Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα πάντως με στοκ 4.3 έχει την έκδοση 1.0.1800.776638, χωρίς ειδοποίηση. Δεν έχω κατεβάσει από play νέο google keyboard, έχω απλά το προεγκατεστημένο. Ευκαιρία να το ενημερώσω και να το δοκιμάσω, γιατί το Swiftkey δεν βλέπω να μακροημερεύει - έχοντας συνηθίσει το Swype, το flow μου φαίνεται άχρηστο.

 

To flow θέλει τον χρόνο του. Σιγά σιγά θα σε μάθει και θα είναι αρκετά καλό. Το google keyboard δεν έχει σχεδόν καθόλου λεξικό στην ελληνική γλώσσα. Θέλει αρκετή υπομονή και πρέπει να προσθέσεις πολλές λέξεις. Το χρησιμοποιώ πάρα πολύ καιρό και το έφερα σε αρκετά καλό επίπεδο. Βέβαια καθημερινά πρέπει να προσθέτεις λέξεις. Σκέφτομαι να βγάλω τελείως το swype και το swifkey και να υπάρχει μόνο το google.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Όσοι έχετε πρόβλημα με την αναβάθμιση του Google Keyboard, είτε επειδή το είχατε προεγκατεστημένο είτε για κάποιο άλλο λόγο, πατήστε εδώ και εγκαταστήστε το ξανά από το Play store (ακόμα και αν λέει ότι είναι εγκατεστημένο, πατήστε, θα κάνει αναβάθμιση).

Γενικά στις εφαρμογές της Google κάνει νερά το Play store, και όχι στις εφαρμογές από τρίτους. Πρέπει να παίζει πάλι κάποιο θέμα επειδή είμαστε από Ελλάδα, γιατί στο web σε αναζήτηση βγάζει 300 εφαρμογές από Google και από το τηλέφωνο με αντίστοιχη αναζήτηση βγάζει 10-15. Παίζει και η συμβατότητα των συσκευών βέβαια, αλλά η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που δεν νομίζω να είναι μόνο αυτό.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Σε αναζήτηση που έκανα στο play store δεν βρήκα κανένα αποτέλεσμα.Όταν έκανα χρήση του συνδέσμου που έδωσες εμφανίστηκε το μήνυμα:"Αυτό το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα σας".Πως μπορώ να το κατεβάσω;(είμαι με Note 2)
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

v1.1.1881.801980

Google Keyboard APK

http://www.directmirror.com/files/1VII04HX

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα,η δικια μου στοκ εφαρμογη εχει θεμα γιατι ειναι δικαρτο το τηλεφωνο,προσωπικα εχω ψαξει ολες τις εφαρμογες μηνυματων και σχεδον ολα τα πληκτρολογια και κατεληξα οτι τιποτα και κανενας συνδυασμος δεν μου προσφερει αυτα που θελω.Mακαρι να χα γνωσεις και θα φτιαχνα μονος μου την καλυτερη εφαρμογη μηνυματων για δικαρτα :P

Νομιζω τελικα στο πληκτρολογιο θα καταληξω στο Multiling beta μονο και μονο γι αυτον τον λογο παροτι το λεξικο του ειναι μουφα

Δες το ποστ 112 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311728&page=8

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

κανενα πληκτρολογιο με emoticons για email istagram κτλ υπαρχει ??

 

Δες το TouchPal.

Link to comment
Share on other sites

Δες το TouchPal.

 

καλημερα!!!

ευχαριστω πολυυυ!!!!

το κατεβασα!!

τα emoticons πηγαινουν σε ολους τους παραληπτες?

γιατι οταν στελνω μηνυμα γραφει οτι μπορει να ειναι κατεστραμενο!!:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανάμεσα σε SwiftKey που έχω και στο touch pal ποιο να βάλω;

 

To swiftkey τελευταία μου κάνει κόλπα. Κάνει λάθος χωρισμό των λέξεων ,διπλασιάζει τα γράμματα και το έχω παρατηρήσει και σε άλλους που γράφουν εδώ μέσα. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το touch pal.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό, όταν προσπαθώ να γράψω στο site του myphone. Όταν χρησιμοποιώ το tapatalk όμως δεν μου το κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό, όταν προσπαθώ να γράψω στο site του myphone. Όταν χρησιμοποιώ το tapatalk όμως δεν μου το κάνει...

 

Λες να φταίει το site ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παρατηρήσει μόνο εδώ. Και με τον κανονικό τρόπο γραφής. Όχι με το flow

 

Τώρα που το λέτε έχετε δίκιο. Τι να φταίει άραγε ;

Που μπορούμε να το αναφέρουμε ;. Κάποιος από τα αφεντικά μήπως ακούει ;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το more locale 2

αλλά δεν μου βγάζει ελληνικα στο πληκτρολογιο.

 

ποιο ειναι το πιο απλο ελαφρύ πληκτρολόγιο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το fleksy το έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι μόνο για αγγλικά προς το παρών, αλλά είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα μπορείς να γράψεις με δύο χέρια..!

 

Και είναι από έλληνες developers.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Swype και το swift key εγκαταλείφθηκαν από τους developers τους;;; έχουν μήνες να αναβαθμιστούν και τα 2...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Swype και το swift key εγκαταλείφθηκαν από τους developers τους;;; έχουν μήνες να αναβαθμιστούν και τα 2...

 

Κάποιο λάθος κάνεις γιατί το swiftkey αναβαθμίστηκε πριν 2 μέρες, ενώ το Swype μέσα στον Σεπτέμβρη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος κάνεις γιατί το swiftkey αναβαθμίστηκε πριν 2 μέρες, ενώ το Swype μέσα στον Σεπτέμβρη.

 

Έχω το swiftkey από το amazon store και μάλλον δεν έχει βγει η αναβάθμιση ακόμη εκεί. Πάντως γενικότερα δεν βλέπω κινητικότητα σε αυτά τα 2 keyboards...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος κάνεις γιατί το swiftkey αναβαθμίστηκε πριν 2 μέρες, ενώ το Swype μέσα στον Σεπτέμβρη.

 

Στο δικό μου αναβαθμίστηκε αυτόματα από το play store, παρόλο που δεν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση. Που οφείλεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου αναβαθμίστηκε αυτόματα από το play store, παρόλο που δεν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση. Που οφείλεται αυτό;

Τι νέο έχει το update? Αν χρησιμοποιείς Viber, το πρόβλημα με τα emoticons το έφτιαξαν ή ακόμα;

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τι νέο έχει το update? Αν χρησιμοποιείς Viber, το πρόβλημα με τα emoticons το έφτιαξαν ή ακόμα;

 

Χρησιμοποιώ το TouchPal και έχω το swiftkey greenified, ώστε να ενημερώνομαι όταν έχει updates, αλλά δεν ενημερώθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το TouchPal και έχω το swiftkey greenified, ώστε να ενημερώνομαι όταν έχει updates, αλλά δεν ενημερώθηκα.

Κι εγώ το TouchPal χρησιμποποιώ και για την ώρα το έχω βγάλει εντελώς το SwiftKey. Γι' αυτό ρώτησα, μήπως το δοκίμασες. Τσέκαρες ότι το έχει κάνει όντως το update? Γιατί παρότι στο Play βλέπω 4 Οκτώβρη ως τελευταία ενημέρωση αλλά ούτε το AppWatcher μου έβγαλε ενημέρωση και αν δείς τα σχόλια από κάτω, έχουν ημερομηνία μέσα στο Σεπτέμβριο και δεν γράφουν "για παλαιότερη έκδοση" όπως θα έπρεπε. Μήπως κάνουν staged roll out και δεν ήρθε ακόμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το TouchPal χρησιμποποιώ και για την ώρα το έχω βγάλει εντελώς το SwiftKey. Γι' αυτό ρώτησα, μήπως το δοκίμασες. Τσέκαρες ότι το έχει κάνει όντως το update? Γιατί παρότι στο Play βλέπω 4 Οκτώβρη ως τελευταία ενημέρωση αλλά ούτε το AppWatcher μου έβγαλε ενημέρωση και αν δείς τα σχόλια από κάτω, έχουν ημερομηνία μέσα στο Σεπτέμβριο και δεν γράφουν "για παλαιότερη έκδοση" όπως θα έπρεπε. Μήπως κάνουν staged roll out και δεν ήρθε ακόμα.

 

Δεν μου ήρθε κάποια ενημέρωση. Το τσέκαρα τώρα που είπε ο φίλος ότι πήρε αναβάθμιση προχθές και είδα την ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Στο TouchPal ξέρουμε τι κάνει η επιλογή στις ρυθμίσεις που αναφέρεται ως "μέγεθος υποψηφίου"; Ότι κι αν επιλέξω δεν βρίσκω κάποια διαφορά στο πληκτρολόγιο.. επίσης έβαλα στο ταμπλέτα την έκδοση HD και παρατηρώ ότι η μπλε γραμμή κατά το σύρσιμο του δαχτύλου στο πληκτρολόγιο δεν σβήνει, παραμένει δηλαδή αναμμένη μέχρι να τελειώσω τη λέξη, πράγμα που σημαίνει ότι αν έχω να κάνω με μεγάλη λέξη φτάνει σε σημείο να μη με αφήνει να δω όλα τα γράμματα, πράγμα ιδιαίτερα ενοχλητικό. Αλλάζει κάπως αυτό;:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...