Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκάρει κανείς αν η συσκευή είναι original? Με το serial ή το imei να τσεκάρουμε ότι είναι πράγματι Cyan πχ από τη μάνα του και όχι μετατροπή? Επίσης αν είναι οντως Made in Finland ή μούφα?

Σίγουρα γίνεται σε Nokia Store υποθέτω, αλλά μπορούμε να το καταλάβουμε από μόνοι μας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεις να κανεις μια δοκιμη

1

2

3

 

Νίκο ευχαριστώ για την απάντηση. Τα γνωρίζω αυτά. Δυστυχώς το μόνο που σου λένε είναι ότι η συσκευή σου είναι Ν9. Καμία λεπτομέρεια πέραν αυτού.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
το ξαναεπιασα σημερα. Ποσο ωραιο και ποσο μου ελειψε ρε παιδια. Ενα φυλλομετρητη της προκοπης να ειχαμε.. Τοσες δυνατοτητες πηγαν χαμενες
Link to comment
Share on other sites

Τέλος το κεφάλαιο Ν9 για εμένα παίδες, και τα δύο Ν9 μου λευκό 64gb και μαύρο 16gb πουλήθηκαν(και τα δύο tripleboot MeeGo - Sailfish - Nitdroid).

Δεν λέω εκπληκτικό κινητό αλλά ήρθε η ώρα να προχωρήσω(και πόλυ το καθυστέρησα εδω που τα λέμε).

Καλή συνέχεια σε όλους σας :)

Link to comment
Share on other sites

φοβερο τηλεφωνο , μου αρεσε πολυ αλλα δυστυχως δεν εκανε για μενα. και λυπηθηκα που το αφησα αλλα και που το παρατησε η νοκια , αξιζε καλυτερη μεταχειρηση και υποστιρηξη απο την πλευαρα της , αλλα αυτο ειναι θεμα που εχει αναλυθει πριν χρονια
Link to comment
Share on other sites

Πήγε σε καλή μεριά μην αγχώνεσαι :D

Εσύ smoke γιατί τα έδωσες και τα δύο; Το 16αρι τουλάχιστον δεν αξίζει να το πουλήσεις για τα λεφτά που πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε σε καλή μεριά μην αγχώνεσαι :D

Εσύ smoke γιατί τα έδωσες και τα δύο; Το 16αρι τουλάχιστον δεν αξίζει να το πουλήσεις για τα λεφτά που πιάνει.

 

of topic

οσο γι αυτο ειμαι σιγουρος και χαιρομαι γι αυτο

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα ειχες sm0k3 ! (κραταω την φωτο μαρεσει :p )

 

οντως τελειωσε το n9, ουτε sailfish δεν θα παρουμε τελικα, ετσι φαινεται δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Πήγε σε καλή μεριά μην αγχώνεσαι :D

Εσύ smoke γιατί τα έδωσες και τα δύο; Το 16αρι τουλάχιστον δεν αξίζει να το πουλήσεις για τα λεφτά που πιάνει.

 

Φίλε Νίκο πάντα ήμουν της άποψης ότι άν δεν χρησιμοποιώ κάτι να μήν το έχω να κάθεται. Παρόλο που είμαι ολιγαρκής σαν άνθρωπος(γι'αυτό και το είχα σαν βασικό κινητό μου έως τώρα) πλέον δεν με κάλυπτε και ξέρω πως μόλις έπαιρνα άλλο δύσκολα θα το ξαναχρησιμοποιούσα, έτσι προτίμησα να τα δώσω σε κάποιους που θα τα χρησιμοποιούν και θα τα χαίροντε.

Το μαύρο το είχα για πειραματόζωο και δεν με πολυένοιαζε, το λευκό απο την άλλη βέβαια....:cry:

Αλλα δεν πειράζει είπαμε πάμε για άλλα.

Dark_ds χαίρομαι που σου άρεσαν :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο παίχτης. Δεν την είδα την αγγελία σου πάντως.

Το μαύρο έκατσε αρκετο καιρό σε χρυσή ευκαιρία - car - insomnia κ.α.

Το λευκό πουλήθηκε μέσα σε μισή ώρα :p . Δεν ήταν φυσικά αυθεντικό λευκό αλλα το housing που του είχα ήταν αυθεντικότατο :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μετά από κανα εξάμηνο, και το λάθος που έκανα κόβοντας τα καλώδια της οθόνης, αποφάσισα να πάρω νέα οθόνη και σε συνδυασμό με το νέο housing, να το κάνω καινούριο. Από σήμερα λοιπόν επιστρέφω σε τεχνολογία 2011 αλλά, απίστευτη εμπειρία χρήσης...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κανα εξάμηνο, και το λάθος που έκανα κόβοντας τα καλώδια της οθόνης, αποφάσισα να πάρω νέα οθόνη και σε συνδυασμό με το νέο housing, να το κάνω καινούριο. Από σήμερα λοιπόν επιστρέφω σε τεχνολογία 2011 αλλά, απίστευτη εμπειρία χρήσης...

 

Μπράβο σου:):)

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου:):)

Παράτησα Motorola motog και Asus Padfone 2 και γύρισα πίσω στα παλιά:p

Το δούλεμα που τρώω βέβαια δε λέγεται :lol: , αλλά γενικά από καμιά 80αριά εφαρμογές που είχα στα Android χρησιμοποιούσα μόνο πλοήγηση, mail, watsapp, facebook και λίγο περιήγηση στο ίντερνετ. Οπότε ο "παλιός" ΝΟΚΙΑ Ν9 με καλύπτει απόλυτα για το επόμενο διάστημα. Θα πουλήσω και το moto κανα κατοστάρικο, ε, αξίζει τελικά. :D

Όσο για το Gmail που αναφέρει ο φίλος, δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
αν είχες το zenfone6 θα εξακολουθούσες να προτιμάς το ν9?εγώ πάντως είναι ώρες που τα βλέπω και λυπάμαι ένα σημαντικό μέρος των χρημάτων που δαπάνησα.
Link to comment
Share on other sites

για το n9 λυπασαι; γιατι;

ολοι ξεραμε πανω κατω τι θα συνεβαινε με αυτο.. οποτε μιλαμε για μια συνειδητοποιημενη αγορα εξαρχης.

Link to comment
Share on other sites

για το n9 λυπασαι; γιατι;

ολοι ξεραμε πανω κατω τι θα συνεβαινε με αυτο.. οποτε μιλαμε για μια συνειδητοποιημενη αγορα εξαρχης.

 

Γιατί κατά την αγορά υπερισχύει το συναίσθημα και όχι η λογική. Και ενω ξέρεις πως είναι νεκρό, πας και το αγοράζεις γιατι το γουστάρεις. Αλλά μετά αρχίζουν τα προβληματα της καθημερινότητας (ελλείψεις κλπ) κσι αναγκαζεσαι να το παρατήσεις. Είναι και οι ελπίδες για υποστήριξη απο την κοινότητα.....

Υ.Γ. Ακομα και τώρα που ολα είναι ξεκάθαρα, αν είχε μια υποφερτή μπαταρία ίσως το ξαναέπαιρνα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κατά την αγορά υπερισχύει το συναίσθημα και όχι η λογική. Και ενω ξέρεις πως είναι νεκρό, πας και το αγοράζεις γιατι το γουστάρεις. Αλλά μετά αρχίζουν τα προβληματα της καθημερινότητας (ελλείψεις κλπ) κσι αναγκαζεσαι να το παρατήσεις. Είναι και οι ελπίδες για υποστήριξη απο την κοινότητα.....

Υ.Γ. Ακομα και τώρα που ολα είναι ξεκάθαρα, αν είχε μια υποφερτή μπαταρία ίσως το ξαναέπαιρνα.

ναι υπερισχυει αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι. γιατι ο λογος που το παιρνεις ειναι συναισθηματικος. αν το εβλεπες στεγνα θα επερνες, ΕΝΑ στη σωστη τιμη, με ολα αυτα που χρειαζεσαι και θα το κρατουσες μεχρι να αλλαξουν οι πραγματικες σου αναγκες..

 

οποτε οχι, δεν το δεχομαι :p

 

συναισθηματικα το πηραμε ναι.. αλλα ξεραμε οτι αυτη η αγαπη ηταν καταδικασμενη :p

Link to comment
Share on other sites

ναι υπερισχυει αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι. γιατι ο λογος που το παιρνεις ειναι συναισθηματικος. αν το εβλεπες στεγνα θα επερνες, ΕΝΑ στη σωστη τιμη, με ολα αυτα που χρειαζεσαι και θα το κρατουσες μεχρι να αλλαξουν οι πραγματικες σου αναγκες..

 

οποτε οχι, δεν το δεχομαι :p

 

συναισθηματικα το πηραμε ναι.. αλλα ξεραμε οτι αυτη η αγαπη ηταν καταδικασμενη :p

 

Δεν πειράζει. Κλέφτες θα γίνουν οι ψυχολόγοι? Εμάς περιμένουν.....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για νεκρό δεν το είχαμε και το λευκό 64άρι μόνο φθηνά δεν το πήρα. Επίσης μια χαρά hype είχε όταν πρωτοβγήκε αλλά οι ελλείψεις του είναι σε πολύ βασικά πράγματα και όχι σε τρελλές απαιτήσεις.Πιο πολύ πιστεύω του κόστισε η πώληση της μαμάς σε microsoft και η φυγή των αλανιών από εκει μέσα γιατί το ν900 μια χαρά κινητάρα βγήκε(απλά παραήταν παντόφλα απο κάποιο σημείο και μετά). Πάντως αν μπορούσα να τα ξεφορτωθώ αύριο κιόλας δεν θα με χαλούσε καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...