Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

Δεν ειχα ποτε Android κινητο, εχω μεινει αφωνος με αυτα που μπορει να κανει κινητο.

Δεν βρισκω ομως την video κληση μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο την μια η κιτρινιλες απο την την αλλη η μπαταρια!!!! Ολα καλα πανε:D:D
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό?όλοι λένε αλλάζει η οθόνη.και αν ναι,ξέρεις κάποιον που να το έχει κάνει?
Αντικατάσταση οθόνης εννοεί μάλλον ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Δεν ειχα ποτε Android κινητο, εχω μεινει αφωνος με αυτα που μπορει να κανει κινητο.

Δεν βρισκω ομως την video κληση μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστω.

βιντεοκληση μεσω 3g δεν κανει, μονο μεσω skype κτλπ.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινοτητα την εχω περιπου στο 60-65%

wi-fi ή 3g ειναι ολη τη μερα ανοικτα(ή το ενα ή το αλλο) εκτος απο την ωρα που κοιμαμαι, δεν το κλεινω τα βραδια.

Η ωρες που αναφερω στο ιντερνετ ειναι με καθαρο σερφαρισμα με Dolphin Browser hd, google play

Η οθονη παντος ειναι ανοικτη 6-7 ωρες την ημερα.

παιχνιδια δεν παιζω.

live wallpaper δεν εχω.

Eχω LauncherPro Plus με 5 οθονες, 20 widget και 5 εφαρμογες στο dock.

Αυτα που τρεχουν ολη μερα ειναι WidgetLocker Lockscreen, viber, Android assistant

 

Για το εικονιδιο βοηθ. μπες στο εφαρμογες> εκτελειται για να δες αν τρεχει, το εχω δει στο android assistant και εχει τρελο battery use.

 

Ενα ευκολο root θελω να πεταξω τη σαβουρα, αν δεν βγει(ευκολος τροπος) και με ics θα παρω δραστικα μετρα με ξεκλειδωματα και φλασαρισματα :lol: υπαρχουν εφαρμογες που περιμενουν και δεν ειμαι root(τα νευρα μου) :mad:.

 

@nikaki71 Σε ευχαριστω.

 

Edit ξέχασα να γράψω ότι όταν φτάνει στο 20% η μπαταρία από εκεί και κάτω δεν το υπολογίζω και το βάζω στο ρεύμα.

 

Εγώ προς το παρόν είμαι ικανοποιημένος από την μπαταρία μου. Στην αρχή δεν ήμουν αλλά μέρα με την μέρα γίνεται καλύτερη και με την .73 πάνω. Σε εμένα δεν τρέχει η εφαρμογή ΒΟΗΘ.. Πώς γίνετε να τρέχει σε κάποιους και σε άλλους όχι ?? Μήπως έχει να κάνει με το αν έχει κάποιος το widget της βοήθειας στην οθόνη του?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρόν είμαι ικανοποιημένος από την μπαταρία μου. Στην αρχή δεν ήμουν αλλά μέρα με την μέρα γίνεται καλύτερη και με την .73 πάνω. Σε εμένα δεν τρέχει η εφαρμογή ΒΟΗΘ.. Πώς γίνετε να τρέχει σε κάποιους και σε άλλους όχι ?? Μήπως έχει να κάνει με το αν έχει κάποιος το widget της βοήθειας στην οθόνη του?

Δεν έχω πρόβλημα με τη μπαταρία, μου αρκεί που αντέχει μια μέρα με τη χρήση που κάνω και αν κάνω ποιο μικρή χρήση ιντερνέτ αντέχει 1,5 ήμερες σίγουρα.

Η εφαρμογη βοηθ. ξεκιναει οταν ανοιγει το τηλεφωνο απο κλειστο σε εμενα, σιγα μην εβαζα για widget τη βοηθ.:lol:, πρωτη-πρωτη ειναι που θα παρει ποδι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό?όλοι λένε αλλάζει η οθόνη.και αν ναι,ξέρεις κάποιον που να το έχει κάνει?

 

Αντικατάσταση οθόνης εννοεί μάλλον ;)

 

Exactly...;)

Link to comment
Share on other sites

βιντεοκληση μεσω 3g δεν κανει, μονο μεσω skype κτλπ.....

περίεργο που δεν κάνει videoκλήσεις μήπως θα το βάλουν μετά με τα updates; Μέσω skype παίζει πολύ ωραία πάντως

Link to comment
Share on other sites

περίεργο που δεν κάνει videoκλήσεις μήπως θα το βάλουν μετά με τα updates; Μέσω skype παίζει πολύ ωραία πάντως

 

Δεν νομιζω η συγκεκριμενη εταιρια να το βαλει με καποιο update.2-3 συσκευες κανουν μονο gsm videoκλησεις και δεν ειναι της SONY.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περίεργο που δεν κάνει videoκλήσεις μήπως θα το βάλουν μετά με τα updates; Μέσω skype παίζει πολύ ωραία πάντως

 

Το android από μόνο του δεν υποστηρίζει βιντεοκλήσεις μέσω 3g. Η δυνατότητα αυτή υπάρχει στα κινητά της samsung επειδή την έχει προσθέσει αυτή στον κώδικα του android με δική της πρωτοβουλία. Το αν ακολουθήσουν οι άλλες εταιρίες (και συγκεκριμένα η sony) είναι άγνωστο καθώς δεν γνωρίζω αν ενδιαφέρονται γι' αυτό ή αν είναι και πατέντα της samsung.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

και με skype που έχω δει το xperia, τρέχει πολύ καλά και δεν νομίζω πως τρώει πολύ data.

 

σε ομιλία σίγουρα δεν τρώει πολύ.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

τωρα που καλοκαιριασε την βλεπω την δουλεια να βλεπουμε την κιτρινιλα να πηγαινει συννεφο!! μακαρι να βγω ψευτης!:X:X
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που το πηρα την Δευτερα δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο κ το τεσταρω επιτηδες σε ακραιες συνθηκες κ αρκετα... 2+ ωρες παιχνιδι αρκετες φωτο,1-2 ωρες ραδιοφωνο ημερησιως κ μερικες κλησεις...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, ισως χαζο....

 

Παω settings/applications/manage applications

παταω πανω στην εφαρμογη που θελω και επιλεγω move to internal storage οπως το λεει(δεν εχω και αλλη επιλογη )

 

Αυτο που κανω ειναι μεταφορα στην sdcard ????(στα τηλ. που εχουν sdcard ) ή πρεπει να κατεβασω το apps 2 sd για να μεταφερθουν στην "εξωτερικη μνημη"

 

κατεβασα το Elixir2 και ειδα οτι οι δυο μνημες internal & external διαχωριζονται

Edited by UNIQUE
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις επαφες και τις φωτογραφιες κανεις δεν το χει δει????

 

Επισης στον browser του κινητου γιατι δεν αλλαζει η αρχικη σελιδα???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, ισως χαζο....

Παω settings/applications/manage applications

παταω πανω στην εφαρμογη που θελω και επιλεγω move to internal storage οπως το λεει(δεν εχω και αλλη επιλογη )

Αυτο που κανω ειναι μεταφορα στην sdcard ????(στα τηλ. που εχουν sdcard ) ή πρεπει να κατεβασω το apps 2 sd για να μεταφερθουν στην "εξωτερικη μνημη"

κατεβασα το Elixir2 και ειδα οτι οι δυο μνημες internal & external διαχωριζονται

Της μεταφερεις στα 32gb(25,... free).

Αυτο με τις επαφες και τις φωτογραφιες κανεις δεν το χει δει????

Επισης στον browser του κινητου γιατι δεν αλλαζει η αρχικη σελιδα???

θελεις να ορισεις δικη σου αρχικη σελιδα οταν ανοιγεις το browser?

internet> μπες στη σελιδα που θες να την κανεις αρχικη, πατα το δεξι ''πληκρο''(της 4 παυλες)>περισοτερα>ρυθμισεις>ορισμος ως αρχ. σελιδας> χρηση τρεχουσας σελιδ.

Απο την πρωτη μερα εχω αυτων https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser&hl=el

Πώς μπορώ να μάθω αν η έκδοση του λογισμικού είναι η τελευταία?

ποια εκδοση εχεις? Για να δεις αν υπαρχει καποια ενημερωση μενου>ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο>ενημερωση λογισμικου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Της μεταφερεις στα 32gb(25,... free).

 

θελεις να ορισεις δικη σου αρχικη σελιδα οταν ανοιγεις το browser?

internet> μπες στη σελιδα που θες να την κανεις αρχικη, πατα το δεξι ''πληκρο''(της 4 παυλες)>περισοτερα>ρυθμισεις>ορισμος ως αρχ. σελιδας> χρηση τρεχουσας σελιδ.

Απο την πρωτη μερα εχω αυτων https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser&hl=el

 

ποια εκδοση εχεις? Για να δεις αν υπαρχει καποια ενημερωση μενου>ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο>ενημερωση λογισμικου.

 

την εχω αλλαξει αλλα παντα ξεκιναει με της σονυ την σελιδα!!! για τις επαφεσ εχεις καποια λυση??

Link to comment
Share on other sites

την εχω αλλαξει αλλα παντα ξεκιναει με της σονυ την σελιδα!!! για τις επαφεσ εχεις καποια λυση??

Το OK το πατας? σε τεστ που εκανα τωρα αλλαζοντας την αρχικη το δεκτηκε.

Δοκιμασε το Dolphin Browser® HD εχει ''χειρονομιες'' και φτιαχνεις φακελους με σελιδοδεικτες, λιγες μερες αν τον μαθεις δεν ξαναγυρνας στο μαμισιο :lol:

Για της επαφες δεν ξερω να σου πω γιατι και εκει εχω απο την πρωτη μερα exdialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el με θεμα ics https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer.theme.ics&hl=el και εχω απενεργοποιησει την επιλογη για μικρογραφιες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ok για να το δεχτει απολυτα επρεπε να κανω αναγκασικη διακοπη απο τις εφαρμογες τον browser...

Το exdialer καλο φαινεται αλλα κ παλι οταν καλω η φωτογραφια του αλλου ειναι μικρη...

Link to comment
Share on other sites

Ok για να το δεχτει απολυτα επρεπε να κανω αναγκασικη διακοπη απο τις εφαρμογες τον browser...

Το exdialer καλο φαινεται αλλα κ παλι οταν καλω η φωτογραφια του αλλου ειναι μικρη...

Για δες καποια απο αυτες της εφαρμογες full screen caller https://play.google.com/store/search?q=full+screen+caller&c=apps

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θαθελα να βαλω εφαρμογη γιαναυτο το λογο..εξαλλου εχω επαφες που για καποια περιεργη λογικη τις φωτο τις δειχνει κανονικες κ οχι μικρογραφιες!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θαθελα να βαλω εφαρμογη γιαναυτο το λογο..εξαλλου εχω επαφες που για καποια περιεργη λογικη τις φωτο τις δειχνει κανονικες κ οχι μικρογραφιες!!!!

 

Και εμένα το ίδιο κάνει κάποιες φώτο τις δείχνει μικρογραφίες άλλες σε πλήρη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...