Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σου ρε DoomLord μεγάλε:

 

pre-rooted επίσημη εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2302631

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!:)

Είμαι υπερευχαριστημένος από την αναβάθμιση.. 240ΜΒ ελεύθερη ram δεν είχα δει ακόμη και με root! Απενεργοποίησα ότι δεν ήθελα από τις ρυθμίσεις.. Οι διαδικασίες του facebook που έχουν σαν εικονίδιο κάτι σαν ένα τηλέφωνο με το σήμα του facebook, είναι από το facebook του κινητού; Να τα απενεργοποιήσω όλα ή θα έχω πρόβλημα μετά;

Οι προσθήκες σε κάμερα, status bar και lockscreen φοβερές.. Στην status bar αν είχε και φακό θα ήταν το τέλειο! :O

Το stamina mode που υπάρχει στο Z σε εμάς είναι απλά ως "Εκτεταμένη Κατάσταση Αναμονής" ε; Μένει να δούμε και η μπαταρία αν έχει βελτιωθεί..

 

Αυτό που λέγατε για τα μηνύματα.. Επειδή τόσα χρόνια χρησιμοποιούσα το Go sms, αλλά πλέον δεν στέλνω και πολλά μηνύματα, οπότε είπα να αφήσω τη stock εφαρμογή.. Όταν γράφω ένα μήνυμα δεν μου βγάζει πόσοι χαρακτήρες είναι διαθέσιμοι.. Ούτε στις ρυθμίσεις βρήκα κάτι.. Πως μπορώ να ξέρω αν θα στέλνει με 70 ή 160 χαρακτήρες;

 

Edit: επίσης μόλις διαπίστωσα ότι ξέχασα να κρατήσω το backup του easymoney!! Μετά από δύο αναβαθμίσεις και μια επαναφορά θα πρέπει να το ξεχάσω ότι μπορώ κάπως να το βρω ε; :-(

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμενα, εχω κάποιες ερωτήσεις αρχαρίου....

Πως μου προτείνετε να κανω την αναβάθμιση? Απο το κινητο με την αυτόματη αναβάθμιση, να το συνδέσω στον υπολογιστή?

Οταν λετε clean install τι εννοειτε, και πως γίνετε? Δεν με πειράζει να χασω δεδομένα και προγράμματα απο το κινητό, μου ειναι ευκολο να τα ξαναπεράσω.

Υπάρχει τροπος να κρατήσω προγράμματα και ρυθμίσεις αν το θελήσω?

Εχω κανει root στην συσκευη, χρειαζετε να κανω unroot πρωτα? Το root παραμενει?

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω κτ αλλο απο το να περιμένω;;

 

Να φλασάρεις μόνος σου. Αλλά είναι πραγματικά τόσο επείγον το όλο θέμα και φαγωθήκατε όλοι;

 

Εμένα μου ήρθε η αναβάθμιση αλλά θα καθίσω στα αυγά μου για κανένα μήνα τουλάχιστον για να δω τι θα πείτε εσείς παιδιά :D

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαριε τι να περιμενεις ..τελεια ειναι ..τοσος καιρος για τα αυτονοητα ,αλλο τηλ πραγματικα να κατσει και κανα ρουτ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μαριε τι να περιμενεις ..τελεια ειναι ..... να κατσει και κανα ρουτ

 

...this...

 

Επίσης με ενδιαφέρουν πολύ θέματα όπως απόδοση cameras, auto-focus issues, reboots, μπαταρία, GPS.

 

Δεν λέω πως θα υπάρχουν τέτοια θέματα, αλλά θέλω να είμαι σίγουρος πριν φάω 3 ώρες να το σετάρω ακριβώς όπως το θέλω (όπως είναι τώρα)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μια μέρα με jb έχω να πω πως όλα καλά,όλα ωραία, αλλά η κατανάλωση είναι αυξημένη...

Το κινητό φαίνεται πιο smooth είναι η αλήθεια και μπορεί να είναι ιδέα μου, αλλά χθες που πήγα να παίξω κάτι (όπως κάνω κάθε φόρα πριν πέσω για ύπνο...:lol: ) τα γραφικά του game μου φάνηκαν καλύτερα χωρίς να έχει κάνει το παιχνίδι κάποιο update.. Μπορεί να λέω και παπάτζες όμως, δεν ξέρω σίγουρα :p

Γενικά φαίνεται να τρέχει ένα κλικ πιο πάνω σε σχέση με πριν. Δεν έχω ακόμη δοκιμάσει να δω αν έχει υπάρξει αλλαγή στην κάμερα (φωτό/βίντεο) εκτός από την αλλαγή στο interface.

Τα έξτρα που έδωσαν με την jb μάλλον μούφα... Περισσότεροι τρόποι να κάνεις το ίδιο πράγμα με τις ήδη προεγκατεστημένες από τη μαμά εφαρμογές... Περί ορέξεως όμως....

Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας... Ίσως φτιάξει κάποια στιγμή με τις κλασσικές άμεσες μικροδιορθώσεις, όμως προς το παρόν νιώθω ότι τραβάει περισσότερο, αφού χωρίς να έχω κάνει κάτι διαφορετικό σήμερα είμαι ήδη στο 50% όταν μέχρι προχθές θα ήμουν στο 70-80... Ίσως να στρώσει και από μόνο του, θα δούμε στην πορεία...

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Με μια μονο μερα χρήση..φαίνεται πολυ πιο γρήγορη η jb.. Και πιο εύχρηστη..αν μπορει καποιος να μου απαντηση..υπαρχει η δυνατότητα..στα μηνυματα και στις κλήσεις νς κανω το background μαυρο οπως ηταν παλια με καποιο plaguing..και περισσοτερη μπαταρια χαλαει και το βραδυ στραβωνεσε..ειδικα αμα εισαι καπου εξω ειναι.σαν φακος. Βλεπουν ολοι την φατσα σου...βλακεια αυτο που κανανε..και δευερον βγαλανε απο την καμερα τα 3d..ξερουμε γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρουμε την global 4.1 δεν πρεπει να ειναι ροοτ το κινητο?? Βρηκα ενα αρθρο στο xperiablog που λεει οτι δεν χρειαζεται να ειναι ροοτ το κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!:)

 

Αυτό που λέγατε για τα μηνύματα.. Επειδή τόσα χρόνια χρησιμοποιούσα το Go sms, αλλά πλέον δεν στέλνω και πολλά μηνύματα, οπότε είπα να αφήσω τη stock εφαρμογή.. Όταν γράφω ένα μήνυμα δεν μου βγάζει πόσοι χαρακτήρες είναι διαθέσιμοι.. Ούτε στις ρυθμίσεις βρήκα κάτι.. Πως μπορώ να ξέρω αν θα στέλνει με 70 ή 160 χαρακτήρες;

 

 

Η stock εφαρμογή αρχίζει να σου δείχνει πόσοι χαρακτήρες μένουν όταν κοντεύεις να τους τελειώσεις. Από τους 20 και κάτω νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Με μια μονο μερα χρήση..φαίνεται πολυ πιο γρήγορη η jb.. Και πιο εύχρηστη..αν μπορει καποιος να μου απαντηση..υπαρχει η δυνατότητα..στα μηνυματα και στις κλήσεις νς κανω το background μαυρο οπως ηταν παλια με καποιο plaguing..και περισσοτερη μπαταρια χαλαει και το βραδυ στραβωνεσε..ειδικα αμα εισαι καπου εξω ειναι.σαν φακος. Βλεπουν ολοι την φατσα σου...βλακεια αυτο που κανανε..και δευερον βγαλανε απο την καμερα τα 3d..ξερουμε γιατι?

 

+1 όποιος έχει να προτείνει κάτι γιατι αυτή η ασπρηλα δεν είναι ωραία

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ηθελα να ρωτησω,εχει κανεις να βαλει το αρχειο της τζελυ που να δουλευει τελεια και το προγραματακι για φλασ να περασω την τζελυ χωρις να κανω ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε DoomLord μεγάλε:

 

pre-rooted επίσημη εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2302631

 

Αν την περάσουμε αυτήν είναι σαν να βάλαμε επίσημη κανονικά ή παίζει να έχουμε κωλύματα λόγο αλχημειών ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω να κανω μια ερωτηση γιατι με το δικο μου xperia s κατι μαλλον δεν κολλαει. Εκτος του οτι ακομα δεν εχω λαβει την ενημερωση, απ'οσο διαβασα, ολοι σας πριν τη Jelly Bean ειχατε την 6.1.Α.2.55. Εγω ομως εχω την .45. Καμια ιδεα για το τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε ελληνικό τηλέφωνο δεν εχει έρθει ακομα!! Ξέρει κανείς τι γίνεται;; Εχει κανείς το ίδιο θέμα;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...