Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω που ειμαι ροοτ θα εχω προβλημα?τι μου συστηνεις να κανω?

Φιλε μου ειναι δικο σου θεμα τι θα κανεις..... :) Παντος εγω το root δεν θα το αλλαζα σε μηroot ;)

Πήρε φωτιά το θέμα Θανάση! :P

Ελπίζω να μην έχει τα προβλήματα που έχει το P μετά την αναβάθμιση..

Ναι πηρε :lol:

 

Παω για υπνο, θα σας διαβασω μετα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχμ, να διευκρινίσω κάτι. Το δικό μου S είναι brand, αλλά την αναβάθμιση δεν την πέρασα από PC Companion κλπ, μου ήρθε από άλλη πηγή «μέσα» από τη Sony Mobile... Γι' αυτό ίσως δεν την βλέπετε ακόμα μέσα από το «επίσημο» κανάλι...;)

 

Φροντίστε να κάνετε backup τα SMS και τα MMS σας με κάποια εφαρμογή διότι με clean install θα τα χάσετε. Φωτογραφίες, video κλπ δεν είδα να πειράχτηκαν με την εγκατάσταση.

 

By the way, κάτι λίγο άσχετο με τα παραπάνω. Επειδή το PC Companion δεν υποστηρίζει διαχείριση SMS, μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να υποστηρίζει διαχείριση SMS από το PC (δηλαδή να μπορώ να γράφω και να διαβάζω SMS από τον υπολογιστή);

Link to comment
Share on other sites

Εχμ, να διευκρινίσω κάτι. Το δικό μου S είναι brand, αλλά την αναβάθμιση δεν την πέρασα από PC Companion κλπ, μου ήρθε από άλλη πηγή «μέσα» από τη Sony Mobile... Γι' αυτό ίσως δεν την βλέπετε ακόμα μέσα από το «επίσημο» κανάλι...;)

 

Φροντίστε να κάνετε backup τα SMS και τα MMS σας με κάποια εφαρμογή διότι με clean install θα τα χάσετε. Φωτογραφίες, video κλπ δεν είδα να πειράχτηκαν με την εγκατάσταση.

 

By the way, κάτι λίγο άσχετο με τα παραπάνω. Επειδή το PC Companion δεν υποστηρίζει διαχείριση SMS, μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να υποστηρίζει διαχείριση SMS από το PC (δηλαδή να μπορώ να γράφω και να διαβάζω SMS από τον υπολογιστή);

Δοκίμασε το "myphoneexplorer" το κατεβάσεις από play store και Μετά το κατεβαζεις και στο pc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@noman πιστευω να εκανες clean instal ;)

Με τόση προπαγάνδα που έχει ρίξει ο άλλος για το Clean Install (όλοι ξέρουμε ποιον εννοω) δεν νομίζω να υπάρχει μέλος εδώ μέσα που να τολμά να πει ότι δεν έκανε clean install.

συνδεσα το κινητό στο Pc και λέει οτι είναι ενημερωμένο, έλεοοος...

Λίγη υπομονή χρειάζεται. Δεν παιρνουν όλοι τις αναβαθμίσεις ταυτόχρονα.

Μηπως φταιει που ειμαι ροοτ?

Όχι, κατηγορηματικά όχι!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το "myphoneexplorer" το κατεβάσεις από play store και Μετά το κατεβαζεις και στο pc

 

Ευχαριστώ πολύ! Καταπληκτικό προγραμματάκι!:D

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις με το καλώδιο το κινητό και το πισί, αναγνωρίζει το πισί το κινητό σαν εξωτερικό δίσκο, μπαίνεις και περνάς με κοπυ πέιστ ο,τι θες στο πισί σου.:)

 

 

 

 

Επειδή θα γίνει ένας χαμός αυτές τις μέρες στους servers της Sony λόγω της αναβάθμισης, δοκιμάστε με SEUS να την κάνετε και φυσικά ΠΑΝΤΑ με Clean Install!!!!! (που σαι ρε Ηλία να με καμαρώσεις)

 

Πάντως όντως βοηθάει το clean install αν κ γω πέρασα με flashtool τη jb κ φωτογραφίες,μουσική τα κράτησε..

Εδώ είμαι!!Δε σε πρόλαβα πριν αν κ είδα το ποστ του φίλου που ήθελε βοήθεια αλλα λόγω δουλειάς δεν απάντησα!Πρόλαβα κ πήρα ένα ωραίο ss από το profile σου:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα πρώτα συμπεράσματα για την μπαταρία περιμένουμε και σχόλιο για τη διαχείριση της ram.. ;)

 

Άντε καλό μου update έλα και σε εμάς.. :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλεπετε θα το παρουμε σημερα το update η τσαμπα καθομαι πανω απο το pc :p

 

Τσάμπα! Πήγαινε για καφεδάκι και θα σου έρθει έκπληξη ! ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μας δουλευουν...Τωρα λεει

 

Πιο πρόσφατο διαθέσιμο λογισμικό: 6.1.A.2.55

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 2013-04-15

 

http://www.sonymobile.com/gr/software/phones/xperia-s/

Link to comment
Share on other sites

Με τόση προπαγάνδα που έχει ρίξει ο άλλος για το Clean Install (όλοι ξέρουμε ποιον εννοω) δεν νομίζω να υπάρχει μέλος εδώ μέσα που να τολμά να πει ότι δεν έκανε clean install.

Βλέπω όμως ότι δεν το κάνουν.... λένε ότι δεν έχασαν φωτογραφίες - βίντεο - μουσική... σε λίγο καιρό θα έχουμε γκρίνια με κολλήματα, αποτέλεσμα από τα κρυφά αρχεία που έμειναν μέσα.

Πρόλαβα κ πήρα ένα ωραίο ss από το profile σου:p

Ωραίο... ? Τέσσερα 6 έχει ο αθεόφοβος :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω όμως ότι δεν το κάνουν.... λένε ότι δεν έχασαν φωτογραφίες - βίντεο - μουσική... σε λίγο καιρό θα έχουμε γκρίνια με κολλήματα, αποτέλεσμα από τα κρυφά αρχεία που έμειναν μέσα.

 

Ωραίο... ? Τέσσερα 6 έχει ο αθεόφοβος :)

 

Προτιμάνε την εύκολη λύση δυστυχώς..Εμένα μου έκανε εντύπωση παρ'όλο που ήταν επιλεγμένο το wipe data στο flashtool κράτησε αρχεία,δε βλέπω για την ώρα κολλήματα πάντως.Όταν θα έρθει η επίσημη της voda θα τη περάσω.Σε Xperia p μιλάω μη μπερδευτεί κανείς!

Έχε χάρη Θανάση που δεν είχα χρόνο αλλιώς θα έλειπε ένα 6αρι!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω όμως ότι δεν το κάνουν.... λένε ότι δεν έχασαν φωτογραφίες - βίντεο - μουσική... σε λίγο καιρό θα έχουμε γκρίνια με κολλήματα, αποτέλεσμα από τα κρυφά αρχεία που έμειναν μέσα.

 

Εγώ δεν έχασα φωτογραφίες και video παρά το clean install, διότι τα είχα προηγουμένως μεταφέρει στο PC με το Companion, το οποίο όμως δεν υποστηρίζει backup των SMS, και γι' αυτό και είπα να χρησιμοποιήσουν άλλη εφαρμογή για αυτό...;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχασα φωτογραφίες και video παρά το clean install, διότι τα είχα προηγουμένως μεταφέρει στο PC με το Companion, το οποίο όμως δεν υποστηρίζει backup των SMS, και γι' αυτό και είπα να χρησιμοποιήσουν άλλη εφαρμογή για αυτό...;)

Μια χαρα σωνεις και τα sms με το pcc

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λειτουργία δεν έχω βρει στο PC companion...

Το εχω κανει οταν πηρα το Ζ ,στο αντιγραφο ασφαλειας του S επελεξα μονο τα γραπτα μηνυματα και τα εκανα επαναφορα στο Ζ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει οταν πηρα το Ζ ,στο αντιγραφο ασφαλειας του S επελεξα μονο τα γραπτα μηνυματα και τα εκανα επαναφορα στο Ζ

 

Εννοώ ότι στο interface του PC Companion που εμφανίζεται στην οθόνη του υπολογιστή, δε μπορώ να βρω καμία τέτοια λειτουργία. τα αντίγραφα ασφαλείας τα έκανα πάντα από το πρόγραμμα από το PC.

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα.. Τσάμπα η χαρά δηλαδή εε; :( Μέχρι και backup κράτησα για να είμαι έτοιμος όταν έρθει.. :(

 

Πάλι στο περίμενε λοιπόν.. :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...