Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που τη βρισκω φιλε μου μηπως κανω καμια δοκιμη. Σε ευχαριστω

Εδω είναι του Δράκου μας: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-minimal-os-t3244251

και εδώ η Neat που πατάει στην 4.1.2 που έχεις ήδη: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-neatrom-lite-extralite-themed-aroma-t1569686

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ζητήσω βοήθεια σαν άσχετος (προσπαθώ όμως!)

 

Προσπαθώντας να επαναφέρω το S2 σε official Samsung 4.1.2 εκανα τα παραπάνω αλλά τόσο το ODIN 1.85 όσο και το τελευταίο 3.11 αφού περιμένω κάμποσα λεπτα μου βγάζουν FAIL. Πιό συγκεκριμένα λέει "Complete(Write) operation failed".

 

Τι κάνω τώρα? Αν βγάλω τη μπαταρία από το κινητό θα λειτουργήσει έστω στο NEAT ROM που είχε πρίν?

 

YΓ: Επειδή βιάζομαι (!) έβγαλα τη μπαταρία και την ξανάβαλα. Επανεκκίνησε κανονικά στη NEAT ROM.... Πάλι καλά. Αλλά πως να βάλω τη γνήσια ROM 4.1.2?

Ο κύριος λόγος που θέλω να βάλω τη γνήσια είναι αυτός που λέω εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317121&page=1034

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω βοήθεια σαν άσχετος (προσπαθώ όμως!)

 

Προσπαθώντας να επαναφέρω το S2 σε official Samsung 4.1.2 εκανα τα παραπάνω αλλά τόσο το ODIN 1.85 όσο και το τελευταίο 3.11 αφού περιμένω κάμποσα λεπτα μου βγάζουν FAIL. Πιό συγκεκριμένα λέει "Complete(Write) operation failed".

 

Τι κάνω τώρα? Αν βγάλω τη μπαταρία από το κινητό θα λειτουργήσει έστω στο NEAT ROM που είχε πρίν?

 

YΓ: Επειδή βιάζομαι (!) έβγαλα τη μπαταρία και την ξανάβαλα. Επανεκκίνησε κανονικά στη NEAT ROM.... Πάλι καλά. Αλλά πως να βάλω τη γνήσια ROM 4.1.2?

Ο κύριος λόγος που θέλω να βάλω τη γνήσια είναι αυτός που λέω εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317121&page=1034

 

Να τραβήξεις screenshot να δούμε τι ακριβώς εμφανίζει στο Odin.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Χθες το Galaxy S2 μου εκανε επανεκκίνηση ενω προσπαθησα να ανοιξω ενα αρχειο και απο τοτε κολλαει στο SAMSUNG εικονιδιο που πάλλεται. Προσπαθησα τα παντα αλλα απο οτι βλεπω θα χρειαστει να κανω επανεγκατασταση με Odin. Εχει καποιος την ελληνικη ROM 4.1.2? Το λινκ στην σελιδα 452 δεν δουλευει!

 

Σας ευχαριστω! Οποιοδηποτε αλλο tip ευπροσδεκτο φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Χθες το Galaxy S2 μου εκανε επανεκκίνηση ενω προσπαθησα να ανοιξω ενα αρχειο και απο τοτε κολλαει στο SAMSUNG εικονιδιο που πάλλεται. Προσπαθησα τα παντα αλλα απο οτι βλεπω θα χρειαστει να κανω επανεγκατασταση με Odin. Εχει καποιος την ελληνικη ROM 4.1.2? Το λινκ στην σελιδα 452 δεν δουλευει!

 

Σας ευχαριστω! Οποιοδηποτε αλλο tip ευπροσδεκτο φυσικα!

 

Εδώ είσαι: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s-/GT-I9100/EUR/

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

 

Θέλει να πληρώσεις για να το κατεβάσεις :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Χθες το Galaxy S2 μου εκανε επανεκκίνηση ενω προσπαθησα να ανοιξω ενα αρχειο και απο τοτε κολλαει στο SAMSUNG εικονιδιο που πάλλεται. Προσπαθησα τα παντα αλλα απο οτι βλεπω θα χρειαστει να κανω επανεγκατασταση με Odin. Εχει καποιος την ελληνικη ROM 4.1.2? Το λινκ στην σελιδα 452 δεν δουλευει!

 

Σας ευχαριστω! Οποιοδηποτε αλλο tip ευπροσδεκτο φυσικα!

 

Δοκίμασες factory reset από recovery;

Link to comment
Share on other sites

To factory reset θα διαγραψει τα παντα ομως σωστα? Τελευταιο backup ειχα κανει πριν 4 μηνες :(

 

Θενξ για το λινκ αλλα ναι θελει πληρωμη δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να πληρώσεις για να το κατεβάσεις :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκίμασες factory reset από recovery;

 

To factory reset θα διαγραψει τα παντα ομως σωστα? Τελευταιο backup ειχα κανει πριν 4 μηνες :(

 

Θενξ για το λινκ αλλα ναι θελει πληρωμη δυστυχώς!

 

Ναι θα διαγράψει τα πάντα. Δεν ήξερα πως το έκαναν με premium για να κατεβάσεις. Ξεφτίλες!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

'Ασε το τι αγχος εχω δεν λεγεται..και θα ειχα ξεμπερδεψει μεχρι τωρα..

Βρηκα και αλλο ενα λινκ που εχει το πακετο για Ελλαδα αλλα κατεβαζει πολυ αργα και στην μεση περιπου μου βγαζει σφαλμα διακομιστη..

 

Ελπιζω εδω καποιος να το εχει κρατημενο!

Link to comment
Share on other sites

'Ασε το τι αγχος εχω δεν λεγεται..και θα ειχα ξεμπερδεψει μεχρι τωρα..

Βρηκα και αλλο ενα λινκ που εχει το πακετο για Ελλαδα αλλα κατεβαζει πολυ αργα και στην μεση περιπου μου βγαζει σφαλμα διακομιστη..

 

Ελπιζω εδω καποιος να το εχει κρατημενο!

Το έχω. Το ανεβάζω αλλά θα αργήσει...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερεις τι χαρη μου κανεις!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου! Ελπιζω μονο να πανε ολα καλα με το Odin!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερεις τι χαρη μου κανεις!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου! Ελπιζω μονο να πανε ολα καλα με το Odin!

Πάρε το από εδώ:

https://we.tl/kqDyTJUkuC

 

Καλή επιτυχία!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν εχω λογια να σε ευχαριστω για τον κοπο σου!! Το τηλεφωνο ανοιξε κανονικα και δουλευει μια χαρα!!

Εχω ομως ενα μικρο θεμα με την SIM. Δεν την αναγνωριζει... την εβγαλα, την ξαναεβαλα αλλα και παλι τπτ.. γνωριζεις μηπως πρεπει να πειραξω κατι ακομη?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν εχω λογια να σε ευχαριστω για τον κοπο σου!! Το τηλεφωνο ανοιξε κανονικα και δουλευει μια χαρα!!

Εχω ομως ενα μικρο θεμα με την SIM. Δεν την αναγνωριζει... την εβγαλα, την ξαναεβαλα αλλα και παλι τπτ.. γνωριζεις μηπως πρεπει να πειραξω κατι ακομη?

Χαίρομαι που βοήθησα! Προσπάθησε να καθαρίσεις με βαμβάκι κ οινόπνευμα τις επαφές μπας και φταίει κάτι τέτοιο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ηταν αυτο.. αφου εκλεισα και ξανανοιξα το τηλεφωνο καμια 4-5 φορές, τώρα επιτελους αναγνωρισε οτι υπαρχει SIM μεσα...περιεργο!

Γινομαι κουραστικος αλλα και παλι χιλια ευχαριστω! Ειχα μεσα τοσα πραγματα που χρειαζομουν. Νομιζω είναι καιρος για αναβαθμιση, ειδικα τωρα που το S8 εχει πεσει στα 500... πολλα λεφτα αλλα χαλαλι μιας και δεν αλλαζω συχνα!

 

Καλό βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ηταν αυτο.. αφου εκλεισα και ξανανοιξα το τηλεφωνο καμια 4-5 φορές, τώρα επιτελους αναγνωρισε οτι υπαρχει SIM μεσα...περιεργο!

Γινομαι κουραστικος αλλα και παλι χιλια ευχαριστω! Ειχα μεσα τοσα πραγματα που χρειαζομουν. Νομιζω είναι καιρος για αναβαθμιση, ειδικα τωρα που το S8 εχει πεσει στα 500... πολλα λεφτα αλλα χαλαλι μιας και δεν αλλαζω συχνα!

 

Καλό βραδυ!

Κράτησες το S2 τόσα χρόνια; και εγώ θα το ήθελα αλλά είχε παραγίνει αργό και ειδικά η μπαταρία κρατάει 6 ώρες βαριά με λίγη χρήση...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα να το κρατήσω στην άκρη σε ένα ράφι, αλλά δυστυχώς χάλασε......

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει εντελώς τυχαία σε κατάστημα με κινητά μία ξεχασμένη (καινούργια) μπαταρία Samsung για το S2. Έδωσα κάτω απο 8€ κ σε συνδιασμό με Neat Rom το τηλεφωνάκι ξανάνιωσε.

 

Το φοβερό είναι πως παρά τα χρόνια του, εξακολουθεί να παραμένει αξιοπρεπές σε καθημερινή χρήση. Για backup μια χαρά είναι.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...