Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι (ειδικά για wind που έχουμε μείνει ελάχιστοι πιά :P) με την προϋπόθεση να μην αλλάξουν τα χαρακτηριστικά και οι τιμές των πακέτων....

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, λες να γίνει τίποτα τέτοιο;

Μήπως γι' αυτό να αργούν να μου στείλουν το συμβόλαιο; Το περίμενα από την προηγούμενη εβδομάδα (επαρχία) και ακόμα τίποτα. Σήμερα μου έστειλε μήνυμα η vodafone: "Η υλοποίηση φορητότητας θα καθυστερήσει λόγω μη παραλαβής του πακέτου φορητότητας". Λέτε να το καθυστερούν για να υπογράψω συμβόλαιο με τους νέους όρους; Γιατί κάτι ακούω για 9 Φεβρουαρίου τα νέα για τη συγχώνευση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά τίποτα πια...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνει ακριβώς έτσι. Δηλαδή σε μία περιοχή που μόνο η wind έχει σήμα γιατί να μην κρατηθεί ο σταθμός; Όπως αντίστοιχα φαντάζομαι πως και σε επίπεδο core θα κρατήσουν και οπτικές ίνες αλλά και κάποιες εγκαταστάσεις (ΜSCs, BSCs κτλ)

 

Αυτό που έχω απορία είναι σε περίπτωση που μια τέτοια συγχώνευση εγκριθεί τι θα γίνει με το φάσμα; Η "νέα" Vodafone θα έχει και το φάσμα της wind ολόκληρο ή θα μείνει κάποιο τμήμα του ελεύθερο με την ελπίδα ενός νέου παίκτη;

 

Καλα wind να εχει καλυψη και να μην εχει vodafone πολυ σπανιο,να ναι πιο δυνατη υπαρχουν καποια σημεια αλλα πολυ λιγοτερα σε σχεση με την αντιθετη περιπτωση,οσο αναφορα το φασμα πιθανον να μεταβιβαστει ολο στη vodafone γιατι την απορροφα ειναι συγχωνευση μπορει ομως για λογους ανταγωνισμου να κρατηθει καποιο μερος του φασματος στην ΕΕΤ διοτι η vodafone θα εχει υπερφασμα απεναντι στην cosmote τοσο στο GSM οσο και στο 3G...

 

Τελος να ερθει νεος παιχτης εστω και εικονικα χλωμο το κοβω σε μια χωρα με πληρη υφεση,ποιος ξενος θα επενδυσει με αυτα τα χαλια??? ειμαστε στον πατο του βαρελιου,δε μιλαμε μονο για αναπτυξη εδω ο κοσμος δεν εχει 5€ να βαλει καρτα,κοιτανε ολοι την επιβιωση τους,πως θα συντηρηθουν,πανε τα περισσευματα και η καλοπεραση....[κατι ακουστηκε για cyta,πολυ δυσκολο κατι τετοιο]

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην το έχεις και τόσο σπάνιο να έχει κάλυψη η wind και να μην έχει η vodafone. Για το φάσμα δεν τίθεται ερώτημα, από τη στιγμή που έχει πληρωθεί θα συνεχίσει να το έχει η νέα εταιρεία για το διάστημα που είναι πληρωμένο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να την βάλεις σε τηλέφωνο που μπορείς να ρυθμίσεις να λειτουργεί μόνο σε WCDMA?

Ίσως σε φτύνει το WCDMA δίκτυο για κάποιο λόγο και παίζεις μόνο με GPRS.

Link to comment
Share on other sites

Η sim είναι 2,5 - 3 χρόνων...

Την είχα αλλάξει όταν πρωτομπήκε το Ίντερνετ στην Q!

 

Έχεις δοκιμάσει να την βάλεις σε τηλέφωνο που μπορείς να ρυθμίσεις να λειτουργεί μόνο σε WCDMA?

Ίσως σε φτύνει το WCDMA δίκτυο για κάποιο λόγο και παίζεις μόνο με GPRS.

 

Όπως; Πες μια τέτοια συσκευή...

Edited by epaminos

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Όπως; Πες μια τέτοια συσκευή...

Το iOS δεν έχει επιλογή να κλειδώσεις σε 3G/HSDPA/UMTS? :wacko:

Αν όχι, οποιαδήποτε συσκευή το έχει.

Η ταχύτητα που έχεις δεν είναι κάποιο όριο. Ίσως να είναι θέμα από το κέντρο αλλά δε γίνεται αυτόματα για παράδειγμα...

Το μόνο που έχουν σαν περιορισμό ταχύτητας είναι όταν ξεφεύγεις από τα MB αλλά εκεί πλέον γίνεται "διακοπή υπηρεσίας" και αφορά μόνο χρήστες Mobile Broadband.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1401732

 

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ DEAL

 

Σε κοινή ανακοίνωση που εξέδωσαν οι Vodafone και Wind Hellas αναφέρουν τα ακόλουθα:

 

Ο όμιλος Vodafone και η Largo Limited, ο μοναδικός μέτοχος της Wind Hellas, επιβεβαιώνουν ότι έχουν συμφωνήσει να σταματήσουν τις συζητήσεις σχετικά με μια πιθανή επιχειρηματική συνεργασία μεταξύ της Vodafone Ελλάδας και της Wind Hellas.

 

 

Πηγή:http://www.capital.gr

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα με παραπλανητικό περιεχόμενο λαμβάνουν στο κινητό τους τηλέφωνο, το τελευταίο χρονικό διάστημα, αρκετοί πολίτες. Σκοπός των αποστολέων είναι η συλλογή προσωπικών δεδομένων των παραληπτών και η εξαπάτηση αυτών.

 

Τα συγκεκριμένα μηνύματα είναι γραμμένα στην αγγλική γλώσσα και έχουν ως αποστολέα αριθμό κινητού τηλεφώνου από το εξωτερικό. Αποτελούν δε παραλλαγή - εξέλιξη των νιγηριανών απατών, αφού αποστέλλονται μέσω κινητού τηλεφώνου και όχι μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή αλληλογραφίας, όπως παλιότερα.

 

Στα μηνύματα αυτά αναφέρεται ότι ο αριθμός κινητού τηλεφώνου του παραλήπτη έχει κερδίσει δύο εκατομμύρια ευρώ. Το περιεχόμενο του μηνύματος έχει ως εξής :

 

«YOUR MOBILE NUMBER HAS WON 2,000,000.00 POUNDS IN THE BLACKBERRY UK MOBILE PROMO, FOR CLAIMS SEND EMAIL YOUR NAME, MOBILE NO & COUNTRY TO blackberryyou@europe.com»

 

Οι παραλήπτες τέτοιων μηνυμάτων καλούνται να αποφεύγουν να τα ανοίγουν, σε καμία περίπτωση να μην λαμβάνουν υπόψη το περιεχόμενό τους και να μην απαντούν στους αποστολείς.

 

Παράλληλα, οι πολίτες μπορούν να ενημερώνουν τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, προωθώντας το σχετικό μήνυμα στο e-mail ccu@cybercrimeunit.gr, αλλά και τηλεφωνικά στην 24ωρη γραμμή καταγγελιών 11012.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιαδήποτε συνέχεια, στο επίσημο θέμα.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλημερα..

χθες το πρωι ελαβα ενα μηνυμα απο την wind που μου ελεγε οτι ενεργοποιηθηκε το πακετο 100μβ για 1 μηνα με 5Ε

χωρις εγω να εχω στειλει ποτε τετοιο αιτημα!

πως μπορει να εγινε αυτο? μηπως απο καποια εφαρμογη που χρησιμοποιω? δυσκολο το κοβω

θα παω το απογευμα σε ενα καταστημα να ρωτησω βεβαια απλα θελω και τις δικες σας γνωμες πανω στο θεμα

τι μπορω να κανω εγω για αυτο? επισης αν το εκανε αυθαιρετα η wind αυτο δεν συνιστα παραβαση των ορων συμβολαιου?

Link to comment
Share on other sites

Κουλό να ενεργοποιήθηκε έτσι.

Για να ενεργοποιηθεί, πρέπει να στείλεις μήνυμα σε κάποιο νούμερο το παρακάτω: 100MB ΝΑΙ

 

Μήπως έχεις εγκατεστημένη καμιά εφαρμογή της WIND?Θυμάμαι ότι κάποια έχει τέτοια δυνατότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλείς το cc 1260 να σε ενημερώσουν απο που ενεργοποιήθηκε. Υπάρχει περίπτωση να σε κάλεσε κάποιος και να σε ενημέρωσε για προσφορά Internet;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα..

χθες το πρωι ελαβα ενα μηνυμα απο την wind που μου ελεγε οτι ενεργοποιηθηκε το πακετο 100μβ για 1 μηνα με 5Ε

χωρις εγω να εχω στειλει ποτε τετοιο αιτημα!

πως μπορει να εγινε αυτο? μηπως απο καποια εφαρμογη που χρησιμοποιω? δυσκολο το κοβω

θα παω το απογευμα σε ενα καταστημα να ρωτησω βεβαια απλα θελω και τις δικες σας γνωμες πανω στο θεμα

τι μπορω να κανω εγω για αυτο? επισης αν το εκανε αυθαιρετα η wind αυτο δεν συνιστα παραβαση των ορων συμβολαιου?

 

Αν δεις στο site της Wind, στις οδηγίες ενεργοποίησης του internet, εκεί που λέει να στείλεις το μήνυμα π.χ. "100 MB ΝΑΙ", αυτό ισχύει σαν μόνιμη ενεργοποίηση και κάθε φορά που θα περνούν οι 30 ημέρες, θα ενεργοποίειται αυτόματα το αντίστοιχο πακέτο, για τον καινούριο μήνα, που "ξεκίνησε τώρα". Τουλάχιστον αυτό καταλαβάινω, με αυτά που διάβασα στο site της Wind. :worry: Αυτό που θα πρέπει να κάνεις είναι να στείλεις ένα μήνυμα στις 30 μέρες, ανάλογα με τα MB που έχεις, π.χ. "100 MB OXI". Και σου έρχεται απαντητικό μήνυμα από τη Wind, ότι έχεις ακυρώσει την αυτόματη ( ; ) ενεργοποίηση του πακέτου. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ειχανε καλεσει πριν κανα 2 μηνες και τους ειχα πει δεν ενσιαφερομαι...δεν εχω καμια εγκατεστημενη εφαρμογη της wind ουτε εστειλα ποτε μηνυμα ενεργοποιησης!!!!!!! για αυτο μου φαινετε κουλο ολο αυτο
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ειχανε καλεσει πριν κανα 2 μηνες και τους ειχα πει δεν ενσιαφερομαι...δεν εχω καμια εγκατεστημενη εφαρμογη της wind ουτε εστειλα ποτε μηνυμα ενεργοποιησης!!!!!!! για αυτο μου φαινετε κουλο ολο αυτο

 

Μάλλον αυτοί που σε κάλεσαν στο ενεργοποίησαν... Κάλεσε όπως σου ειπα το cc ρώτα πότε και ποιος στο ενεργοποίησε...

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις με μήνυμα όπως είπαν παραπάνω, από κατάστημα ή να στο ενεργοποιήσει κάποιος άλλος!

Μην το αφήσεις πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτοί που σε κάλεσαν στο ενεργοποίησαν... Κάλεσε όπως σου ειπα το cc ρώτα πότε και ποιος στο ενεργοποίησε...

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις με μήνυμα όπως είπαν παραπάνω, από κατάστημα ή να στο ενεργοποιήσει κάποιος άλλος!

Μην το αφήσεις πάντως...

 

σιγουρα δεν το αφηνω! θα παω σε λιγο σε ενα καταστημα και μετα θα παρω τηλεφωνο...αυτο δεν αποτελει παραβιαση των ορων του συμβολαιου μου??

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν το αφηνω! θα παω σε λιγο σε ενα καταστημα και μετα θα παρω τηλεφωνο...αυτο δεν αποτελει παραβιαση των ορων του συμβολαιου μου??

 

Εννοείται απλώς δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να βοηθήσουν από κατάστημα... Το καλύτερο για μένα κάλεσε πρώτα το 1231 επιλ. "8" (τεχνολίες internet κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται απλώς δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να βοηθήσουν από κατάστημα... Το καλύτερο για μένα κάλεσε πρώτα το 1231 επιλ. "8" (τεχνολίες internet κτλ)

 

πηρα και μου λενε οτι δεν γινετε να ενεργοποιηθει αυτοματα οτι γινετε μονο μεσω σμσ

εκτοσ μου λεει και αν ενεργοποιηθηκε κατα λαθος δηλαδη να ενεργοποιησαν λαθος αριθμο!!!!!

πολυ περιεργο......

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να σου απαντήσουν σίγουρα πότε και πως ενεργοποιήθηκε... Αν είναι με sms ή από κατάστημα.

Ανέφερες εσύ πως ποτέ δεν έχεις στείλει το sms ενεργοποιήσης; Καλά στείλε γραπτά το περιστατικό να το ελέγξουν και ενημέρωσέ μας όταν θα έχεις μια απάντηση. Και φυσικά ζήτα να πιστωθούν για όσους μήνες ήταν ενεργοποιημένη η υπηρεσία (κόστος 5€/μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να σου απαντήσουν σίγουρα πότε και πως ενεργοποιήθηκε... Αν είναι με sms ή από κατάστημα.

Ανέφερες εσύ πως ποτέ δεν έχεις στείλει το sms ενεργοποιήσης; Καλά στείλε γραπτά το περιστατικό να το ελέγξουν και ενημέρωσέ μας όταν θα έχεις μια απάντηση. Και φυσικά ζήτα να πιστωθούν για όσους μήνες ήταν ενεργοποιημένη η υπηρεσία (κόστος 5€/μήνα)

 

χθες το πρωι ενεργοποιηθηκε

να το στειλω γραπτα λες να το ελεγξουν? απο που γινετε αυτο?

το θεμα ομως ειναι οτι δεν με χαλαει γιατι σκεφτομουν να το ενεργοποιησω ετσι και αλλιως

απλα ειμαι περιεργοσ το πως εγινε

αλλα θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα είναι με 5€ να έχεις 100mb αν κανείς απλή χρήση Ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug είναι με τα carrier settings της wind ας ελπίζουμε σε κάποιο σύντομο update τα ίδια κάνει και στο δικο μου s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...