Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωπ πολύ καλό!! έχει όσες εφαρμογές έχω περάσει ποτέ στο κινητό. απίστευτο. όλα καταγράφονται...

αν και με το sharemy apps έκανα και έτσι τη δουλειά μου

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mattlary.shareMyApps

 

όπως και να'χει ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα. τελικά έκανα και factory reset και wipe cache και το κινητό έγινε σαν καινούργιο. πραγματικά πετάει. μάλλον είχε πολλά σκουπίδια μέσα και είχε πέσει το σύστημα...

χαχαχα

τώρα φυσικά επειδή δεν έκανα backup τις εφαρμογές πρέπει να τις περάσω μία μία. καλό μου κουράγιο...

To Wipe cashe πως γινετε?factory reset εκανες μεσα απο τον μενου δημιουργια αντιγραφου->Επαναφορα εργοστασιακων? ειδες μεγαλη διαφορα?

Edited by kotsos24
Link to comment
Share on other sites

Κανείς για αυτό

οσο εισαι ροοτ κανε ρεσετ με τριανγκλ και μετα περνα την επισημη με οντιν.οι επισημες δεν ανεβαζουν τον μετρητη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

To Wipe cashe πως γινετε?factory reset εκανες μεσα απο τον μενου δημιουργια αντιγραφου->Επαναφορα εργοστασιακων? ειδες μεγαλη διαφορα?

 

για να κάνω factory reset και wipe cache μπήκα σε recovery.

δλδ volume up+power on+home button

πρώτα έκανα factory reset μετά reboot και μετά έκανα και το wipe cache.

 

πανεύκολο δοκίμασε το.

στην αρχή όταν έβαλα την LSJ μου κολλούσε. ειδικά στον dialer. έπαιρνα τηλ. και έτρωγε τρελό κόλλημα. και πολύ lag

τώρα έστρωσε. το έστησα από την αρχή και είναι super douper

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις. Μπες στο about και δες την έκδοση του firmware. Τι είχες στο κινητό πριν την αναβάθμιση?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις. Μπες στο about και δες την έκδοση του firmware. Τι είχες στο κινητό πριν την αναβάθμιση?

 

μπα δεν ειναι.... οποτε συνεχισουμε στην αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Ειχες την oficial 4.0.3 ή 4.0.4 ????

Αν ναι ας δοκιμασει και κανεις αλλος μεσω kies να δουμε αν πραγματικα ηρθε η ελληνικη 4.1.2.

 

Παντως ota δεν εχει ερθει ακομα για ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Το σαν καινουργιο για να γινει θα πρεπει απο τις ρυθμισεις του κινητου να το κανεις απο κει φορματ με τικαρισμενο την διαμορφωση τηςμνημης usb

 

τελικά δεν έγινε σαν καινούργιο...

μέσα στα αρχεία μου υπάρχουν και όλα τα προηγούμενα κατάλοιπα. να πάρει...

άρα μάλλον πρέπει να κάνω αυτό που είπες. και πως βαριέμαι να το ξαναστήσω από την αρχή. άσε για άλλη φορά όταν βγει η ελληνική jb

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν έγινε σαν καινούργιο...

μέσα στα αρχεία μου υπάρχουν και όλα τα προηγούμενα κατάλοιπα. να πάρει...

άρα μάλλον πρέπει να κάνω αυτό που είπες. και πως βαριέμαι να το ξαναστήσω από την αρχή. άσε για άλλη φορά όταν βγει η ελληνική jb

 

Καλά τι σε πειράζουν αυτά; Σβήστα χειροκίνητα αν είναι..

Link to comment
Share on other sites

Ειχες την oficial 4.0.3 ή 4.0.4 ????

Αν ναι ας δοκιμασει και κανεις αλλος μεσω kies να δουμε αν πραγματικα ηρθε η ελληνικη 4.1.2.

 

Παντως ota δεν εχει ερθει ακομα για ελλαδα.

Με 4.0.3 μαμίσια Ελληνική, δεν μου εμφάνισε καμμία πάντως καινούρια έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Με 4.0.3 μαμίσια Ελληνική, δεν μου εμφάνισε καμμία πάντως καινούρια έκδοση...

 

Ούτε το sammobile αναφέρει κάτι οπότε..

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι σε πειράζουν αυτά; Σβήστα χειροκίνητα αν είναι..

 

πλάκα κάνεις!! χαχαχα:lol:

είναι τόσοι πολλοί οι φάκελοι που ούτε ξέρουν από ποιο πρόγραμμα είναι ο καθένας.

ε δεν πειράζει όταν ξαναπεράσω μια καινούργια έκδοση θα το κάνω και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν έγινε σαν καινούργιο...

μέσα στα αρχεία μου υπάρχουν και όλα τα προηγούμενα κατάλοιπα. να πάρει...

άρα μάλλον πρέπει να κάνω αυτό που είπες. και πως βαριέμαι να το ξαναστήσω από την αρχή. άσε για άλλη φορά όταν βγει η ελληνική jb

 

Ειδες διαφορα στην ταχυτητα μετα την εργοστασιακη επαναφορα?

Link to comment
Share on other sites

Ειδες διαφορα στην ταχυτητα μετα την εργοστασιακη επαναφορα?

 

Το πιο σωστο ειναι...επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με τικαρισμενο για διαμορφωση μνημης...μετα φακτορυ ρεσετ και wipe cache απο ρεκοβερι...μετα παιρνας την εκδοση...και μολις την περασεις κανεις ξανα ΜΟΝΟ φακτορι ρεσετ και wipe cache και το κινητο ειναι πολυ πιο "καθαρο" στην νεα εκδοση του...

Link to comment
Share on other sites

Ειδες διαφορα στην ταχυτητα μετα την εργοστασιακη επαναφορα?

 

δεν έκανα εργοστασιακή επαναφορά. αλλά είδα διαφορά όταν έκανα factory reset και wipe cache.

πάντως σίγουρα στο κινητό μου ήταν πιο γρήγορη η 4.0.3

σίγουρα πιο γρήγορη. αλλά η jb είναι πολύ πιο καλή. μόνο το bluetooth λίγο με προβληματίζει. και η μπαταρία περίπου στα ίδια επίπεδα. ίσως ένα 10% πιο γρήγορα να πέφτει.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστο ειναι...επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με τικαρισμενο για διαμορφωση μνημης...μετα φακτορυ ρεσετ και wipe cache απο ρεκοβερι...μετα παιρνας την εκδοση...και μολις την περασεις κανεις ξανα ΜΟΝΟ φακτορι ρεσετ και wipe cache και το κινητο ειναι πολυ πιο "καθαρο" στην νεα εκδοση του...

 

αυτό ακριβώς θα κάνω την άλλη φορά φώτη. όπως το έγραψες.

 

1.επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

2.factory reset

3.wipe cache

4.εγκατάσταση νέας έκδοσης

5.factory reset

6.wipe cache

 

πιάνουν ώρα αλλά τελικά χρειάζεται...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς θα κάνω την άλλη φορά φώτη. όπως το έγραψες.

 

1.επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

2.factory reset

3.wipe cache

4.εγκατάσταση νέας έκδοσης

5.factory reset

6.wipe cache

 

πιάνουν ώρα αλλά τελικά χρειάζεται...:rolleyes:

 

ακριβως ετσι πρεπει να γινεται παντα!:)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως να ξέρετε πως εντελώς απαραίτητα είναι τα wipes μόνο όταν περνάς από custom σε άλλη custom, ή αλλάζεις μεταξύ στοκ και custom. Στην αναβαθμίσεις δηλαδή δεν θεωρούνται απαραίτητα. Οι πιο πολλοί στο forum υποστηρίζουν πως καλύτερα να γίνουν ούτως ή άλλως, αλλά εγώ προσωπικά που από 4.0.3 πήγα στην 4.1.2 χωρίς ούτε 1 wipe μπορώ να πω πως δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, και η JB πολύ ταχύτερη της ICS..
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως να ξέρετε πως εντελώς απαραίτητα είναι τα wipes μόνο όταν περνάς από custom σε άλλη custom, ή αλλάζεις μεταξύ στοκ και custom. Στην αναβαθμίσεις δηλαδή δεν θεωρούνται απαραίτητα. Οι πιο πολλοί στο forum υποστηρίζουν πως καλύτερα να γίνουν ούτως ή άλλως, αλλά εγώ προσωπικά που από 4.0.3 πήγα στην 4.1.2 χωρίς ούτε 1 wipe μπορώ να πω πως δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, και η JB πολύ ταχύτερη της ICS..

 

Δυστυχως φιλε μου αυτα ελεγα κι εγω οταν εκανα αναβαθμηση στην συσκευη του αδερφου μου απο 4.0.3 σε 4.1.2 (stock). ΔΕΝ εκανα κανενα wipe γιατι ο αδερφος μου βαριοταν να ξαναστησει το κινητο...

 

Εκ πρωτης οψεως ολα πηγαν καλα.... μεχρι που σιγα-σιγα αρχισαν να βγαινουν προβληματα... το κινητο εσβηνε ξαφνικα και δεν ξαναναβε ευκολα.... κατι που δεν ειχε συμβει ποτε με την 4.0.3...

 

Ηταν ετοιμος να το πεταξει :p μεχρι που του περασα την Cyanogen και το τηλεφωνο δεν ξανακολλησε ποτε...

 

Αρα, απο προσωπικη εμπειρια, θα ελεγα οτι τα wipes καλο θα ηταν να γινονται...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4.1.2 stock? Δεν εννοείς ελληνική, έτσι;..

 

ΔΕΝ υπάρχει ακόμη Ελληνική. Να είσαι σίγουρος πως έτσι και βγει δεν θα το χάσεις θα χτυπάνε όλες οι καμπάνες σε αυτό το forum!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την φωτοβολίδα έτοιμη για 4.2.2.

 

Περί wipes... Δεν χρειαζονται όταν δεν αλλάζει έκδοση android ή όταν δεν έχουν γίνει δραστικές αλλαγές σε framework-systemui. Αλλά αν χρειάζεται και δεν έχετε κάνει, ακομα και όλα εντάξη να φαίνονται, απλά δεν έχει προλάβει να παρουσιαστεί το πρόβλημα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 stock? Δεν εννοείς ελληνική, έτσι;..

 

Οχι, οχι!!! Επρεπει να γραψω μαλλον official!!!!!!!!!!!!! :p:lol:

 

Περί wipes... Δεν χρειαζονται όταν δεν αλλάζει έκδοση android ή όταν δεν έχουν γίνει δραστικές αλλαγές σε framework-systemui. Αλλά αν χρειάζεται και δεν έχετε κάνει, ακομα και όλα εντάξη να φαίνονται, απλά δεν έχει προλάβει να παρουσιαστεί το πρόβλημα.

 

Οπως τα λες... κι ημουν και χαρουμενος που "εκατσε" καλα χωρις να κανω τιποτα.... και μετα ακουγα την γκρινια του αδερφου μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...