Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους καλά νέα, πριν λίγο με πήραν τηλ από τη sony, θα αντικαταστήσουν το κινητό μου με καινούριο επειδή δεν υπάρχουν οθόνες για να το επισκευάσουν :)

 

Φίλε μου τι είπατε με τον υπεύθυνο και σου το αλλαζει?για να ξέρω και εγώ τη να του πω,το εχω και εγώ το τηλέφωνο στο σέρβις και πήρα σήμερα την εξυπηρέτηση πελατών,μου κράτησαν τα στοιχεία και είπαν ότι θα με καλέσει ο υπεύθυνος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου τι είπατε με τον υπεύθυνο και σου το αλλαζει?για να ξέρω και εγώ τη να του πω,το εχω και εγώ το τηλέφωνο στο σέρβις και πήρα σήμερα την εξυπηρέτηση πελατών,μου κράτησαν τα στοιχεία και είπαν ότι θα με καλέσει ο υπεύθυνος
Δε μίλησα με κάποιον υπεύθυνο, απλώς σε αυτόν που μίλησα στην εξυπηρέτηση πελατών είπα ότι το κινητό μου είναι στο service για πάνω από μήνα, ότι μου είπαν πως δε θα έχουν οθόνες μέχρι αρχές ιουλίου και ότι δε γίνεται να περιμένω τόσο καιρό και πρέπει να βρεθεί μια λύση. Έδωσα τα στοιχεία μου και τα στοιχεία του μαγαζιού και του service που ήταν το κινητό μου και αυτοί τα προώθησαν στο κατάλληλο τμήμα.

 

Μετά από 3 εργάσιμες με πήραν τηλ. πάλι από την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι θα μου αλλάξουν τη συσκευή επειδή όντως τα ανταλλακτικά θα αργήσουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα τωρα μολις με πηραν τηλεφωνο απο σονυ εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν πως παραλαμβανουν οθονες την αλλη εβδομαδα!
Link to comment
Share on other sites

Πείρα πριν από τρεις μέρες και εγώ το Xperia S έχω τις παρακάτω απορίες όμως :

Η συσκευασία δεν έπρεπε να έχει και δύο nfc tag μέσα ;

Η οθόνη δεν υποστηρίζει αυτόματο φωτισμό, αν πάω ρυθμίσεις > προβολή > φωτεινότητα δεν έχει επιλογή αυτόματο, ούτε αλλάζει κάτι αν καλύψω με το χέρι μου το πάνω μέρος της οθόνης.

Δεν υποστηρίζει να μειώνεται ο ήχος αν τοποθετήσεις το τηλέφωνο στο αφτί σου ή αν το μετακινήσεις, πάλι στο ρυθμίσεις > ήχος δεν έχει κάποιες επιλογές για αυτό.

Οσοι το πηραμε απο ελληνικα μαγαζια δεν ειχε tag.

Δεν υπαρχει επιλογη για αυτοματη φωτεινοτητα, ειναι παντα απενεργοποιημενη για να την βαζει οπου θελει ο καθε ενας.

Για το αλλο δεν ξερω, για τον ηχο στο μεγαφωνο λες?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εμενα τωρα μολις με πηραν τηλεφωνο απο σονυ εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν πως παραλαμβανουν οθονες την αλλη εβδομαδα!
Χμμ, δηλαδή εμένα μου είπαν 6 Ιουλίου κι εσένα περίπου 6 Ιουνίου :confused:

Αναρωτιέμαι ποιό είναι το σωστό...

Link to comment
Share on other sites

Και γω που πηρα, μου ειπαν για οθονη και οχι για αντικατάσταση κινητού

Μάλλον ότι θέλει ο καθενας μας λεει

Link to comment
Share on other sites

Και γω που πηρα, μου ειπαν για οθονη και οχι για αντικατάσταση κινητού

Μάλλον ότι θέλει ο καθενας μας λεει

Λογικό, δε μπορεί να κάνουν εξαρχής αντικατάσταση σε όλους, εμένα ενέκριναν αντικατάσταση αφού πρώτα καθυστέρησε η επισκευή 1+ μήνα.
Link to comment
Share on other sites

εγω θα περιμενω μεχρι 5-6 ιουνιου οπως μου ειπαν και μετα θα κανω χοντρη φασαρια αν με δουλευουν!:mad:

 

Λογικό, δε μπορεί να κάνουν εξαρχής αντικατάσταση σε όλους, εμένα ενέκριναν αντικατάσταση αφού πρώτα καθυστέρησε η επισκευή 1+ μήνα.

 

φιλε μου η οθονη ειναι οκ τωρα στο καινουργιο? υαπαρχει περιπτωση για κιτρινιλες παλι μετα απο καποιο διαστημα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η οθονη ειναι οκ τωρα στο καινουργιο? υαπαρχει περιπτωση για κιτρινιλες παλι μετα απο καποιο διαστημα?
Δε το πήρα ακόμα, μεθαύριο θα το παραλάβω. Μάλλον θα είναι από τις καινούριες παρτίδες οπότε το πιθανότερο να μην έχει πρόβλημα, αλλά θα το τεστάρω και θα ενημερώσω. Το παλιό μου ήταν 12W07 ΑΑΑΒ, το καινούριο ελπίζω να είναι τουλάχιστον 12W15 AB__ . Από αυτά που διαβάζω, οι περισσότεροι με AA__ έχουν το πρόβλημα αλλά στα ΑΒ__ με εβδομάδα παραγωγής >14 δεν υπήρξαν πολλά παράπονα.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του Sony Xperia S θα ήθελα να ενημερωθώ σε 2 θέματα.

Αν αγοράσω κινητό εισαγωγής, τι προβλήματα θα έχω στα updates? Δεν με ενδιαφέρει τόσο η εγγύηση εφόσον αργά η γρήγορα θα το κάνω root και θα ξεκλειδώσω το bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του Sony Xperia S θα ήθελα να ενημερωθώ σε 2 θέματα.

Αν αγοράσω κινητό εισαγωγής, τι προβλήματα θα έχω στα updates? Δεν με ενδιαφέρει τόσο η εγγύηση εφόσον αργά η γρήγορα θα το κάνω root και θα ξεκλειδώσω το bootloader.

Αν δε σε ενδιαφέρει η εγγύηση τότε κανένα πρόβλημα, θα παίρνεις απλώς τα updates όταν βγαίνουν για τη χώρα από την οποία προέρχεται το κινητό σου. Ή μπορείς να φλασάρεις κάποια rom άλλης χώρας αν υπάρχει κάπου διαθέσιμη, πχ στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενδιαφέρει η εγγύηση τότε κανένα πρόβλημα, θα παίρνεις απλώς τα updates όταν βγαίνουν για τη χώρα από την οποία προέρχεται το κινητό σου. Ή μπορείς να φλασάρεις κάποια rom άλλης χώρας αν υπάρχει κάπου διαθέσιμη, πχ στο xda.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του Sony Xperia S θα ήθελα να ενημερωθώ σε 2 θέματα.

Αν αγοράσω κινητό εισαγωγής, τι προβλήματα θα έχω στα updates? Δεν με ενδιαφέρει τόσο η εγγύηση εφόσον αργά η γρήγορα θα το κάνω root και θα ξεκλειδώσω το bootloader.

Δες και αυτο Some customers with unlocked boot loaders have experienced problems when they are accepting over the air upgrades (FOTA - Firmware upgrade Over The Air). For customers that have unlocked the boot loader, please do not accept any over the air upgrades. For additional information, check out the hints and tips from the community on the XDA forum. http://unlockbootloader.sonymobile.com/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηραμε απο ελληνικα μαγαζια δεν ειχε tag.

Δεν υπαρχει επιλογη για αυτοματη φωτεινοτητα, ειναι παντα απενεργοποιημενη για να την βαζει οπου θελει ο καθε ενας.

Για το αλλο δεν ξερω, για τον ηχο στο μεγαφωνο λες?

Ευχαριστώ,

Ναι, για τον ήχο όταν χτυπάει λέω, το htc είχε τέτοια επιλογή στο μενού και νόμιζα ότι το είχε το android σε όλα. Ας ελπίσουμε με την 4 να προστεθεί.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?

η ics οταν και αν με το καλο ερθει γιατι η sony μας τα εχει πρήξει με τις καθυστετησεις, θα ειναι η 4.0.4 ή 4.0.3 ή 4?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?

η ics οταν και αν με το καλο ερθει γιατι η sony μας τα εχει πρήξει με τις καθυστετησεις, θα ειναι η 4.0.4 ή 4.0.3 ή 4?

 

4.0.4 θα 'ναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μπείτε στο τεστ μενού *#*#7378423#*#* > service test > microphone να το πατήσει σε ήσυχο περιβάλλον και να ακούσετε στην αναπαραγωγή αν κάνει κάποιον θόρυβο μέσα? Λογικά δεν πρέπει να ακούγεται τίποτα.

Στο δικό μου από χθες τρώει κόλλημα και στις κλήσεις δεν με ακούνε καθόλου και ακούνε ένα σκρατσαρισμα το οποίο το ακούω και εγώ στο ακουστικό και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να φτιάξει.

Ευχαριστώ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

4.0.4 θα 'ναι

Και πάλι καλά να λες γιατί απ' ότι κατάλαβα με την 4.0.3 όλοι τρεχάματα είχανε.

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα και εγω το xperia s. αλλα εχω ενα προβλημα οταν το συνδεω στον υπολογιστη μου λεει οτι εχει καποια αναβαθμιση και παω να την κανω και μου βγαζει σφαλμα ! ειναι η 6.0.α.3.73 .

εγω εχω την εκδοση 6.0.α.3.62 . τι να κανω για να γινει η αναβαθμιση ?

:p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα και εγω το xperia s. αλλα εχω ενα προβλημα οταν το συνδεω στον υπολογιστη μου λεει οτι εχει καποια αναβαθμιση και παω να την κανω και μου βγαζει σφαλμα ! ειναι η 6.0.α.3.73 .

εγω εχω την εκδοση 6.0.α.3.62 . τι να κανω για να γινει η αναβαθμιση ?

Κλεισε και ξανανοιξε το κηνιτο και δοκιμασε να κανεις το update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε το πήρα ακόμα, μεθαύριο θα το παραλάβω. Μάλλον θα είναι από τις καινούριες παρτίδες οπότε το πιθανότερο να μην έχει πρόβλημα, αλλά θα το τεστάρω και θα ενημερώσω. Το παλιό μου ήταν 12W07 ΑΑΑΒ, το καινούριο ελπίζω να είναι τουλάχιστον 12W15 AB__ . Από αυτά που διαβάζω, οι περισσότεροι με AA__ έχουν το πρόβλημα αλλά στα ΑΒ__ με εβδομάδα παραγωγής >14 δεν υπήρξαν πολλά παράπονα.

πως μπορεις να δεις ποια παρτιδα ειναι το δικο σου

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεις να δεις ποια παρτιδα ειναι το δικο σου
Φαίνεται στο αυτοκόλλητο αν βγάλεις το πίσω καπάκι.

 

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου και είναι 12W13 ABAB με έκδοση λογισμικού την .73. Με σβηστό το κινητό παρατήρησα ότι στην πρόσοψη δε φαίνεται μια σκέτη μαυρίλα όπως το παλιό μου, αλλά ξεχωρίζει το πάνελ της οθόνης με μια ελαφρώς γαλάζια απόχρωση. Και όταν το άνοιξα πρόσεξα ότι το άσπρο στην οθόνη δεν είναι τόσο κιτρινιάρικο όπως το παλιό, αν και πάλι έχει θερμό λευκό. Τώρα μένει να δω αν εμφανίζει σημάδια όταν ζεσταίνεται.

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται στο αυτοκόλλητο αν βγάλεις το πίσω καπάκι.

 

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου και είναι 12W13 ABAB με έκδοση λογισμικού την .73. Με σβηστό το κινητό παρατήρησα ότι στην πρόσοψη δε φαίνεται μια σκέτη μαυρίλα όπως το παλιό μου, αλλά ξεχωρίζει το πάνελ της οθόνης με μια ελαφρώς γαλάζια απόχρωση. Και όταν το άνοιξα πρόσεξα ότι το άσπρο στην οθόνη δεν είναι τόσο κιτρινιάρικο όπως το παλιό, αν και πάλι έχει θερμό λευκό. Τώρα μένει να δω αν εμφανίζει σημάδια όταν ζεσταίνεται.

 

ok ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μπείτε στο τεστ μενού *#*#7378423#*#* > service test > microphone να το πατήσει σε ήσυχο περιβάλλον και να ακούσετε στην αναπαραγωγή αν κάνει κάποιον θόρυβο μέσα? Λογικά δεν πρέπει να ακούγεται τίποτα.

Στο δικό μου από χθες τρώει κόλλημα και στις κλήσεις δεν με ακούνε καθόλου και ακούνε ένα σκρατσαρισμα το οποίο το ακούω και εγώ στο ακουστικό και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να φτιάξει.

Ευχαριστώ.

 

Το έκανα αυτό που λες σε ήσυχο περιιβάλλον και ακούω κάτι σσσσ κτλ και επίσης

πριν λίγο είχα μια κλήση και άκουγα στο ακουστικο ένα ήχο όμοιο με εκείνο που ακούς όντα κάποιος σε καλεί στο κινητό και έχεις ανοιχτό το ραδιόφωνο στο αμάξι.

Όμως με άκουγε καλά και καθαρά ο συνομιλητής και ήταν πολύ αχνό και δεν το έκανε συνέχεια για λίγο μόνο.

 

Επίσης, παιδιά όταν βάζετε το κινητό στο ώμο σας σας ακούνε καλά; εμένα πάλι καθόλου καλά

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...