Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παραλαμβανω αυριο απο Κωτσο...Αλλα ξεχασα να ρωτησω αν θα εχει μεσα η συσκευασια καλωδιο ή αυτα τα smart tags...Βεβαια εγω προσωπικα προτιμω το καλωδιο,αλλα γουστα ειναι αυτα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια κανοντας σιγα σιγα το ροοτ εχω αλλη μια απορια .. απο οσο διαβασα εαν κανω το unlock req τοτε αυτοματα βγαινω εκτος εγγυησης ? δεν υπαρχει επιστροφη ?

 

Αν ξεκλειδωσεις bootloader χάνεις την εγγύηση και δεν υπάρχει επιστροφή στην εγγύηση για το λόγο ότι έχεις δώσει το imei σου, να ξανακλειδωσεις το bootloader μπορείς, και χάνεις για πάντα τα DRM κλειδια. Απλά λένε ότι χάνεις την εγγύηση αν κανείς overclock ή αν βάλεις κάποια rom karnel που δεν ειναι επίσημα και ότι αν δεν οφείλετε η βλάβη από τέτοια βλάβη το δέχονται κανονικά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα καμιά δυο-τρεις φορές για την οθόνη να αναβοσβήνει αν και δεν θυμάμαι από ποιους.. Δεν φταίει το κινήτο. Είναι κάποια από τις κατεβασμένες από το market εφαρμογές. Μου το έκανε στο arc μου το κάνει και στο s. Γιαυτό για όποιον το συνάντησε ας τις σβήσει μάλλον όλες και ας τις ξαναπεράσει μία μία μέχρι να βρει ποια φταίει.
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια ειναι απογοητευση,,,, και απο οτι διαβασα με .73 εκδοση εχει βελτιωσεις... φαντασου να χα τις παλιοτερες εκδοσεις!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια ειναι απογοητευση,,,, και απο οτι διαβασα με .73 εκδοση εχει βελτιωσεις... φαντασου να χα τις παλιοτερες εκδοσεις!!!

 

Πόσους κύκλους φόρτισης έχει κάνει η μπαταρία σου?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις το Smartwatch ?

Μπορει καποιος να απαντησει κλησεις η να καλεσει μεσω του ρολογιου ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

2-3?? ...:worry:

 

μην αγχωνεσε και γω με μια 10αρια περιπου φορτισεις η μπαταρια δεν λεει να φτιαξει, τελειωνει αρκετα γρηγορα! αν και μπορει να φταιει οτι δεν εχω το τελευταιο update ( 73 )!

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εσύ argyris δεν βλέπω να παίρνεις την .73 :p

Δύο ερωτήσεις έχω κατέβασει ενα theme και ενώ μου το έχει κάνει εγκατάσταση δεν μπορώ να το βάλω καμμία βοήθεια;

Και πως κάνω screenshots από το κινητό;

Και κάτι άσχετο Απόλαυση να βλέπεις βιντεάκι από το κινητό φανταστική οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέτε οτι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία ρε παιδιά κι οπως εχω πει ετοιμάζω μια παρουσίαση της συσκευής κι εχω ήδη δοκιμάσει 3 διαφορετικά σενάρια χρήσης, τι εννοείτε ?

 

Τι χρήση του κάνετε και πόσο σας κρατάει ?

Και με τι το συγκρίνετε ?

 

Γιατί εμένα οι δοκιμές μου κάθε άλλο παρά απογοητευτικές είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις το Smartwatch ?

Μπορει καποιος να απαντησει κλησεις η να καλεσει μεσω του ρολογιου ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326063&highlight=Smartwatch

http://www.expansys.com.gr/sony-smartwatch-228482/

Εσύ argyris δεν βλέπω να παίρνεις την .73 :p

Δύο ερωτήσεις έχω κατέβασει ενα theme και ενώ μου το έχει κάνει εγκατάσταση δεν μπορώ να το βάλω καμμία βοήθεια;

Και πως κάνω screenshots από το κινητό;

Και κάτι άσχετο Απόλαυση να βλέπεις βιντεάκι από το κινητό φανταστική οθόνη!

παρατεταμενο πατημα στην οθονη αναμονης> ταπετσαριες> το βρισκεις και το επιλεγεις ή πας εκει που εχεις την εικονα πατας το δεξι πληκρο και σου βγαζει επιλογη ''ορισμος'' > ταπετσαρια.

screenshots με το κουμπι on-off εχει επιλογη ''ληψη στιγμ. οθονης''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ argyris δεν βλέπω να παίρνεις την .73 :p

Δύο ερωτήσεις έχω κατέβασει ενα theme και ενώ μου το έχει κάνει εγκατάσταση δεν μπορώ να το βάλω καμμία βοήθεια;

Και πως κάνω screenshots από το κινητό;

Και κάτι άσχετο Απόλαυση να βλέπεις βιντεάκι από το κινητό φανταστική οθόνη!

 

Coot δεν πειραζει παμε για παγωτακι καποια στιγμη!!! Ασε την 73 και την 74!!!! καλα κρασα!!!

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παω φουλ για το SmartWatch εφ'οσον διαχειριζεται κλησεις που απο οτι διαβαζω το κανει + πολλα παραπανω ,μεγαλη ευκολια χωρις καλωδια κλπ

Αντε να δουμε

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παω φουλ για το SmartWatch εφ'οσον διαχειριζεται κλησεις που απο οτι διαβαζω το κανει + πολλα παραπανω ,μεγαλη ευκολια χωρις καλωδια κλπ

Αντε να δουμε

 

Έχω ακούσει για χάλια αυτονομία....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αισιως με την 73 εκδοση,φορτισμενο εδω και 98 ωρες,επεσε στο 26%.Κλειστο τα βραδια για 5-6 ωρες,χρηση κυριως ομιλιας,αρκετης θα ελεγα και λιγο ιντερνετ,εκανα καμια 20αρια ενημερωσεις σε εφαρμογες,αρκετα sms,λιγο fb.

Ξερω,ειναι το ενα ακρο της χρησης αυτο,μετριο προς το λιγο,αλλα θελω να καταληξω οτι συγκριτικα με προ update δεν εχει καμια επαφη το θεμα.Μερα με τη νυχτα.Τοτε βαρια βαρια να με κραταγε και λιγο απο την 3η μερα.Θα το αφησω να δω τελικα ποσες ωρες θα βγαλει με την ιδια χρηση.Θα χτυπησει πιστευω 120 ωρες.

 

Βλεπω τρομερη βελτιωση στην αποδοση της μπαταριας.

Η φορτιση περιπου σε 1 ωρα και 10-15 λεπτα μου κανει.Εσας?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστα νεα αυτα με την εκδοση 73 κ την διαρκεια της μπαταριας..Το θεμα ειναι οτι μπορει να μην την παρουμε ολοι μιας κ ερχεται το "παγωτο"..Ας ελπισουμε εκει να δουμε ακομα μεγαλυτερη βελτιωση ουτως ωστε να εξαλειφθει πλεον το θεμα με την αυτονομια της μπαταριας...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθε μερα το εχω στον φορτιστή δεν εχω κανει κυκλους φορτησης αλλα με την 73 ειδα μια διαφορα. Το μεγαλο μειονεκτιμα του ειναι η μπαταρια, δεν εχω βρει άλλο! !!
Link to comment
Share on other sites

Παω φουλ για το SmartWatch εφ'οσον διαχειριζεται κλησεις που απο οτι διαβαζω το κανει + πολλα παραπανω ,μεγαλη ευκολια χωρις καλωδια κλπ

Αντε να δουμε

Εχει και βραχιολακια σε διαφορα χρωματα http://www.expansys.com.gr/s.aspx?search=SmartWatch

Έχω ακούσει για χάλια αυτονομία....

Αν θυμαμαι καλα και εγω εχω διαβασει για χαλια αυτονομια στο παλιο http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=56480&selectedCategoryId=485

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289478 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αισιως με την 73 εκδοση,φορτισμενο εδω και 98 ωρες,επεσε στο 26%.Κλειστο τα βραδια για 5-6 ωρες,χρηση κυριως ομιλιας,αρκετης θα ελεγα και λιγο ιντερνετ,εκανα καμια 20αρια ενημερωσεις σε εφαρμογες,αρκετα sms,λιγο fb.

Ξερω,ειναι το ενα ακρο της χρησης αυτο,μετριο προς το λιγο,αλλα θελω να καταληξω οτι συγκριτικα με προ update δεν εχει καμια επαφη το θεμα.Μερα με τη νυχτα.Τοτε βαρια βαρια να με κραταγε και λιγο απο την 3η μερα.Θα το αφησω να δω τελικα ποσες ωρες θα βγαλει με την ιδια χρηση.Θα χτυπησει πιστευω 120 ωρες.

 

Βλεπω τρομερη βελτιωση στην αποδοση της μπαταριας.

Η φορτιση περιπου σε 1 ωρα και 10-15 λεπτα μου κανει.Εσας?

 

δοκιμασε να κανεις καπως πιο "βαρια" χρηση για να δουμε τι γινεται με την μπαταρια και αν αντεχει! η φορτιση καλα παει, οσο λες, αλλα η ξεφορτιση παει ζουμι!!:cry::cry:

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις καπως πιο "βαρια" χρηση για να δουμε τι γινεται με την μπαταρια και αν αντεχει! η φορτιση καλα παει, οσο λες, αλλα η ξεφορτιση παει ζουμι!!:cry::cry:

 

Ρε παιδιά έχω δώσει σε παλαιότερο ποστ μου μια χρήση πιστεύω που την κάνει ο καθένας καθημερινά και μου κρατάει 2 μέρες ολόκληρες το κινητό. Ψάξτε λίγο πιο πισω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα καμιά δυο-τρεις φορές για την οθόνη να αναβοσβήνει αν και δεν θυμάμαι από ποιους.. Δεν φταίει το κινήτο. Είναι κάποια από τις κατεβασμένες από το market εφαρμογές. Μου το έκανε στο arc μου το κάνει και στο s. Γιαυτό για όποιον το συνάντησε ας τις σβήσει μάλλον όλες και ας τις ξαναπεράσει μία μία μέχρι να βρει ποια φταίει.

 

Συνήθως φταίνε κάποια Live Wallpapers! :ninja:

 

Δεν είναι κόπωση αυτό, λόγω θερμοκρασίας εμφανίζονται οι κιτρινίλες. Ακόμα κι αν δε το χρησιμοποιείς καθόλου το τηλέφωνο, αν ζεσταθεί λίγο, πχ στο αυτοκίνητο, ή έξω στον ήλιο, εμφανίζονται τα σημάδια. Προσωπικά από τη στιγμή που δίνω ένα σωρό λεφτά για να αγοράσω μια high-end συσκευή από μια σοβαρή υποτίθεται εταιρία, δεν ανέχομαι τέτοιου είδους προβλήματα.

 

Ειδικά τώρα που αρχίζουν οι ζέστες με το παραμικρό θα εμφανίζεται το πρόβλημα, στην ελλάδα είμαστε όχι στη φινλανδία.

 

Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά τώρα που αρχίζουν οι ζέστες το βγάζω από την τσέπη και με το ξεκλείδωμα βλέπω την κιτρινίλα πριν καλά καλά το χρησιμοποιήσω για να φτάσει τους 40+! :mad:

Πριν 2 βδομάδες παρήγγειλα οθόνη, ακόμη έρχεται...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...