Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LSD σημαινει LSD. To οτι αναβαθμιζεται η Σκανδιναβικη δεν σημαινει οτι θα φτασουν όλες οι rom του πλανητη αρα και η δικη μας σε LSN ή οτι άλλο προκυψει στο μελλον

Ετσι εχει δειξει το παρελθον της Samsung εν πασει περιπτωσει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

LSD σημαινει LSD. To οτι αναβαθμιζεται η Σκανδιναβικη δεν σημαινει οτι θα φτασουν όλες οι rom του πλανητη αρα και η δικη μας σε LSN ή οτι άλλο προκυψει στο μελλον

Ετσι εχει δειξει το παρελθον της Samsung εν πασει περιπτωσει...

 

Ας ελπίσουμε λοιπόν να δώσουν (όοοοταν δώσουν..) τελευταία έκδοση firmware γιατί αν η LSN βγει τελικά όπως την περιγράφουν.. πολύ χλωμό να γυρίσω σε κάτι πιο παλιό όταν επιτέλους "μιλήσει" το KIES και στην Ελλάδα..

 

Mε την ευκαιρία να πω γι'ακόμα μια φορά, ας είναι καλά το Odin..:p

Link to comment
Share on other sites

Ας βρεθει πρωτα καποιος να βαλει την ελληνικη για να μας πει εντυπωσεις - αν και θεωρητικα θα ειναι τοσο καλη οσο η Σκανδιναβικη LSD που φοραω και απολαμβανω, Θα ειχε ενδιαφερον...

Βεβαια, δεν πρεπει να ειναι πολλοι εδω μεσα οι κατοχοι VGR 4.0.4 για να παρουν την αναβαθμιση εκτος κι αν καποιος εχει ορεξη και χρονο να πειραματιστει ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Χλωμο με την εκδοση της Vodafon:

 

Galaxy S 2 GT-I9100 VGR I9100XWLSD 4.1.2 Build Date: 31.01.2013 Changelist:889555

 

Ενω η Σκανδιναβικη:

 

Galaxy S 2 GT-I9100 NEE I9100XWLSN 4.1.2 Build Date: 19.03.2013 Changelist:1069234

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε βγηκε τελικα η ελληνικη 4.1.2?

Και αν ναι γινεται μονο μεσω kies ή και μεσω ota?

Μιλαω παντα για unbranded κινητα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε βγηκε τελικα η ελληνικη 4.1.2?

Και αν ναι γινεται μονο μεσω kies ή και μεσω ota?

Μιλαω παντα για unbranded κινητα ετσι.

 

Οχι. Δεν βγηκε ακομα παρα μονο για vodafone greece.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να βγηκε για τα vodafone λογικα θα ερθει οπου να 'ναι και για τις unbraded συσκευες ετσι δεν ειναι?

 

Και τελικα οπως φαινετε αυτη της vodafone δεν ειναι η τελευταια 4.1.2 κοινως ποια απο τις τρεις εκδοσεις 4.1.2 ειναι και πως μπορουμε να καταλαβουμε ποια εκδοση απο τις τρεις που εχουν κυκλοφορησει μεχρι τωρα θα ειναι αυτη που θα περασουμε στο κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να βγηκε για τα vodafone λογικα θα ερθει οπου να 'ναι και για τις unbraded συσκευες ετσι δεν ειναι?

 

Μπορεί και να είναι, μπορεί όμως και να μην είναι. Κανείς μας δεν ξέρει ακόμα να πει με σιγουριά.

 

Και τελικα οπως φαινετε αυτη της vodafone δεν ειναι η τελευταια 4.1.2 κοινως ποια απο τις τρεις εκδοσεις 4.1.2 ειναι και πως μπορουμε να καταλαβουμε ποια εκδοση απο τις τρεις που εχουν κυκλοφορησει μεχρι τωρα θα ειναι αυτη που θα περασουμε στο κινητο μας?

 

Η lsd που δώθηκε απ'τη Vodafone είναι η πρώτη απ'τις τρεις nordic, το ποια θα περάσεις εσύ δεν το ξέρουμε ακόμα αν δεν δωθεί επίσημα. Και με το Kies που επιμένεις εσύ εννοείται ότι δεν θα έχεις και δυνατότητα επιλογής μίας εκ των τριών.. αν όντως δώσουν μία από αυτές τις τρεις.;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να βγηκε για τα vodafone λογικα θα ερθει οπου να 'ναι και για τις unbraded συσκευες ετσι δεν ειναι?

 

μη σε απογοητευσω, αλλα οι vodafone και cosmote ειχαν βγαλει και την 4.0.4, που τα unbranded δεν πηραν ποτε. αρα, δεν ξερουμε ακομα, και δεν θα μαθουμε αν δεν εμφανιστει.

 

Και τελικα οπως φαινετε αυτη της vodafone δεν ειναι η τελευταια 4.1.2 κοινως ποια απο τις τρεις εκδοσεις 4.1.2 ειναι και πως μπορουμε να καταλαβουμε ποια εκδοση απο τις τρεις που εχουν κυκλοφορησει μεχρι τωρα θα ειναι αυτη που θα περασουμε στο κινητο μας?

 

ειναι η αντιστοιχη πρωτη σκανδιναβικη που βγηκε. οταν βγει επισημα και για τα unbranded, θα καταλαβουμε απο την κωδικη ονομασια περι τινος προκειται, και ποια εκδοση ειναι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Αν ΟΛΑ αυτα που λες ηταν στην καρτα sd και οταν τα εσβησες σταματησε το προβλημα, ΠΙΘΑΝΟΝ να εφταιγε η καρτα...

 

Δοκιμασες ομως να τα ξαναβαλεις ωστε να δεις "συμπεριφορα"?

 

Επισης, ΜΟΝΟ σε αυτο το θεμα ειχες προβλημα? Αλλες εφαρμογες, ασχετες με την διαχειρηση αρχειων, δουλευαν καλα?

 

Συγνώμη για την καθυστέρηση.

Όλα τα αρχεία (φωτογραφίες και βίντεο) είναι στην κάρτα.

Ακολούθησα τη συμβουλή σου (πώς δεν το έκανα από μόνος μου;;; :blink: μάλλον γερνάω... :X) και επανέγγραψα και τα 11 αρχεία βίντεο στην κάρτα, και η εφαρμογή δουλεύει κανονικά.

Προφανώς κάποιο από τα βίντεο δεν είχε αποθηκευτεί σωστά κατά την εγγραφή του στην κάρτα με συνέπεια να κολλάει την εφαρμογή (και κάθε άλλη εφαρμογή file management).

Ευχαριστώ για το άνοιγμα των ματιών!

 

Σχετικά με την LSJ, από την εγκατάστασή της "υποφέρω" από το στέγνωμα της μπαταρίας μέσα στην ημέρα.

Μιλάτε για την LSN - πού μπορώ να τη βρω; Δεν υπάρχει λινκ στην πρώτη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω πάρει το κινητό από τα public και έχει έκδοση "βασικού φάσματος" I9100XXLPS και android 4.0.3; Δεν μου έβγαζε μέχρι πρότινος κάποια ανανέωση στο kies. Τελικά από που είναι το κινητό; Μπορώ να περιμένω κάποια επίσημη ανανέωση σε jelly bean;
Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει τα νευρα!!

εχω το galaxy s2 απο vodafone!

το ειχα root πριν 15 μερες!!ολα καλα!!

σημερα το πρωι ειχα ειδοποιηση οτι υπαρχει αναβαθμιση λογισμικου!

προσπαθησα με κινητου (ΟΤΑ) αν τα λεω σωστα αλλα μολις το κατεβαζει 377mb κανει επαννεκινηση,εμφανιζετε το πρασινο ανθρωπακι και μετα τιποτα!!απλα ξανα ανοιγει το κινητο και λεει οτι η αναβαθμιση απετυχε!!

εαν παω με kies(αναβαθμισμενο) κολλαει το kies!!

κανω unroot μηπως τελικα φταει αυτο αλλα παλι τα ιδια !!!!

καμια ιδεα??

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει τα νευρα!!

εχω το galaxy s2 απο vodafone!

το ειχα root πριν 15 μερες!!ολα καλα!!

σημερα το πρωι ειχα ειδοποιηση οτι υπαρχει αναβαθμιση λογισμικου!

προσπαθησα με κινητου (ΟΤΑ) αν τα λεω σωστα αλλα μολις το κατεβαζει 377mb κανει επαννεκινηση,εμφανιζετε το πρασινο ανθρωπακι και μετα τιποτα!!απλα ξανα ανοιγει το κινητο και λεει οτι η αναβαθμιση απετυχε!!

εαν παω με kies(αναβαθμισμενο) κολλαει το kies!!

κανω unroot μηπως τελικα φταει αυτο αλλα παλι τα ιδια !!!!

καμια ιδεα??

 

Factory reset ή περνάς την rom με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

thanks!!μπηκε η 4,1,2 τωρα root πως ξανακανω??για να βγαλω ολες τις σαβουρες της voda?? Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω πάρει το κινητό από τα public και έχει έκδοση "βασικού φάσματος" I9100XXLPS και android 4.0.3; Δεν μου έβγαζε μέχρι πρότινος κάποια ανανέωση στο kies. Τελικά από που είναι το κινητό; Μπορώ να περιμένω κάποια επίσημη ανανέωση σε jelly bean;

Κι εμένα το ίδιο. Ελληνικό unbranded. Όταν βγει η unbranded αναβάθμιση, θα αναβαθμιστούμε κι εμείς χωρίς τα logos και τα διαφορα της κάθε εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

thanks!! τωρα root πως ξανακανω??για να βγαλω ολες τις σαβουρες της voda??

 

Ποιες είναι οι σαβούρες της Vodafone; Τι προγράμματα βάζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι σαβούρες της Vodafone; Τι προγράμματα βάζει;

 

αυτα που εχει stock!!!(appselect-updates κτλ)

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση.

Όλα τα αρχεία (φωτογραφίες και βίντεο) είναι στην κάρτα.

Ακολούθησα τη συμβουλή σου (πώς δεν το έκανα από μόνος μου;;; :blink: μάλλον γερνάω... :X) και επανέγγραψα και τα 11 αρχεία βίντεο στην κάρτα, και η εφαρμογή δουλεύει κανονικά.

Προφανώς κάποιο από τα βίντεο δεν είχε αποθηκευτεί σωστά κατά την εγγραφή του στην κάρτα με συνέπεια να κολλάει την εφαρμογή (και κάθε άλλη εφαρμογή file management).

Ευχαριστώ για το άνοιγμα των ματιών!

 

Σχετικά με την LSJ, από την εγκατάστασή της "υποφέρω" από το στέγνωμα της μπαταρίας μέσα στην ημέρα.

Μιλάτε για την LSN - πού μπορώ να τη βρω; Δεν υπάρχει λινκ στην πρώτη σελίδα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες καποιος ευκολος τροπος να κανεις root σε 4,1,2 ??

 

http://www.gokhanmoral.com/?cat=5

 

κατεβαζεις τον kernel rootarismeno και εισαι κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

http://www.gokhanmoral.com/?cat=5

 

κατεβαζεις τον kernel rootarismeno και εισαι κομπλε!

 

Τι διαφορες εχει αυτος απο τον Philz?

Και αν θελησω να βαλω αυτον ενω εχω ηδη τον Philz, απλα κανω την διαδικασια ειτε μεσω Odin ειτε μεσω recovery, ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@serkos. Ρώτησες το ίδιο και αλλού, οπότε ψάξε εκεί την απάντηση.

 

 

Από κάτω στον κερνελ τι λέει? Κι εγώ με ίδιο φασμα ειμαι και ειναι ελληνικο unbranded

 

3.0.15-I9100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134#3

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορες εχει αυτος απο τον Philz?

Και αν θελησω να βαλω αυτον ενω εχω ηδη τον Philz, απλα κανω την διαδικασια ειτε μεσω Odin ειτε μεσω recovery, ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

εχει TAR που το βαζεις στο ODIN αλλα εχει και ZIP απλα διαβασε προσεχτικα τι λεει μετα για αυτο...εγω προσωπικα το εκανα με ODIN (Ειχα στοck Rom οταν το περασα δεν ξερω τι γινεται αν εχεις καποιον αλλον Custom Kernel...εκει ισως θελει απο Recovery...θα ηταν καλο να μας διαφωτισει καποιος που ξερει)

Link to comment
Share on other sites

Έκανε χθες βράδυ αναβάθμιση με ota. Είχα κατά περίεργο τρόπο Vodafone bulpg 4.0.4 αλλά με συμβόλαιο cosmote. Τώρα έχει xwlsd. Πρώτη εντύπωση ότι είναι γρήγορο και πιο smooth αλλά μάλλον καταναλώνει αρκετά περισσότερο. Θα δείξει. Edited by ionskotis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα οτα από lsj σε lsn και δεν είδα καμία απολύτως διαφορά! Η μπαταρία έχω την εντύπωση ότι πέφτει το ίδιο και νομίζω οτι έπεσε και η ισχύς του σήματος λίγο..

Υ. Γ δεν έκανα factory reset

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα οτα από lsj σε lsn και δεν είδα καμία απολύτως διαφορά! Η μπαταρία έχω την εντύπωση ότι πέφτει το ίδιο και νομίζω οτι έπεσε και η ισχύς του σήματος λίγο..

Υ. Γ δεν έκανα factory reset

 

Γι'αυτο! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...