Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα που του εκανα αναβαθμιση χτες με την πρωτη που το προσπαθησα μου εβγαλε μυνημα το pc companion οτι δεν βρεθηκε διακομιστης και δοκιμαστε αργοτερα! αφου ανοιξα και εκλεισα το τηλ τοτε μου εβγαλε οτι υπηρχε αναβαθμιση και πηγαν ολα ρολοι :!:

εφαγα ενα flash στην αρχη αφου περασα την αναβαθμιση γατι αναβοσβηνε το κινητο απο μονο του σε κατασταση αναμονης, το ιδιο ειχε παθει και ενας φιλος αρκετες σελιδες πιο πριν, μπηκα στις εφαρμογες εσβησα το antivirus και μια κινουμενη ταπετσαρια και δεν το ξανακανε! παλι καλα!

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είπα και εγώ! Ξέρουμε πότε περίπου αναμένετε η ICS; Αν έχει αναφερθεί πιο παλιά πείτε σελίδα να κοιτάξω..

 

Πάλι κοίταξα στο site της Sony και ακόμα λέει για Q2 του 2012, το οποίο είναι μέσα στο μήνα...είδομεν.

 

Η .73 φέρνει καμία βελτίωση; Έχετε δει καμία διαφορά;

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Πάλι κοίταξα στο site της Sony και ακόμα λέει για Q2 του 2012, το οποίο είναι μέσα στο μήνα...είδομεν.

 

Η .73 φέρνει καμία βελτίωση; Έχετε δει καμία διαφορά;

 

απο χτες που εχω την 73 εχω δει σημαντικη βελτιωση στην μπαταρια κατα την διαρκεια της ημερας!! να φανταστεις οτι και μονο στην αναμονη που το ειχα μετα απο φορτιση 100% το πρωι που το κοιταζα ειχε 70 με 60%!!! και τωρα με την 73 μετα απο το 100% το πρωι πεφτει στο 97!! αυτο και μονο λεει πολλα!!!

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκαν και σε εμενα οι κιτρινιλες μονο οταν επιασα 40 βαθμους.Η μια πανω απο τα πληκτρα και η αλλη στην πλευρα της υποδοχης του φορτιστη,καθετη. Περασα απο το service της Sony Ericsson στη Θεσσαλονικη,ειδαν την συσκευη,προφανως αν ειναι μεσα στις ελλατωματικες παρτιδες και με ενημερωσαν οτι εχουν λαβει οδηγιες σχετικα με το θεμα και θα αντικατασταθει η οθονη.Μονο που δεν εχουν ανταλλακτικα και η εργασια αυτη θα γινει τελη Ιουνιου και μετα.Αφησα αριθμο και θα με ειδοποιησουν.

 

Περα απο αυτο,ακομα και τωρα,μετα απο 2 μηνες συμβιωσης,το κινητο πεταει και πραγματικα ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.Εδω αμαξι παιρνεις,φθηνο ή ακριβο και γινονται ενα σωρο ανακλησεις.Μην τρελενεστε και μην επικεντρωνεστε εκει.Η ιδια η εταιρεια φερεται τιμια και τ αναγνωριζει. Εγω ειμαι υπερευχαριστημενος απο το κινητο.Και σε οσους το εδειξα,εστω και για λιγο,περα απο το θεμα εμφανισης,μεινανε ενθουσιασμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ήπιας χρήσης μαλλον δεν θα δω κιτρινίλες ποτέ ,αλλα και παλι δεν θα το άλλαζα ,ουτε θα το αφηνα στο σερβις ..μονο μετα απο συνεννόηση οπως πολυ καλα έκανες φιλε r31134 , Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ μιλαμε για σερβις ξερετε που υπαρχει στην Αθηνα κανενα κεντρο?(αχρειαστο να ειναι)...:lol:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω..Κατι τελευταιο μπορουμε να κανουμε την διαφανη λωριδα κατω απο τα πληκτρα να αναβει οπως το led για εισ.κλησεις,μνμ κλπ ή μονο για εφέ ειναι??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκαν και σε εμενα οι κιτρινιλες μονο οταν επιασα 40 βαθμους.Η μια πανω απο τα πληκτρα και η αλλη στην πλευρα της υποδοχης του φορτιστη,καθετη. Περασα απο το service της Sony Ericsson στη Θεσσαλονικη,ειδαν την συσκευη,προφανως αν ειναι μεσα στις ελλατωματικες παρτιδες και με ενημερωσαν οτι εχουν λαβει οδηγιες σχετικα με το θεμα και θα αντικατασταθει η οθονη.Μονο που δεν εχουν ανταλλακτικα και η εργασια αυτη θα γινει τελη Ιουνιου και μετα.Αφησα αριθμο και θα με ειδοποιησουν.

 

Περα απο αυτο,ακομα και τωρα,μετα απο 2 μηνες συμβιωσης,το κινητο πεταει και πραγματικα ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.Εδω αμαξι παιρνεις,φθηνο ή ακριβο και γινονται ενα σωρο ανακλησεις.Μην τρελενεστε και μην επικεντρωνεστε εκει.Η ιδια η εταιρεια φερεται τιμια και τ αναγνωριζει. Εγω ειμαι υπερευχαριστημενος απο το κινητο.Και σε οσους το εδειξα,εστω και για λιγο,περα απο το θεμα εμφανισης,μεινανε ενθουσιασμενοι.

 

πολυ παραξενα πραματα...και εγω με κιτρινιλες και στο service μου ειπαν οτι υπαρχουν ανταλλακτικα(οθονη) και σε 2 εβδομαδες θα ειναι ετοιμο αφου το στειλουν αθηνα.ειμαι λαρισα

Link to comment
Share on other sites

απο χτες που εχω την 73 εχω δει σημαντικη βελτιωση στην μπαταρια κατα την διαρκεια της ημερας!! να φανταστεις οτι και μονο στην αναμονη που το ειχα μετα απο φορτιση 100% το πρωι που το κοιταζα ειχε 70 με 60%!!! και τωρα με την 73 μετα απο το 100% το πρωι πεφτει στο 97!! αυτο και μονο λεει πολλα!!!

Μια χαρά μου ακούγεται!

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα μετα την αναβαθμιση(73) οτι μου εκανε στο ξαφνικο auto- restart!! απο οτι κοιταξα σε αλλα φορουμ το εχουν και αλλοι, και το κανει και συχνα-πυκνα! σας εχει κανει εσας τιποτα τετοιο???
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα μετα την αναβαθμιση(73) οτι μου εκανε στο ξαφνικο auto- restart!! απο οτι κοιταξα σε αλλα φορουμ το εχουν και αλλοι, και το κανει και συχνα-πυκνα! σας εχει κανει εσας τιποτα τετοιο???

 

Ποτέ δεν μου εχει κάνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ επίσης

 

Επειδή κάπου πιο πίσω διάβασα για antivirus θέλω να ρωτήσω αν έχετε εγκαταστήσει τέτοια προγράμματα ?ποια και για ποιον λόγο ? δηλ τι φοβόμαστε/προστατεύουμε ? και τι κόστος έχεις στην μπαταρία και λειτουργία του κινητού ?

Edited by nick2crete
Συνεχόμενα μηνύματα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καταναλώνουν τσάμπα πόρους και πιάνουν τσάμπα χώρο για μένα. Αν ξέρεις τι κατεβάζεις και από που, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο μια συντομη και απογητευτικη σχεση με το One X(επανεκκινησεις και το επεστρεψα πισω)ειμαι κατοχος και εγω της συσκευης εδω και 4 ημερες το κινητο ειναι μια χαρα,η οθονη απλα τελεια καλυτερη σε ευκρινεια και ζωντανια,αλλα υστερει σε γωνιες θεασης αρκετα θα ελεγα λογω μη IPS πανελ με αρκετη παραμορφωση

Επισης αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι φορτιζει μεσα σε 1 ωρα,ενω με το Οne X ηθελε 2 ωρες και πανω,αυτο ειναι πολυ θετικο:)

επισης δεν μου εμφανισε κιτρινιλες μεχρι τωρα,βεβαια αρνητικο για μενα ειναι οτι ζεστενεται πολυ γρηγορα σε 3G πλοηγηση,με Wifi λιγοτερο.

Αψογη συνεργασια με το MW 600 και περιμενω να κυκλοφορησει το καινουργιο bluetooth της Sony:)

Βεβαια δεν μπορω να μην πω για το πλαστικο απο πισω παρ'ολο ειναι ματ δεν μου φαινεται πολυ στιβαρο,θα βαλω θηκη στανταρ,ελπιζω να παρει το παγωτο αρχες του επομενου μηνα.Αυτα τα ολιγα απο μενα.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ επίσης

 

Επειδή κάπου πιο πίσω διάβασα για antivirus θέλω να ρωτήσω αν έχετε εγκαταστήσει τέτοια προγράμματα ?ποια και για ποιον λόγο ? δηλ τι φοβόμαστε/προστατεύουμε ? και τι κόστος έχεις στην μπαταρία και λειτουργία του κινητού ?

 

φιλαρακι δεν ξερω για τους αλλους αλλα αποψη μου ειναι οτι antivirus δεν νομιζω να το χρειαζομαστε σε καμμια συσκευη! εκτος και αν μεσα στο κινητο σου εχεις τα μυστικα του κρατους!!:lol: που και αυτα να ειχες αν ηθελε κανας χακερας στα επαιρνε με οτι και να του εβαζες επανω!! σε εμενα επεσε delete με το καλημερα!

 

αυτη η καλλιθεα με κυνηγαει στα service points!!! και με samsung και τωρα με το sony!:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα παλιότερο android που είχα πάρει είχα βάλει για περίπου 2 εβδομάδες ένα antivirus, αλλά τελικά το ξήλωσα. Τσάμπα πόροι είναι και αν όντως σε νοιαζει μη κολήσεις τίποτα, απλά προσέχεις τι κατεβάζεις και από που το κατεβάζεις.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχει κανει kaneiς root να δωσει καμια βοηθεια?

Ποια έκδοση φοράς;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Όσοι έχετε πρόβλημα με την πραγματοποίηση της αναβάθμισης κατεβάστε την εφαρμογή Update Service της SONY από εδώ http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ . Εγώ έκανα αναβάθμιση άμεσα και απροβλημάτιστα ενώ με το PC Companion το πάλευα μια βδομάδα και δεν ήθελε με τίποτα !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Όσοι έχετε πρόβλημα με την πραγματοποίηση της αναβάθμισης κατεβάστε την εφαρμογή Update Service της SONY από εδώ http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ . Εγώ έκανα αναβάθμιση άμεσα και απροβλημάτιστα ενώ με το PC Companion το πάλευα μια βδομάδα και δεν ήθελε με τίποτα !

 

εκανες αναβαθμιση σε τι? αφου η ics δεν εχει βγει για το xperia s ακομα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...