Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε σε μενα δουλευει μια χαρα.

 

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ....ειμαι τελειως αχρηστος!! :lol::lol:

Τελικα δουλευει μια χαρα..απλα θελει να πληκτρολογησετε με το μανισιο Keyboard της SONY γιατι εγω χρησιμοποιουσα την ICS keyboard..!

πληκτρολογησα λοιπον Θεσσαλονiκη με τονο με το μανισιο πληκτρολογιο και το βρηκε αμεσως!προφανως δεν διαβαζε σωστα τους τονους με την ics keyboard που χρησιμοποιουσα!!

TRAGIC....

 

oφειλω λοιπον μια μεγαλη συγγνωμη για οσους ταλαιπωρησα με αυτο το τιποτενιο προβλημα!! :lol::lol:

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι τοση ταλαιπωρια ..βαλτε το accuweather και τελος

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβε ο φίλος το accuweather ειναι το καλύτερο

 

εδω θα διαφωνησω..μιας και το accuweather περιεχει ενα σωρο ads-διαφημιστικα στο προγραμμα του καθε φορα που ανοιγεις τον καιρο..ασχετα απο αυτο οχι οτι δεν μπορω να εχω την *πληρωμενη* εκδοση αλλα το οτι το widget του ειναι πολυ απλο σε σχεση με το μανισιο της Sony οπου ειναι και live widget με κινουμενα εφε και ανοιγει με ωραιο εφετζιδικο τροπο και συν οτι της πληροφοριες καιρου τις παιρνει ακριβως απο accuweather.. ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε το fancywidgets...!!! ;-)

Βρίσκει όλες τις περιοχές, και έχει επιλογή απο που θα διαβάζει τον καιρό, google, accuweather κτλ. Αξίζει! !!

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη βλεπω εχει κατρακυλησει η τιμη του 420 στο γερμανικο amazon αξιζει να το παρω?το παγωτο ποτε θα το παρει τελικα μεσα στο Μαιο με αρχες Ιουνιου εχουμε πιθανοτητες για αν ειναι απο Ιουλιο και μετα καλα κρασια,απαραδεκτο να μην ειχε παγωτο εξ'αρχης,σαν να γυρναω ενα χρονο πριν με το xperia arc με τη 2.3.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη βλεπω εχει κατρακυλησει η τιμη του 420 στο γερμανικο amazon αξιζει να το παρω?το παγωτο ποτε θα το παρει τελικα μεσα στο Μαιο με αρχες Ιουνιου εχουμε πιθανοτητες για αν ειναι απο Ιουλιο και μετα καλα κρασια,απαραδεκτο να μην ειχε παγωτο εξ'αρχης,σαν να γυρναω ενα χρονο πριν με το xperia arc με τη 2.3.

 

Αξιζει φιλε μoυ..ισχυει για τo παγωτo oτι θα τo λαβoυμε τελη μαιoυ με αρχες Ιoυνιoυ..!και να γυρισεις πισω στην 2.3 ειναι αρκετα γρηγoρo τo κινητακι και θα κανεις ανετα oλες της δoυλειες σoυ..ακoμα τo παγωτo δεν ειναι τελειo oπως τo φανταζεσαι..εχει δoυλεια πoλυ γιατι βλεπεις bugs..

Πρωην κατoχoς Galaxy s2,Galaxy Nexus πoυ βιωνα αρκετα κoλληματα με τo παγωτo πoυ ειχαν..με τo συγκεκριμενo δεν αντιμετωπιζω πρoβλημα και πιστευω καλυτερα να αργησει με τo παγωτo και να εχoυμε μια σταθερη εκδoση παρα μια πρoχειρoδoυλεια για να εχoυμε μoνo κ μoνo τo λεγoμενo παγωτακι..!εχω να πω πως τo Sony xperia S με 2..3.7 ειναι πoλυ πιo γρηγoρo απo Galaxy nexus 4.0.4

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη βλεπω εχει κατρακυλησει η τιμη του 420 στο γερμανικο amazon αξιζει να το παρω?το παγωτο ποτε θα το παρει τελικα μεσα στο Μαιο με αρχες Ιουνιου εχουμε πιθανοτητες για αν ειναι απο Ιουλιο και μετα καλα κρασια,απαραδεκτο να μην ειχε παγωτο εξ'αρχης,σαν να γυρναω ενα χρονο πριν με το xperia arc με τη 2.3.

 

Ics από ιούλιο http://blogs.sonymobile.com/products/2012/03/30/the-vans-around-the-corner-android-4-0-ice-cream-sandwich-software-upgrade-coming-to-2011-xperia-smartphones-starting-from-mid-april/

Αν θέλεις να το πάρεις ίσως να ήταν καλό να περιμένεις λίγο, όταν θα υπάρχει διαθέσιμο το sgs3 πιστεύω θα πέσει λίγο ακόμα η τιμή του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ics από ιούλιο http://blogs.sonymobile.com/products/2012/03/30/the-vans-around-the-corner-android-4-0-ice-cream-sandwich-software-upgrade-coming-to-2011-xperia-smartphones-starting-from-mid-april/

Αν θέλεις να το πάρεις ίσως να ήταν καλό να περιμένεις λίγο, όταν θα υπάρχει διαθέσιμο το sgs3 πιστεύω θα πέσει λίγο ακόμα η τιμή του.

 

τον ιουλιο απο που το βρηκες φιλε μου?? :confused::confused:

αναφερει μονο οτι θα δωθει το αργοτερο μεχρι τελη του 2ου τριμηνου!δηλαδη τελευταιος μηνας του δευτερου τριμηνου ειναι Ιουνιος!!

αν και οι περισσοτερες πληροφοριες λενε για τελη Μαιου με αρχες Ιουνιου! :cool:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

τον ιουλιο απο που το βρηκες φιλε μου?? :confused::confused:

αναφερει μονο οτι θα δωθει το αργοτερο μεχρι τελη του 2ου τριμηνου!δηλαδη τελευταιος μηνας του δευτερου τριμηνου ειναι Ιουνιος!!

αν και οι περισσοτερες πληροφοριες λενε για τελη Μαιου με αρχες Ιουνιου! :cool:

Ναι εχεις δικιο, μπερδευτικα :X Πως μου ειχε κατσει για ιουλιο...:dash:

Μιας και ηρθε το θεμα για ics, θα την κανετε αμεσως οταν ειναι διαθεσιμη ή θα περιμενετε να διαβασετε σχολια(αν τρεχει ομαλα) απο αλλους χρηστες?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο, μπερδευτικα :X Πως μου ειχε κατσει για ιουλιο...:dash:

Μιας και ηρθε το θεμα για ics, θα την κανετε αμεσως οταν ειναι διαθεσιμη ή θα περιμενετε να διαβασετε σχολια(αν τρεχει ομαλα) απο αλλους χρηστες?

 

Εγω πρoσωπικα αμεσως θα την κανω για να περασω Apex Launcher γιατι τα σπαει και ειναι σφαιρα..δεν κoλλαει πoυθενα!πoλυ smooth..τo θελω πoλυ και ενας λoγoς ειναι oτι υπoστηριζεται για ΙCS και oχι Gingerbread..και επισης πως σιγoυρα τo web browsing θα ειναι πιo smooth.. ;-)

Αυτoι ειναι oι λoγoι μoυ.. :-)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλός σας βρήκα!!! "νέο μέλος βλέπετε..."

 

Λοιπόν είμαι και εγώ κάτοχος του S από τις 13 Απριλίου, όλα κυλούσαν μια χαρά, ήμουν υπερευχαριστημένος με το κινητό, μέχρι που παρατήρησα σε 10 μέρες και ούτε ότι μόλις ανεβαίνει η θερμοκρασία (και πιο συγκεκριμένα στους 38 βαθμούς ούτε καν 40 που είπε η Sony) έχει το σύνδρομο yellow tint..

Ευτυχώς Πάτρα που μένω έχει Sony Ericsson Service όπου και το πήγα, εκεί ο υπάλληλος μου λέει αφήστε το να το κοιτάξουμε και σας ειδοποιούμε απλά δώστε μας την απόδειξη του κινητού για το ΙΜΕΙ...

Όλα καλά μέχρι εδώ, την επόμενη μέρα με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιατί το μοντέλο είναι παραεισαγωγής και έτσι θα πρέπει να το στείλω στο μαγαζί από όπου το αγόρασα και μετά από εκεί αυτοί να το στείλουν στη Sony.

Την Παρασκευή το έστειλα στο μαγαζί που το πήρα, αύριο λογικά θα το παραλάβει και μετά θα το στείλει ο ίδιος...

Ελπίζω να βρεθεί μια λύση και να μην μπλέξω πιο πολύ με εγγυήσεις, παραεισαγωγές κτλ...

Για ότι νεότερο έχω θα σας κρατάω ενήμερους κ ελπίζω αυτό να μην τύχει σε κανένα μέλος διότι το κινητό πραγματικά αξίζει!

 

Καλή συνέχεια σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε AlexColt από που το είχες αγοράσει και πόσο αν επιτρέπεται ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό το ηλεκτρονικό κατάστημα φίλε μου http://www.cityshop.gr/

Επίσης να πω πως είμαι μέχρι στιγμής απόλυτα ευχαριστημένος με την εξυπηρέτηση του καταστήματος.

 

Συγγνώμη για τα συνεχόμενα post αλλά ξεχάστηκα, στα 465 το είχα πάρει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εγω πρoσωπικα αμεσως θα την κανω για να περασω Apex Launcher γιατι τα σπαει και ειναι σφαιρα..δεν κoλλαει πoυθενα!πoλυ smooth..τo θελω πoλυ και ενας λoγoς ειναι oτι υπoστηριζεται για ΙCS και oχι Gingerbread..και επισης πως σιγoυρα τo web browsing θα ειναι πιo smooth.. ;-)

Αυτoι ειναι oι λoγoι μoυ.. :-)

Εγω λεω να περιμενω λιγες μερες για να δω τι θα γραφτει.

Θα την πεσω και εγω σε καποιον launcher οταν ερθει η ics, καλοβλεπω apex και nova(με τη σειρα που τους γραφω).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τα συνεχόμενα post αλλά ξεχάστηκα, στα 465 το είχα πάρει.

Γρήγορο κι αίσιο τέλος σου εύχομαι :)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ελα παγωτακι μπας και δουμε ασπρη μερα στην αυτονομια!!!!! :ninja::ninja:

 

μια χαρα μου ειναι η αυτονομια εμενα...θελω να πω παντα με συγκριση με Galaxy s2 και Galaxy Nexus που ειχα..την ιδια ακριβως αυτονομια βγαζει..που φαντασου εγω το βιαζω :p:p

μην περιμενετε κανενα θαυμα με την αναβαθμιση σε ics στον τομεα της αυτονομιας!

χαρειτε το κινητο σας βρε παιδια..αφηστε την μπαταρια..τι θα παθετε αν κουβαλατε ενα φορτιστη μαζι σας..εγω ετσι κανω..σιγα τα λαχανα!το κινητο ειναι για να το γονατιζουμε και οχι να το κοιταμε σαν ομορφια και να βλεπουμε ποσες μερες κραταει η μπαταρια απλα χαζευοντας το!Το λεω γιατι και γω το εκανα αυτο με την μπαταρια και λεω πιο το νοημα να κοιταζω την μπαταρια?και απο τοτε χαιρομαι το κινητο και το φτανω στα ορια του..και παντα κουβαλαω ενα φορτιστη μαζι μου..

 

αυτο εδω παντως με εχει σωσει :)

http://www.ebay.com/itm/Black-Portable-Charger-External-Battery-for-Sony-Ericsson-Xperia-Arc-S-Neo-V-Ray-/251006542169?pt=PDA_Accessories&hash=item3a7127e159#ht_1417wt_1037

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα μου ειναι η αυτονομια εμενα...θελω να πω παντα με συγκριση με Galaxy s2 και Galaxy Nexus που ειχα..την ιδια ακριβως αυτονομια βγαζει..που φαντασου εγω το βιαζω :p:p

μην περιμενετε κανενα θαυμα με την αναβαθμιση σε ics στον τομεα της αυτονομιας!

χαρειτε το κινητο σας βρε παιδια..αφηστε την μπαταρια..τι θα παθετε αν κουβαλατε ενα φορτιστη μαζι σας..εγω ετσι κανω..σιγα τα λαχανα!το κινητο ειναι για να το γονατιζουμε και οχι να το κοιταμε σαν ομορφια και να βλεπουμε ποσες μερες κραταει η μπαταρια απλα χαζευοντας το!Το λεω γιατι και γω το εκανα αυτο με την μπαταρια και λεω πιο το νοημα να κοιταζω την μπαταρια?και απο τοτε χαιρομαι το κινητο και το φτανω στα ορια του..και παντα κουβαλαω ενα φορτιστη μαζι μου..

 

αυτο εδω παντως με εχει σωσει :)

http://www.ebay.com/itm/Black-Portable-Charger-External-Battery-for-Sony-Ericsson-Xperia-Arc-S-Neo-V-Ray-/251006542169?pt=PDA_Accessories&hash=item3a7127e159#ht_1417wt_1037

 

 

φιλε ειμαι 100% συμφωνω σε οσα λες!!και στην τελικη αν θες αυτονομια,δεν πας σε smartphone.

 

τι ωραιο μηχανηματακι ειναι αυτο;;;Να κανει και για αλλα xperia λες;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα μου ειναι η αυτονομια εμενα...θελω να πω παντα με συγκριση με Galaxy s2 και Galaxy Nexus που ειχα..την ιδια ακριβως αυτονομια βγαζει..που φαντασου εγω το βιαζω :p:p

μην περιμενετε κανενα θαυμα με την αναβαθμιση σε ics στον τομεα της αυτονομιας!

χαρειτε το κινητο σας βρε παιδια..αφηστε την μπαταρια..τι θα παθετε αν κουβαλατε ενα φορτιστη μαζι σας..εγω ετσι κανω..σιγα τα λαχανα!το κινητο ειναι για να το γονατιζουμε και οχι να το κοιταμε σαν ομορφια και να βλεπουμε ποσες μερες κραταει η μπαταρια απλα χαζευοντας το!Το λεω γιατι και γω το εκανα αυτο με την μπαταρια και λεω πιο το νοημα να κοιταζω την μπαταρια?και απο τοτε χαιρομαι το κινητο και το φτανω στα ορια του..και παντα κουβαλαω ενα φορτιστη μαζι μου..

 

αυτο εδω παντως με εχει σωσει :)

http://www.ebay.com/itm/Black-Portable-Charger-External-Battery-for-Sony-Ericsson-Xperia-Arc-S-Neo-V-Ray-/251006542169?pt=PDA_Accessories&hash=item3a7127e159#ht_1417wt_1037

 

φιλε edangel8 στο μονο που θα συμφωνησω ειναι οτι θα πρεπει να χαιρομαστε το κινητο!!! αλλα το θεμα μπαταριας ειναι το συγκινητικο κομματι! και δεν νομιζω να βολευει να κουβαλαω τον φορτιστη απο καφετεριες, σινεμαδες και γω δεν ξερω που!!!! και κατι τελευταιο εσυ εχεις το 67 η το 73 update?

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το εμφάνισε το πρόβλημα της κιτρινίλας μόλις πριν από λίγες μέρες. Είναι αγορασμένο από πλαίσιο πριν από ενάμιση μήνα. Επικοινώνησα με το service και μου έδωσαν χρόνο αναμονής για να έρθει οθόνη δυο μήνες. Δηλαδή καλό ιούλιο. Είναι η δεύτερη συσκευή από τη sony με προβλήματα στην οθόνη (η πρώτη ήταν το neo v).
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειμαι 100% συμφωνω σε οσα λες!!και στην τελικη αν θες αυτονομια,δεν πας σε smartphone.

 

τι ωραιο μηχανηματακι ειναι αυτο;;;Να κανει και για αλλα xperia λες;;

 

κανει για ολα τα κινητα android στην ουσια..απλα ειναι μικρη σε αμπερορια..εγω εχω 1500mAh για παραδειγμα και αν εχω 10% μπαταρια το φορτιζει μεχρι 70-80%..υπαρχουν και αλλα μεγαλυτερης χωρητικοτητας με 2500mAh που στο φορτιζει πληρως και περισσευει κιολας :)

 

φιλε edangel8 στο μονο που θα συμφωνησω ειναι οτι θα πρεπει να χαιρομαστε το κινητο!!! αλλα το θεμα μπαταριας ειναι το συγκινητικο κομματι! και δεν νομιζω να βολευει να κουβαλαω τον φορτιστη απο καφετεριες, σινεμαδες και γω δεν ξερω που!!!! και κατι τελευταιο εσυ εχεις το 67 η το 73 update?

 

φιλε μου φοραω την 73 update..συμφωνω εν μερη μαζι σου αλλα οτι και να κανεις το κινητακι βγαζει χαλαρα 10 ωρεσ με βαρια χρηση και λιγο εντατικα να το χαλαρωνεις..οποτε δεν νομιζω να εισαι 10 ωρες για καφε και σινεμα..και γω παω για καφε και σινεμα..πρωτου βγω απλα βγαινω με φουλ φορτιση και δεν ανησυχω!

περριτο να πω πως τωρα εχω 12 ωρες σε αναμονη το κινητο και εκανα συνολο 25 λεπτα κλησεων και 10 sms και λιγο πλοηγηση στο ιντερνετ...με φωτεινοτητα στο 60% και το εχω με live wallpaper..και ειμαι στο 88% απο 100% που το ειχα βγαλει..!ολα εξαρτωνται απο την χρηση..!κανενα κινητο δεν κραταει οσο μπορεισ να φανταστεις..ουτε το iphone 4 που καποτε και αυτο το ειχα!ειναι απλα να το χωνεψουμε πως ολα εχουν την ιδια αυτονομια...ακομα και αυτα που θα βγουν 4πυρινα με 2200mAh μπαταρια θεωρεις οτι θα κραταει περισσοτερο?το ιδιο ακριβως θα διαρκει ;)

 

οσο για το θεμα φορτιστη εγω για παραδειγμα παντα κουβαλαω ενα τρεντικο μικρο τσαντακι Puma που φοριεται απο τον ωμο και κρεμεται στο πλαι..εκει βαζω τα τσιγαρα μου το πορτοφολι μου και ενα φορτιστη!ολα βολευονται :)

Και αν δεν παρω τσαντακι απλα βαζω αυτο τον φορτιστη που ανεφερα πιο πισω που εχει μεγεθος καρτουλας και ειμαι καλλυμενος!οποτε με εναν σμπαρο δυο τρυγωνια λυσεις για μενα :p:p:p

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

μια χαζη ερωτηση θελω να σας κανω αλλα με ρωταγε μια φιλη που ενδιαφερεται να παρει το συγκεκριμμενο κινητο και δεν ηξερα τι να τις πω...

 

η οθονη της λειτουργει με την χρηση νυχιων ή θελει πατημα με το δακτυλο κανονικα???

 

:wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

συνδεεται με micro usb θυρα στο κινητο ε;Θα το τσιμπησω..(και θα το κουβαλαω στο τσαντακι χαλαρα και γω) γιατι ρε συ ουτως ή αλλως τωρα με τη δουλεια καθε μερα το φορτιζω γιατι του πεταω τα ματια εξω.

 

stelios_ath πες στην φιλη σου οτι ολα τα κινητα με capacitive οθονη δουλευουν μονο με δαχτυλο.:)

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...