικαίωμα να λένε την άποψή τους και να διαφωνούν ή να συμφωνούν.

δεν καταλαβαίνω γιατί να μπαίνω στο τρυπάκι Να απαντήσω να τσακωθω να διαφωνήσω. έχεις κανένα λόγο να πείσεις κανέναν για κάτι?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

 

ψαχνω κουτακι για χρηση με 4K tv ,θελω να ειναι ικανο στο gaming (asphalt 9 πχ) κ να μπορει να συνδεθει ενσυρματα εστω με τα χειριστηρια του XBOX ONE ,kodi με αρχεια που εχω ηδη κατεβασμενα ,ελαφρυ browsing με chrome, τουλαχιστον 64gb rom ,οσο το δυνατον πιο απροβληματιστο τοσο απο το λειτουργικο του οσο κ απο θερμοκρασιες κλπ

 

κοστος μεχρι 100€ περιπου

 

ΔΕΝ θελω mi box s γιατι δεν με ενδιαφερει το netflix 4k ,κοιταω για αγορα απο geekbuying k ευρωπαικες αποθηκες?

 

νομιζω δεν θελω κατι με android tv αλλα κανονικο android για να βαζω χωρις προβλημα οτι εφαρμογη θελω

 

εχω διαβασει καμποσο κ εχω δει κ reviews αλλα θελω την πειρα της κοινοτητας

 

γνωμες , προτασεις?

 

https://el.geekbuying.com/search?keyword=S905X3&sort=3&p=1187&v=1578

 

κοιταω το Beelink GT KING

 

Γι'αυτα που θελεις το συγκεκριμενο μποξακι ειναι ΤΑΜΑΜ !

 

Φίλε @jogatore προφανώς και έχεις δίκιο. Μόνο που από ότι φαίνεται κάποιοι αρέσκονται στις διαφωνίες (ακόμα και εκεί που δεν υπάρχουν τις ανακαλύπτουν).Εδώ "ανακαλύφθηκε" διαφωνία στην απλούστατη πρότασή μου για ανεμιστηράκι που την επαλήθευσε και φίλος (σελ. 1034 Ποστ #15510 & προηγούμενα). Ακολούθησαν διάφορες "βαθυστόχαστες" αναλύσεις (αχρείαστες πρακτικά) όπως εξήγησα στη σελ. 1038 Ποστ #15559.

Μάλλον δε από ότι φαίνεται δεν ξέρω καλά και το κουτί που έχω Η96maxX3. Τώρα το ότι ανέβαζα εδώ οποιαδήποτε πληροφορία ή σύνδεσμο από κάθε αξιόλογη custom rom που κυκλοφορούσε και δοκίμαζα, μάλλον τυχαία γινόταν. Ακόμα και η custom rom που αναδιαμόρφωσα/εμπλούτισα/ελληνοποίησα κλπ και ανέβασα επίσης εδώ, μάλλον τυχαία έγινε:lol:

Τώρα ποιος θέλει τον πλουραλισμό και την πολυφωνία και ποιος θέλει να έχει πάντα δίκιο και την τελευταία λέξη (ανακαλύπτοντας μάλιστα διαφωνίες εκεί που δεν θα έπρεπε να υπάρχουν)............................:)

 

Ουπς....

Τι να πω τωρα...

Με αποστομωσες !!!

:bow:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου οι απόψεις είναι σαν Τις π@τσες Ο καθένας έχει από μία. Εσύ πες αυτό που θέλεις και αν του αλλουνού δεν του αρέσει κλάιν μάιν.

Όλοι έχουν το δικαίωμα να λένε την άποψή τους και να διαφωνούν ή να συμφωνούν.

δεν καταλαβαίνω γιατί να μπαίνω στο τρυπάκι Να απαντήσω να τσακωθω να διαφωνήσω. έχεις κανένα λόγο να πείσεις κανέναν για κάτι?

Συμφωνώ με την ουσία αυτών που λες (ίσως όχι με το παραστατικότατο παράδειγμά σου :lol::lol::lol::lol:).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει και τα δύο boxάκια. Και το magicsee N5 max και το X96 Air. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ σταθερά και τα δύο , δουλεύουν και τα δύο την Ρομ του Slimhouse την slimbox , προτέρημα του magicsee είναι οι τρύπες που έχει από μαμά από κάτω , ενώ του X96 Air ότι έχει μια θύρα παραπάνω USB 2. Επίσης το Χ96 Air βγάζει antutu 80000 ενώ το magicsee 77900.

Μεταξύ των δύο ίσως η ζυγαριά γέρνει λίγο προς το X96 Air.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει και τα δύο boxάκια. Και το magicsee N5 max και το X96 Air. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ σταθερά και τα δύο , δουλεύουν και τα δύο την Ρομ του Slimhouse την slimbox , προτέρημα του magicsee είναι οι τρύπες που έχει από μαμά από κάτω , ενώ του X96 Air ότι έχει μια θύρα παραπάνω USB 2. Επίσης το Χ96 Air βγάζει antutu 80000 ενώ το magicsee 77900.

Μεταξύ των δύο ίσως η ζυγαριά γέρνει λίγο προς το X96 Air.

 

+1 σε αυτα που λες και απο εμενα!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Unroot tv box πλην xiaomi (που το ξέρω) υπάρχει? Εννοώ unroot by default χωρίς διακόπτες root/unroot κλπ...

 

Με μια παρα πολυ μικρη επιφυλαξη unroot και χωρις busybox δεν νομιζω να βρεις αλλο !

Ισως καποια απο τα νεα Mecool με ATV μονο...

Αλλα δεν εχω πιασει καποιο απο αυτα στα χερια μου για επιβαιβεωση !

Θεωρητικα παντως τα μποξακια με καθαρo ATV λογισμικο πρεπει να ειναι ολα εντελως ... unroot !

Τωρα στην πραξη ...!

:rolleyes:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το remote του H96MaxX3 είναι και air mouse ή θα πρέπει να προμηθευτώ ένα επιπλέον; Είχα πάρει το G10s Gyroscope παλιότερα, μετρίως ικανοποιητικό. Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το remote του H96MaxX3 είναι και air mouse ή θα πρέπει να προμηθευτώ ένα επιπλέον; Είχα πάρει το G10s Gyroscope παλιότερα, μετρίως ικανοποιητικό. Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Όχι δεν είναι airmouse. Είναι αυτό που φαίνεται κάτω: https://mega.nz/file/FwtyBQQQ#GD89Kj7D08VMC1P-xA_9SRcb0KHRS4m2NYzmU7cKi_Y &

https://mega.nz/file/58lgjaZL#-83i424_HJMIgrEFieA1y7J4alX73L07wGtJDEuPn4s

Το δικό μου H96maxX3 το χρησιμοποιώ σε γραφείο με σετ ποντίκι/πληκτρολόγιο. Τα άλλα 2 στα άλλα μποξάκια (έχουν και πληκτρολόγιο φωτιζόμενο - με 3 διαφορετικά χρώματα το airmouse). Προσωπικά με βολεύει παραπάνω αυτό που είναι πληκτρολόγιο&touchpad μαζί.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όχι δεν είναι airmouse. Είναι αυτό που φαίνεται κάτω: https://mega.nz/file/FwtyBQQQ#GD89Kj7D08VMC1P-xA_9SRcb0KHRS4m2NYzmU7cKi_Y &

https://mega.nz/file/58lgjaZL#-83i424_HJMIgrEFieA1y7J4alX73L07wGtJDEuPn4s

Το δικό μου H96maxX3 το χρησιμοποιώ σε γραφείο με σετ ποντίκι/πληκτρολόγιο. Τα άλλα 2 στα άλλα μποξάκια (έχουν και πληκτρολόγιο φωτιζόμενο - με 3 διαφορετικά χρώματα το airmouse). Προσωπικά με βολεύει παραπάνω αυτό που είναι πληκτρολόγιο&touchpad μαζί.

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, θα ψάξω κάτι σαν το πάνω δεξιά, αυτό με το touchpadθα χρειάζεται και τα δύο χέρια για να το χρησιμοποιήσεις
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, θα ψάξω κάτι σαν το πάνω δεξιά, αυτό με το touchpadθα χρειάζεται και τα δύο χέρια για να το χρησιμοποιήσεις

Όχι συνήθως δεν χρειάζεται και τα 2 χέρια, απλώς ίσως το ένα για να το κρατάς πιο σταθερό και με το άλλο κάνεις τις ενέργειες που θες. Αντίθετα θα δεις ότι όπως φάινεται στο σχέδιο του touchpad έχει σημασία εάν χρησιμοποιείς ένα ή δύο δάχτυλα ταυτόχρονα κλπ.;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το gt-king από την ιταλική αποθήκη του geekbuying. Με dhl ήρθε σε λιγότερες από 48 ώρες από την παραγγελία!

Μου ήρθε συσκευή με s/n SA9XH. Της πέρασα μια unrooted rom του superceleron που είναι για το s/n b922 και δουλεύει μια χαρά, τουλάχιστον για τις δουλειές που τη θέλω (επίσημο cosmote tv, kodi).

Μοναδικό πρόβλημα: δεν έχω καθόλου ίντερνετ από το ethernet. Κάπου πέτυχα ποστ ότι πολλά gt-king το έχουν εμφανίσει, οπότε δεν ξέρω αν φταίει η rom ή αν είναι θέμα hardware. Βαρέθηκα να το ψάξω παραπάνω μιας που το ρούτερ είναι κοντά και το wifi τερματίζει τα 100 mbps μου.

Α, και μιας που λέτε για air mouse, είναι γενικά τόσο δύσχρηστα ή φταίει το συγκεκριμένο? Μιλάμε, δεν μπορώ να στοχεύσω με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το gt-king από την ιταλική αποθήκη του geekbuying. Με dhl ήρθε σε λιγότερες από 48 ώρες από την παραγγελία!

Μου ήρθε συσκευή με s/n SA9XH. Της πέρασα μια unrooted rom του superceleron που είναι για το s/n b922 και δουλεύει μια χαρά, τουλάχιστον για τις δουλειές που τη θέλω (επίσημο cosmote tv, kodi).

Μοναδικό πρόβλημα: δεν έχω καθόλου ίντερνετ από το ethernet. Κάπου πέτυχα ποστ ότι πολλά gt-king το έχουν εμφανίσει, οπότε δεν ξέρω αν φταίει η rom ή αν είναι θέμα hardware. Βαρέθηκα να το ψάξω παραπάνω μιας που το ρούτερ είναι κοντά και το wifi τερματίζει τα 100 mbps μου.

Α, και μιας που λέτε για air mouse, είναι γενικά τόσο δύσχρηστα ή φταίει το συγκεκριμένο? Μιλάμε, δεν μπορώ να στοχεύσω με τίποτα!

 

Για το air mouse εχεις δικιο, αστα να πανε . Εγω χρησιμοποιω ενα wechip

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το gt-king από την ιταλική αποθήκη του geekbuying. Με dhl ήρθε σε λιγότερες από 48 ώρες από την παραγγελία!

Μου ήρθε συσκευή με s/n SA9XH. Της πέρασα μια unrooted rom του superceleron που είναι για το s/n b922 και δουλεύει μια χαρά, τουλάχιστον για τις δουλειές που τη θέλω (επίσημο cosmote tv, kodi).

Μοναδικό πρόβλημα: δεν έχω καθόλου ίντερνετ από το ethernet. Κάπου πέτυχα ποστ ότι πολλά gt-king το έχουν εμφανίσει, οπότε δεν ξέρω αν φταίει η rom ή αν είναι θέμα hardware. Βαρέθηκα να το ψάξω παραπάνω μιας που το ρούτερ είναι κοντά και το wifi τερματίζει τα 100 mbps μου.

Α, και μιας που λέτε για air mouse, είναι γενικά τόσο δύσχρηστα ή φταίει το συγκεκριμένο? Μιλάμε, δεν μπορώ να στοχεύσω με τίποτα!

 

εχω παραγγειλει το ιδιο απο την ιταλικη αποθηκη με dhl στις 7/7 και ακομα ειναι στο processing

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το gt-king από την ιταλική αποθήκη του geekbuying. Με dhl ήρθε σε λιγότερες από 48 ώρες από την παραγγελία!

Μου ήρθε συσκευή με s/n SA9XH. Της πέρασα μια unrooted rom του superceleron που είναι για το s/n b922 και δουλεύει μια χαρά, τουλάχιστον για τις δουλειές που τη θέλω (επίσημο cosmote tv, kodi).

Μοναδικό πρόβλημα: δεν έχω καθόλου ίντερνετ από το ethernet. Κάπου πέτυχα ποστ ότι πολλά gt-king το έχουν εμφανίσει, οπότε δεν ξέρω αν φταίει η rom ή αν είναι θέμα hardware. Βαρέθηκα να το ψάξω παραπάνω μιας που το ρούτερ είναι κοντά και το wifi τερματίζει τα 100 mbps μου.

Α, και μιας που λέτε για air mouse, είναι γενικά τόσο δύσχρηστα ή φταίει το συγκεκριμένο? Μιλάμε, δεν μπορώ να στοχεύσω με τίποτα!

 

Για το ethernet κατα πασα πιθανοτητα πρεπει να φταιει το λογισμικο !

Και το κοντρολ μαλλον θα πρεπει να εχει προβλημα σ' αυτο λογισμικο !

Παντως δες εδω το βιντεο για να ''ζευγαρωσεις'' σωστα το κοντρολ με το μποξακι σου... μηπως σωθει η κατασταση..!

https://beelink-my.sharepoint.com/personal/firmwareservice_beelink_onmicrosoft_com/_layouts/15/onedrive.aspx?id=%2Fpersonal%2Ffirmwareservice%5Fbeelink%5Fonmicrosoft%5Fcom%2FDocuments%2FFirmware%20and%20tutorials%2F%E9%97%AE%E9%A2%98%E4%B8%B4%E6%97%B6%E8%A7%A3%E7%AD%94%E6%96%87%E4%BB%B6%E5%A4%B9%2F%E9%81%A5%E6%8E%A7%E5%99%A8%E9%97%AE%E9%A2%98%2FThe%20remote%20does%20not%20work%2E%2Emp4&parent=%2Fpersonal%2Ffirmwareservice%5Fbeelink%5Fonmicrosoft%5Fcom%2FDocuments%2FFirmware%20and%20tutorials%2F%E9%97%AE%E9%A2%98%E4%B8%B4%E6%97%B6%E8%A7%A3%E7%AD%94%E6%96%87%E4%BB%B6%E5%A4%B9%2F%E9%81%A5%E6%8E%A7%E5%99%A8%E9%97%AE%E9%A2%98&originalPath=aHR0cHM6Ly9iZWVsaW5rLW15LnNoYXJlcG9pbnQuY29tLzp2Oi9nL3BlcnNvbmFsL2Zpcm13YXJlc2VydmljZV9iZWVsaW5rX29ubWljcm9zb2Z0X2NvbS9FVktPWnBnZTBmbEd2eWdlejdXb3o3a0J3eklHU18tbVZPeXlFVUhXdkFPc0RnP3J0aW1lPTZhX2M4TzBqMkVn

Κακως παντως που δεν δοκιμασες πρωτα το μανισιο λογισμικο !

Αν θελεις σωσε οτι εχεις βαλει με μια twrp recovery και ξαναδοκιμασε το μαμα για να δεις τι γινεται!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το gt-king από την ιταλική αποθήκη του geekbuying. Με dhl ήρθε σε λιγότερες από 48 ώρες από την παραγγελία!

Μου ήρθε συσκευή με s/n SA9XH. Της πέρασα μια unrooted rom του superceleron που είναι για το s/n b922 και δουλεύει μια χαρά, τουλάχιστον για τις δουλειές που τη θέλω (επίσημο cosmote tv, kodi).

Μοναδικό πρόβλημα: δεν έχω καθόλου ίντερνετ από το ethernet. Κάπου πέτυχα ποστ ότι πολλά gt-king το έχουν εμφανίσει, οπότε δεν ξέρω αν φταίει η rom ή αν είναι θέμα hardware. Βαρέθηκα να το ψάξω παραπάνω μιας που το ρούτερ είναι κοντά και το wifi τερματίζει τα 100 mbps μου.

Α, και μιας που λέτε για air mouse, είναι γενικά τόσο δύσχρηστα ή φταίει το συγκεκριμένο? Μιλάμε, δεν μπορώ να στοχεύσω με τίποτα!

 

Γενικά όλο το remote είναι δύσχρηστο.

Θέλω να πατήσω το κουμπί του air mouse και πατάω το pause,σχεδόν κολλητα είναι.

Τα κούμπια εντασης ηχου εντοπίζονται μονο με την αφή.

Με ελάχιστο φωτισμό μου κάνει τα νευρα κρόσια.

Για τα χρήματα του έπρεπε να σχεδιάσουν καλύτερο remote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...