Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα, τι εκδοση android θα πρεπει να λεει μετα την αναβαθμιση?

4.1.1 φιλε !

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Ήθελα τη βοήθεια σας, έχω ξεμείνει από wifi και προσπαθώ να βρώ κάποιο τρόπο να χρησιμοποιώ το internet του laptop (ενσύρματο πλέον) στο κινητό μου, έχει κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ήθελα τη βοήθεια σας, έχω ξεμείνει από wifi και προσπαθώ να βρώ κάποιο τρόπο να χρησιμοποιώ το internet του laptop (ενσύρματο πλέον) στο κινητό μου, έχει κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ πολύ!

 

Connectify εφαρμογή για Windows!

 

Παιδιά μετά την jb έχω ένα πρόβλημα!

Δεν μπορώ να γράψω Ελληνικά με τόνους από το.com keyboard dock..κανείς άλλος;

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πέσιμο, μου ράγισε το τζάμι (κατά τα άλλα το τηλέφωνο δουλεύει θαυμάσια). Μήπως ξέρετε αν υπάρχει πιθανότητα το τζάμι του να είναι ίδιο με κανένα άλλο κινητό και να μπορεί να φτιαχτεί στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πέσιμο, μου ράγισε το τζάμι (κατά τα άλλα το τηλέφωνο δουλεύει θαυμάσια). Μήπως ξέρετε αν υπάρχει πιθανότητα το τζάμι του να είναι ίδιο με κανένα άλλο κινητό και να μπορεί να φτιαχτεί στην Ελλάδα?

 

Οχι φιλε μου δεν υπάρχει άλλο κινητό με ίδιο. Αν θες να το αλλαξεις μονο στην Asus..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω κι εγώ το Padfonaki με το station, χωρίς το πληκτρολόγιο όμως. Το κινητάκι πραγματικά μετά την τελευταία αναβάθμιση πετάει. Είχε πολύ καιρό να με ενθουσιάσει κινητό με τόση ομοιογένεια αι αξιοπιστία. Η δε μπαταρία είναι αστείρευτη...

Ενυγουέι, καθώς το είχα για δεύτερο και το χρησιμοποιούσα πιο πολύ για τάμπλετ λέω να το δώσω. Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορεί να μου στείλει pm.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Asus εβγαλε tool για ξεκλειδωμα του boatloader στο Padfone! (Μονο για την 4.1)

Δειτε πληροφοριες εδω :

http://www.padfoneclub.com/comment.php?comment.news.63

Ελα να βλεπω developers να φτιαχνουν custom roms! :D

Μας βλεπω με την 4.1 για παντα αν περιμενουμε απο την Asus :lol:

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι. Θέλω να αναφέρω πως μετά από 5 μηνες χρησης η υποδοχη micro usb χαλασε! Εντελως ομως! Δεν φορτιζει καθολου πλεον το κινητο! Μονο απο το Padstation πλεον μπορει να φορτιστει! Μηπως υπαρχει καποια λυση χωρις να χρειαστει να το παω στα multirama ή να το στελω στο εξωτερικο ;

Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το spam!

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι. Θέλω να αναφέρω πως μετά από 5 μηνες χρησης η υποδοχη micro usb χαλασε! Εντελως ομως! Δεν φορτιζει καθολου πλεον το κινητο! Μονο απο το Padstation πλεον μπορει να φορτιστει! Μηπως υπαρχει καποια λυση χωρις να χρειαστει να το παω στα multirama ή να το στελω στο εξωτερικο ;

Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το spam!

 

Άμα μπορεί και φορτίζει απο το στασιον φίλε μου,σημαίνει πως η υποδοχή micro usb δουλεύει κανονικότατα μιας και την ίδια χρησιμοποιεί και το pad για να φορτίζει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπορεί και φορτίζει απο το στασιον φίλε μου,σημαίνει πως η υποδοχή micro usb δουλεύει κανονικότατα μιας και την ίδια χρησιμοποιεί και το pad για να φορτίζει το κινητό.

 

Έχεις δίκιο (το ειχα ξεχασει) . Βιαστηκα να βγαλω συμπερασμα! Με τον φορτιστη του lg optimus l3 φορτιζει κανονικα! Κατι παιζει με τον φορτιστη μου τοτε.Για καποιον ανεξηγητο λογο οταν μπαινει στην υποδοχη βγαινει πολυ ευκολα. Ισως να παρω καποιο αλλο καλωδιο.Ευχαριστω για την επισημανση!

Edited by GeorgeLS

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι δεν φορτιζει απο την micro USB αλλα απο τις τρεις επαφες στο πλαι της αριστερης μεριας χαμηλα!!!

 

 

 

Έχεις δίκιο (το ειχα ξεχασει) . Βιαστηκα να βγαλω συμπερασμα! Με τον φορτιστη του lg optimus l3 φορτιζει κανονικα! Κατι παιζει με τον φορτιστη μου τοτε.Για καποιον ανεξηγητο λογο οταν μπαινει στην υποδοχη βγαινει πολυ ευκολα. Ισως να παρω καποιο αλλο καλωδιο.Ευχαριστω για την επισημανση!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι δεν φορτιζει απο την micro USB αλλα απο τις τρεις επαφες στο πλαι της αριστερης μεριας χαμηλα!!!

Οχι, αυτές οι τρείς είναι για τις κεραίες, wifi και gps που έχει ηκε ταμπλετα για ενίσχυση του σήματος Οταν είναι μέσα της :!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ξερει κανεις σχετικα με την συνδεση του padfone ή/και του station (οχι του πληκτρολογιου) με usb stick (μνημη), τα συνδεω, βρηκα καποια προγραμματα στο market που ειναι γι αυτη την δουλεια αλλα μνημη δεν βλεπω. Ξερω οτι το πληκτρολογιο εχει usb θυρες και συνδεεται με μνημη αρα τα υπολοιπα γιατι να μην την βλεπουν?

 

Ευχαριστω.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ξερει κανεις σχετικα με την συνδεση του padfone ή/και του station (οχι του πληκτρολογιου) με usb stick (μνημη), τα συνδεω, βρηκα καποια προγραμματα στο market που ειναι γι αυτη την δουλεια αλλα μνημη δεν βλεπω. Ξερω οτι το πληκτρολογιο εχει usb θυρες και συνδεεται με μνημη αρα τα υπολοιπα γιατι να μην την βλεπουν?

 

Ευχαριστω.

 

Χρειάζεσαι αυτό για να δουλέψει;)

http://www.padfone2.net/pl/forum/forum_viewtopic.php?1947

Το κουμπώνεις κάτω από το station και είσαι κομπλέ :D

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά!

 

Ρε παιδιά μήπως το κινητό μας εκπέμπει πολύ ακτινοβολία? Δεν τολμώ να περάσω δίπλα από ηλεκτρική συσκευή(με ηχεία)! Λες και περνάω από ανιχνευτή κινητών νιώθω! Στο μισό μέτρο και τρελαίνονται τα ηχεία!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει το 0,7. Το θέμα είναι ότι αυτό μου το κάνει μετά την αναβάθμιση σε JB. Και σκέφτομαι με το φτωχό μου το μυαλό μήπως έχει να κάνει με την ισχύ του πομπού. Μήπως δλδ παίζει πλέον σε full ισχύ, ανεξαρτήτως της στάθμης του σήματος.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σε όλους, έχω παρατηρήσει ότι έχω πρόβλημα με το viber, ενώ ακούω κανονικά όταν μιλάω δεν με ακούνε, συμβαίνει αυτό και σε άλλους; Έχετε καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα και δεν βρίσκω λύση μ τίποτα....δεν μπορώ να συνδέσω κανένα ακουστικό Bluetooth. Με τίποτα. Όμως....έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά και τπτ....τι κάνω λάθος? Το Bluetooth στο κινητό δουλεύει για μεταφορά αρχείων.......
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα στην παρεα. Μετα απο αρκετους μηνες χρησης τις 2-3 τελευταιες μερες ειδα μια αποτομη πτωση της αποδοσης της μπαταριας. Με την ιδια καθημερινη χρηση εφτανε το απογευμα και ηθελε φορτιση ενω συνηθως μου ''εβγαζε'' και 2 ημερες (15ωρα). Μπηκα στα στατιστικα της μπαταριας και ανακαλυψα οτι υπαρχει μια εφαρμογη ονομαζομενη ''MyLibrary'' με σημα ενα βιβλιο που ετρωγε μεχρι και 65% της μπαταριας. Επισης επειδη ειναι του συστηματος δεν γινεται απεγκατασταση αλλα μονο αναγκαστικη διακοπη και εκκαθαριση δεδομενων. Εχετε καποια προταση-αποψη-ιδεα επι αυτου?

 

Ευχαριστω.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας παιδια....

 

μετα απο 6 μηνες το ταμπλετ τα επαιξε...δεν το αναγνωριζει το κιν με τπτ....στην αρχη μια δουλευε μια οχι..τις τελευταιες 2 μερες τπτ....σημερα επικοινωνησα με την ασους και δευτερα τα στελνω τσεχια..η μ@λακια στην υποθεση ειναι οτι πρεπει να στειλω και το κιν.....:mad:

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...