Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οριστε!

http://www.hotfile.com/dl/193265719/de3cb61/I9100XWLSD_I9100OXXLS6_NEE.zip.html

 

καλυτερα μην βαλεις την LSJ γιατι εχει πολλα προβληματα με την μπαταρια και μαλλον ειναι και χειροτερη απο την LSD.

 

Χμμ, κατέβασα την Nordic LSD και κατάφερα να την αποσυμπιέσω αλλά τα αρχεία που μου έβγαλε δεν μπορώ να τα καταλάβω.

 

(cache,factoryfs,hidden,modem,boot,param.lfs,sbl,zimage)

 

Δεν βρίσκω τρόπο να περάσω τον Stock broswer από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Οντως. Απλα αντι 404 εκαναν λαθος και εβαλαν 403. Ισως την βαλω..ειναι καλη σε αυτονομια και γενικα σε ολα?

 

"Γενικά σε όλα" σαφώς και προτιμώ την jelly bean. Το να γυρίσω σε 4.0.4 θα με κάνει να αισθάνομαι το κινητό μου "παλιό".. αυτή είναι η αλήθεια. Κατά τ'άλλα είναι σταθερότατη για ics (είναι και τα "τραύματα" της 4.0.3 βλέπεις..) και σίγουρα έχει μεγαλύτερη αυτονομία απ'οποιαδήποτε official jelly, ίσως και custom..

 

Να πω πάντως πως απ'το πρωί που έβαλα την lsd βλέπω ήδη διαφορετικά τα πράγματα σε σύγκριση με την lsj, καταναλώνει αρκετά λιγότερη μπαταρία δεν το συζητώ. Αν και όσοι την περάσετε να ξέρετε όμως ότι θα χρειαστεί να διακόψετε την εφαρμογή "Ενημέρωση λογισμικού" γιατί θα βρίσκεται εκεί να σας πρήζει να αναβαθμισετε σε lsj..;)

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι. Εχω 4.0.3. unbranded.Αν βάλω 4.0.4. μπορούν να τη βάλουν και σε γερμανό - cosmote για να μην κάνω κανά λάθος? Και μετά θα 'χει logos κι εφαρμογές της cosmote μέσα? Cosmote έχω αλλά δεν θα ήταν και ό,τι καλύτερο να γεμίσω άχρηστα πράγματα. Και κάτι ακόμα. Η 4.0.4 η ελληνική, έχει διαφορά με τις 4.0.4 τις έξω? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις κ παραπανω σχολια γραφω κι εγω κακες κρητικες για την lsj. Ειναι χαλια η συγκεκριμενη εκδοση σε θεμα αυτονομιας. Η lsd ειναι καπως πιο σταθερη λιγο. Εγω αν την ξαναβαλω την lsj θα πρεπει να μου ερθει πρωτα η μεγαλυτερη σε χωρο μπαταρια που παραγκειλα. Με την μαμα μπαταρια...ουτε μερα θα παει. Αναμεσα στην 403 κ 404 ποια ειναι πιο οκ? Εγω ειχα την 403 eur κ λογο οτι δεν εχει βγει η 404 για ευρ λεω να βαλω την nordic κ ηθελα γνωμες για το αν ειναι καλη η σκανδιναβικη 404. Συγκεκριμενα μιλαω για την 404 LPX η ακομα κ την 403 LPY

 

Μπορείς να βάλεις το link για την lsd φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Για πρωτη φορα εβαλα την 4.0.4. Nordic μπορω να πω πως εχω φαει κολλημα...ειναι πολυ καλη! Η jelly bean ειναι η γνωμη μου πως θελει πολυ δουλεια ακομα σε πολλους τομεις...
Link to comment
Share on other sites

Για πρωτη φορα εβαλα την 4.0.4. Nordic μπορω να πω πως εχω φαει κολλημα...ειναι πολυ καλη! Η jelly bean ειναι η γνωμη μου πως θελει πολυ δουλεια ακομα σε πολλους τομεις...

 

Το αποφάσισες τελικά ε; Στην lpy κατέληξες;:)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι αν οχι ο μοναδικος τοτε απο τους πολυ λιγους που λεει οτι η 4.0.4 ειναι καλυτερη εκδοση android απο την 4.1.2.

 

Δεν εχω προσωπικη πειρα απο την 4.1.2 αλλα απ' οτι διαβαζω σε αυτο το τοπικ και στο αλλο επισημο του galaxy s2 εχω βγαλει το παραπανω πορισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικα την εβαλα. Την lpy. :)

Γνωμη μου ειναι, πως δεν ειναι παντα το καλυτερο αυτο που βγαινει τελευταιο...πχ η lsj...ειναι η final εκδοση nordic κ ειναι χαλια σε αντιθεση με την lsd που ειναι ενα κλικ πιο παλια. Οπως και να'χει...jelly bean που να ειναι "ουαου" εκδοση οπως μπορεις να το πεις αυτο για την 4.0.4, δεν υπαρχει ακομα, ολες εχουν κουσουρια οι 4.1.2. Ας ελπισουμε πως η δικια μας eur θα κανει την διαφορα! Επισης δεν ξερω αν ειναι που την εβαλα τωρα την εκδοση...αλλα εχει κι αυτη ενα λιγο ρουφιγμα αλλα σε φυσιολογικο επιπεδο. Τελος, ξερει κνς τι ειναι κ κανει αυτο? dsmlawmo?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικα την εβαλα. Την lpy. :)

Γνωμη μου ειναι, πως δεν ειναι παντα το καλυτερο αυτο που βγαινει τελευταιο...πχ η lsj...ειναι η final εκδοση nordic κ ειναι χαλια σε αντιθεση με την lsd που ειναι ενα κλικ πιο παλια. Οπως και να'χει...jelly bean που να ειναι "ουαου" εκδοση οπως μπορεις να το πεις αυτο για την 4.0.4, δεν υπαρχει ακομα, ολες εχουν κουσουρια οι 4.1.2. Ας ελπισουμε πως η δικια μας eur θα κανει την διαφορα! Επισης δεν ξερω αν ειναι που την εβαλα τωρα την εκδοση...αλλα εχει κι αυτη ενα λιγο ρουφιγμα αλλα σε φυσιολογικο επιπεδο. Τελος, ξερει κνς τι ειναι κ κανει αυτο? dsmlawmo?

 

φιλε μου καμια σχεση...η jellybean ειναι τελεια...το browsing, to pinch zoom ,νομιζεις οτι το κινητο εινσι τετραπυρινο...η 4.0.4 ειναι πολυ καλη

αλλα δεν ειναι με τιποτα jellybean:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καμια σχεση...η jellybean ειναι τελεια...το browsing, to pinch zoom ,νομιζεις οτι το κινητο εινσι τετραπυρινο...η 4.0.4 ειναι πολυ καλη

αλλα δεν ειναι με τιποτα jellybean:)

 

Σαφως, αλλα τι να κανω ενα λογισμικο που μου τρωει την μπαταρια σαν νερο? Ας εχει κ 15 πυρηνες κτλ...συμφωνω σε οτι λες...αλλα δεν θελω να νομιζω οτι εχω ενα iphone στα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως, αλλα τι να κανω ενα λογισμικο που μου τρωει την μπαταρια σαν νερο? Ας εχει κ 15 πυρηνες κτλ...συμφωνω σε οτι λες...αλλα δεν θελω να νομιζω οτι εχω ενα iphone στα χερια μου.

 

ειδες μεγαλη διαφορα στη μπαταρια με 4.0.4?

Link to comment
Share on other sites

ειδες μεγαλη διαφορα στη μπαταρια με 4.0.4?

 

όχι, δεν είδα και πολυ μεγαλη, αλλα δεν γινεται επισης να βγαινει καινουργια εκδοση jb και να ειναι χειροτερη σε αυτονομια απο μια 4.0.3. υποτηθεται, βαζουμε κατι καινουργιο για κατι καλυτερο και οχι να γυρναμε σε παλιες εκδοσεις για να βολευτουμε.

Link to comment
Share on other sites

μην ακουτε διαφορα για την μπαταρια...περαστε την ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΙΚΗ 4.1.2 και θα δειτε ενα αλλο κινητο απο ολες τις αποψεις..!:D
Link to comment
Share on other sites

Αναλωνομαστε στο εαν η 4.1.2 LSJ ειναι χειροτερη σε μπαταρια και αλλα τετοια, λες και δεν υπαρχουν αλλες 4.1.2 αλλων χωρων να δοκιμασει κανεις. Στην τελικη η απλα αφηστε την συσκευη στην LSD η περαστε μια μιας αλλης χωρας JB.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μην ακουτε διαφορα για την μπαταρια...περαστε την ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΙΚΗ 4.1.2 και θα δειτε ενα αλλο κινητο απο ολες τις αποψεις..!:D

 

Αναμεσα στην lsj κ lsd ειναι καλυτερη η lsd. Απο αλλες χωρες δεν ξερω ποιες ειναι καλες.

Link to comment
Share on other sites

Για πρωτη φορα εβαλα την 4.0.4. Nordic μπορω να πω πως εχω φαει κολλημα...ειναι πολυ καλη! Η jelly bean ειναι η γνωμη μου πως θελει πολυ δουλεια ακομα σε πολλους τομεις...

 

Και εγώ επέστρεψα σε 4.0.4 (την Pulse του Στράτου) μέχρι να βγει μια σταθερή 4.1.2. Ωραία όλα αυτά τα καλούδια που έχει αλλά δεν έχει τη σταθερότητα της 4.0.4. Κατά τη γνώμη μου καλά έκανες.

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν είδα και πολυ μεγαλη, αλλα δεν γινεται επισης να βγαινει καινουργια εκδοση jb και να ειναι χειροτερη σε αυτονομια απο μια 4.0.3. υποτηθεται, βαζουμε κατι καινουργιο για κατι καλυτερο και οχι να γυρναμε σε παλιες εκδοσεις για να βολευτουμε.

Φίλος το ότι σε εσένα δούλευε σωστά η 4.0.x δεν σημαίνει ότι είναι καλή ρομ και στο λέω εγώ που είχα θέματα sod που αν είχες κι εσυ να σε δω τι θα έλεγες για την 4.0.x....

 

Είπαμε είσαι από τούς πολύ λίγους που δεν του αρέσει η 4.1.2.

Και εγώ επέστρεψα σε 4.0.4 (την Pulse του Στράτου) μέχρι να βγει μια σταθερή 4.1.2. Ωραία όλα αυτά τα καλούδια που έχει αλλά δεν έχει τη σταθερότητα της 4.0.4. Κατά τη γνώμη μου καλά έκανες.

 

Φίλε αυτό που είπες μόλις είναι το ανέκδοτο της χρονιάς...

 

Ακου εκεί σταθερή η 4.0.4...

 

Ναι οκ είναι ποιο σταθερή από την 4.0.3 αλλά όχι και από τις σταθεροτατες ρομ.

 

Δες το sleep of death topic και θα δεις τι εννοώ....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356271

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την XWLSD δεν συνδεεται με kies.εκανα επανακινησεις,reset αλλα τιποτα.υπαρχει λυση
Link to comment
Share on other sites

Το Google now? To project butter? Νομίζω ότι η επιστροφή σε donut η cupcake θα ταίριαζε σε πολλούς εδώ μέσα...

Έχουμε αναγάγει τα στείρα στατιστικά της μπαταρίας σε μείζον ζήτημα και ξεχνάμε την εξέλιξη ενός λειτουργικού που προφανώς έχει ένα τίμημα. Λες και δεν μας φτάνει μια μπαταρία που κρατάει από το πρωί που πάμε στη δουλειά μέχρι πριν πέσουμε για ύπνο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλος το ότι σε εσένα δούλευε σωστά η 4.0.x δεν σημαίνει ότι είναι καλή ρομ και στο λέω εγώ που είχα θέματα sod που αν είχες κι εσυ να σε δω τι θα έλεγες για την 4.0.x....

 

Είπαμε είσαι από τούς πολύ λίγους που δεν του αρέσει η 4.1.2.

 

 

Φίλε αυτό που είπες μόλις είναι το ανέκδοτο της χρονιάς...

 

Ακου εκεί σταθερή η 4.0.4...

 

Ναι οκ είναι ποιο σταθερή από την 4.0.3 αλλά όχι και από τις σταθεροτατες ρομ.

 

Δες το sleep of death topic και θα δεις τι εννοώ....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356271

 

Την έχεις δοκιμάσει την Pulse του Στράτου;Δε νομίζω. Ξέρω πολύ καλά τι είναι SOD. Δεν έχω πει πότε σε άτομο εδώ στο forum όσο και αν διαφωνώ μαζί του οτι λέει ανέκδοτα πόσο μάλλον για κάποιον που δεν τον γνωρίζω. Σέβομαι τα υπόλοιπα παιδιά και σταματάω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, παιδια οταν εχουμε κολλησει καποιο various και κολαει το κινητο πως το κανουμε φορματ και να περασουμε παλι την επισημη εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, παιδια οταν εχουμε κολλησει καποιο various και κολαει το κινητο πως το κανουμε φορματ και να περασουμε παλι την επισημη εκδοση?

 

κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή ξαναπέρασε επίσημη rom με το odin.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Φώτη, είσαι λίγο σχιζοφρενής. Συνεχώς ως τώρα κακολογούσες την lsj για την μπαταρία, τώρα θες να την περάσεις πάσει θυσία. Πηγές πίσω στην 4.0.4 για την μπαταρία και έλεγες jelly bean μόνο άμα βελτιώσει την μπαταρία της, και τώρα λες πως με κάθε κόστος θέλεις να έχεις την τελευταία έκδοση ακόμη και αν είσαι μια χαρά τώρα ενώ αυτή την έχεις βγάλει άθλια. Δεν σε κατηγορώ αλλά αλλάζεις απόψεις τόσο συχνά που συνεχώς με ξαφνιάζεις:p

 

Μου αρεσει να δοκιμαζω συνεχεια καινουργια πραγματα...οπως και πριν μερεε δεν ειχα δοκιμασει την lsj με καποιες ρυθμισεις, ετσι θελω τωρα να την δοκιμασω να δω μηπως ειναι καλυτερα με την εξεικονομιση

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...