Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις το link της σελίδας που περιγράφει τη διαδικασία του root?

 

Ευχαριστώ!

Ειναι για την εκδοση .....55

Ποστ 4775 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4636188&highlight=ERoot#post4636188

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι για την εκδοση .....55

Ποστ 4775 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4636188&highlight=ERoot#post4636188

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση βοήθεια!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μια ερωτηση...παω να κανω εγγραφη προιοντος στην σελιδα της σονυ το κινητο και δεν το βρισκει πουθενα...πως στο καλο κανουμε??Η δεν κανουμε?Κανενα λινκ παιζει?Οπως και με τις αναβαθμισεις που θα τις βλεπω?

 

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μια ερωτηση...παω να κανω εγγραφη προιοντος στην σελιδα της σονυ το κινητο και δεν το βρισκει πουθενα...πως στο καλο κανουμε??Η δεν κανουμε?Κανενα λινκ παιζει?Οπως και με τις αναβαθμισεις που θα τις βλεπω?

 

Ευχαριστω

 

Η αναβάθμιση θα σου βγει στο κινητό ή/και στο pc companion όταν συνδέσεις το τηλέφωνο με τον υπολογιστή

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

 

Άντε να δούμε τι προβλήματα θα εχει για να δούμε αν θα την κάνουμε την αναβάθμιση :p

 

[ο-αισιόδοξος]

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση περάστηκε, το κινητό δείχνει να έχει πιο άμεση απόκριση και γενικώς δείχνει πιο «ελαφρύ».

Η διάρκεια της μπαταρίας δείχνει να έχει αυξηθεί, αλλά για αυτό θα πρέπει να περάσουν μερικές μέρες για να έχω καλύτερη άποψη.

Το interface δείχνει πιο «καθαρό» και τα χρώματα πιο φωτεινά. Υπάρχουν κάποιες αλλαγές, το ξεκλείδωμα δε γίνεται πλέον με τη «μπάρα» από αριστερά προς δεξιά, αλλά με την τοποθέτηση του δάχτυλου στο κάτω μέρος της οθόνης, και το σύρσιμο προς τα επάνω. Επίσης, μπορούμε πλέον να ενεργοποιούμε και απενεργοποιούμε WiFi, BT κλπ χωρίς να πρέπει να ξεκλειδώσουμε το κινητό.

Περισσότερες λεπτομέρειες προσεχώς. :)

Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδια περιμενουμε νεα απο τους κατοχους για οτι νεο/καινουριο δειτε :)

 

@noman πιστευω να εκανες clean instal ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδια περιμενουμε νεα απο τους κατοχους για οτι νεο/καινουριο δειτε :)

 

Τι περιμένεις βρε Θανάση εσυ; :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ενοείτε με το clean install? πως ακριβώς γίνεται το update?

πως μπορώ να κάνω backup την μουσική μου? έχω αρχειοθετιμένα τα άλμπουμ μου και εχει βρει και τα artwork,μετα το update θα είναι έτσι?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθηστε πως κανουμε clean install και αν εχετε λαβει την ενημερωση γιατι εγω ακομα γιοκ.

παιζει ρολο η χωρα που διαλεγεις οταν κανεις install το pc companion για το ποσο γρηγορα θα παρω το update?

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένεις βρε Θανάση εσυ; :lol::lol:

Να μαθω νεα :lol:

α) τι ενοείτε με το clean install? πως ακριβώς γίνεται το update?

Β) πως μπορώ να κάνω backup την μουσική μου? έχω αρχειοθετιμένα τα άλμπουμ μου και εχει βρει και τα artwork,μετα το update θα είναι έτσι?

α) ποστ 2262 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4320475#post4320475

β) συνδεσε το τηλεφωνο στο pc σου και ''παρε'' backup τους φακελους με φωτογραφιες,βιντεο, μουσικη τα artwork.

Οταν κανεις την εγκατασταση συνδεσε παλι το τηλεφωνο με το pc και βαλτα παλι μεσα στο τηλεφωνο σου.

backup της επαφες και τα sms μην ξεχασεις να παρεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να μαθω νεα :lol:

 

α) ποστ 2262 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4320475#post4320475

β) συνδεσε το τηλεφωνο στο pc σου και ''παρε'' backup τους φακελους με φωτογραφιες,βιντεο, μουσικη τα artwork.

Οταν κανεις την εγκατασταση συνδεσε παλι το τηλεφωνο με το pc και βαλτα παλι μεσα στο τηλεφωνο σου.

backup της επαφες και τα sms μην ξεχασεις να παρεις.

 

αυτό πως ακριβώς το κάνω?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

αυτό πως ακριβώς το κάνω?

 

Συνδέεις με το καλώδιο το κινητό και το πισί, αναγνωρίζει το πισί το κινητό σαν εξωτερικό δίσκο, μπαίνεις και περνάς με κοπυ πέιστ ο,τι θες στο πισί σου.:)

 

 

 

 

Επειδή θα γίνει ένας χαμός αυτές τις μέρες στους servers της Sony λόγω της αναβάθμισης, δοκιμάστε με SEUS να την κάνετε και φυσικά ΠΑΝΤΑ με Clean Install!!!!! (που σαι ρε Ηλία να με καμαρώσεις)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό πως ακριβώς το κάνω?

Οταν συνδεσεις το τηλεφωνο στο pc σου θα ανοιξει ενα παραθυρο, σε αυτο επελεξε ''ανοιγμα φακελου για προβολη αρχειων''

Αν δεν ανοιξει το παραθυρο που σου γραφω πας ''εναρξη'' > υπολογιστη > xperia s > >> θα δεις σε φακελους ολο το περιεχομενο που εχει το τηλεφωνο. ο φακελος με της φωτογραφιες ονομαζεται DCIM.

Γενικα ψαξε τους φακελους .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεσεις το τηλεφωνο στο pc σου θα ανοιξει ενα παραθυρο, σε αυτο επελεξε ''ανοιγμα φακελου για προβολη αρχειων''

Αν δεν ανοιξει το παραθυρο που σου γραφω πας ''εναρξη'' > υπολογιστη > xperia s > >> θα δεις σε φακελους ολο το περιεχομενο που εχει το τηλεφωνο. ο φακελος με της φωτογραφιες ονομαζεται DCIM.

Γενικα ψαξε τους φακελους .

 

ευχαριστώ,κάτι τελευταίο

. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

αυτά τα 2 πως τα κάνω?

τέλος υπάρχει κανα τιπ για να αφαιρέσω το shutter proof film απο το κινητό που είναι γεμάτο γρατζουνιές?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα γίνει ένας χαμός αυτές τις μέρες στους servers της Sony λόγω της αναβάθμισης, δοκιμάστε με SEUS να την κάνετε και φυσικά ΠΑΝΤΑ με Clean Install!!!!! (που σαι ρε Ηλία να με καμαρώσεις)

Δακρυσα στα γελια :lol::lol:

ευχαριστώ,κάτι τελευταίο

. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

αυτά τα 2 πως τα κάνω?

τέλος υπάρχει κανα τιπ για να αφαιρέσω το shutter proof film απο το κινητό που είναι γεμάτο γρατζουνιές?

θα τα βρεις στοτηλεφωνο σου> μενου>ρυθμισεις> , δεν θυμαμαι ακριβος τη ''διαδρομη'' γιατι δεν εχω το τηλεφωνο.

 

Οσοι εχουν τηλεφωνα brand, λογικα θα αργησουν να δουν την αναβαθμιση.

Οσοι ειναι root ας το σκεφτουν πριν την κανουν..... παρτε nandroid backup ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δακρυσα στα γελια :lol::lol:

 

θα τα βρεις στοτηλεφωνο σου> μενου>ρυθμισεις> , δεν θυμαμαι ακριβος τη ''διαδρομη'' γιατι δεν εχω το τηλεφωνο.

 

Οσοι εχουν τηλεφωνα brand, λογικα θα αργησουν να δουν την αναβαθμιση.

Οσοι ειναι root ας το σκεφτουν πριν την κανουν..... παρτε nandroid backup ;)

 

εγω που ειμαι ροοτ θα εχω προβλημα?τι μου συστηνεις να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Πήρε φωτιά το θέμα Θανάση! :P

Ελπίζω να μην έχει τα προβλήματα που έχει το P μετά την αναβάθμιση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συνδεσα το κινητό στο Pc και λέει οτι είναι ενημερωμένο, έλεοοος...

 

Και εγω μια απο τα ιδια.

Μηπως φταιει που ειμαι ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...