Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο ρε αγόρι! Σε νιώθω!

Το δικό μου λευκό αποφάσισα να μην το δώσω ποτέ!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο ρε αγόρι! Σε νιώθω!

Το δικό μου λευκό αποφάσισα να μην το δώσω ποτέ!

 

Κοιτά, το made in Finland μαυρο 64αρι που είχα και έδωσα το έχω μετανιώσει άπειρα. Πήρα πολυ αργότερα καινουριο αλλά made in China. Το λευκό τελειωσε, θα πεθάνει μαζί μου. Ενα cyan μου λείπει και έκλεισα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με πρόδιδε συνέχεια η μπαταρία του , θα το είχα ακόμα ως πρώτο. Αλλά δεν παλέυεται.. μέρα με τα χίλια ζόρια.

Και στο ιντερνετ πλεον ζορίζεται.

Το κρατάω όμως γιατί δεν υπάρχει ομορφότερο κινητό από αυτό.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε αγόρι! Σε νιώθω!

Το δικό μου λευκό αποφάσισα να μην το δώσω ποτέ!

 

Το έχεις κρατήσει το Ν9? Νόμιζα πως το "ξεφορτώθηκες"!

 

Κανένα cyan θα βρείτε και για μένα; Μόνο λόγο έλλειψης χρόνου δεν έχω φάει το νετ για να βρω κανένα καλό.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κρατήσει το Ν9? Νόμιζα πως το "ξεφορτώθηκες"!

 

Κανένα cyan θα βρείτε και για μένα; Μόνο λόγο έλλειψης χρόνου δεν έχω φάει το νετ για να βρω κανένα καλό.

 

Όχι! Έχω δυο!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Έχω δυο!

 

Θα το δώσεις το ένα; Έχεις ακόμα και το Ν900?

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Το βρήκα από ebay Γαλλιας τελικά, σε πολύ καλή κατάσταση και μάλιστα με κάποια καλούδια μαζί, όπως η εξωτερική μπαταρία της Nokia στις φωτογραφίες. Είχα ανεβάσει το μεσημέρι φωτό αλλά κάτι δεν πάει καλά με το post μου και μάλλον δεν φαίνονται. Δοκιμάζω ξανά:

IMG_20140108_145229.jpg

IMG_20140108_145312.jpg

Πανεμορφο!Μας εβαλες παλι στην πριζα για λευκο!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το δώσεις το ένα; Έχεις ακόμα και το Ν900?

 

To δεύτερο Ν9 είναι ένα 16αρι μαύρο. Του έχω αλλάξει τα φώτα (εμφανησιακές φθορές).

Επίσης αυτή την στιγμή ΔΕΝ έχει λειτουργικό. Είναι κενό! :lol:

 

Είναι το πειραματόζωό μου : p

 

*N900 έκαψα την πλακέτα όταν προσπαθούσα να κολλήσω το USB...

RIP

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για δοκιμές το θέλω! Ειδικά για το sailfish!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι πολύ πρώιμο το Sailfish στο Ν9 και δεν το κόβω να γίνεται ποτέ πλήρως λειτουργικό.

 

Ελπίζω η δεύτερη συσκευή της Jolla να είναι ομορφότερη και με μικρότερo bezel ώστε να την τιμησω κάποια στιγμή.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, γι αυτό είπα "κάποια στιγμη".

Μια τιμή γύρω στα €250 θα ηταν ιδανική.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν αντεξα.το παρηγγειλα χθες.σε 3 με 4 εβδομαδες λεει θα το εχω.ειδωμεν.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :) την δεύτερη περιμένω λογικά... καλοκαίρι του 14 :Ρ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν αντεξα.το παρηγγειλα χθες.σε 3 με 4 εβδομαδες λεει θα το εχω.ειδωμεν.

 

Αυτά είναι τα καλά νέα:):)

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα είχα πουλήσει άσπρο από Φιλανδία και μαύρο από Ελλάδα και το μετάνιωσα ... ξαναβρήκα στο amazon προχθές μαύρο 64αρι ανακατασκευής με 170€ και δωρεάν μεταφορικά και εννοείται το χτύπησα!!!

 

Δεν το ξαναδίνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω σετάρει ενα google account για mail με 2-step verification. Έχω εισάγει το σχετικο password και το δέχτηκε κανονικα και δημιουργησε το account. Παρολα αυτά δεν κατεβάζει και δεν στέλνει κανένα mail. απλα βγάζει αιώνια το κυκλάκι της ανανέωσης πάνω δεξια.

 

Επίσης ξέρετε λυση πώς ο κατάλογος των contacts στρώνει ; Γιατι στέλνω μυνημα στον Α και μου εμφανίζεται στην συζήτηση με τον Β.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι Έχετε Θέμα Με Το ακουστικό Απενεργοποιήστε Το noise cancelation από Τις Ρυθμίσεις.

 

Απαντω στον ευατο μου μετα απο 1,5 χρονο επειδη τελευταια ξαναεπιασα το Ν9 και βρηκα λυση σε ενα απο τα προβληματα που με εκανε να το παρατησω εξ αρχης. :p

 

root

edit αυτο το αρχειο

 

/usr/share/pulseaudio/alsa-mixer/paths/nokia-dfl61-twl4030-output-earpiece.conf

 

και στο volume = 3 αντι για 2 που εχει σαν default.

reboot

και εχετε ΑΛΛΟ κινητο απο θεμα ακουστικου.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Απαντω στον ευατο μου μετα απο 1,5 χρονο επειδη τελευταια ξαναεπιασα το Ν9 και βρηκα λυση σε ενα απο τα προβληματα που με εκανε να το παρατησω εξ αρχης. :p

 

root

edit αυτο το αρχειο

 

/usr/share/pulseaudio/alsa-mixer/paths/nokia-dfl61-twl4030-output-earpiece.conf

 

και στο volume = 3 αντι για 2 που εχει σαν default.

reboot

και εχετε ΑΛΛΟ κινητο απο θεμα ακουστικου.

:lol::lol::lol: δεν υπαρχεις!

 

μηπως ομως προκαλεσει κανενα προβλημα μακροπροθεσμα στο ακουστικο αυτη η αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: δεν υπαρχεις!

 

μηπως ομως προκαλεσει κανενα προβλημα μακροπροθεσμα στο ακουστικο αυτη η αλλαγη;

 

Νομιζω πως οχι γιατι και το 800 που λογικα πρεπει να ειχε το ιδιο ακουστικο ακουγοταν μια χαρα.

τωρα βεβαια δεν το βαζεις στο full γιατι κουφαινεσαι,το βαζεις στη μεση και οταν εισαι καπου που δεν ακους τσουπ το ανεβαζεις λιγο.

εγω προτεινω τουλαχιστον να το δοκιμασεις να δεις διαφορα κι αν δεν σου αρεσει ξανα αλλαξε το

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το πλήρες αρχείο γιατί εμένα κάτι πρέπει να πάει στραβά και βγαίνει ο ήχος από το μεγάφωνο με χάλια τρόπο;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Το Jolla μου αργει να ερθει κι ανυπομονω.Σημερακλεινω δυο εβδομαδες που το παρηγγειλα κι ακομα να μου το στειλουν.Καποιος που το εχει παρει μπορει να περιγραψει τη διαδικασια;Ετσι για παρηγορια.Η μηπως ν αρχισω να πιστευω οτι μου φαγαν τα λεφτα;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρόβλημα!

Μου έπεσε απ'τη μηχανή και ράγισε το γυαλί.

Φαγώθηκαν κι οι γωνίες στο housing.

 

Πόσο κι από που?

 

Βρήκα αυτά:

http://www.ebay.co.uk/itm/121230251813?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/301025956177?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/151193851474?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

EDIT:

 

Μπερδεύτηκα!

Χρειάζομαι την LCD ή μόνο το glass cover? Digitizer δε χρειάζομαι αφού το touch δουλεύει.

ΒΟΗΘΕΙΑ!

Edited by okourkoulos
make love not work
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...