Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους , εχω ένα Χperia S και ένα Z . Ποιός αν υπάρχει είναι ο καλλίτερος τρόπος για να μεταφέρω τα πάντα απο το S στο Z ? με ενδιαφέρει κυρίως αν μπορούν να περαστούν οι εφαρμογές που έχω εγώ εγακαταστήσει (π.χ Office .. PDF .. games και άλλα προγράμματα ) ή πρέπει να γίνουν install πάλι στό Z .

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε smart tv μπορεις να συνδεθεις και με την εφαρμογη mediashare με wifi χωρις καλώδια για ηχο φωτο βίντεο που ειναι αποθήκευμενα η youtube κτλ πολυ ευκολα..αν κατεβασετε την εφαρμογή θα δειτε ποσο απλο ειναι..αρκει να ειναι tv και κινητο συνδεδεμενα στο ιντερνετ..

Στο ίδιο δίκτυο για την ακρίβεια. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μετα απο καμια βδομαδα χρησης μπορω να πω οτι καταπινη την μπαταρια με τους ιδιους ρυθμους,δηλαδη το αποσυνδεω το πρωι και με φουλ χρηση τηλεφωνου και λιγο ιντερνετ το απογευμα αργα θελει φορτιση:mad:

στην λειτουργια του δεν ειδα καποιο κολημα η κατι αλλο αλλα ουτε και πριν ειχα(εκτος απ οταν ειχα το viber που κολουσε με το καλημερα)κριμα παντως,πονταριζα σε καλυτερη καταναλωση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του ποτέ δεν ήταν από τα δυνατά του σημεία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , εχω ένα Χperia S και ένα Z . Ποιός αν υπάρχει είναι ο καλλίτερος τρόπος για να μεταφέρω τα πάντα απο το S στο Z ? με ενδιαφέρει κυρίως αν μπορούν να περαστούν οι εφαρμογές που έχω εγώ εγακαταστήσει (π.χ Office .. PDF .. games και άλλα προγράμματα ) ή πρέπει να γίνουν install πάλι στό Z .

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων

σύνεδεσε το S με το PC Companion κανε ένα backup και μετά σύνεδεσε το Z τώρα με το PC Companion και κανε επαναφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μετα απο καμια βδομαδα χρησης μπορω να πω οτι καταπινη την μπαταρια με τους ιδιους ρυθμους,δηλαδη το αποσυνδεω το πρωι και με φουλ χρηση τηλεφωνου και λιγο ιντερνετ το απογευμα αργα θελει φορτιση:mad:

στην λειτουργια του δεν ειδα καποιο κολημα η κατι αλλο αλλα ουτε και πριν ειχα(εκτος απ οταν ειχα το viber που κολουσε με το καλημερα)κριμα παντως,πονταριζα σε καλυτερη καταναλωση μπαταριας.

 

Δεν νομιζω οτι θα υπαρξει θεαματικη διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας με το νεο update. Ειναι πλεον στανταρ σε ολα τα smartphones η ημερησια φορτιση. Το θεμα ειναι ο χρηστης να μπορει να απενεργοποιει εφαρμογες που δεν χρειαζεται κ τρεχουν στο παρασκηνιο (root κ καθαρισμα) ή να τις βαζει σε hibernation (greenify)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι μεσα στον μηνα να αγορασω το κινιτο αλλα για να μην κατσω να διαβασω τωρα ολες τις σελιδες μπορει καποιος να μου πει θετικα-αρνητικα και αν εχει βγει η JB
Link to comment
Share on other sites

αδερφια μας κοροιδεύουν;;; ακομα δν μ ηρθε τπτ.............

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

αδερφια μας κοροιδεύουν;;; ακομα δν μ ηρθε τπτ.............

 

Ούτε εμένα και μου κάνει εντύπωση...Περιμένουμε, δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

αδερφια μας κοροιδεύουν;;; ακομα δν μ ηρθε τπτ.............

 

Δεν έρχεται σε όλο τον κόσμο μαζί.Δεν νομίζω να το έχει πάρει κανείς ακόμα με ελληνική έκδοση.Άν είναι και branded (Cosmote,Vodafone κ.ο.κ) θα περιμένεις ακόμα πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν επιτελους βγει η jellybean και για μας ποιος ειναι ο σωστος τροπος για να την περασω?

 

Ας πουμε εχω σβησει καποιες εργοστασιακες εφαρμογες που ειχε μεσα οπως το foursquare και επειδη θελω να το κανω root καποια στιγμη ειχα διαβασει εδω οτι αν εχεις σβησει καποιες εφαρμογες δεν θα παιρνω ΟΤΑ αναβαθμισεις μετα ισχυει?

 

Σκεφτομαι να ξαναπερασω με seus την 55 (για να ξαναπεραστουν οι εφαρμογες)και μετα να περασω την jellybean οταν βγει..στεκει αυτο η λεω βλακειες?

 

Επισης τι ειναι το clean install και πως το κανω?Να κανω και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η δεν χρειαζεται?

 

Ξερω οτι θα τα χετε πει σιγουρα ολα αυτα αλλα αν ηθελε καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμησω δεοντος..

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρούσα το smartwatch απο τον ξάδερφό μου που είναι ένα από τα αξεσουάρ του xperia s και εντυπωσιάστηκα γτ δεν έχασε ούτε μια κλήση ή μυνημα γτ είχε δόνηση το smartwatch όταν έχεις κλήση ή μήνυμα .
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρατηρησε κανενας προβλημα στο κλειδωμα δορυφορου μετα την αναβαθμιση???γυρισα ολη τη θεσσαλονικη σημερα και δεν καταφερε να συνδεθει..sygic εχω..ξαναγυρναω σε ICS..αλλωστε η μονη διαφορα που ειδα ειναι που μπορεις να κανεις λιγο παραπανω ζουμ στις εικονες στην εκθεση και μου αρεσε..α και το λογοτυπο εναρξης.απο κει και περα τιποτα,χωρια που ενδειξη καταναλωσης μπαταριας με αγχωνει!
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει άψογα, κλείσε το για λίγα λεπτά και δες το πάλι, κρίμα να γυρίσεις πίσω χωρίς λόγο

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει άψογα, κλείσε το για λίγα λεπτά και δες το πάλι, κρίμα να γυρίσεις πίσω χωρίς λόγο

 

τιποτα,βγαινω εξω στο μπαλκονι και καμια αποκριση,ενω παλια κλειδωνε μεσα στο σπιτι.γενικα δεν ειδα κατι διαφορετικο και εχω την εντυπωση οτι κολλαει ελαχιστα σε σχεση με την ICS..σε οσους δεν εχει ερθει η αναβαθμιση ας μην αγχωνονται,δεν ειναι και κατι σπουδαιο,πιο πολυ με εντυπωσιαζει η διαδικασια της αναβαθμισης η του φλασαρισματος παρα το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Kalaideng-Textured-Fabric-Series-Cross-Pattern-Case-for-Sony-Xperia-S-Blue-/160993938187?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item257bfc8b0b

Έχει κανένας αυτή τη θήκη να μου πει εντυπώσεις; Από όλες όσες είδα στο ebay, κατέληξα σε αυτή..

Μου ήρθε η θήκη.. Είναι πολύ ωραία.. Πολλή καλή ποιότητα, φανταστικό το μπλε χρώμα στην πλάτη.. Κάλυψε πλήρως το κινητό.. Μόνο το γύρω γύρω που είναι πιο γκρι από ότι περίμενα, αντί για άσπρο, αλλά παρ' όλα αυτά γενικά είναι πολύ όμορφη θήκη και νομίζω πως άξιζε τα λεφτά της.. Τη συστήνω.. :happy:

 

Περιμένουμε και το update με τα bug fixes.. Εμένα δεν το έβγαλε ακόμη.. Αλλά από ότι βλέπω σιγά σιγά..

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2013/06/Xperia-S-211-JB-update-640x427.png;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις μου ηρθε η ειδοποιηση απο pcc για την .200 . Ακομα να το πιστεψω. :p Τελοσπαντων. Εχω την εξις ερωτηση. Να την κανω ή να περιμενω για την .211, καθως απ'οσα διαβασα, πολλοι ειχαν διαφορα προβληματα. Κι αν αποφασισω να προχωρησω, επειδη προτιμω να την περασω με clean install και οχι πανω απο την ics, γινεται αυτο μεσω του pcc η sus?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις μου ηρθε η ειδοποιηση απο pcc για την .200 . Ακομα να το πιστεψω. :p Τελοσπαντων. Εχω την εξις ερωτηση. Να την κανω ή να περιμενω για την .211, καθως απ'οσα διαβασα, πολλοι ειχαν διαφορα προβληματα. Κι αν αποφασισω να προχωρησω, επειδη προτιμω να την περασω με clean install και οχι πανω απο την ics, γινεται αυτο μεσω του pcc η sus?

 

Clean install μεσω seus.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Clean install μεσω seus.:)

 

Να 'σαι καλα. Σ'ευχαριστω. Ελπιζω να φτιαξουν γρηγορα ειδικα την καμερα γιατι στα βιντεο την κατεστρεψαν.

Edited by NIKOSVAIO
Link to comment
Share on other sites

Στην JB υπάρχουν volume toggles κάπου, σε widget ή στην status bar ή είναι η ιδέα μου; Νομίζω κάτι είχα δει, αλλά δεν βρίσκω τίποτα τώρα.. :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει τί κάνει άν κρατήσεις πατημένο το home (jelly bean)?

Εμφανίζει τα small apps.Εγώ σήμερα το ανακάλυψα!

Link to comment
Share on other sites

Με τον στοκ launcher το κανει ναι.Με αλλον,οπως ο nova το ρυθμιζεις και με αλλη πληκτρα ή εικονιδια.Εχω βαλει οτι small app εχω βρει στο play αλλα ακομα δεν ετυχε να το χρησιμοποιησω περα απο το κομπιουτερακι και εναν μετατροπεα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...