Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello,

Μια ερώτηση γιατί έχω κολλήσει.

Αν επιλέξω wipe data στο flash-tool σβήνονται και από την κάρτα SD ή όχι?

Δεν με πειράζει αν σβηστούν από το τηλ, αλλά δεν θέλω να σβηστούν από την κάρτα SD.

Sorry χαζή ερώτηση αλλά έχω κολλήσει. 

 

Δεν ξέρει κάνεις???:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρει κάνεις???:(:(

 

Εμένα φωτογραφίες βίντεο και τραγούδια που ήταν στην ''sd'' δεν σβήστηκαν..οι εφαρμογές δεν θυμάμαι γτ μετά έκανα επαναφορά συστήματος

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εμενα σβηστηκαν φωτο,βιντεο.Ομως σβηστηκαν sms και επαφες γι αυτο κρατα back up.Οι εφαρμογες σβηστηκαν ολες αλλα μολις συνδεθηκα στο ιντερνετ,αρχισαν να κατεβαινουν ολες μια μια μονες τους
Link to comment
Share on other sites

Ενταξη εχει ακομα περιμενουμε...Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αργει..οχι οτι βιαζομαι αλλα σε αλλα κινητα που ειχα οταν ςβγαζε η μαμα μια αναβαθμιση αμεσως ολα τα κινητα ηταν οκ...εδω οταν και οποτε θελει ο καθε ενας..

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις με αγορασμενο κινητο απο Πλαισιο ελληνικο την αναβαθμιση?

 

Εγώ, και ειμαι και εγώ στο περίμενε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο περιστατικό ή κάποιο bug της JB, αλλά σήμερα αντιμετώπισα την πρώτη "ομορφιά"..:worry:

 

Ήθελα να ανοίξω το bluetooth για να συνδεθεί στα ηχεία του αυτοκινήτου.. Το πάτησα να ανοίξει από την status bar, αλλά έμεινε γκρι.. Το ξαναπάτησα.. δεν έκανε τίποτα.. Ούτε άνοιξε.. Πήγα στις ρυθμίσεις είχε κολλήσει σε κατάσταση "Ενεργοποίηση bluetooth". Κάνω restart, συνδέεται κανονικά.. Αλλά όταν έκανα κλήση, ενώ έδειχνε ότι ο ήχος είναι στο ακουστικό bluetooth, ο ήχος ακουγόταν από το ακουστικό της συσκευής.. :rolleyes: Με τα πολλά, έφτιαξε μόνο του μετά από λίγο..

 

Τυχαίο; Θα δείξει.. Ας έρθει και το update με τα bug fixes να δούμε..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές. Πατήστε το κουμπί αναζήτηση και κάντε ένα search.

 

 

 

Δεν φαίνεται τίποτα :)

 

εδώ με το σωστό Link:

 

http://s24.postimg.org/lm7xsuivo/baterry.jpg

 

Γι αυτό που λέτε για τα μηνύματα... βάλτε Handcent Sms που μπορεί να στείλει κανονικά με 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα την αναβάθμιση. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Ίσως λίγο πιο σμουθ το όλο θέμα αλλά ντάξει. Λίγο σπαστικό το ότι χάνονται συχνά τα εικονίδια στην home screen.

 

Προσωπικά έχω άλλο πρόβλημα. Μόλις χάλασα ολίγον το πορτάκι που καλύπτει την usb. Το έχει αλλάξει κάποιος? Είναι εύκολο? Υπάρχει τίποτα πιο φθηνό από τις 6 λύρες που βρήκα στο ebay? Το λυπάμε να το βλέπω έτσι :mad:

Don't worry be happy
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα την αναβάθμιση. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Ίσως λίγο πιο σμουθ το όλο θέμα αλλά ντάξει. Λίγο σπαστικό το ότι χάνονται συχνά τα εικονίδια στην home screen.

 

Προσωπικά έχω άλλο πρόβλημα. Μόλις χάλασα ολίγον το πορτάκι που καλύπτει την usb. Το έχει αλλάξει κάποιος? Είναι εύκολο? Υπάρχει τίποτα πιο φθηνό από τις 6 λύρες που βρήκα στο ebay? Το λυπάμε να το βλέπω έτσι :mad:

 

Και γω το άλλαξα, εύκολο είναι, ότι βρεις απο ebay

 

Απο εδω το πειρα

 

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-HDMI-Cover-Button-Cap-Replacement-Sony-Ericsson-Xperia-S-LT26i-Black-/190817768927

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Μη βιαζόμαστε παιδιά, έρχεται κι η επόμενη 6.2.B.0.211 ..... :D

 

τι διορθώνει αυτή η έκδοση ποια προβλήματα??? ξέρει κανείς????

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα την αναβάθμιση. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Ίσως λίγο πιο σμουθ το όλο θέμα αλλά ντάξει. Λίγο σπαστικό το ότι χάνονται συχνά τα εικονίδια στην home screen.

 

Προσωπικά έχω άλλο πρόβλημα. Μόλις χάλασα ολίγον το πορτάκι που καλύπτει την usb. Το έχει αλλάξει κάποιος? Είναι εύκολο? Υπάρχει τίποτα πιο φθηνό από τις 6 λύρες που βρήκα στο ebay? Το λυπάμε να το βλέπω έτσι :mad:

 

Αν σου χάνονται τα εικονίδια κατά τη διάρκεια του browsing, μπορείς να χρησιμοποιήσεις άλλον browser εκτός του chrome..Εμένα μόνο στον chrome το παθαίνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα το igo και δεν μου λειτουργούσαν οι φωνητικές οδηγίες.. Πφφφ.. :worry:

 

Επίσης, αγόρασα σήμερα καλώδιο mini hdmi για το κινητό!! Μιλάμε τα σπάει!! :D:D:D Όποιος δεν έχει, και έχει τηλεόραση μεγάλη αξίζει.. 5€ το πήρα, δεν είναι τίποτα.. Βλέπεις τα βίντεο και τις φωτογραφίες σου σε μεγάλη οθόνη, μπορείς να μπεις youtube, facebook, κτλ, αλλά και να χρησιμοποιείς όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες του τηλεφώνου κανονικότατα!!

 

Πάρτε μια γεύση! :p

 

10406_518426548219841_1688341124_n.jpg

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το χεις συνδεσει στο pc δηλαδη και δεν στην βγαζει?

 

Ακριβώς έτσι! και περιμένω... σε λίγο ολοι οι άλλοι θα έχουν πάρει και την πιο καινούργια version και εμείς ακόμα θα περιμένουμε την JB

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα το igo και δεν μου λειτουργούσαν οι φωνητικές οδηγίες.. Πφφφ.. :worry:

 

Επίσης, αγόρασα σήμερα καλώδιο mini hdmi για το κινητό!! Μιλάμε τα σπάει!! :D:D:D Όποιος δεν έχει, και έχει τηλεόραση μεγάλη αξίζει.. 5€ το πήρα, δεν είναι τίποτα.. Βλέπεις τα βίντεο και τις φωτογραφίες σου σε μεγάλη οθόνη, μπορείς να μπεις youtube, facebook, κτλ, αλλά και να χρησιμοποιείς όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες του τηλεφώνου κανονικότατα!!

 

Πάρτε μια γεύση! :p

 

10406_518426548219841_1688341124_n.jpg

 

Πως γίνεται αυτό??? Γίνεται με όλες τις τηλεοράσεις η μονό με sony? τι χρειάζομαι από καλώδια και τι από πρόγραμμα για να το κάνω και εγω????

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό??? Γίνεται με όλες τις τηλεοράσεις η μονό με sony? τι χρειάζομαι από καλώδια και τι από πρόγραμμα για να το κάνω και εγω????

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σίγουρα, μιας και μόνο sony έχω εγώ.. Αλλά λογικά κάνει σε κάθε τηλεόραση με υποδοχή hdmi.. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι το καλώδιο Sony Ericsson HDMI IM-820.. Τα προγράμματα και οι οδηγοί είναι προεγκατεστημένα στο κινητό. Απλά συνδέεις με την τηλεόραση, και γυρνάει σε προβολή τηλεόρασης μόνο του..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια φτασαμε στην 366 σελιδα για να συζητάμε το hdmi?Τέλος πάντων..εμενα το ειχε μεσα η συσκευή..συνδέεται σε ολες τις μαρκες tv που εχουν hdmi Είσοδος..δίνει και ηχο..κι αν δεν θες στην tv το αυτόματο μενου που βγαζει πας στην εφαρμογη smart connect και το αλλαζρις ωστε να δειχνει κανονικης λειτουργίας μενου..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα το igo και δεν μου λειτουργούσαν οι φωνητικές οδηγίες.. Πφφφ.. :worry:

 

Επίσης, αγόρασα σήμερα καλώδιο mini hdmi για το κινητό!! Μιλάμε τα σπάει!! :D:D:D Όποιος δεν έχει, και έχει τηλεόραση μεγάλη αξίζει.. 5€ το πήρα, δεν είναι τίποτα.. Βλέπεις τα βίντεο και τις φωτογραφίες σου σε μεγάλη οθόνη, μπορείς να μπεις youtube, facebook, κτλ, αλλά και να χρησιμοποιείς όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες του τηλεφώνου κανονικότατα!!

 

Πάρτε μια γεύση! :p

 

10406_518426548219841_1688341124_n.jpg

 

Επειδη δοκιμασα αριβως το ιδιο παιχνιδι στην τηλεοραση μου, μου φανηκε αρκετα περιεργο και δυστροπο στο χειρισμο. Αλλα εννοειται οτι τα σπαει να τα βλεπεις εκει. Τηλεοραση samsung

Link to comment
Share on other sites

Το συζητάμε γιατί κάποιοι ήμασταν άτυχοι και δεν το είχε η συσκευασία μέσα το καλώδιο κι αργήσαμε να το ανακαλύψουμε.. :rolleyes:

 

Επειδη δοκιμασα αριβως το ιδιο παιχνιδι στην τηλεοραση μου, μου φανηκε αρκετα περιεργο και δυστροπο στο χειρισμο. Αλλα εννοειται οτι τα σπαει να τα βλεπεις εκει. Τηλεοραση samsung

Ναι όντως.. Στην αρχή δύσκολο να το συνηθίσεις.. Αλλά σιγά σιγά νομίζω το βρίσκω.. Απίστευτο όντως να βλέπεις το κινητό σου σε 42"!!!! Νομίζω αν την είχα την τηλεόραση στο δωμάτιο μου θα το είχα μόνιμα εκεί.. :p:happy::D:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Σε smart tv μπορεις να συνδεθεις και με την εφαρμογη mediashare με wifi χωρις καλώδια για ηχο φωτο βίντεο που ειναι αποθήκευμενα η youtube κτλ πολυ ευκολα..αν κατεβασετε την εφαρμογή θα δειτε ποσο απλο ειναι..αρκει να ειναι tv και κινητο συνδεδεμενα στο ιντερνετ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις με αγορασμενο κινητο απο Πλαισιο ελληνικο την αναβαθμιση?

 

Και εγώ από πλαίσιο και τίποτα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα το igo και δεν μου λειτουργούσαν οι φωνητικές οδηγίες.. Πφφφ.. :worry:

 

Επίσης, αγόρασα σήμερα καλώδιο mini hdmi για το κινητό!! Μιλάμε τα σπάει!! :D:D:D Όποιος δεν έχει, και έχει τηλεόραση μεγάλη αξίζει.. 5€ το πήρα, δεν είναι τίποτα.. Βλέπεις τα βίντεο και τις φωτογραφίες σου σε μεγάλη οθόνη, μπορείς να μπεις youtube, facebook, κτλ, αλλά και να χρησιμοποιείς όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες του τηλεφώνου κανονικότατα!!

 

Πάρτε μια γεύση! :p

Για το Igo κανε μια επανεκκινηση στο τηλεφωνο.

 

Για το καλωδιο, ειχα αγορασει απο το ebay ~7 μετρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω με την σειρα μου,σας ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες και τις συμβουλες,περασα και εγω στο Ζ ,με καποιους πιθανον να συνεχισουμε να ανταλλασουμε ερωτηματα και πληροφοριες απο το αντιστοιχο φορουμ,να ειστε καλα και παντα ετσι γκατζετακηδες.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το άλλαξα, εύκολο είναι, ότι βρεις απο ebay

 

Απο εδω το πειρα

 

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-HDMI-Cover-Button-Cap-Replacement-Sony-Ericsson-Xperia-S-LT26i-Black-/190817768927

 

Μόλις το χτύπησα :) Θα το ανεχτώ μερικές μέρες έτσι τραυματισμένο :p

 

Όσο για τα εικονίδια δεν είναι μόνο με τον Chrome αλλά και με το Facebook και με μερικές άλλες όχι ιδιαίτερα βαριές που δεν μου το έκανε αυτό παλιά.

Don't worry be happy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...