Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια....

 

μετα απο 6 μηνες το ταμπλετ τα επαιξε...δεν το αναγνωριζει το κιν με τπτ....στην αρχη μια δουλευε μια οχι..τις τελευταιες 2 μερες τπτ....σημερα επικοινωνησα με την ασους και δευτερα τα στελνω τσεχια..η μ@λακια στην υποθεση ειναι οτι πρεπει να στειλω και το κιν.....:mad:

 

Κρατα μας ενημερους φιλε μου. Να ξερουμε τι να περιμενουμε και απο το service αν χρειαστει καποια στιγμη.

 

Και το δικο μου (πλεον το χρησιμοποιει η κοπελα μου) εκανε κατι περιεργα κολπα καθε φορα που εβαζα τα ακουστικα (δεν λειτουργουσε σωστα το touch, εκανε διακοπες στον ηχο και αλλα διαφορα κουλα). Τελικα με ενα απλο soft reset ηρθε στα ισια του. Δεν του ειχε κανει ποτε επανεκκινηση απο τοτε που ειχε παρει στα χερια της την συσκευη (2 μηνες περιπου) :lol:

 

Πλεον λειτουργει σαν καινουριο και το τηλεφωνο και το tablet :up:

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρατα μας ενημερους φιλε μου. Να ξερουμε τι να περιμενουμε και απο το service αν χρειαστει καποια στιγμη.

 

Και το δικο μου (πλεον το χρησιμοποιει η κοπελα μου) εκανε κατι περιεργα κολπα καθε φορα που εβαζα τα ακουστικα (δεν λειτουργουσε σωστα το touch, εκανε διακοπες στον ηχο και αλλα διαφορα κουλα). Τελικα με ενα απλο soft reset ηρθε στα ισια του. Δεν του ειχε κανει ποτε επανεκκινηση απο τοτε που ειχε παρει στα χερια της την συσκευη (2 μηνες περιπου) :lol:

 

Πλεον λειτουργει σαν καινουριο και το τηλεφωνο και το tablet :up:

 

 

Του έκανα και εγώ όλα τα κόλπα μην τυχόν ξεκουτιανει...αλλά αυτό τπτ

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καθαρίσεις καλά τις θύρες! Και στο κινητό και στο station

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καθαρίσεις καλά τις θύρες! Και στο κινητό και στο station[/QU

 

το εκανα και αυτο.....δεν θελει με τπτ να ανοιξει.....

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον μου ηρθε απαντηση απο την ασυς....

 

το ταμπλετ φτιαχτηκε εντος εγγύησης...καηκε η μητρικη του....

 

επισεις μου ηρθε μια λιστα για τυχον επιδιορθοσεις που αν θελω να γινουν στο κιν.....

 

λοιπον τα βαζω οπως εχουν οι τιμες....

 

1) προστατευτικο πλαστικο στην καμερα

2)πλαισιο αλουμινιου

3)πλαστικο πλαισο αναμεσα απο οθονη και αλουμινιο

4)καλωδιο φορτισης (μου ειχε κοπει λιγο στην ακρη)

 

 

 

1 CMOS 8MCAMERA 5P LENS MODULE04080-00020500 04080-00020500 11.48 EUR

 

2 A66 4.29' OLED MOD+FRONT CASE 90R-AT001LD3000Q 90R-AT001LD3000Q 53.38 EUR

 

3 A66 MIDDLE CASE 13GAT00110M141-1 13GAT00110M141-1 7.88 EUR

 

4 USB AM TO MICRO USB CABLE 14001-00410000 14001-00410000 0.57 EUR

 

Total quantity Repair charges 24.00 EUR

 

Service charges for all CID/OOW cases (shipping costs) 0.00 EUR

 

Price wihout VAT 97.31 EUR

 

VAT 21% 20.44 EUR

 

Total price 117.75 EUR

 

το μονο που θα φτιαξω ειναι το καλωδιο και το πλαστικο στην καμερα....45 ευρω :X:X:X

αυταααααααααααααααααααααααα

Edited by tasosarillas
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση λογισμικού του συστήματος 10.2.4.1. Την έκανε κανένας? Εγώ ακόμα δεν την έχω κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα το πρωί, δεν παρατήρησα κάτι μέχρι στιγμής. Το rootkeeper έκανε σωστά την δουλειά του! Λέγεται ότι μπορείς να καθαρίσεις πλέον την ειδοποίηση για εξωτερική αποθήκευση, αλλά δεν διαθέτω για να το επιβεβαιώσω

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μήπως ξέρει κάποιος από πού μπορούμε να προμηθευτούμε το keyboard για το padfone; Πιστεύω πως καθώς εγκαταλείπεται σταδιακά το κινητό μας, θα μπορούσαμε να το βρούμε σε μια λογική τιμή...
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος και εγώ του padfone εδώ και λίγες μέρες καθώς βρέθηκα ταυτόχρονα στην αναζήτηση τηλεφώνου και ταμπλέτας και αφού το βρήκα σε πολύ καλή τιμή απο γερμανία αποφάσισα να δοκιμάσω αυτό το πολύ ενδιαφέρον concept.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι απόλυτα θετικές, το κινητό είναι όντως εξαιρετικό όπως έχουν πεί και άλλοι χρήστες εδώ. Πολύ ποιοτική κατασκευή, ο επεξεργαστής δικαιώνει όσα λέγονται για τον s4 krait, συνεπικουρούμενος και απο την ελαφριά υλοποίηση της Asus (σχεδόν stock).

 

Oθόνη πολύ καλή επίσης, ειδικά αν κάποιος είναι fan των super amoled θα ενθουσιαστεί αν και φύσικα δεν μιλάμε για HD που συναντάς πλέον σχετικά ευρέως. Σαν τηλέφωνο - σήμα, μεγάφωνο, ηχείο κτλ. - επίσης μέχρι στιγμής άψογο.

 

Εκεί που είχα τις αμφιβολίες μου ήταν η χρήση σαν tablet αλλά όλα καλά, επίσης ωραία οθόνη και το βάρος, αν και όντως θα κουραστεί λογικά το χέρι σου αν το κρατήσεις μέ το ένα για μεγάλο διάστημα, δεν έχει μεγάλη διαφορά από άλλες δεκάρες ταμπλέτες.

 

Το μόνο θέμα που έχω προς το παρόν είναι ότι έχει μείνει στην 4.0.3 και δεν εμφανίζει κάποια αναβάθμιση ΟΤΑ ενώ κανονικά θα έπρεπε να είναι ήδη jellybean - το κινητό είναι WW SKU.

 

Έχεις κάποιος κάποια ιδέα γιατί μπορεί να έχει συμβεί αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σας παιδια....

 

τον τελευταιο καιρο εχω ενα θεματακι με το padfone μου....μου κανει restart συχνα...χωρις λογο και αιτια....κανενας αλλος με το ιδιο προβλημα????

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το προβλημα που μου βγαζει τελευταια ειναι πως στην συνδεση με το tablet καποια επαφη δεν παταει καλα (πιθανοτατα η HDMI) και αναβοσβηνει η οθονη οταν μετακινειται ακομα και ελαφρως η συσκευη.

 

Αν συνεχισει να το κανει και τις επομενες ημερες με βλεπω να περναω μια βολτα απο τα Public να δω τι θα μου πουν, αν και οπως το βλεπω το πιο πιθανο ειναι να χρειαστει να το στειλω στο service της Asus.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το προβλημα που μου βγαζει τελευταια ειναι πως στην συνδεση με το tablet καποια επαφη δεν παταει καλα (πιθανοτατα η HDMI) και αναβοσβηνει η οθονη οταν μετακινειται ακομα και ελαφρως η συσκευη.

 

Αν συνεχισει να το κανει και τις επομενες ημερες με βλεπω να περναω μια βολτα απο τα Public να δω τι θα μου πουν, αν και οπως το βλεπω το πιο πιθανο ειναι να χρειαστει να το στειλω στο service της Asus.

 

Αυτο ακριβώς αντιμετωπίζω και εγώ, από το Πάσχα περίπου. Πέρασε από service και άλλαξα motherboard για άλλο λόγο . Αυτό το θέμα δεν διορθώθηκε οπότε πρέπει να φταίει η οθόνη

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..επειδή έπαθα ψιλοπλάκα με το G2 και αποφάσισα να το πάρω, δίνω το padfonaki, μαζί με το station, σε πολύ καλή τιμή. Είναι αγορασμένο πολύ πρόσφατα και παρόλο που έχω μείνει ευχαριστημένος, τα οικονομικά δεν επιτρέπουν την αγορά του G2 χωρίς πρότερη πώληση.

 

'Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κι εμένα έχει κάποια θεματάκια με το tablet. Σπάνια πιάνει με την πρώτη. Πρέπει να το βάλω 2-3 φορές για να δουλέψει. Και το χρησιμοποιώ και σπάνια. Πιστεύω αν το δούλεμα πιο συχνά, θα είχε αφήσει χρόνους.

 

Τελευταία όμως έχω και ένα άλλο θέμα, με το ακουστικό (ear speaker). Όταν μιλάω ακούγεται ένας θόρυβος, σαν ηλεκτρονικό παράσιτο. Δεν ξέρω τι φταίει και δεν ξέρω τι να κάνω. Μιλάω κανονικά, απλά μου κακοφαίνεται που ακούγεται αυτός ο ήχος. Αξίζει ν' απευθυνθώ στο service ή θα μπλέξω χωρίς ν'αξίζει ο κόπος? Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχει καποιος αποψη το ποσο μπορει να πουληθει ενα PADFONE 1 με το tablet σε αψογη κατασταση, Ελληνικο με θηκες κτλ. Εχω ενα για πουλημα και το εχω βαλει ηδη στο τμημα των αγγελειων.

 

Ευχαριστω.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μετά από περίπου 20 μήνες συμβίωσης το εξαιρετικό padfone A66 έπεσε θύμα της καθαριότητας και τινάχτηκε μαζί με το σεντόνι από τον πρώτο όροφο! Το αποτέλεσμα ήτανε ένα χτύπημα στην γωνία και μία ελαφριά παραμόρφωση του αλουμινένιου πλαισίου στα κουμπιά ρύθμιση της έντασης(το συγκεκριμένο σημείο όπως έχουμε δει είναι ευπαθές και στο iphone 6).

 

Πραγματικά δεν περίμενα να επιζήσει. Το κινητό με διέψευσε και δουλεύει άψογα(μην πω και καλύτερα από πριν χαχαχα!). Στη φωτογραφία φαίνεται το πως είναι τώρα. Φανταστείτε ότι ήταν περισσότερο στραβωμένο και το ίσιωσα λίγο εγώ με τα χέρια μου.

 

Το πρόβλημά μου όμως τώρα είναι το εξής. Εδώ και αρκετό καιρό στο ακουστικό ακούγεται ένας περίεργος θόρυβος όταν μιλάω στο τηλέφωνο και ήμουν έτοιμος να το στείλω με την εγγύηση. Τώρα όμως μετά το πέσιμο τι γίνεται? Να το στείλω ή θα μου πουν ότι φταίει το πέσιμο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το απολυτο drop test.......

εγω μετα απο 24 μηνες και ακομη παραμενει μια χαρα τηλ... αλλη μια αναβαθμιση να επαιρνε και θα ηταν μια χαρα.....

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

το απολυτο drop test.......

εγω μετα απο 24 μηνες και ακομη παραμενει μια χαρα τηλ... αλλη μια αναβαθμιση να επαιρνε και θα ηταν μια χαρα.....

 

Συμφωνώ απόλυτα. Έχω ψάξει και για custom rom και πλέον ούτε αυτές δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εδω η τελευταια official 4.1.1 jelly bean ρουταρισμενη εννοειται

 

http://www.padfoneclub.com/pl/forum/forum_viewtopic.php?9114

 

PadFone_SR007-10.5.1.4_WW.zip

 

κριμα γιατι το τηλεφωνακι μαζι με το ταμπλετ ειναι αψογα

 

19.000 antutu ειδα προχθες

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και αυτη εδω μονο που δεν δουλευει τον download link και δεν την βρισκω πουθενα αλλου

 

http://www.padfoneclub.com/pl/forum/forum_viewtopic.php?9189

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...