Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεργαζεται με την Αλφα μπανκ για τις πληρωμές,δεν απαιτεί να έχεις κάρτα της.Επίσης πληρωνεις και με paypal.

"Οι συναλλαγές σου με χρήση χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας, πραγματοποιούνται στο ασφαλές περιβάλλον της Alpha Bank."

 

Ευχαριστώ bill

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Επειδή καταλάθος διαγράφηκε το sms που μου έστειλε η Vodafone με το λινκ για να πληρώσω το πακέτο που έβαλα. Υπάρχη άλλος τρόπος να πληρώσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Επειδή καταλάθος διαγράφηκε το sms που μου έστειλε η Vodafone με το λινκ για να πληρώσω το πακέτο που έβαλα. Υπάρχη άλλος τρόπος να πληρώσω;

 

Ναι ,απο την καρτέλα σου.https://www.vodafone.gr/login/

Eπίσης φαντάζομαι και απο παλιά λινκ,δεν πρέπει να αλλάζουν αλλά δεν το έχω ελέγξει .

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχική του vodafone.gr πατώντας πληρωμή και συμπληρώνοντας το ποσό πληρωμής και τον αριθμό του giga wifi, ή μέσω του My Vodafone κάνοντας πρώτα εγγραφή.

Αν είσαι ήδη πελάτης συμβολαίου κινητής ή σταθερής στο ίδιο ΑΦΜ, συνδεσου στο My Vodafone με τα στοιχεία σου και θα εμφανιστεί εκεί ο λογαριασμός του giga wifi.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένα θέμα η Vodafone σήμερα;; Δεν συνδέεται πουθενά στο 4G. Έχω κάνει restart, επαναφορά apn, αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο, απλώς τα συστήματα τους είναι λίγο της υπομονής :p

 

Έχει κανένα θέμα η Vodafone σήμερα;; Δεν συνδέεται πουθενά στο 4G. Έχω κάνει restart, επαναφορά apn, αλλά τίποτα.

 

Μάλλον είναι κάποιο τοπικό πρόβλημα, δεν έχει αναφερθεί κάτι γενικό.

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi on the spot αν δεν κάνω λάθος δεν μπορείς να κάνεις λογαριασμό στο my Vodafone.
Αυτό λένε στην εξυπηρέτηση, απλά θέλει λίγες μέρες μέχρι να μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό και να μπαίνεις από το My Vodafone.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά για νέα ενεργοποίηση τις προηγούμενες ημέρες. Αμέσως έστειλα τα δικαιολογητικά, την επόμενη μέρα με κάλεσαν για το ότι όλα βαίνουν καλώς και σε 2 μέρες έλαβα την κάρτα SIM.

 

Για την ώρα η κάρτα φαίνεται ανενεργή, δεν βρίσκει σήμα. Η εξυπηρέτηση πελατών μου είπε πως δεν χρειάζεται κάποια ενέργεια από πλευράς μου και μόλις ενεργοποιηθεί θα συνδεθεί αμέσως στο δίκτυο της Vodafone.

 

Γνωρίζει κάποιος πόσες ημέρες χρειάζονται για την ενεργοποίηση; Δεν θα έπρεπε να ήταν ήδη ενεργή από τη στιγμή που δεν εκκρεμεί κάτι από πλευράς μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά για νέα ενεργοποίηση τις προηγούμενες ημέρες. Αμέσως έστειλα τα δικαιολογητικά, την επόμενη μέρα με κάλεσαν για το ότι όλα βαίνουν καλώς και σε 2 μέρες έλαβα την κάρτα SIM.

 

Για την ώρα η κάρτα φαίνεται ανενεργή, δεν βρίσκει σήμα. Η εξυπηρέτηση πελατών μου είπε πως δεν χρειάζεται κάποια ενέργεια από πλευράς μου και μόλις ενεργοποιηθεί θα συνδεθεί αμέσως στο δίκτυο της Vodafone.

 

Γνωρίζει κάποιος πόσες ημέρες χρειάζονται για την ενεργοποίηση; Δεν θα έπρεπε να ήταν ήδη ενεργή από τη στιγμή που δεν εκκρεμεί κάτι από πλευράς μου;

Και σε εμένα μου ήρθε ανενεργή, αλλά εφόσον και εγώ τα έστειλα ηλεκτρονικως, θα έπρεπε κατευθείαν να παίξει. Μιλά στο live chat για να στο ενεργοποιήσουν (θα κρατήσει 1-3 μέρες περίπου).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μου ήρθε ανενεργή, αλλά εφόσον και εγώ τα έστειλα ηλεκτρονικως, θα έπρεπε κατευθείαν να παίξει. Μιλά στο live chat για να στο ενεργοποιήσουν (θα κρατήσει 1-3 μέρες περίπου).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά από επικοινωνία με το live chat μου είπαν πως βρίσκεται στο στάδιο προέγκρισης και πως δεν εκκρεμεί κάποια ενέργεια εκ μέρους μου. Οπότε υπομονή!

 

Όταν ενεργοποιηθεί, μπαίνω στο λινκ για επιλογή πακέτου και είναι απευθείας λειτουργική, ή χρειάζεται ρύθμιση APN;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία με το live chat μου είπαν πως βρίσκεται στο στάδιο προέγκρισης και πως δεν εκκρεμεί κάποια ενέργεια εκ μέρους μου. Οπότε υπομονή!

 

Όταν ενεργοποιηθεί, μπαίνω στο λινκ για επιλογή πακέτου και είναι απευθείας λειτουργική, ή χρειάζεται ρύθμιση APN;

 

Χρειάζεται ρύθμιση APN, από internet.vodafone.gr το αλλάζεις σε internet

Link to comment
Share on other sites

Εχει ζητήσει κάποιος public ip σε αυτο ?

 

Και αν ναι , την δίνουν ?

 

Ξερω οτι είναι δύσκολο στην κινητή η public ip

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ζητησει εγω και μου απαντησαν αρνητικα. Μου ειπαν οτι υπαρχει αλλο συμβολαιο που υποστηριζει αλλα δεν ασχοληθηκα περισσοτερο.

Αν καποιος φιλος εχει νεοτερη πληροφορηση με ενδιαφερει ακομα.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα απεριόριστα τα σκ που τρέχει για όλους τους συνδρομητές, ισχύει για το Giga WiFi on the spot ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ζητησει εγω και μου απαντησαν αρνητικα. Μου ειπαν οτι υπαρχει αλλο συμβολαιο που υποστηριζει αλλα δεν ασχοληθηκα περισσοτερο.

Αν καποιος φιλος εχει νεοτερη πληροφορηση με ενδιαφερει ακομα.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

 

Δεν δίνουν και δεν πρόκειται να δώσουν με τις τιμές που έχει το On the spot. Οι public IPs κοστίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος... Επειδή θέλω να ανεβάσω μεγάλο όγκο φωτογραφιών και βίντεο στο Google photos και το ίντερνετ του σπιτιού δεν επαρκεί...

Ξεκίνησα με ένα tp link router 4g και το on the spot και πάει μια χαρά. Έχω ανεβάσει περίπου 60 γιγα. Υπάρχει κόφτης και αν ναι πότε μπαίνει και για πόσο θα είναι στη γραμμή?

Το ρωτώ γιατί έχω ακόμα 180 γιγα υπόλοιπο αλλά αν πχ έχει όριο τα 100/μήνα καληνύχτα

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος... Επειδή θέλω να ανεβάσω μεγάλο όγκο φωτογραφιών και βίντεο στο Google photos και το ίντερνετ του σπιτιού δεν επαρκεί...

Ξεκίνησα με ένα tp link router 4g και το on the spot και πάει μια χαρά. Έχω ανεβάσει περίπου 60 γιγα. Υπάρχει κόφτης και αν ναι πότε μπαίνει και για πόσο θα είναι στη γραμμή?

Το ρωτώ γιατί έχω ακόμα 180 γιγα υπόλοιπο αλλά αν πχ έχει όριο τα 100/μήνα καληνύχτα

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

100 gb εχεις για ένα μήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν ανανεώσει πριν τελειώσει ο μήνας και μεταφέρονται όλα. ;)
Δηλαδή αν του κάνω ανανέωση 10€ θα έχω πάλι από την αρχή 100 gb?

Γιατί ο μήνας κλείνει 17/6 και θέλω μέχρι 31/5 να τις έχω ανεβάσει τις φωτογραφίες. Αν μηδενίζει σίγουρα ο κόφτης τότε να την κάνω τώρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όσα πακέτα και να βάλεις, 100GB τον μήνα μπορείς να καταναλώσεις άσχετα με το αν έχεις υπόλοιπο.

Ο φίλος αναφέρει ότι με ανανεωση, μεταφέρεις το υπόλοιπο των δεδομένων σου στον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...