Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα,η δικια μου στοκ εφαρμογη εχει θεμα γιατι ειναι δικαρτο το τηλεφωνο,προσωπικα εχω ψαξει ολες τις εφαρμογες μηνυματων και σχεδον ολα τα πληκτρολογια και κατεληξα οτι τιποτα και κανενας συνδυασμος δεν μου προσφερει αυτα που θελω.Mακαρι να χα γνωσεις και θα φτιαχνα μονος μου την καλυτερη εφαρμογη μηνυματων για δικαρτα :P

Νομιζω τελικα στο πληκτρολογιο θα καταληξω στο Multiling beta μονο και μονο γι αυτον τον λογο παροτι το λεξικο του ειναι μουφα

Ούτε με το multilink beta κατάφερα να στείλω 160 χαρακτήρες.Έχει κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μια βοήθεια για Ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση σε swype;

Έκανα register κανονικά, (στην δωρεάν έκδοση) κατέβασα Ελληνικά, τα επέλεξα αλλά στην φωνητική πληκτρολόγηση ‘διαβάζει’ και αποτυπώνει Αγγλικές λέξεις.

Δεν κάνω κατι σωστά ή πρέπει να βάλω την πληρωμένη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως πρέπει να το αγοράσεις . Αν θυμάμαι καλά αυτός ήταν ο λόγος που το αγόρασα τελικά όταν βγήκε από beta ...

έτσι κι αλλιώς αξίζει . Αν θυμάται κάποιος άλλος ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για Ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση σε swype;

Έκανα register κανονικά, (στην δωρεάν έκδοση) κατέβασα Ελληνικά, τα επέλεξα αλλά στην φωνητική πληκτρολόγηση ‘διαβάζει’ και αποτυπώνει Αγγλικές λέξεις.

Δεν κάνω κατι σωστά ή πρέπει να βάλω την πληρωμένη έκδοση;

 

Εμένα στην paid μια χαρά δουλεύει. Μήπως είναι κάποιο bug; Δοκίμασες uninstall και install ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με το multilink beta κατάφερα να στείλω 160 χαρακτήρες.Έχει κάποια ρύθμιση;

 

Μολις ολοκληρωσεις το μηνυμα σου , πατας και σερνεις το backspace προς τα πανω στο χαρακτηρα ά->α. τωρα δεν μπορω να στο αποτυπωσω οπως ακριβως φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην paid μια χαρά δουλεύει. Μήπως είναι κάποιο bug; Δοκίμασες uninstall και install ξανά;

Είναι ενσωματωμένη στην rom , δεν μπορώ να την κάνω uninstall.

Υπάρχει free εφαρμογή που να αφαιρεί εφαρμογές συστήματος ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενσωματωμένη στην rom , δεν μπορώ να την κάνω uninstall.

Υπάρχει free εφαρμογή που να αφαιρεί εφαρμογές συστήματος ;

 

Ποια έκδοση του Swype έχει η rom σου;

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενσωματωμένη στην rom , δεν μπορώ να την κάνω uninstall.

Υπάρχει free εφαρμογή που να αφαιρεί εφαρμογές συστήματος ;

 

Rootappdelete από το store

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του Swype έχει η rom σου;

 

1.3.610405 μου γράφει

 

Rootappdelete από το store

 

σε ευχαριστώ πολυ!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Μολις ολοκληρωσεις το μηνυμα σου , πατας και σερνεις το backspace προς τα πανω στο χαρακτηρα ά->α. τωρα δεν μπορω να στο αποτυπωσω οπως ακριβως φαινεται

 

 

Το βρήκα αυτό που λες. Μόνο που όταν το κάνω πράγματι μετατρέπει το μήνυμα σε κεφαλαία αλλά ταυτόχρονα αφήνει το ίδιο μήνυμα και σε μικρά (κάνει duplicate). Συνεπώς μετά πρέπει να το σβήνω χειροκίνητα...

 

Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα αυτό που λες. Μόνο που όταν το κάνω πράγματι μετατρέπει το μήνυμα σε κεφαλαία αλλά ταυτόχρονα αφήνει το ίδιο μήνυμα και σε μικρά (κάνει duplicate). Συνεπώς μετά πρέπει να το σβήνω χειροκίνητα...

 

Υπάρχει λύση?

 

σε εμενα συνεβη το αναποδο,ενω ολα τα μηνυματα τα γραφω και μετα τα μετατρεπω σε λιγοτερο απο 160 χαρακτηρες και τα στελνω,μια φορα μονο μου συνεβη και δημιουργησε duplicate μηνυμα,δεν εχω ιδεα πως,και δεν μου εχει ξανασυμβει,οποτε δεν ξερω να σε βοηθησω,αν θες ομως στειλε εμαιλ στον δημιουργο ,απανταει σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό πληκτρολόγιο απο τους δημιουργούς του office suite.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.inputmethod.latin

Δεν είναι δωρεάν, αλλά είναι σε έκπτωση και έχει και ενα μήνα δωρεάν. Μου αρέσει πολύ πάντως. Εκπληκτική πρόβλεψη και λεξικό.

Edit: μετά από λίγη χρήση, αποφάσισα να επιστρέψω στο TouchPal. Πάντως είναι πολλά υποσχόμενο και θα το παρακολουθώ.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το touchpal έχει κάποια θεματάκια/lags τα οποία με ενοχλούν(νομίζω τα απέκτησε στο τελευταίο update). Αυτό που χρησιμοποιώ είναι το Google keyboard. Καμία καθυστέρηση, πολύ καλή ανταπόκριση, απλό και όμορφο!
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι λίγο μπερδεμένα. Το Swype στο nexus μου κάνει κολλήματα, ενώ στο galaxy tad 10.1 τρέχει κανονικά. Μιλάω και στις δύο περιπτώσεις ενεργοποιημένη η λειτουργία cloud. Πως μπορεί να γίνεται κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την τελευταία έκδοση του google keyboard, δηλαδή την 1.1.1881.801980;

 

Το βρήκα:

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2312179

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την τελευταία έκδοση του google keyboard, δηλαδή την 1.1.1881.801980;

 

Το βρήκα:

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2312179

 

Όχι δεν έχω αυτή. Είναι το βασικό μου πληκτρολόγιο και όμως αναβάθμιση δεν έχω. Μήπως δεν δόθηκε ακόμα επίσημα;

 

http://img.tapatalk.com/d/13/09/21/4yhe2e9y.jpgΚαλά κρασιά. Όταν εγώ έλεγα σε άλλο νήμα πως η Google παίζει το π@@%ι της, μου έλεγαν πως σε nexus οι αναβαθμίσεις έρχονται αυτόματα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/09/21/4yhe2e9y.jpgΚαλά κρασιά. Όταν εγώ έλεγα σε άλλο νήμα πως η Google παίζει το π@@%ι της, μου έλεγαν πως σε nexus οι αναβαθμίσεις έρχονται αυτόματα.

 

Εμένα στην αναζήτηση στο μάρκετ γιατί δεν μου το βγάζει;4.2.1 έχω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην αναζήτηση στο μάρκετ γιατί δεν μου το βγάζει;4.2.1 έχω

 

 

Ούτε εμένα το βγάζει, μόνο στα nexus νομίζω είναι διαθέσιμο. Πάρε το apk, το έχω ποστάρει πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει να ενημερώνονται οι εφαρμογές σου αυτόματα, και δεν είχε κάνει την ενημέρωση;

 

Όχι βέβαια. Όμως τι θα πει αυτό; δεν έπρεπε να έρθει ειδοποίηση; δηλαδή πως ήρθε για την αναβάθμιση των κορεατικών χαρακτήρων;

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Όμως τι θα πει αυτό; δεν έπρεπε να έρθει ειδοποίηση; δηλαδή πως ήρθε για την αναβάθμιση των κορεατικών χαρακτήρων;

 

 

Δυστυχώς το play store δεν έχει δουλέψει ποτέ σωστά σε αυτό τον τομέα, μία βγάζει ειδοποιήσεις και μία όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μενα στο Nexus 4 με 4.3 εμφανιζεται το Google keyboard στο store!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα δεν έχει εμφανιστεί. Είμαι ακόμη με την 1.0.1870.703320.

Δεν το χρησιμοποιώ, οπότε δεν με πειράζει κιόλας, απλά το αναφέρω για ενημέρωση.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάντως με στοκ 4.3 έχει την έκδοση 1.0.1800.776638, χωρίς ειδοποίηση. Δεν έχω κατεβάσει από play νέο google keyboard, έχω απλά το προεγκατεστημένο. Ευκαιρία να το ενημερώσω και να το δοκιμάσω, γιατί το Swiftkey δεν βλέπω να μακροημερεύει - έχοντας συνηθίσει το Swype, το flow μου φαίνεται άχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...