Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει αυτόματη αυξομείωση της φωτεινότητας η οποία δε μπορεί να απενεργοποιηθεί.

Σου αυξομειωνει την φωτηνοτητα στην οθονη? Στο δικο μου δεν εχω δει να κανει αυξομειωση.

Παντος στο test menu υπαρχει ambient light sensor.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σου αυξομειωνει την φωτηνοτητα στην οθονη? Στο δικο μου δεν εχω δει να κανει αυξομειωση.

Παντος στο test menu υπαρχει ambient light sensor.

 

Εγω δεν εχω δει καμια αυξομειωσει φωτεινοτητας;)

Μαζι με το Widgetlocker Lockerscreen κατεβασα και το Music Player Pro και το ενσωματωσα στη lockscreen και μου κανει κανονικα διαχειρηση μουσικης τωρα,με τα 2 προγραμματακια καθαρισα:):):p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δει καμια αυξομειωσει φωτεινοτητας;)

Μαζι με το Widgetlocker Lockerscreen κατεβασα και το Music Player Pro και το ενσωματωσα στη lockscreen και μου κανει κανονικα διαχειρηση μουσικης τωρα,με τα 2 προγραμματακια καθαρισα:):):p

 

Αυτο εψαχνες τοσο καιρο;κουμπια στη lockscreen για διαχειριση μουσικης;; :p

Ναι,ο player pro που ειναι φοβερος,το κανει.εχει και επιλογη για αλλαγη τραγουδιου με τα πληκτρα εντασης.

Επισης κατεβασε το DSPPack και θα με θυμηθεις..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εψαχνες τοσο καιρο;κουμπια στη lockscreen για διαχειριση μουσικης;; :p

Ναι,ο player pro που ειναι φοβερος,το κανει.εχει και επιλογη για αλλαγη τραγουδιου με τα πληκτρα εντασης.

Επισης κατεβασε το DSPPack και θα με θυμηθεις..;)

 

Οχι μονο αλλα και να μπαινω απο αναμονη στη lockscreen χωρις το on/off που ειναι σπαστικο που ηθελε και το αλλο προγραμμα που μου ανεφερε ο φιλος πιο πανω......;),ετσι κι αλλιως music control on lock screen κανει και με το μαμισιο player, που εγω οταν ρωτησα πριν ενα-δυο μηνες εσυ μου ελεγες οτι το κανει μονο με παγωτο η με το player pro.........;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο αλλα και να μπαινω απο αναμονη στη lockscreen χωρις το on/off που ειναι σπαστικο που ηθελε και το αλλο προγραμμα που μου ανεφερε ο φιλος πιο πανω......;),ετσι κι αλλιως music control on lock screen κανει και με το μαμισιο player, που εγω οταν ρωτησα πριν ενα-δυο μηνες εσυ μου ελεγες οτι το κανει μονο με παγωτο η με το player pro.........;)

 

Ειναι το πρωτο που ξηλωνω οταν κανω root το κινητο μου.γιαυτο δεν ηξερα αν γινεται με τον μαμα πλευερ να βαλεις on screen πληκτρα.αληθεια πως γινεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το πρωτο που ξηλωνω οταν κανω root το κινητο μου.γιαυτο δεν ηξερα αν γινεται με τον μαμα πλευερ να βαλεις on screen πληκτρα.αληθεια πως γινεται;

 

Τιποτα δεν κανεις......απλα βαζεις μουσικη να παιζει μπες στη lockscreen και σου εμφανιζει τη διαχειρηση απο εκει τοσο απλα.... ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Xperia S Disassembly Guide

 

http://www.xperiablog.net/2012/04/30/xperia-s-disassembly-guide/

 

Αν μπορει καποιος Moderator ας το βαλει στην πρωτη σελλιδα να υπαρχει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να συνδεθω σε δυκτιο ad hoc και δεν το βρισκει καν...Μπορει καποιος να μου δωσει μια λυση???Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν κανεις......απλα βαζεις μουσικη να παιζει μπες στη lockscreen και σου εμφανιζει τη διαχειρηση απο εκει τοσο απλα.... ;)

 

Δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα στα xperia του 11 δεν γινεται αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα στα xperia του 11 δεν γινεται αυτο

 

Θα με κανεις να γινει κακος και δεν το θελω.......:p :X

Το οτι δεν γινεται στα μοντελα του 11 ειναι κατι ασχετο με το παρων θεμα που συζηταμε,Εγω αναφερθηκα στο xperia s που το κανει απο τη μανα του,και σε αυτο ειχα απορια πριν κανα δημινο.......και σε μου απαντας αλλα αντι αλλων.

Εκανες root λες και ετσι δεν το διαπιστωσες.........αλλα εβγαλες το συμπερασμα οτι το κανει μονο με παγωτο η'music player pro.....;)

 

Οταν κατι δεν γνωριζουμε καλυτερα να μην λεμε τιποτα............ενα forum λειτουργει και σαν μια κατηγορια χρηστων που εχουν μια συγκεκριμενη συσκευη να παραθετουν προβληματισμους και αποριες και αντιστοιχα οποιος γνωριζει και εχει τη διαθεση να πει τη γνωμη στηριζομενος οτι κατεχει τη συσκευη και οχι απλως και μονο για να πουμε κατι και να γεμιζουμε το καθε θεμα με υλικο που δεν ειναι χρησιμο και το μονο που κανει ειναι να δημιουργει συγχυση στα μελη του η'και στα μη μελη του;):) Φιλικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα με κανεις να γινει κακος και δεν το θελω.......:p :X

Το οτι δεν γινεται στα μοντελα του 11 ειναι κατι ασχετο με το παρων θεμα που συζηταμε,Εγω αναφερθηκα στο xperia s που το κανει απο τη μανα του,και σε αυτο ειχα απορια πριν κανα δημινο.......και σε μου απαντας αλλα αντι αλλων.

Εκανες root λες και ετσι δεν το διαπιστωσες.........αλλα εβγαλες το συμπερασμα οτι το κανει μονο με παγωτο η'music player pro.....;)

 

Οταν κατι δεν γνωριζουμε καλυτερα να μην λεμε τιποτα............ενα forum λειτουργει και σαν μια κατηγορια χρηστων που εχουν μια συγκεκριμενη συσκευη να παραθετουν προβληματισμους και αποριες και αντιστοιχα οποιος γνωριζει και εχει τη διαθεση να πει τη γνωμη στηριζομενος οτι κατεχει τη συσκευη και οχι απλως και μονο για να πουμε κατι και να γεμιζουμε το καθε θεμα με υλικο που δεν ειναι χρησιμο και το μονο που κανει ειναι να δημιουργει συγχυση στα μελη του η'και στα μη μελη του;):) Φιλικα.

 

Καταρχην δεν θυμαμαι καν το ποτε με ειχες ρωτησει για το συσκεκριμενο tip που αναφερεις τωρα σε 2 posts.ειχε κυκλοφορησει τοτε το κινητο;

Αν οχι,απαντησα με βαση αυτο που γνωριζαμε μεχρι τοτε για τα Xperia.Κατι που δεν γινοταν δηλαδη.

Αν ειχε κυκλοφορησει το κινητο,περιεργο που δεν σου απαντησε κανεις αλλος απο τους κατοχους.Οπως και ναχει,χαιρομαι που το βρηκες και σου λυθηκε αυτο το προβλημα.

 

Τους λογους που κατα την αποψη ΣΟΥ πρεπει να γραφει καποιος σε μια κοινωτητα μπορουσες να μου τους πεις σε pm χωρις να χρειαζεται να trollαρεις.

Και εννοειται φιλικα τα λεμε.Δεν εχουμε να χωρισουμε κατι.

Για να μην συνεχιστει στο παρον θεμα αυτη η συζητηση που δεν ενδιαφερει κανεναν αλλον,θα σε παρακαλουσα αν θες να το συνεχισεις να μου στειλεις pm. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτόματη αυξομείωση της φωτεινότητας η οποία δε μπορεί να απενεργοποιηθεί.

 

την αυτοματη αυξομοιωση της φωτεινοτητας την κανει απο μονο του σε μενα δεν ξερω πως ομως! και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να "παιζει" η φωτεινοτητα αν ειμαι στο ιντερνετ η σε παιχνιδι. το εχει και αλλος το θεμα αυτο? και αν υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

την αυτοματη αυξομοιωση της φωτεινοτητας την κανει απο μονο του σε μενα δεν ξερω πως ομως! και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να "παιζει" η φωτεινοτητα αν ειμαι στο ιντερνετ η σε παιχνιδι. το εχει και αλλος το θεμα αυτο? και αν υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω

 

Λογικα εχει σενσορα που αναλογως το φως που υπαρχει στο περιβαλλον αυξομειωνει τη φωτεινοτητα της οθονης.βαλε το δαχτυλο σου και καλυψε την επανω μερια του κινητου για να δεις τι παιζει.

Αυτο το εχει βαλει η sony για καλυτερη διαχειριση της μπαταριας και τουλαχιστον στα παλιοτερα xperia μπορουσες να το απενεργοποιησεις με root και την εφαρμογη disable autobrightness

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα εχει σενσορα που αναλογως το φως που υπαρχει στο περιβαλλον αυξομειωνει τη φωτεινοτητα της οθονης.βαλε το δαχτυλο σου και καλυψε την επανω μερια του κινητου για να δεις τι παιζει.

Αυτο το εχει βαλει η sony για καλυτερη διαχειριση της μπαταριας και τουλαχιστον στα παλιοτερα xperia μπορουσες να το απενεργοποιησεις με root και την εφαρμογη disable autobrightness

Δοκίμασε το power widget έχει επιλογή για auto και για manual

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το power widget έχει επιλογή για auto και για manual

 

Στο Ray που εχω δεν ειναι τοσο τραγικη η αυξομειωση της φωτεινοτητας.ειναι σχεδον ανεπαισθητη θα ελεγα.

Το προγραμμα που λες,χρειαζεται root;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

μία τέτοια κινητάρα θέλει και ανάλογη προστασία :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

μία τέτοια κινητάρα θέλει και ανάλογη προστασία :p:lol:

Ειδες τιμουλα...? Τιμή: ¥ 10500 ~ 104,01 EUR :shock::dizzy: :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το power widget έχει επιλογή για auto και για manual

 

θα το δοκιμασω να δω τι γινεται.:ninja:

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους καλά νέα, πριν λίγο με πήραν τηλ από τη sony, θα αντικαταστήσουν το κινητό μου με καινούριο επειδή δεν υπάρχουν οθόνες για να το επισκευάσουν :)
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους καλά νέα, πριν λίγο με πήραν τηλ από τη sony, θα αντικαταστήσουν το κινητό μου με καινούριο επειδή δεν υπάρχουν οθόνες για να το επισκευάσουν :)

 

Εισαι τυχερός,ευτυχως που την έχουν πάθει πολλα και δεν υπαρχουν διαθέσιμες οθόνες,άντε καλοριζικο και καλοτυχο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι τυχερός,ευτυχως που την έχουν πάθει πολλα και δεν υπαρχουν διαθέσιμες οθόνες,άντε καλοριζικο και καλοτυχο
Thanks, ελπίζω να είναι από καινούρια παρτίδα για να μην έχω πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Thanks, ελπίζω να είναι από καινούρια παρτίδα για να μην έχω πάλι τα ίδια.

 

Ωραίος φίλος!!!

Από πότε το είχες στο service αν επιτρέπετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλος!!!

Από πότε το είχες στο service αν επιτρέπετε;;;

Το έστειλα στο μαγαζί απ' όπου το είχα αγοράσει στις 11 Απριλίου, αυτοί το έστειλαν στο service στην Αθήνα για αντικατάσταση, δεν έγινε δεκτή(είχαν περάσει οι 7 μέρες για DOA) οπότε τους το στείλαν πίσω και στις 27 Απριλίου το έστειλαν σε τοπικό εξουσιοδοτημένο service όπου και βρίσκεται τώρα, και θα βρισκόταν για καιρό ακόμα αν δεν έπαιρνα τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών για να ζητήσω να βρεθεί μια λύση.

 

Το κινητό το είχα στα χέρια μου μόνο για 9 μέρες, και από τότε που το έστειλα πίσω έχουν περάσει ήδη 40 μέρες.

Πάντως στην εξυπηρέτηση πελατών ήταν πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί, ίσως θα έπρεπε να είχα επικοινωνήσει μαζί τους πιο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...