Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις να γνωριζω για τιμες εξωτερικου, θα μου επιτρεψεις να συμπληρωσω λεγοντας πως το set επωλειτο €399. Το τηλεφωνο σκετο κοστιζε €270.

 

Κι εγώ 399€ το πήρα ξεχωριστα από το multirama!

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνυπολογιζοντας πως τα χριστουγεννα εφτασε να πωλειται 270 και τωτα βγαιλει το padfone 2 θεωρω πως τα 250 ευρω ειναι μια λογικη τιμη. Ασε που κυκλοφορουν κα καινουργια στα 300 δολλαρια απο εξωτερικο.

 

Δεν έχει σημασία ποσό είχε....αλλά ποσό έχει τώρα...πλέον το έχει μονό ένα μαγαζί στην τιμή 579 όλο το πακέτο....πιστεύω 400 ευρώ θα το πουλαγα και ναι το αγόρασα 270 αλλά αυτό δεν έχει να λέει τπτ....

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σας κρύψω το ότι σας καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ που βλέπω ένα τάμπλετ που πήρα πριν κανα μήνα 150 ευρώ να πωλείται μεταχειρισμένο 100 ευρώ ξενερώνω απ τη ζωή μου. Απλά να δώσω κάποιες διευκρινήσεις. Καταρχάς το όλο θέμα δεν γίνεται να σας "πείσω" να ρίξετε την τιμή αφού ούτε εγώ δεν είμαι σίγουρος για το κατά πόσο θα αποφασίσω να διαθέσω τα ευρώ μου. Απλά να πω στα παιδιά που είπαν για 270 ευρώ μόνο το κινητό, πως αυτό ήταν λάθος των καταστημάτων τα οποία ήταν υποχρεωμένα σ αυτή την τιμή να δώσουν και το station (υποχρεούνται απ την asus). Κατά δεύτερον, το ότι αυτή τη στιγμή πωλείται στα 580 δε λέει τίποτα. Γιατί με την ίδια λογική μια τηλεόραση που πήρα πέρισι 270 απ τα mediamarkt στο σκρουτζ τώρα κάνει 550 επειδή την έχει μόνο ένα μαγαζί. Αυτό θα είχε βάση μόνο σε άτομα που δεν ξέρουν καθόλου την αγορά. Τέλος μην ξεχνάτε πως κυκλοφορεί πλέον το padfone 2 και ανακοινώθηκε και το ακόμα πιο καινούργιο μοντέλο. Το ξέρω πως αυτό δεν επηρεάζει εσάς, αλλά όπως και να χει, στην αγορά παίζει ρόλο. Όπως και να χει, δεν αποσκοπώ στο να σας αλλάξω τα μυαλά και μην παρεξηγήσετε τις προθέσεις μου. Απλά συζήτηση κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Επισης, επειδή είμαστε ολοι μέλη ενος φόρουμ τεχνολογίας, όπου η τιμή του συζητήθηκε κατά κόρον, ποιος θα δώσει 400€ για να πάρει μεταχειρισμενα οτι αγοραστηκαν καινούργια 270€.και πόσο σωστο ειναι αυτο? Και εμένα πάντως με ενδιέφερε, αλλα τερμα η Asus είπα και θα το τηρήσω :D

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε να το δωσουμε το σετακι στα 250€ και να βαλουμε και κανα 10ρικο ακομα να αγορασουμε το S3 mini :lol: Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε να το δωσουμε το σετακι στα 250€ και να βαλουμε και κανα 10ρικο ακομα να αγορασουμε το S3 mini :lol:

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα κλαίω από τα γέλια φίλε μου...

Κάποιοι μας πέρασαν για χαζούς εδώ μέσα...(Δεν προσβάλλω κάποιον)

Όσοι θέλετε ένα καλό smartphone χωρίς tablet με παρόμοια χαρακτηριστικά με το Asus πάρτε το Xperia T.. .Αλλιως με 250€ πάτε ατο lg optimus p936 true hd...

Σε καμία περίπτωση δεν βρίσκεται κινητό+tablet με τέτοια specs με 400€ αυτή την εποχή!

Αν θέλετε παρτε το Padfone από το iKing ή διαθεστε παραπάνω € και πάρτε το2 απο ebay...

Φιλικά , Γιωργος !

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά επειδή μας έκατσε εμάς δεν σημαίνει ότι αν κάποτε το πουλήσουμε θα πρέπει να το δώσουμε ποίο κάτω από τα χρήματά π δώσαμε....εγώ έψαχνα καλό κιν σε χαμηλή τιμή έψαχνα μέρα νύχτα κ το συγκεκριμένο το παράγγειλα 5ωρα τα χαράματα.....εγώ αν το δώσω θα είναι 150 -170 ποιο φθηνό από κάποιο ελληνικό κατάστημά.....όσο για το padfone 2 αν το αγοράσω θα είναι του χρόνου που θα έχει πέσει αρκετά η τιμή του......αυταααααααα
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συζήτηση δεν έχει νόημα. Ο πωλητής το κοστολογεί όσο πιστεύει. Ο αγοραστής κάνει το ίδιο. Το συζητάνε κι αν τα βρουν έχει καλώς. Αν όχι βγαίνουν και οι δύο χαμένοι. Γιατί και τον πωλητή δεν τον αναγκάζει κανένας να πουλήσει. Μόνος του θέλει να "ξεφορτωθεί" αυτό που έχει κι όσο του μένει στα χέρια τόσο χάνει αξία. Δεν υπάρχουν "σωστές" τιμές και είναι κάτι στο οποίο συμφωνώ με αυτόν που σχεδίασε τις αγγελίες στο myphone (δεν υπάρχει σχολιασμός). Εγώ που το πουλάω τόσο το κοστολογώ. Θέλεις πάρτο, δε θέλεις πάνε αλλού... Από πορτοκαλιές...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς από που θα μπορούσα να αγοράσω το keyboard σε προσιτή τιμή? μόνο απο ebay?

 

Μόνο eBay...βρες το ποιο φθηνό καινούριο αν είναι.......

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα 2 θήκες για το Padfone και τις μεμβράνες!

http://viewitem.eim.ebay.gr/Heat-Setting-Case-Cover-For-Asus-Padfone--Stylus-Pen-E61X/261082879626/item

Φοβερή θήκη,μονο που καλύπτει το 3.5 mm jack! Η ποιότητα είναι φοβερή!

http://viewitem.eim.ebay.gr/PISEN--ultrathin-Case-For-ASUS-PadFone-A66-/160944630921/item

Λεπτή θήκη μόνο που δεν εφαρμόζει τέλεια και τρίζει λίγο. Η ποιότητα είναι αρκετά καλή.

http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-screen-protector-ultraclear-for-Asus-A66-PadFone-1/190777872594/item

6 μεμβράνες προς 1,40€ ! Καλή τιμή,δεν μου έχει πέσει για να σας πω αποτέλεσμα! Πάντως η αφή είναι ακόμα αρκετά καλή.Δηλαδη δεν δημιουργεί καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα! Πολλές φουσκάλες αν και την έβαλα πολύ προσεκτικά!

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο, έχει δίκιο ο Τάσος, επειδή εμείς ήμασταν τυχεροί και το ψάξαμε δεν σημαίνει ότι θα κάνουμε και τους άλλους. :lol:

Στο eBay έχει καινούργια σε τιμές φωτιά. Κάνεις μας να μην το δώσει κάτω από 400 450, όποιος δεν θέλει να αγοράσει σε αυτή την τιμή κορυφαίο κινητό και ταμπλετα να πάει να πάρει ενα πλαστικό σαμσουνγκ, εχει πορτοκαλιές όπως πολύ σωστά αναφερθηκε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο, έχει δίκιο ο Τάσος, επειδή εμείς ήμασταν τυχεροί και το ψάξαμε δεν σημαίνει ότι θα κάνουμε και τους άλλους. :lol:

Στο eBay έχει καινούργια σε τιμές φωτιά. Κάνεις μας να μην το δώσει κάτω από 400 450, όποιος δεν θέλει να αγοράσει σε αυτή την τιμή κορυφαίο κινητό και ταμπλετα να πάει να πάρει ενα πλαστικό σαμσουνγκ, εχει πορτοκαλιές όπως πολύ σωστά αναφερθηκε. ;)

:) :p :) :p

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία ποσό είχε....αλλά ποσό έχει τώρα...πλέον το έχει μονό ένα μαγαζί στην τιμή 579 όλο το πακέτο....πιστεύω 400 ευρώ θα το πουλαγα και ναι το αγόρασα 270 αλλά αυτό δεν έχει να λέει τπτ....

 

Μόλις τώρα γύρισα από public και το έχουν σύνολο 399

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα γύρισα από public και το έχουν σύνολο 399

 

μπραβο...... αντε μεγια......

Edited by navi55
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Στο metro mall.

 

Ευχαριστώ!!! :)

 

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν το έχουν!

Είσαι σίγουρος ότι το είδες στο κατάστημα;

Edited by spiros_kef
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! :)

 

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν το έχουν!

Είσαι σίγουρος ότι το είδες στο κατάστημα;

Ναι. Το είχαν δίπλα στο σταντ της Samsung

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! :)

 

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν το έχουν!

Είσαι σίγουρος ότι το είδες στο κατάστημα;

 

οσα εδωσαν εδωσαν.............η τιμη υπαρχει ακομη στα κεντρικα και ισως εχει μεινει καποιο εκθεσιακο αλλα δεν νομιζω να ξανα βγει στην τιμη τον 270 αλλα ουτε στα 399.......

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους θα δώσει jellybean η asus; Μήπως περιμένει να βγει key lime pie; Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω την καθυστέρηση και τα πισωγυρίσματα με την 4.1. Αφού σχεδόν vanilla android είναι, πως τους έχει πάρει τόσο καιρό και πως κατάφεραν το update που έδωσαν στην taiwan να είναι τόσο χάλια ώστε να το πάρουν πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη σημερινη εκδοση. Να δουμε.....

 

Βγήκε ξανά η 4.1; Δώσε link αν μπορείς, βαριέμαι να ψάχνω:lol:

Το βρήκα από padfoneclub. Περιμένω εντυπώσεις, ελπίζω να μην έχει προβλήματα μήπως και το περάσουμε.

Edited by costas80
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ξανά η 4.1; Δώσε link αν μπορείς, βαριέμαι να ψάχνω:lol:

Το βρήκα από padfoneclub. Περιμένω εντυπώσεις, ελπίζω να μην έχει προβλήματα μήπως και το περάσουμε.

 

Το προβλημα με την ενταση ηχου παραμενει και μου σπαει τα νευρα.

Κατα τα αλλα θα δειξει. Νομιζω/ελπιζω θα υπαρξει και βελτιωτικη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...