Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το έκανα αναβάθμιση με αυτόν εδώ τον τρόπο, εύκολα και γρήγορα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nhIq1n8_nPc

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες. ακομη ενημερομενο μ γραφει και με το seus αλλα και με το pc companion. ποσες μερες κανει να εμφανιστει παντου;;;

 

Και εμένα τίποτα ακόμα...

Άσε, θα κάνουμε υπομονή να δούμε τι θα πουν και οι άλλοι από εντυπώσεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Aν επιλεξω με αυτον τον τροπο την αναβαθμιση και πατησω clean install τι θα παιχτει ακριβως?

Ευκολο φαινεται και ευκαιρια να μαθουμε σιγα σιγα το flashtool εμεις οι αρχαριοι

Link to comment
Share on other sites

και με το φλασ τουλ με κλιν ινστολ ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με το να την περιμενεις να ερθει,,,στα καθαριζει ολα και στην περναει.

 

ψαχνω βοηθεια με το sygic απο την 12 εκδοση και μετα,,,οποιος ξερει να μου πει την διαδικασια ακριβως και τι να προσεξω θα το εκτιμησω πολυ,,,την γνωστη διαδικασια για να το περασω την κανω χωρις αποτελεσμα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

και με το φλασ τουλ με κλιν ινστολ ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με το να την περιμενεις να ερθει,,,στα καθαριζει ολα και στην περναει.

Ακριβώς αυτό, απλά μην ξεχάσεις να κάνεις backup! εηω το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το ακουστικό τα έπαιξε, σχεδόν δεν ακούω καθόλου, η φταίει το jb η σκόνη από τα χωράφια! ειδομεν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Done!!! Παιζω τωρα να δουμε την νεα εκδοση!!!

Και το πρωτο πειραμα ηταν κλασικα να πατησω γρηγορα πολλες φορες πανω στο πεδιο

Eκδοση Android 4.1.2 για να δω την μεγαλη κοκκινη καραμελα.

 

http://s22.postimg.org/7gs0wshr1/images.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

απλα δεν θυμαμαι τι κανουμε οταν πραγματικα μας ερθει η τζελυ και ειμεις ηδη την εχουμε περασει με φλαστουλ,,,αλλα θα ρωτησουμε εδω τους χακεραδες
Link to comment
Share on other sites

Δειτε λιγο κι εσεις αλλα εχω την εντυπωση οτι η συνολικη διαθεσιμη RAΜ πηγε στα 686 ΜΒ

 

Δε νομιζω να μας ερθει update οσοι καναμε με flashtool

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μετά την αναβάθμιση στην WORLD JellyBean Νομίζω πως έχω άλλο κινητό!Πολύ Smooth Και καλύτερη αυτονομία.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω,στο sony t αν αγγιξεις το home απο κάτω προς τα πάνω ανοίγει το google σε μάς όχι?

 

Μολις δοκιμασα , ναι δεν το κανει, αλλα σιγα το προβλημα,

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση όταν αποσυνδέω το φορτιστή, τις περισσότερες φορές αργεί να κλείσει το λαμπάκι..Και δείχνει ότι φορτίζει ακόμη.. Σήμερα, δεν έκλεινε καν, παρά μόνο όταν σύνδεσα και αποσύνδεσα ξανά το φορτιστή.. Το κάνει και σε εσάς; :confused:

 

Κατά τα άλλα, όλα μια χαρά μου φαίνονται.. :happy: Με τη μπαταρία δεν έχω βγάλει ακόμη συμπέρασμα.. Σε αδράνεια, νομίζω καταναλώνει λιγότερο (το παρατήρησα στη δουλειά, που το έχω στη τσέπη μου), αλλά όταν το σκαλίζω πέφτει γρήγορα.. Λογικά είναι νωρίς ακόμη.. Με τον καιρό θα δω τι γίνεται.. :)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση όταν αποσυνδέω το φορτιστή, τις περισσότερες φορές αργεί να κλείσει το λαμπάκι..Και δείχνει ότι φορτίζει ακόμη.. Σήμερα, δεν έκλεινε καν, παρά μόνο όταν σύνδεσα και αποσύνδεσα ξανά το φορτιστή.. Το κάνει και σε εσάς;

 

+1 και απο εμενα

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε DoomLord μεγάλε:

 

pre-rooted επίσημη εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2302631

 

Αν την περάσουμε αυτήν είναι σαν να βάλαμε επίσημη κανονικά ή παίζει να έχουμε κωλύματα λόγο αλχημειών ?

 

Κανείς να μου λύσει την απορία :worry:

Link to comment
Share on other sites

τώρα που άλλαξα κινητό ήρθε και η JB :lol: Δεν πειράζει. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν όλο αυτό τον καιρό. Δυστυχώς πήγα σε παντόφλα κινητό καλώς ή κακώς. θα περνάω να λέω και ένα γεια :)
Link to comment
Share on other sites

έχει διαβάσει κανείς ebooks στο κινητό?

πως είναι? είναι ευκολοδιάβαστα ή κουράζει?

ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιήτε ?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Κανείς να μου λύσει την απορία :worry:

κι εγω αυτη περασα σημερα ,μια χαρα γρηγορη,χωρις προβληματα. η μπαταρια νομιζω πεφτει λιγο πιο γρηγορα αλλα θα δειξει με τον καιρο

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει....Ωραια η αναβαθμιση και ολα καλα!!! Τωρα το θεμα ειναι....ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΝΥ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙ????? Θα κανει και αλλες αναβαθμισεις η νομιζει οτι πεταξε ενα ξερω ΤΖΕΛΛΥ ΜΠΕΑΝ και ξεμπερδεψε????????? Προσωπικα πιστευω πρεπει να παρουμε και την 4.2.2 αλλα και 4.3 οταν βγει, αμα βγει αλλα και το 5.0!!! Ειναι κινηταρα! Και το Σ3 ιδια ηληκια εχει με το ΧΣ και θα παρει 5.0!!! :worry::worry::worry: :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει....Ωραια η αναβαθμιση και ολα καλα!!! Τωρα το θεμα ειναι....ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΝΥ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙ????? Θα κανει και αλλες αναβαθμισεις η νομιζει οτι πεταξε ενα ξερω ΤΖΕΛΛΥ ΜΠΕΑΝ και ξεμπερδεψε????????? Προσωπικα πιστευω πρεπει να παρουμε και την 4.2.2 αλλα και 4.3 οταν βγει, αμα βγει αλλα και το 5.0!!! Ειναι κινηταρα! Και το Σ3 ιδια ηληκια εχει με το ΧΣ και θα παρει 5.0!!! :worry::worry::worry: :(:(:(

 

omg αρχίσαμε να κράζουμε από τώρα;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

1.Επειδή νομίζω ότι έχουν παραμείνει κάποια αρχεία και φάκελοι από προηγούμενα firmware (έκανα upgrade με flashtool στο JellyBean και εκκαθάριση SD με το εργαλείο που υπάρχει) , θα υπάρξει κάποιο θέμα?

 

2.Πως μπορώ να κάνω ένα Clean install?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει....Ωραια η αναβαθμιση και ολα καλα!!! Τωρα το θεμα ειναι....ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΝΥ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙ????? Θα κανει και αλλες αναβαθμισεις η νομιζει οτι πεταξε ενα ξερω ΤΖΕΛΛΥ ΜΠΕΑΝ και ξεμπερδεψε????????? Προσωπικα πιστευω πρεπει να παρουμε και την 4.2.2 αλλα και 4.3 οταν βγει, αμα βγει αλλα και το 5.0!!! Ειναι κινηταρα! Και το Σ3 ιδια ηληκια εχει με το ΧΣ και θα παρει 5.0!!! :worry::worry::worry: :(:(:(

 

Καταρχας 4.1 με 4.2 εχουν αστειες διαφορες οποτε λιγη σημασια εχει. Απο εκει και περα δεν υπαρχει ρεαλιστικη περιπτωση να βγει αλλο σοβαρο επισημο update, το πολυ πολυ μικρο-updates με bug fixes.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες εντυπωσεις ακομη...

Η μπαταρια μου φαινεται πεφτει λιγο πιο γρηγορα.

Ωραια η λειτουργια του screenshot πατωντας παρατεταμενα το on/off και επιλογη του σχετικου μενου.

Λιγο περισσοτερο να εκκινησει και να τερματισει η συσκευη.

Καποια widgets δεν φορτωνονται μετα απο επανεκκινηση (Zooper Widget pro) και Widget με σελιδοδεικτες του Chrome.

 

Συνολικα πιο ομορφο περιβαλλον με τα νεα θεματα και lockscreen.Δωρο και ενα live wallpaper.

Η συνολικη RAM και αυξηθηκε και διαχειριζεται καλυτερα μιας και εχω λιγοτερη δεσμευση ΜΒ τωρα.

 

Ενσωματωμενο widget εργαλειων και ρυθμισεων, καθως και ωρας-ημερομηνιας στην οθονη ειδοποιησεων,κατι που ειχα και στην ICS μεσω εφαρμογης και ειναι απειρως βολικο.

 

Το σημα του wifi δειχνει καλυτερο,τουλαχιστον στον εικονιδιο επανω. Η καμερα, μου φαινεται πιο ευχρηστη τωρα αλλα απο ποιοτητα ληψης δεν ειδα ακομα.

 

Καθολου κολληματα μεχρι τωρα,ουτε κρασαρισματα.Ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

οποιοι ξερουνε και μπορουνε ας γραψουνε μερικα τιπς και τρικς της τζελυ οπως επισης και αλλαγες στο λειτουργικο.

 

πααντως δεν μπορω να κρινω αν παει πιο γρηγορα γιατι την παλια την ειχα φορτωσει τοσο που εκανε 4 δευτερα να ανοιξει το μενου της κλησης,,,,ε τωρα επεσε στο 1.5 σεκοντ αλλα τα καθαρισε και ολα,γιαυτο πιστευω ειναι δυσκολο να κρινεις αν παει πιο γρηγορα εφοσον εχεις κανει κλιν ινστολ και εννοειται οτι αρχικα τουλαχιστον θα τρεχει με χιλια

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...