Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια!

 

Εβαλε η κοπελα μου το ipad της στην τσαντα της χυμα, με τι αλλο? 2 λιμες. Εχει ξυστει η οθονη, λιγο κ εχει κανει σημαδακια, το κλασσικο που δε φαινονται με την οθονη αναμμενη. Τι λυσεις υπαρχουν;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια!

 

Εβαλε η κοπελα μου το ipad της στην τσαντα της χυμα, με τι αλλο? 2 λιμες. Εχει ξυστει η οθονη, λιγο κ εχει κανει σημαδακια, το κλασσικο που δε φαινονται με την οθονη αναμμενη. Τι λυσεις υπαρχουν;

 

Πας κατευθείαν για αλλαγή.... κοπέλας! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Εβαλε η κοπελα μου το ipad της στην τσαντα της χυμα, με τι αλλο? 2 λιμες. Εχει ξυστει η οθονη, λιγο κ εχει κανει σημαδακια, το κλασσικο που δε φαινονται με την οθονη αναμμενη. Τι λυσεις υπαρχουν;

 

Ή τις συνηθίζεις εάν δεν σε ενοχλούν κατά τη χρήση, ή κάνεις αντικατάσταση digitizer με κόστος περίπου 100+ ευρώ. Δύο λίμες τι τις ήθελε αλήθεια; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυενοχλουν, ουτε καν φαινονται με αναμμενη οθονη τωρα που γραφω πχ απο δω εκτος αν εστιασεις το ματι και κοιτας το γυαλι και οχι αυτο που δειχνει. 100 ευρω κοστιζει στην apple? Ή σε καποιο εξειδικευμενο; Digitizer, καθως δε γνωριζω, ειναι ολο το γυαλι; Ολοκληρη η οθονη δλδ;

 

Σ ευχαριστω για το μηνυμα.

 

Λιμες για το μανικιουρ.. δεν κανω πλακα, μακαρι να εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυενοχλουν, ουτε καν φαινονται με αναμμενη οθονη τωρα που γραφω πχ απο δω εκτος αν εστιασεις το ματι και κοιτας το γυαλι και οχι αυτο που δειχνει. 100 ευρω κοστιζει στην apple? Ή σε καποιο εξειδικευμενο; Digitizer, καθως δε γνωριζω, ειναι ολο το γυαλι; Ολοκληρη η οθονη δλδ;

 

Σ ευχαριστω για το μηνυμα.

 

Λιμες για το μανικιουρ.. δεν κανω πλακα, μακαρι να εκανα.

 

100+ ευρώ ανάλογα τον τεχνικό κοστίζει το digitizer (εξωτερικό τζάμι αφής) και η εργασία αντικατάστασης μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν φορτισω το iPad 4 με τον φόρτιση του iPhone 4?

 

Υπο περιπτώσεις έχει παρατηρηθεί να καεί κι ο φορτιστής του iPhone λόγω των διαφορετικών Αμπέρ που βγάζει ως έξοδο, σε σχέση με αυτά που χρειάζεται το iPad. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδια έχω ενα πρόβλημα με την μπαταρία του ipad3 το είχα φωρτηση στο '35 τοις εκατό και το δούλεψα το βάζω όλη νύκτας στην φωρτηση και το πρωί το βρήκα να έχει φωρτηση μόνο μέχρι τα '35 τοις 100 και όχι 100 τοις 100 όπως έπρεπε τη πρέπει να κάνω για να φωρτηση κανονικά σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω ενα πρόβλημα με την μπαταρία του ipad3 το είχα φωρτηση στο '35 τοις εκατό και το δούλεψα το βάζω όλη νύκτας στην φωρτηση και το πρωί το βρήκα να έχει φωρτηση μόνο μέχρι τα '35 τοις 100 και όχι 100 τοις 100 όπως έπρεπε τη πρέπει να κάνω για να φωρτηση κανονικά σας ευχαριστω πολυ

 

 

Μαλλον με το φορτιστη εχεις προβλημα. Για δοκιμασε να φορτισεις κατι αλλο με τον φορτιστη του ipad να δεις αν δουλευει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω ενα πρόβλημα με την μπαταρία του ipad3 το είχα φωρτηση στο '35 τοις εκατό και το δούλεψα το βάζω όλη νύκτας στην φωρτηση και το πρωί το βρήκα να έχει φωρτηση μόνο μέχρι τα '35 τοις 100 και όχι 100 τοις 100 όπως έπρεπε τη πρέπει να κάνω για να φωρτηση κανονικά σας ευχαριστω πολυ

 

δοκίμασε να το φορτίσεις με διαφορετικό φορτιστή! Δεν φαίνεται πρόβλημα μπαταρίας, βέβαια εάν με άλλον αυθεντικό φορτιστή παρουσιάσει το ίδιο θα πρέπει να το δει τεχνικός!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό σκέφτομαι να δώσω το iPad της υπογραφής μου μιας και δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. (Ίσως δώσω και το 920 και μαζί με ότι έχει μαζευτεί να τσοντάρω και κάτι αν χρειάζεται και να πάρω το νέο Lumia 930).

Το ερώτημα είναι, τι τιμή πιστεύετε ότι πρέπει να βάλω? Δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου την αγορά μεταχειρισμένων..

Το iPad είναι σε τέλεια κατάσταση.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημερα σε ολους και καλες γιορτές.

Σημερα ειχα μια δυσάρεστη εμπειρια με το iPad 3.Επεσε απο το κομοδίνο που το ειχα και έσπασε μαλλον το digitizer.:cry:

Σας επισυνάπτω και φωτογραφίες.Ετσι πως το βλεπω η οθόνη απο μεσα δεν έπαθε τιποτα.Μονο αυτο το σπάσιμο-ράγισμα του digitizer.Καποιο προβλημα στην απόκριση αφής δεν εχω.Αλλωστε απο αυτο σας γράφω τωρα.

 

Τι προτείνετε παιδια; να επισημάνω πως ειμαι θεσσαλονικη.

http://s2.postimg.org/q3bdo0d7d/image.jpg

http://s2.postimg.org/o7olcuod5/image.jpg

Edited by Tken
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Έχω μια απορία,υπάρχει κάτι που να καταλαμβάνει χώρο στη μνήμη και να μη φαίνεται στη διαχείριση του χώρου αποθήκευσης,πέρα απο το λειτουργικό που νομίζω δε φαίνεται;

Γιατί ας υποθέσω πως έχω στη διαθεσή μου 11-12 Gb απο τα 16. Προσθέτοντας το χώρο που απομένει και το χώρο που καταλαμβάνει η κάθε εφαρμογή με τα αρχεία της δε φτάνω αυτά τα 11γιγα. Μου λείπουν 5.

Που είναι λοιπόν τα 5γιγα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Έχω μια απορία,υπάρχει κάτι που να καταλαμβάνει χώρο στη μνήμη και να μη φαίνεται στη διαχείριση του χώρου αποθήκευσης,πέρα απο το λειτουργικό που νομίζω δε φαίνεται;

Γιατί ας υποθέσω πως έχω στη διαθεσή μου 11-12 Gb απο τα 16. Προσθέτοντας το χώρο που απομένει και το χώρο που καταλαμβάνει η κάθε εφαρμογή με τα αρχεία της δε φτάνω αυτά τα 11γιγα. Μου λείπουν 5.

Που είναι λοιπόν τα 5γιγα μου;

 

καλημερα και χρόνια πολλά, αν συνδέσεις τη συσκευή σου με το Tunes θα τα βρεις όλα, ο χώρος που καταλαμβάνεται από τις εφαρμογές για εγκατάσταση και γενικά σκουπίδια θα τα βρείς στα others.. για να κερδίσεις τον χαμένο χώρο χρείαζεται να κάνεις ένα restore.. μια στο τόσο. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ευχαριστώ για τη συμβουλή

Το σύνδεσα με το iTunes και μετά απο το συγχρονισμό πλέον μου δείχνει 4.9γιγα διαθέσιμο χώρο,δε μπορώ να καταλάβω το γιατί. Όπως δεν καταλαβαίνω και το γιατί και πάλι λείπει χώρος αποθήκευσης, περίπου 2 γιγα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

ξερετε αν το ipad που ειναι σε προσφορα ατο mediamarkt ειναι το 4 ή το 3?

 

και γενικα, πως τα ξεχωριζουμε αν τα δουμε εξωτερικά ή με κλειστο κουτι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

ξερετε αν το ipad που ειναι σε προσφορα ατο mediamarkt ειναι το 4 ή το 3?

 

και γενικα, πως τα ξεχωριζουμε αν τα δουμε εξωτερικά ή με κλειστο κουτι?

To 4 έχει σε προσφορά. Το 3 δεν πρέπει νακυκλοφορεί πια, αν δεν κάνω λάθος. Η διάφορα του 3 με το 4 είναι ότι το 4 έχει την καίνουργια υποδοχή Lightning.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο stendor το 3 σταματησε απο την αγορα! Και η διαφορα που φαινεται απο το κουτι ειναι το lightning port!

 

Η 8 δεν το βαραινει σιγουρα !

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.Πως σετάρω email τις Otenet στο iPad?

 

 

 

Συγνώμη το έφτιαξα.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά στο ipad στο messenger app οταν δείχνει το κυκλάκι και μέσα του τη μπλε βούλα τι σημαίνει? οτι έχει σταλεί και παραδοθεί?

Μιλάω για την τελευταία έκδοση του messenger και για το κυκλακι που εμφανίζει οταν στέλνουμε ενα μήνυμα και αν διαβαστεί το κυκλακι απο μπλε αντικαθίσταται απο την φωτογραφία προφίλ του ατόμου με το οποίο συνομιλούμε.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο ipad στο messenger app οταν δείχνει το κυκλάκι και μέσα του τη μπλε βούλα τι σημαίνει? οτι έχει σταλεί και παραδοθεί?

Μιλάω για την τελευταία έκδοση του messenger και για το κυκλακι που εμφανίζει οταν στέλνουμε ενα μήνυμα και αν διαβαστεί το κυκλακι απο μπλε αντικαθίσταται απο την φωτογραφία προφίλ του ατόμου με το οποίο συνομιλούμε.

 

 

Νομιζω οτι το μπλε κυκλακι ειναι οτι εσταλει. Οταν βγει το προσωπο ειναι οτι το ειδε ο παραληπτης. Ετσι πιστευω εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδια καλησπέρα αυτές τις ημέρες που χρησιμοποιω το iPad αποκλειστικά με 3G λογω απουσίας ασυρμάτου δίκτυου μετα απο κανενα μισάωρο η πλάτη του βράζει σε σημείο να μην μπορεις να το πιάσεις. Υπάρχει περίπτωση αυτη η πολυ υψηλή θερμοκρασία να επηρεάσει αρνητικά την μπαταρία;

Επιπροσθέτως τον τελευταίο καιρο μου κανει πολλα κολληματα και καθυστερήσεις πχ ανοίγω τον Safari και για τριάντα δευτερα περιπου μου δειχνει μια σελιδα που εχω κλεισει εδω ξαι δυο μερες πχ η αλλο παραδειγμα διαβάζω ειδησεις ανοίγω δυο τρεις καρτέλες με άρθρα οου θελω να διαβάσω μετα απο λιγο πατάω την καρτέλα αυτη και μένει κολλημένο ενα λευκό φόντο και ορεπει είτε να του ξανα πω να φορτώσει τη σελιδα η να επιλέξω την επιλογή της αναγνώσης για να τη δείξει η να βγω και να ξανα μπω.

Τέλος αλλο προβλημα που κανει ειναι οταν ανοίγω το μεσετζερ αν και εκεί νομιζω οτι φταίει η εφαρμογη μένει κολλημένο σε ενα λευκό φόντο και δεν δειχνει τιποτα όση ωρα και να περιμένεις αν βγεις και ξανα μπεις φορτώνει κανονικα.

Τι στο καλο εχει παθει αν του κανω φορματ και του περάσω την τελευταια έκδοση υπαρχει περίπτωση να στρώσει καθολου ; Ειναι στην έκδοση 8,3

Ευχαριστω.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα αυτές τις ημέρες που χρησιμοποιω το iPad αποκλειστικά με 3G λογω απουσίας ασυρμάτου δίκτυου μετα απο κανενα μισάωρο η πλάτη του βράζει σε σημείο να μην μπορεις να το πιάσεις. Υπάρχει περίπτωση αυτη η πολυ υψηλή θερμοκρασία να επηρεάσει αρνητικά την μπαταρία;

Επιπροσθέτως τον τελευταίο καιρο μου κανει πολλα κολληματα και καθυστερήσεις πχ ανοίγω τον Safari και για τριάντα δευτερα περιπου μου δειχνει μια σελιδα που εχω κλεισει εδω ξαι δυο μερες πχ η αλλο παραδειγμα διαβάζω ειδησεις ανοίγω δυο τρεις καρτέλες με άρθρα οου θελω να διαβάσω μετα απο λιγο πατάω την καρτέλα αυτη και μένει κολλημένο ενα λευκό φόντο και ορεπει είτε να του ξανα πω να φορτώσει τη σελιδα η να επιλέξω την επιλογή της αναγνώσης για να τη δείξει η να βγω και να ξανα μπω.

Τέλος αλλο προβλημα που κανει ειναι οταν ανοίγω το μεσετζερ αν και εκεί νομιζω οτι φταίει η εφαρμογη μένει κολλημένο σε ενα λευκό φόντο και δεν δειχνει τιποτα όση ωρα και να περιμένεις αν βγεις και ξανα μπεις φορτώνει κανονικα.

Τι στο καλο εχει παθει αν του κανω φορματ και του περάσω την τελευταια έκδοση υπαρχει περίπτωση να στρώσει καθολου ; Ειναι στην έκδοση 8,3

Ευχαριστω.

 

Από τα γραφόμενά σου μου φαίνεται απαραίτητο ένα restore και setup as new. Θα πρέπει να αποθηκεύσεις τα δεδομένα σου καθώς θα γίνει πλήρης διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...