Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερω πως δεν ειναι ο σωστος χωρος για την ερωτηση μου αλλα λιγη βοηθεια ρε παιδια!!.

Πηρα ασυρματο ρουτερ(ολα καλα)αλλα οταν παω να συνδεθω με το κινητο κ ενω βαζω σωστο κωδικο μου βγαζει ''περιορισμενη συνδεσιμοτητα''.

Τι λαθος κανω? :(:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερω πως δεν ειναι ο σωστος χωρος για την ερωτηση μου αλλα λιγη βοηθεια ρε παιδια!!.

Πηρα ασυρματο ρουτερ(ολα καλα)αλλα οταν παω να συνδεθω με το κινητο κ ενω βαζω σωστο κωδικο μου βγαζει ''περιορισμενη συνδεσιμοτητα''.

Τι λαθος κανω? :(:mad:

Τσεκαρε αν το κλειδι που βαζεις ειναι το σωστο (κεφαλαια μικρα ,λατινικα ελληνικα ) και σιγουρεψου οτι ο Dhcp manager ειναι ενεργοποιημενος στο ρουτερ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ξερω πως δεν ειναι ο σωστος χωρος για την ερωτηση μου αλλα λιγη βοηθεια ρε παιδια!!.

Πηρα ασυρματο ρουτερ(ολα καλα)αλλα οταν παω να συνδεθω με το κινητο κ ενω βαζω σωστο κωδικο μου βγαζει ''περιορισμενη συνδεσιμοτητα''.

Τι λαθος κανω? :(:mad:

 

Δεν ειναι θεμα κινητού αλλα στο ρουτερ σου. Κανε ενα ρεσταρτ στο ρουτερ και θα δεις οτι θα συνδεθεις. Βεβαια πρεπει να δεις και αυτο που λεει ο αλλος φιλος για dhcp

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα κινητού αλλα στο ρουτερ σου. Κανε ενα ρεσταρτ στο ρουτερ και θα δεις οτι θα συνδεθεις. Βεβαια πρεπει να δεις και αυτο που λεει ο αλλος φιλος για dhcp

 

Κ ρεσταρτ εκανα αλλα τιποτα:mad:

Ασε που κατι πειραξα κ το ξεκλειδωσα κ δεν ξερω πως να το ξανακλειδωσω:O

Αυτο το dhcp που το βρισκω?

Ξερει κανεις τι γραφουμε στο ονομα χρηστη-κωδικο προσβασης στην σελιδα του ρουτερ(thomson)?:wacko:

Συγνωμη που εκανα εδω τοσες ασχετες ερωτησεις με το xperia s αλλα εχασα την μπαλλα!!:(

 

Παιδια ολα καλα-ευχαριστω & συγνωμη

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω δώσει σε παλαιότερο ποστ μου μια χρήση πιστεύω που την κάνει ο καθένας καθημερινά και μου κρατάει 2 μέρες ολόκληρες το κινητό. Ψάξτε λίγο πιο πισω.

 

2 μερες να κραταει το κινητο μου ακουγεται τραβηγμενο! με live wallpaper ανοιχτο με σερφαρισμα και τηλεφωνα εμενα κραταει μια μερα με το ζορι. και δεν του κανω βαρια χρηση! φαντασου να του εκανα κιολας! και στο σερφαρισμα δεν χρησιμοποιω wifi!!!

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

2 μερες να κραταει το κινητο μου ακουγεται τραβηγμενο! με live wallpaper ανοιχτο με σερφαρισμα και τηλεφωνα εμενα κραταει μια μερα με το ζορι. και δεν του κανω βαρια χρηση! φαντασου να του εκανα κιολας! και στο σερφαρισμα δεν χρησιμοποιω wifi!!!
Το wifi τρώει λιγότερη μπαταρία από το 3g.
Link to comment
Share on other sites

Είχα πει οτι θα κάνω μια παρουσίαση της συσκευής απο την μεριά ενός χρήστη και νομίζω οτι ήρθε η ώρα.

 

Θα παραλείψω τα γνωστά, περί εμφάνισης, κλπ, αφενός γιατί τα ξέρετε ήδη και αφετέρου γιατί είναι και λίγο υποκειμενικό αυτό το θέμα.

Οτι αρέσει σε μένα, δεν είναι απαραίτητο να αρέσει στον άλλο.

 

Θα αρχίσω απο τα αρνητικά της συσκευής, για να τελειώνουμε με αυτό το...δυσάρεστο έργο :)

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

 

α)Ως γνωστόν κάποια τηλέφωνα, παρουσιάζουν το πρόβλημα με τις κιτρινίλες στο κάτω μέρος της οθόνης.

Η Sony έχει πει οτι αντικαθιστά τις συσκευές, οπότε έχουμε μια λιγότερη αγωνία.Απο την άλλη, υπάρχει το ενδεχόμενο να μείνουμε κάποιες μέρες χωρίς συσκευή.

Θεωρώ οτι η SONY πρέπει να ανεβάσει λίγο τον πήχη στον ποιοτικό έλεγχο της.Στο κάτω κάτω SONY είναι, οχι....SAMSUNG (αουτς) :D

 

 

β)Υπάρχει ενα θέμα με το καπάκι στο πίσω μέρος της συσκευής.Ομορφο, ματ, κλπ, αλλά....Υπάρχει ενα αλλά.

Πρώτον είναι πάρα πολύ λεπτό.Οπερ εστι μεθερμηνευόμενον, οτι αν μας πέσει με το καπάκι, δύσκολα θα τη βγάλει καθαρή.Δείχνει εξαιρετικά εύθραυστο.

Οσοι έχουμε λοιπόν μανταλάκια στα χέρια, καλό θα ήταν να του φορέσουμε μια προστατευτική θήκη.

 

Το δεύτερο θέμα με το καπάκι, είναι οτι δεν εφαρμόζει τέλεια οταν το κουμπώνουμε.Υπάρχει αυτό το μισό χιλιοστό, που το νιώθεις να κουνάει μέσα έξω και κάπως σε χαλάει ρε παιδί μου.Οσο πιο ψυχαναγκαστικός είναι κάποιος, τόσο πιο έντονο του φαίνεται το πρόβλημα.

Φάουλ και αυτό απο τη SONY.

 

 

Και αφού τελειώσαμε με το...κράξιμο, πάμε τώρα στα υπόλοιπα απερίσπαστοι.

 

ΟΘΟΝΗ.

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά είναι απλά συγκλονιστική.Εξαιρετική ευκρίνεια, υψηλή ανάλυση (για κινητό μιλάμε πάντα), μεγάλη φωτεινότητα και πολύ ενεργοβόρα (θα δούμε παρακάτω).

Οι διαστάσεις της σε συνδυασμό με την ανάλυσή της μας δίνουν περίπου 342 ppi (pixels per inch), εξού κι η ποιότητα κι η ευκρίνεια της εικόνας.

Δεν θα μπω σε ανούσιες συγκρίσεις, μεταξύ συσκευών, αλλά νομίζω οτι άνετα μπαίνει στο top 3 οσο αφορά τις οθόνες (για να σας προλάβω, εχω μέτρο σύγκρισης απο άλλα γνωστά κινητά, δεν μιλάω στα τυφλά)

 

 

NFC και SMART TAGS

 

Ως γνωστόν, κάποιες συσκευές ενσωματώνουν την τεχνολογία NFC η οποία σε απλά Ελληνικά, μέσω της βοηθείας ραδιοκυμάτων προσφέρει επικοινωνία μεταξύ συσκευών (για ανταλλαγή αρχείων, κλπ).

Επίσης ανάλογα την υλοποίηση, μπορεί να δούμε στο μέλλον πληρωμές μέσω καρτών, απλά περνώντας το τηλέφωνό μας, πάνω απο την κάρτα, κλπ.

 

Η SONY λοιπόν έχει κάνει μια έξυπνη και πρακτική υλοποίηση αυτής της τεχνολογίας.

Τα SMART TAGS(ST).Τι είναι αυτά ? Ειναι κάτι μικρά στρογγυλά πλαστικά, τα οποία μπορείς να τα κολλήσεις ή να τα κρεμάσεις όπου θες και να προγραμματίσεις το κινητό να εκτελεί ορισμένες λειτουργίες, όταν το περνάς πάνω απο αυτά.

 

http://i51.photobucket.com/albums/f367/johnkokk/th_DSC_0010.jpg

 

Παράδειγμα.

Βάζουμε ενα ST στο αυτοκίνητό μας.Μπορούμε να προγραμματίσουμε το κινητό λοιπόν να ανοίγει το GPS, να ανοίγει τα DATA, να κλείνει το WIFI, να ενεργοποιεί το 3G, να τρέχει το πρόγραμμα πλοήγησης, κλπ

Ολα αυτά με μια απλή σάρωση πάνω απο το ST.

 

Μπορούμε να έχουμε ενα άλλο ST στο σπίτι και περνώντας το πάνω απο αυτό, να κλείνει το GPS, να κλείνει τα DATA, να ενεργοποιεί το WIFI, κλπ

 

Πάρα πάρα πολύ πρακτικό.Μπράβο στη SONY γι' αυτή την υλοποίηση.

 

 

GPS

 

Eξαιρετικό.Ετσι απλά.Κλειδώνει γρήγορα (ειδικά με τη χρήση του AGPS) και παντού.Υπήρχε ενα πρόβλημα με τις εκδόσεις firmware πριν την 73 οπου χανόταν το σημα μετα απο 15-20 λεπτά, αλλά έχει διορθωθεί στην 73.

 

 

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ

 

Χα.Πάμε τώρα σε ενα χιλιοσυζητημένο θέμα.Εχουν ακουστεί και γραφτεί πάρα πολλά.Μετά τα τεστ που έκανα, θεωρώ οτι τα περισσότερα είναι απλά υπερβολές και μάλιστα μεγάλες.

Για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.Μην μπαίνετε στο τριπάκι, του να συγκρίνεται ανόμοια πράγματα.Δεν γίνεται να συγκρίνουμε το SONY με το GALAXY SII για παράδειγμα.Το SONY έχει τη διπλάσια ανάλυση απο το SAMSUNG.Αναγκαστικά θα καίει περισσότερο.Απλή λογική.

 

Και να είστε σίγουροι πως αυτό που τρώει το συντριπτικό ποσοσστό της μπαταρίας είναι η οθόνη.Δεν ειναι το WIFI, δεν είναι το 3G, κλπ

 

Στο ψητό.

 

Πρώτα απ΄ολα και τα 3 τεστ(σενάρια χρήσης) διεξήχθησαν με τις παρακάτω παραμέτρους.

α)Ενεργό live wallpaper

β)Εκδοση firmware η 73

γ)Το τεστ σταματούσε οταν η μπαταρία έφτανε στο 30%

δ)Υπήρχαν ενεργά αρκετά widgets όπως, beautiful widgets, elixir, sony tools, 2 διαφορετικές ενδείξεις μπαταρίας, music hound, εορτολογιο, ημερολόγιο, widget επαφων, κλπ

 

 

ΣΕΝΑΡΙΟ 1

Σε αυτό το τεστ, το κινητό χρησιμοποιούνταν κυρίως ως κινητό.Μονο για ομιλία, sms, λίγο wifi για ανανέωση καιρού και τέτοιες ψιλοδουλειές.Οχι σερφάρισμα, οχι παιχνίδια.Το 3G συνεχώς απενεργοποιημένο.

Με αυτό το σενάριο η μπαταρία διήρκεσε (υπενθυμίζω μέχρι το 30%) κάτι λίγότερο απο 5 μέρες.

 

http://i51.photobucket.com/albums/f367/johnkokk/th_screenshot_2012-04-23_1430.png

 

 

 

ΣΕΝΑΡΙΟ 2

Εδω η χρήση θεωρώ οτι ήταν πιο κοντά σε ενα μέσο χρήστη.

Το τηλέφωνο χρησιμοποιήθηκε για ομιλία, sms, λίγο internet, παιχνιδάκια σε λογικά πλαίσια, λίγο σκάλισμα ανάμεσα σε διάφορες εφαρμογές, λίγο GPS.Το 3G άνοιγε μόνο οταν ήταν να σερφάρω.Επίσης λίγη μουσική.

Με αυτή τη χρήση η μπαταρία (μέχρι το 30%) κράτησε σχεδόν 2 ημέρες.

Αξιοσημείωτο, οτι βλέπουμε οτι οταν η χρήση της οθόνης αυξήθηκε στο 25%, αυξήθηκε αμέσως κι η κατανάλωση.

 

http://i51.photobucket.com/albums/f367/johnkokk/th_screenshot_2012-04-25_1437.png

 

 

[ΣΕΝΑΡΙΟ 3].

Εδω το πήγα στο άλλο άκρο κι οφείλω να ομολογήσω οτι ζορίστηκα αρκετά να το υλοποιήσω, αφού έπρεπε να παίζω αρκετή ώρα παιχνίδια, να σερφάρω, κλπ, πράγμα που δεν κάνω τόσο πολύ με κανονική χρήση.

Εδω είχαμε συνεχώς ανοιχτό το 3g, αρκετό wifi, αρκετό παιχνίδι, κλπ

 

Με αυτή τη χρήση και αφού η χρήση της οθόνης εκτοξεύθηκε στο 74%, η διάρκεια της μπαταρίας μέχρι το 30% ήταν 7.5 ώρες.

Υπόψιν οτι αυτό μεταφράζεται, οτι απο τις 7.5 ώρες που διήρκεσε η μπαταρία, η οθόνη ήταν ανοιχτή πάνω απο 5.5 ώρες.

 

http://i51.photobucket.com/albums/f367/johnkokk/th_screenshot_2012-04-26_1658.png

 

 

Νομίζω οτι κοιτάζοντας τα τεστ, μπορείτε να καταλάβετε που περίπου κινείται η διάρκεια του τηλεφώνου, ανάλογα τη χρήση.Θεωρώ το 2ο σενάριο, πολύ κοντά σε μια ρεαλιστική χρήση του τηλεφώνου.

Το τρίτο σενάριο με δυσκόλεψε αρκετά, εχω να πω.Προφανώς και δεν παίζω τόση ωρα παιχνίδια, αλλά το έκανα για χάρη της ανθρωπότητας (καλά υπερβάλω λίγο.Για χάρη του myphone το έκανα)

 

Αυτά σε πρώτη φάση.Αν υπάρχει κάποια απορία, εδω είμαι.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω για το Gps , για το καπακι δεν ξερω καθως εχω βαλει απο την πρωτη μερα θηκη.. Για την οθονη και εγω συμφωνω οτι ειναι τρομερη!

 

ΓΙα την μπαταρια φιλε ομως δεν ξερω.. δεν νομιζω οτι ειναι ετσι οπως τα λες. ΙΣως αμα καναμε καποιο τεστ πιο συγκεκριμενο. Δλδ να πουμε οτι θα τεσταρουμε το κινητο σε μια ωρα, 10 λεπτα παιχνιδι 10 λεπτα gps 10 λεπτα ομιλια 10 λεπτα wifi κτλπ... και να βλεπαμε το ποσοστο καταναλωσης. Δεν ξερω παντως... εγω σε μια μερα μεσα με ελαχιστο παιχνιδι ομιλια συνολικα κανα μισαωρο, χρηση λιγο του 3g , εχει παει σε 27 % !! απορω πως σου βγαινει το 2ο σεναριο.. καλα το πρωτο ......

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια οσο αφορα το θεμα με το καπακι δεν το εχω στην δικη μου συσκευη, δεν ξερω μηπως ειναι αναλογα το τηλεφωνο και βγηκαν μερικα μοντελα ελατωματικα. το θεμα της μπαταριας η μπορει να παιζει οτι ειναι και αυτη ελατωματικη η εγω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται οταν ακουω απο μερικους οτι κραταει 2-3 μερες με μετρια χρηση!! δεν ξερω τι παιζει ελεικρινα! ο φιλος παραπανω ειπε πως ειχε την 73 οποτε μαλλον θα πρεπει να οφειλετε σε αυτο το θεμα οτι κραταει τοοοοσο πολυ η μπαταρια!
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια οσο αφορα το θεμα με το καπακι δεν το εχω στην δικη μου συσκευη, δεν ξερω μηπως ειναι αναλογα το τηλεφωνο και βγηκαν μερικα μοντελα ελατωματικα. το θεμα της μπαταριας η μπορει να παιζει οτι ειναι και αυτη ελατωματικη η εγω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται οταν ακουω απο μερικους οτι κραταει 2-3 μερες με μετρια χρηση!! δεν ξερω τι παιζει ελεικρινα! ο φιλος παραπανω ειπε πως ειχε την 73 οποτε μαλλον θα πρεπει να οφειλετε σε αυτο το θεμα οτι κραταει τοοοοσο πολυ η μπαταρια!

 

Εγω την 73 εχω και δεν συμφωνω οτι κραταει τοσο η μπαταρια. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω για το Gps , για το καπακι δεν ξερω καθως εχω βαλει απο την πρωτη μερα θηκη.. Για την οθονη και εγω συμφωνω οτι ειναι τρομερη!

 

ΓΙα την μπαταρια φιλε ομως δεν ξερω.. δεν νομιζω οτι ειναι ετσι οπως τα λες. ΙΣως αμα καναμε καποιο τεστ πιο συγκεκριμενο. Δλδ να πουμε οτι θα τεσταρουμε το κινητο σε μια ωρα, 10 λεπτα παιχνιδι 10 λεπτα gps 10 λεπτα ομιλια 10 λεπτα wifi κτλπ... και να βλεπαμε το ποσοστο καταναλωσης. Δεν ξερω παντως... εγω σε μια μερα μεσα με ελαχιστο παιχνιδι ομιλια συνολικα κανα μισαωρο, χρηση λιγο του 3g , εχει παει σε 27 % !! απορω πως σου βγαινει το 2ο σεναριο.. καλα το πρωτο ......

 

Προφανώς για να γίνει επακριβής μέτρηση, θα πρέπει να γίνει έτσι όπως λες.

Απο την άλλη, εγω μέτρησα ενα μεσο όρο.Δεν σημαίνει οτι επειδή έμένα μου έβγαλε 2 μέρες, θα σου βγάλει και εσένα 2 μέρες.Εαν όμως είσαι σε σχετικά κοντινή χρήση, δεν γίνεται να σου βγάλει 1 μέρα μόνο.Εκεί έχεις πρόβλημα.Ειτε λόγω firmware, είτε λόγω κακής μπαταρία, είτε, είτε.

 

Για παράδειγμα το 27% που λες εσύ είναι τεράστια διαφορά με τη χρήση που λες.Απο την άλλη δεν μας διευκρινίζεις πόση ώρα είναι ανοιχτή η οθ΄νη σου κατα τη διάρκεια της μέρας.

Οπως είπα, η μεγάλη κατανάλωση οφείλεται στην οθόνη.Αρα αν την έχεις πολύ ανοιχτή και τη σκαλίζεις συνεχώς, πας περισσότερο προς το τριοτ σενάριο κι οχι προς το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να εχετε υποψην σας οτι παιζει ρολο και ο τροπος που φορτιζετε το κινητο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη..???

 

απο την οποια μικρη εμπειρια μου με κινητα με μπαταριες Li-lon παιζει πολυ σημαντικο ρολο αν το φορτιζεις κλειστο.Επισης,αν κανεις μια επανεκκινηση καθε φορα που το φορτιζεις ανοιχτο.Ακομα,παιζει ρολο αν το φορτιζεις στο 100%.Και πολυ σημαντικο ειναι αν την ωρα που το φορτιζεις,το σκαλιζεις παραλληλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με βγαζει μια ημερα, η χρηση που κανω ειναι 4-5 ωρες ιντερνετ με wi-fi ή με ενεργα δεδομενα, 10-15 λεπτα ομηλια.

βρειτε την εφαρμογη βοηθ. αυτη που εχω στο 5 screenshot πατηστε ''εκκαθαριση δεδομενων'' και μετα ''αναγκαστικη διακοπη''.

 

@konstantinoslp συμφωνω σε αυτα που γραφεις για την φορτηση.

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα πλοηγησης που να παιζει σε ολη την οθονη?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με βγαζει μια ημερα, η χρηση που κανω ειναι 4-5 ωρες ιντερνετ με wi-fi ή με ενεργα δεδομενα, 10-15 λεπτα ομηλια.

βρειτε την εφαρμογη βοηθ. αυτη που εχω στο 5 screenshot πατηστε ''εκκαθαριση δεδομενων'' και μετα ''αναγκαστικη διακοπη''.

 

@konstantinoslp συμφωνω σε αυτα που γραφεις για την φορτηση.

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα πλοηγησης που να παιζει σε ολη την οθονη?

 

Εγω το Sygic χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με βγαζει μια ημερα, η χρηση που κανω ειναι 4-5 ωρες ιντερνετ με wi-fi ή με ενεργα δεδομενα, 10-15 λεπτα ομηλια.

βρειτε την εφαρμογη βοηθ. αυτη που εχω στο 5 screenshot πατηστε ''εκκαθαριση δεδομενων'' και μετα ''αναγκαστικη διακοπη''.

 

@konstantinoslp συμφωνω σε αυτα που γραφεις για την φορτηση.

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα πλοηγησης που να παιζει σε ολη την οθονη?

 

To sygic.Εγώ θα το ξαναπώ. Δεν μου κράτησε ποτέ λιγότερο από 2 μέρες με ανοιχτό το bluetooth συνεχώς, wifi ή 3g 1,5 ώρα, ομιλία 1 ώρα, φωτεινότητα 70-75%, παιχνίδι 20-25 λεπτά και κατέβασμα εφαρμογών και όλες οι οθόνες γεμάτες widget (facebook, weather, youtube, ειδήσεις, recommender, μουσική και βίντεο κτλ.) + battery indicator kai quick settings που τρέχουν όλη μέρα, live wallpaper. Αλλά εχω gsm δίκτυο και κλειστά wifi 3g δεδομένα και gps.

 

Αυτό που αναφέρεις με το εικονίδιο βοηθ. σε μένα είναι απενεργοποιημένο. Γιατί?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το SmartWatch εντυπώσεις σε μερικές μέρες

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

To sygic.Εγώ θα το ξαναπώ. Δεν μου κράτησε ποτέ λιγότερο από 2 μέρες με ανοιχτό το bluetooth συνεχώς, wifi ή 3g 1,5 ώρα, ομιλία 1 ώρα, φωτεινότητα 70-75%, παιχνίδι 20-25 λεπτά και κατέβασμα εφαρμογών και όλες οι οθόνες γεμάτες widget (facebook, weather, youtube, ειδήσεις, recommender, μουσική και βίντεο κτλ.) + battery indicator kai quick settings που τρέχουν όλη μέρα, live wallpaper. Αλλά εχω gsm δίκτυο και κλειστά wifi 3g δεδομένα και gps.

 

Αυτό που αναφέρεις με το εικονίδιο βοηθ. σε μένα είναι απενεργοποιημένο. Γιατί?

Φωτεινοτητα την εχω περιπου στο 60-65%

wi-fi ή 3g ειναι ολη τη μερα ανοικτα(ή το ενα ή το αλλο) εκτος απο την ωρα που κοιμαμαι, δεν το κλεινω τα βραδια.

Η ωρες που αναφερω στο ιντερνετ ειναι με καθαρο σερφαρισμα με Dolphin Browser hd, google play

Η οθονη παντος ειναι ανοικτη 6-7 ωρες την ημερα.

παιχνιδια δεν παιζω.

live wallpaper δεν εχω.

Eχω LauncherPro Plus με 5 οθονες, 20 widget και 5 εφαρμογες στο dock.

Αυτα που τρεχουν ολη μερα ειναι WidgetLocker Lockscreen, viber, Android assistant

 

Για το εικονιδιο βοηθ. μπες στο εφαρμογες> εκτελειται για να δες αν τρεχει, το εχω δει στο android assistant και εχει τρελο battery use.

 

Ενα ευκολο root θελω να πεταξω τη σαβουρα, αν δεν βγει(ευκολος τροπος) και με ics θα παρω δραστικα μετρα με ξεκλειδωματα και φλασαρισματα :lol: υπαρχουν εφαρμογες που περιμενουν και δεν ειμαι root(τα νευρα μου) :mad:.

 

@nikaki71 Σε ευχαριστω.

 

Edit ξέχασα να γράψω ότι όταν φτάνει στο 20% η μπαταρία από εκεί και κάτω δεν το υπολογίζω και το βάζω στο ρεύμα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την κιτρινιλα τι γίνεται?την έχει φτιάξει κάποιος?

 

Δε φτιάχνει. Πάει για αντικατάσταση στη Sony..

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται να ειναι ολοκληρη η φωτογραφια στις επαφες?? μου βγαινουν πιο μικρες εικονες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...