Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σας παρακαλω υπαρχει καποιος που να ξερει πως γινεται να ειναι ολοκληρες οι φωτογραφιες στις επαφες?? ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ..

 

Ή εστω καποιο λινκ που να το συζητανε...

Στο ποστ #7579 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=506

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια σας παρακαλω υπαρχει καποιος που να ξερει πως γινεται να ειναι ολοκληρες οι φωτογραφιες στις επαφες?? ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ..

 

Ή εστω καποιο λινκ που να το συζητανε...

 

η γνώμη νου είναι πως λόγω συγχρονισμού με κάποιο πρόγραμμα οι φωτό των επαφών έγιναν μικρές για λόγους ταχύτητας και επικοινωνίας κατά τον συγχρονισμό. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις τις αρχικές φωτό ξανά αφού πρώτα τις κάνεις rename ώστε να τις δεί σαν νέες. Κάποια στιγμή το έπαθα και γω αυτό, αλλά βαρέθηκα να το κάνω....

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Για το playstation certified που υποδηλωνει οτι ειναι το κινητο σας εχει καποιο μενου-καταστημα εσας γιατι εμενα δεν εχει τιποτα αναλογο στα μενου της συσκευης...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για το playstation certified που υποδηλωνει οτι ειναι το κινητο σας εχει καποιο μενου-καταστημα εσας γιατι εμενα δεν εχει τιποτα αναλογο στα μενου της συσκευης...

μαλλον σε κανενα δεν εχει απο ελλαδα μερια, μονο usa και uk!!! θα κανουμε καιρο να το δουμε ''αν το δουμε'', αλλα δεν ξερω αν εκει στο xda εχουν βρει λυση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει 5gb κανει εγραφη αν δεν εχει λογαριασμο εδω http://playmemoriesonline.com/library?rd=45986636Njk4OWFiZDA1YTI0MGMxZTQ5

και κατεβαζει την εφαρμογη απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1618779

δουλευει και στα δικα μας, απο το play δεν ειναι διαθεσιμο https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.sony.PersonalSpace&feature=related_apps&hl=en

 

Edit: για το Playstation certified απο αυτα που διαβαζω στο xda πρεπει να κανουμε δυο λογαριασμους και ο πρωτος να ειναι US.

Αν μπορει καποιος να δωσει καλητερη περιγραφη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1545270

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1595458

Αν το καταφερει καποιος ας μας πει, δεν το εχω δοκιμασει

Για το playstation certified που υποδηλωνει οτι ειναι το κινητο σας εχει καποιο μενου-καταστημα εσας γιατι εμενα δεν εχει τιποτα αναλογο στα μενου της συσκευης...

 

μαλλον σε κανενα δεν εχει απο ελλαδα μερια, μονο usa και uk!!! θα κανουμε καιρο να το δουμε ''αν το δουμε'', αλλα δεν ξερω αν εκει στο xda εχουν βρει λυση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση του Playstation certified στο τηλέφωνο.

 

Προτείνω να κάνουμε το λογαριασμό από το PC για να μην ''στραβωθούμε'' από το τηλέφωνο.

Θα πρέπει να κάνουμε λογαριασμό εδώ https://account.sonyentertainmentnetwork.com/cam/account/profile/account-details.action και να επιλέξουμε χωρά United Kingdom.

Μετά θα πρέπει να φτιάξουμε το Account μας το όποιο για να προχωρήσει θέλει απαραίτητα διεύθυνση, εγώ έβαλα την δίκια μου αλλά δεν επέλεξα πόλη.

Η κάρτα που χρησιμοποίησα είναι mastercard της εθνικής και με ταλαιπώρησε για να την δεχτεί μετά από 4-5 προσπάθειες.

Θα χρειαστούμε δυο αρχεία .APK τα οποία θα τα βρείτε στο ποστ #3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1545270

Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά άλλαξα τη γλωσσά στο τηλέφωνο σε Αγγλικά United Kingdom.

Τρέχουμε τα δυο αρχεία που κατεβάσαμε(.APK) χωρίς να τα ανοίξουμε

Kάνουμε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο, ανοίγουμε το wi-fi και πάμε στα app μας να βρούμε το Ps pocket ή στο PSstore, το ανοίγουμε και βάζουμε τα στοιχειά του λογαριασμού που φτιάξαμε στο pc μας (e-mail και κωδικό).

Mέχρι εδώ όλα καλά…

Προσπάθησα να αγοράσω ένα παιχνίδι για να δω ότι δουλεύει αλλά μου έσκαγε error….

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων των εφαρμογών επανεκκίνηση και σύνδεση με data αλλά πάλι το ίδιο.

Από αυτά που διάβασα στο xda το πρόβλημα είναι στην κάρτα μου το όποιο όπως προανέφερα με ταλαιπώρησε για να την δεχτεί, αλλά σε εμένα δεν είναι ούτε ''κομμένη'' ούτε ληγμένη…

Eίδα ότι παίρνει και Prepaid Card, είναι αυτό το χαρτί με τον κωδικό που βγάζουν τα αυτόματα μηχανήματα?

 

Οποιος έχει κάρτα από άλλη τράπεζα και θέλει ας δοκιμάσει να μάθουμε τι γίνεται

 

Ζήτω συγγνώμη για το 2ποστ, .....με edit θα χανοταν....

 

Edit: δειτε το δευτερο ss μηπως ειναι το προβλημα απο το Wallet (τα αγγλικα μου ειναι χαλια).

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Από τη δευτέρα είμαι κι εγώ κάτοχος του τηλέφωνου:) . Είμαι καινούριος στα android και θα ήθελα τα φωτά σας! Οι παλιοί -στα android- μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες εφαρμογές που θεωρείτε απαραίτητες .Ξέρω ότι στο forum υπάρχει θέμα με προτάσεις εφαρμογών για android αλλά πιθανόν με κάποιες εφαρμογές να υπάρχει θέμα συμβατότητας με το experia s γι αυτό και ρωτάω εδώ .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων…

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας τότε θα σου το λεει το market. Υποθέτω ότι εσύ αναφέρεσαι στο θέμα της ανάλυσης της οθόνης. Νομίζω ότι η δοκιμή και σφάλμα είναι ένας καλό τρόπος. Δεν δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό το να βάζεις-βγάζεις εφαρμογές.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενταξει πανεμορφο κινητο αλλα σε σχεση με το galaxy s 2 σε smoothness στο ιντερνετ καμια σχεση.... πχ σε youtube σε βιντεο μεσα στην σελιδα σε αναλυση 1080 οταν κανουμε ζουμ η πανω κατω στην σελιδα το βιντεο κανει μικρα lag στο sony στο galaxy τιποτα... επισης στην καμερα νυχτα στο σονυ εχουμε τραγικα αποτελεσματα μπλε και κιτρινους κοκους. στο galaxy πολυ καλυτερα αποτελεσματα..... την ημερα ετσι κιαλλιως ολα τα κινητα καλα τραβανε....... α και τα πληκτρα αφης παιζει τελικα να εχουν προβλημα. καποιες φορες δυσκολευονται να δουλεψουν σωστα καμια σχεση παλι με το galaxy s2 που πιανουν με την σκεψη...
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω ωρες ωρες αν το forum ειναι για αυτους που εχουν το κινητο, για αυτους που θελουν να το παρουν και διαβαζουν αποδω μεσα στοιχεια, για αυτους που θελουν μια αποψη για ενα θεμα που εχει να κανει με sofware, Η για αυτους που θελουν να κραξουν κατα καιρους το κινητο λεγοντας τα ιδια και τα ιδια συνεχεια:!::!::!:
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενταξει πανεμορφο κινητο αλλα σε σχεση με το galaxy s 2 σε smoothness στο ιντερνετ καμια σχεση.... πχ σε youtube σε βιντεο μεσα στην σελιδα σε αναλυση 1080 οταν κανουμε ζουμ η πανω κατω στην σελιδα το βιντεο κανει μικρα lag στο sony στο galaxy τιποτα... επισης στην καμερα νυχτα στο σονυ εχουμε τραγικα αποτελεσματα μπλε και κιτρινους κοκους. στο galaxy πολυ καλυτερα αποτελεσματα..... την ημερα ετσι κιαλλιως ολα τα κινητα καλα τραβανε....... α και τα πληκτρα αφης παιζει τελικα να εχουν προβλημα. καποιες φορες δυσκολευονται να δουλεψουν σωστα καμια σχεση παλι με το galaxy s2 που πιανουν με την σκεψη...

 

Βάλε το opera mobile και δεν θα δεις λαγκάρισμα καθόλου. Ο μανίσιος browser έχει θέμα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Παρατήρησα ότι όταν το κινητό ανεβάσει θερμοκρασία, στο κάτω μέρος της οθόνης εμφανίζεται ένα έντονο κιτρίνισμα.Έχουν αντιμετωπίσει άλλα άτομα το ίδιο φαινόμενο στις συσκευές τους;Αν στείλω τη συσκευή στο service θα την αναγνωρίσουν ως ελλατωματική;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Παρατήρησα ότι όταν το κινητό ανεβάσει θερμοκρασία, στο κάτω μέρος της οθόνης εμφανίζεται ένα έντονο κιτρίνισμα.Έχουν αντιμετωπίσει άλλα άτομα το ίδιο φαινόμενο στις συσκευές τους;Αν στείλω τη συσκευή στο service θα την αναγνωρίσουν ως ελλατωματική;

 

αν διαβασεις 1-2 σελιδες πριν,ολοι εκει αναφερονται.η σονυ εβγαλε ανακοινωση οτι σου αλλαζουν την οθονη στο σερβις αν παρουσιαστει το κιτρινισμα.Το θεμα ειναι οτι υπαρχει ελλειψη σε ανταλλακτικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενταξει πανεμορφο κινητο αλλα σε σχεση με το galaxy s 2 σε smoothness στο ιντερνετ καμια σχεση.... πχ σε youtube σε βιντεο μεσα στην σελιδα σε αναλυση 1080 οταν κανουμε ζουμ η πανω κατω στην σελιδα το βιντεο κανει μικρα lag στο sony στο galaxy τιποτα... επισης στην καμερα νυχτα στο σονυ εχουμε τραγικα αποτελεσματα μπλε και κιτρινους κοκους. στο galaxy πολυ καλυτερα αποτελεσματα..... την ημερα ετσι κιαλλιως ολα τα κινητα καλα τραβανε....... α και τα πληκτρα αφης παιζει τελικα να εχουν προβλημα. καποιες φορες δυσκολευονται να δουλεψουν σωστα καμια σχεση παλι με το galaxy s2 που πιανουν με την σκεψη...

 

δηλαδη θα προτιμουσες να εχει αναλυση 800χ480 οπως το s2 για να μην εχεις το παραμικρο lag?για μενα το μονο προβλημα ειναι το κιτρινισμα,παροθσιαστηκε και σε μενα και το πηγα στο σερβις και περιμενω αυριο απαντηση..αν δεν υπαρχουν οθονες αμεσα την κατσαμε ασχημα..τραγικα αυτα τα πραματα απι την σονυ...αλλα δεν ειμαστε και σιγουροι αν το κιτρινισμα λυθει οριστικα με αλλαγη οθονης η αν θα εμφανιστει ξανα,,,κανονικα επρεπε να ισχυει επιστροφη χρηματων γιτο το προβλημα ειναι πολυ μεγαλο σε εκταση

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση οεο...Αργύρη λοιποί ,το καλό αργεί ,αλλά έφτασε ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Οχι ηρθε η .73:p

 

xD

Είπα και εγώ! Ξέρουμε πότε περίπου αναμένετε η ICS; Αν έχει αναφερθεί πιο παλιά πείτε σελίδα να κοιτάξω..

Link to comment
Share on other sites

Θελω για ακομα μια φορα την συμβουλη των guru των κινητων :P

 

λοιπον θελω να μεταφερω τα αρχεια απο το παλιο μου galaxy s plus στο νεο μου xperia S ..

 

αλλα δεν μπορω να βρω το πως .. καμια βοηθεια σας παρακαλω ?

θελω να μετακινησω επαφες πιο πολυ και τα μηνυματα

.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση οεο...Αργύρη λοιποί ,το καλό αργεί ,αλλά έφτασε ..

 

ελα τι εγινε γκρεμιστηκε κανας φουρνος!!!! αυτα ειναι!!!! αντε να τσεκαρω και γω!!!

 

ελα τι εγινε γκρεμιστηκε κανας φουρνος!!!! αυτα ειναι!!!! αντε να τσεκαρω και γω!!!

 

ετοιμος και γω!!! αντε να δουμε ασπρη μερα!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Θελω για ακομα μια φορα την συμβουλη των guru των κινητων :P

 

λοιπον θελω να μεταφερω τα αρχεια απο το παλιο μου galaxy s plus στο νεο μου xperia S ..

 

αλλα δεν μπορω να βρω το πως .. καμια βοηθεια σας παρακαλω ?

θελω να μετακινησω επαφες πιο πολυ και τα μηνυματα

 

Καλημέρα τα τηλεφωνά με bluetooth τα επιλεγείς όλα και τα στέλνεις το xperia τα παίρνει και τα βάζει στο κατάλογο . Όσον αφορά τα sms κατεβαζεις το sms back up και κανείς ένα back up τα sms σου και μετά βρίσκεις το αρχείο και τα στέλνεις με bt στο άλλο οπού και κανείς restore αφού κατεβάσεις την εφαρμογή και εκεί

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας τότε θα σου το λεει το market. Υποθέτω ότι εσύ αναφέρεσαι στο θέμα της ανάλυσης της οθόνης. Νομίζω ότι η δοκιμή και σφάλμα είναι ένας καλό τρόπος. Δεν δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό το να βάζεις-βγάζεις εφαρμογές.

Φίλε μου καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση . Οσον αφορά την συμβατότητα το είδα αργότερα ότι το αναφέρει… όπως είπα και πριν : καινούριος στο android! Βασικά περισσότερο ρωτούσα για εφαρμογές διαχείρισης της συσκευής (π.χ. file manager, task manager κ.τ.λ).

Και ένα άλλο πρόβλημα ( ; ) που έχει προκύψει από την πρώτη μέρα που το πήρα μου έχει βγάλει ότι είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση . Αλλά όσες (πολλές!) φορές και αν προσπάθησα μου λέει «αυτήν τη στιγμή υπάρχει υπερφόρτωση στο διακομιστεί της sony ericsson.

Δοκιμάστε ξανά σε λίγο.» . Είναι λογικό αυτό; Έχει συμβεί σε άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αναφέρει αρκετός κόσμος τελευταία. Κανένας δεν επανήλθε όμως για να μας πει αν όντως λύθηκε το πρόβλημα. Εικάζω ότι μάλλον τελικά κάνανε αναβάθμιση οπότε κάνε λίγη υπομονή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...