Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, αφήνω αυτό εδώ σε περίπτωση που θέλετε και εσείς να συμπληρώσετε... Στο link έχω το θέμα "Τα καλύτερα apps για tv boxes"

https://www.insomnia.gr/forums/topic/744750-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1-apps-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-tv-boxes/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1271

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Καλησπέρα και απο εμενα,σαν καινούριο μέλος και έπειτα από πολύ ψάξιμο κατέληξα και παρήγγειλα το H96 Max X3 4/64 με amlogic από banggood μια και το βρήκα αρκετά φθηνά με pdm και περιμενω να έρθει.Καποιες εφαρμογές γενικότερα που βολεύουν για καθημερινη μπορείτε να προτείνετε?Ευχαριστώ

Πανος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα,σαν καινούριο μέλος και έπειτα από πολύ ψάξιμο κατέληξα και παρήγγειλα το H96 Max X3 4/64 με amlogic από banggood μια και το βρήκα αρκετά φθηνά με pdm και περιμενω να έρθει.Καποιες εφαρμογές γενικότερα που βολεύουν για καθημερινη μπορείτε να προτείνετε?Ευχαριστώ

Πανος

Welcome to the club of H96 max X3:)

Μέχρι να το παραλάβεις εάν θέλεις κατέβασε να έχεις έτοιμη την ελληνοποιημένη custom ρομ που έχω ανεβάσει. Δες τις σχετικές αναρτήσεις που έχω κάνει και τι ακριβώς επιπλέον προσφέρει. Επίσης ενώ εγώ προτείνω εγκατάσταση με USB Burning Tool και καλώδιο USB-A/USB_A (που το φτιάχνεις και μόνος σου) υπάρχει και η ανάρτηση του φίλου @xloupas που την έχει εγκαταστήσει επιτυχώς με sd κάρτα (διαλέγεις και παίρνεις). Η γνώμη μου όταν με το καλό το παραλάβεις να το δουλέψεις 1-2 ημέρες με την δική του ρομ για να δεις ότι όλα είναι εντάξει και μετά κατευθείαν να πας στην ρομ μου. Νομίζω ότι δεν θα θελήσεις να δοκιμάσεις κάτι άλλο;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

μιας και τα chromecast audio δεν υπαρχουν, ποια η φτηνοτερη επιλογη σε box που να βγαζει αναλογικη εξοδο ηχου αλλα να υποστηριζει και audio group στο google home εκτος απο το mi box s ?
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club of H96 max X3:)

Μέχρι να το παραλάβεις εάν θέλεις κατέβασε να έχεις έτοιμη την ελληνοποιημένη custom ρομ που έχω ανεβάσει. Δες τις σχετικές αναρτήσεις που έχω κάνει και τι ακριβώς επιπλέον προσφέρει. Επίσης ενώ εγώ προτείνω εγκατάσταση με USB Burning Tool και καλώδιο USB-A/USB_A (που το φτιάχνεις και μόνος σου) υπάρχει και η ανάρτηση του φίλου @xloupas που την έχει εγκαταστήσει επιτυχώς με sd κάρτα (διαλέγεις και παίρνεις). Η γνώμη μου όταν με το καλό το παραλάβεις να το δουλέψεις 1-2 ημέρες με την δική του ρομ για να δεις ότι όλα είναι εντάξει και μετά κατευθείαν να πας στην ρομ μου. Νομίζω ότι δεν θα θελήσεις να δοκιμάσεις κάτι άλλο;)

 

Θα φτιάξω καλωδιο,δεν το κάνω με καρτα,όντως θα προσπαθήσω να το αφήσω κανα δύο μέρες να δουλέψει άσε που δεν το βλέπω να μην το πειραξω:lol:

Υπομονή να ερθει λοιπόν το ρημαδι μια ευχαριστώ για την κατατοπιση:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω μια ερώτηση αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει να κάνει με το tvbox ή το netflix....

Στην smart tv, το netflix βγάζει το "παράληψη εισαγωγής" ενώ στο tv box δεν το βγάζει. Φυσικά από τον ίδιο λογαριασμό.

Αν αυτό είναι κάπου στις ρυθμίσεις του netflix δεν θα έπρεπε να το βγάζει από την όποια συσκευή ;

Μήπως είναι κάτι στο Χ96Air ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ρυθμιση, θέμα συσκευής είναι ή θέμα επεισοδίου.

Σε υπολογιστή και σε mi box, μερικά επεισόδια δεν έχουν παράλειψη εισαγωγής. Άλλα που έχουν, το βγάζει κανονικά και στα 2.

Το παράλειψη intro στο δείχνει όταν παίζουν οι τίτλοι αρχής;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ρυθμιση, θέμα συσκευής είναι ή θέμα επεισοδίου.

Σε υπολογιστή και σε mi box, μερικά επεισόδια δεν έχουν παράλειψη εισαγωγής. Άλλα που έχουν, το βγάζει κανονικά και στα 2.

Το παράλειψη intro στο δείχνει όταν παίζουν οι τίτλοι αρχής;

 

Στην ίδια ακριβώς σειρά, στην smart tv βγαίνει στους τίτλους αρχής το "παράλειψη εισαγωγής", ενώ στο Air δεν βγαίνει....:(

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς σειρά, στην smart tv βγαίνει στους τίτλους αρχής το "παράλειψη εισαγωγής", ενώ στο Air δεν βγαίνει....:(

 

Υπαρχουν κατα βαση 2 βερσιον της εφαρμογης netflix ...

Αυτη με ολες τις αδειες που υπαρχει στις Smart Tv/Android Tv και αυτη που ειναι για τηλεφωνα /tablets που εχει και περιορισμους στην ποιοτητα ...

Σε Windows παντως δεν εχω δοκιμασει το netflix ακομα οποτε δεν εχω και αποψη !

Πολυ πιθανον λοιπον η "παραλειψη εισαγωγης" να ειναι ενα απο τα ''κομφορ'' της ''καλης'' εφαρμογης !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κατα βαση 2 βερσιον της εφαρμογης netflix ...

Αυτη με ολες τις αδειες που υπαρχει στις Smart Tv/Android Tv και αυτη που ειναι για τηλεφωνα /tablets που εχει και περιορισμους στην ποιοτητα ...

Σε Windows παντως δεν εχω δοκιμασει το netflix ακομα οποτε δεν εχω και αποψη !

Πολυ πιθανον λοιπον η "παραλειψη εισαγωγης" να ειναι ενα απο τα ''κομφορ'' της ''καλης'' εφαρμογης !

 

Μάλλον έχεις δίκιο.... !!!

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος προβλημα με το gt king κ την συμπεριφορα του με τα usb drives?

 

συγκεκριμενα μονο οι μαμα εφαρμογες δουλευουν με usb drives ,ολες οι αλλες κρασαρουν η δεν τα ανοιγουν καθολου

 

πχ kodi με εξωτερικο usb σκληρο κρασαρει απευθειας με το που ξεκινα να παιξει

simple file manager δεν μπορει να ανοιξει καν usb στικακια κλπ

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος προβλημα με το gt king κ την συμπεριφορα του με τα usb drives?

 

συγκεκριμενα μονο οι μαμα εφαρμογες δουλευουν με usb drives ,ολες οι αλλες κρασαρουν η δεν τα ανοιγουν καθολου

 

πχ kodi με εξωτερικο usb σκληρο κρασαρει απευθειας με το που ξεκινα να παιξει

simple file manager δεν μπορει να ανοιξει καν usb στικακια κλπ

 

Ποια βερσιον και ποιο λογισμικο εχεις;

Παντως ετσι οπως τα λες ισως να τσεκαριζες πρωτα το τροφοδοτικο ...

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ποια βερσιον και ποιο λογισμικο εχεις;

Παντως ετσι οπως τα λες ισως να τσεκαριζες πρωτα το τροφοδοτικο ...

 

910P0_wol ,δεν υπαρχει νεωτερο update για το δικο μου serial

 

μα οπως εγραψα οι μαμα εφαρμογες μια χαρα δουλευουν τους usb δισκους ,τα apps που βαζω εγω δεν μπορουν πχ το kodi

 

το τροφοδοτικο ειναι το μαμα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

910P0_wol ,δεν υπαρχει νεωτερο update για το δικο μου serial

 

μα οπως εγραψα οι μαμα εφαρμογες μια χαρα δουλευουν τους usb δισκους ,τα apps που βαζω εγω δεν μπορουν πχ το kodi

 

το τροφοδοτικο ειναι το μαμα

 

Στο δικο μου B922 με στικακι και τον βασικο μου file manager (Es File Explorer Pro) δεν εχω κανενα τετοιου ειδους προβλημα ...!

Να σημειωσω εδω οτι για τροφοδοσια χρησιμοποιω ενα 2Α απο ενα παλιο εξωτερικο δισκο!

Τωρα αν ειναι καποιο bug του 910 θα σε συμβουλευα να παρεις ενα backup με μια twrp και να τεσταρεις αν αλλαξει κατι με ενα reset , ξαναπερασμα του ιδιου λογισμικου η με μια προηγουμενη βερσιον!

Καλη τυχη!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν κάποιο οικονομικό μποξάκι με S905X3 βλέπω ότι το banggood έβγαλε το H96 Max X3 4/32 στα 34,66 ευρώ (+κάποιο μικρό ποσό για PDM) έως 20/7/20. Με δεδομένο ότι οι τιμές είχαν "τσιμπήσει" λίγο το τελευταίο διάστημα νομίζω ότι είναι μία καλή επιλογή, λαμβάνοντας υπόψιν και την εμπειρία μου με αυτό ακριβώς το μοντέλο επί 6+ μήνες. Υπάρχει βέβαια και το κάπως φθηνότερο Η9 S905X3 4/32, για το οποίο όμως δεν έχω προσωπική εμπειρία.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο σοβαρό boxaki που να δέχεται κάρτα SIM?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο σοβαρό boxaki που να δέχεται κάρτα SIM?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι από περιέργεια τι θέλεις να πετύχεις με αυτό ?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για να το στείλω στους γονείς μου στο χωριό για να βλέπουν Cosmote TV OTT, Netflix και YouTube.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να το στείλω στους γονείς μου στο χωριό για να βλέπουν Cosmote TV OTT, Netflix και YouTube.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και δεν υπάρχει ένα smartphone (έστω παλιό) να κάνουν hot spot και να δίνουν internet στο μποξάκι?

ή η λύση που προσφέρουν διάφορες εταιρίες κινητής με ειδικά μηχανάκια και πακέτο σε GB?

edit: Εάν βέβαια δίνεις ιδιαίτερη έμφαση στο Cosmote TV OTT τότε ίσως έχει κάποιο ιδιαίτερη σημασία αυτό που ζητάς.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και το cosmote δουλεύει το πακέτο play now unlimited και με μόντεμ 4g και με tethering, φίλος μου το χει στο χωριό έτσι (βουνό που δεν πιάνει ούτε digea).

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν κάποιο οικονομικό μποξάκι με S905X3 βλέπω ότι το banggood έβγαλε το H96 Max X3 4/32 στα 34,66 ευρώ (+κάποιο μικρό ποσό για PDM) έως 20/7/20. Με δεδομένο ότι οι τιμές είχαν "τσιμπήσει" λίγο το τελευταίο διάστημα νομίζω ότι είναι μία καλή επιλογή, λαμβάνοντας υπόψιν και την εμπειρία μου με αυτό ακριβώς το μοντέλο επί 6+ μήνες. Υπάρχει βέβαια και το κάπως φθηνότερο Η9 S905X3 4/32, για το οποίο όμως δεν έχω προσωπική εμπειρία.
Link?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

[34,66€ 35% OFF]H96 Max X3 Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 1000M LAN Android Android 9.0 4K 8K VP9 H.265 TV Box Home Audio & Video from Consumer Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/IWdLPLOVd8

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

[34,66€ 35% OFF]H96 Max X3 Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 1000M LAN Android Android 9.0 4K 8K VP9 H.265 TV Box Home Audio & Video from Consumer Electronics on banggood.com

 

https://banggood.app.link/IWdLPLOVd8

Ευχαριστώ, μόλις το "χτύπησα", ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είχα το cosmote tv go εγκατεστημένο στο beelink gt1 το οποίο υποτίθεται είναι no root γιατί μου το έστειλε το support της beelink και έπαιζε κανονικά. Έβαλα το ott app και δεν παίζει γιατί το βλέπει root.

Καμιά ιδέα?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by yiatsou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...