Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα post που αφορούσαν την μπαταριά μεταφερθήκαν στο αντίστοιχο θεμα

Παρακαλω η συζήτηση που αφορά το θέμα της μπαταρίας να συνεχιστεί εκεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή ξαναπέρασε επίσημη rom με το odin.

 

τι ειναι το odin και πως γινεται φιλε μου να ξαναπερασω την επίσημη rom?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το odin και πως γινεται φιλε μου να ξαναπερασω την επίσημη rom?

 

Υπάρχει αναλυτικός οδηγός στο forum.. Έχει ότι χρειάζεσαι .. για ρίξε μια ματιά..

Link to comment
Share on other sites

προς το παρών αυτό που παρατήρησα είναι ότι είναι αισθητά πιο αργή. μιλάμε για πολύ laggarisma...

αλλά το κινητό έχει μεταμορφωθεί προς το καλύτερο.

υ.γ.

καλά σίγουρα θα βάλω κάποια στιγμή και μία custom, έτσι για την εμπειρία! οπότε θα σε ξαναχρειαστώ!! χαχαχα

 

Κάτσε, λες πως η JB σου είναι πιο αργή από την ICS που είχες πριν;

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το odin και πως γινεται φιλε μου να ξαναπερασω την επίσημη rom?

 

πρώτη πρώτη σελίδα του παρόντος topic;).

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ: Ότι φταίει η LSJ, καθώς πολλοί έχουν αναφέρει πως είναι προβληματική σε σχέση με την LSD, ειδικά ο fot1s

Ότι δεν περάστηκε καλά και θέλει ξαναπέρασμα. Σε αυτό δεν φταις εσύ, συμβαίνει καμιά φορά...

Link to comment
Share on other sites

ναι και με μεγάλη διαφορά!!

μάλλον θα το κάνω factory reset για να ξαναγίνει σαν καινούργιο. μήπως φταίει αυτό...

 

Το σαν καινουργιο για να γινει θα πρεπει απο τις ρυθμισεις του κινητου να το κανεις απο κει φορματ με τικαρισμενο την διαμορφωση τηςμνημης usb

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ: Ότι φταίει η LSJ, καθώς πολλοί έχουν αναφέρει πως είναι προβληματική σε σχέση με την LSD, ειδικά ο fot1s

Ότι δεν περάστηκε καλά και θέλει ξαναπέρασμα. Σε αυτό δεν φταις εσύ, συμβαίνει καμιά φορά...

 

Τοσο πολυ μεγαλη διαφορα να κανουν τα 7mb?

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ μεγαλη διαφορα να κανουν τα 7mb?

Όσα λάθη μπορούσαν τα στρίμωξαν σε 7mb φαίνεται. Παίζει και η περίπτωση να μην πέρασε καλά οπότε εάν φλασάρεις την lsd καλύπτεις και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους με αυτήν την ελληνική αναβάθμιση? Έλεος δεν καταλαβαίνουν οτι χάνουν κόσμο έτσι?? Σκέφτομαι πολυ σοβαρά να μήν πάω στο SGS4 και να στραφώ στο iphone 5..... :ninja::!::!::!::!: είμαι κατατσαντισμένος
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρέσουν αυτά και δεν έχω σκοπό να δώσω τα λεφτά μου για κάτι που δέν μου αρέσει. Είμαι φανατικός της samsung και αν με διώξουν θα πάω apple.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρέσουν αυτά και δεν έχω σκοπό να δώσω τα λεφτά μου για κάτι που δέν μου αρέσει. Είμαι φανατικός της samsung και αν με διώξουν θα πάω apple.

 

Ανοίγεις πολύ μεγάλη κουβέντα.. :p

Επιλογές δόξα το θεό έχεις ένα κάρο, τι περιμένεις την επίσημη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οταν βγει η ελληνικη θα εχει και αυτη τις ιδιες καταλληξεις τριων γραμματων για να καταλαβουμε ποια τελικα εδωσαν ή θα εχει αλλα γραμματα και θα πρεπει να βρουμε απο αλλου ποια εκοδση της 4.1.2 εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες οταν βγει η ελληνικη θα εχει και αυτη τις ιδιες καταλληξεις τριων γραμματων για να καταλαβουμε ποια τελικα εδωσαν ή θα εχει αλλα γραμματα και θα πρεπει να βρουμε απο αλλου ποια εκοδση της 4.1.2 εχουμε?

 

Θα εχει διαφορετικες καταληξεις στα γραμματα, οπως ολες και επισης, θα εχει και csc eur.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους με αυτήν την ελληνική αναβάθμιση? Έλεος δεν καταλαβαίνουν οτι χάνουν κόσμο έτσι?? Σκέφτομαι πολυ σοβαρά να μήν πάω στο SGS4 και να στραφώ στο iphone 5..... :ninja::!::!::!::!: είμαι κατατσαντισμένος

 

δεν μου αρέσουν αυτά και δεν έχω σκοπό να δώσω τα λεφτά μου για κάτι που δέν μου αρέσει. Είμαι φανατικός της samsung και αν με διώξουν θα πάω apple.

 

Αν εχεις μαθει να δουλευεις με Android, θα παθεις καταθλιψη με το iPhone. Εκτος κι αν χρησιμοποιεις την συσκευη για κλησεις και Facebook, οποτε η Apple σε καλυπτει απολυτα...:p:D

 

Πιο σοβαρα τωρα, η τελευταια version του Android ΥΠΑΡΧΕΙ. Τι παει να πει δεν ειναι Ελληνικη, τι τη θες, για την εγγυηση? Αφου κατα πασα πιθανοτητα θα εισαι root, οποτε ειναι ηδη "χαμενη"...

Αν παλι δεν εισαι root, τοτε μαλλον δεν πολυκαιγεσαι να "πειραζεις" την συσκευη σου, οποτε μπορει να καλυπτεσαι και με την 2.3...

 

Εν τω μεταξυ, ανεφερες το S4, μια συσκευη-τουμπανο... Παρ'το και θα εισαι μια χαρα, ποσα χρονια δηλαδη περιμενεις να δινουν updates για συσκευες 2ετιας και βαλε? Ο Γαλαξιας μας εχει ηδη παρει παααραρα πολλες και ετοιμαζεται (μαλλον) και για μια ακομη...! Αυτο δεν ειναι υποστηριξη?

(προσωπικα παλι Samsung θα επαιρνα...)

 

Ολα τα παραπανω τα γραφω εντελως φιλικα και ελαφρως χιουμοριστικα, χωρις καμμια δοση ειρωνειας...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπερβάλλουμε λίγο? Δηλαδή χωρίς την jelly bean δεν μπαίνουμε ιντερνετ? Δεν κάνουμε τηλέφωνα? Δεν στέλνουμε μηνύματα και emails? Εγώ μακάρι να είχα την 4.0.4 που οι περισσότεροι λένε ότι είναι η καλύτερη (έχω την 4.0.3) και δεν θα το κούναγα ρούπι από κεί. Σίγουρα η πιο smooth λειτουργία του κινητού θα είναι πιο ωραία (όχι ότι δεν είναι πολύ ωραία και η αίσθησή του τώρα!) αλλά αν είναι να σου τρώει την μπαταρία σε χρόνο dt, καλύτερα με "παρωχημένη" έκδοση android!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπερβάλλουμε λίγο? Δηλαδή χωρίς την jelly bean δεν μπαίνουμε ιντερνετ? Δεν κάνουμε τηλέφωνα? Δεν στέλνουμε μηνύματα και emails? Εγώ μακάρι να είχα την 4.0.4 που οι περισσότεροι λένε ότι είναι η καλύτερη (έχω την 4.0.3) και δεν θα το κούναγα ρούπι από κεί. Σίγουρα η πιο smooth λειτουργία του κινητού θα είναι πιο ωραία (όχι ότι δεν είναι πολύ ωραία και η αίσθησή του τώρα!) αλλά αν είναι να σου τρώει την μπαταρία σε χρόνο dt, καλύτερα με "παρωχημένη" έκδοση android!

 

Ουτε μπαταρια τρωει, ουτε τιποτα. Τουλαχιστον οχι τοσο ωστε να γινει θεμα συζητησης και... αναθεματισμων για την μια ή την αλλη rom... Ειναι γνωστο οτι ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ οι συσκευες, ΤΡΩΝΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Τι να κανουμε, ετσι ειναι οι λειτουργιες τους. Η εποχη του "χαμελεωντα" (Nokia 6110) που κρατουσε 5-7 ημερες, εχει περασει εδω και 10-12 χρονια...

 

Αν σου "κατσει καλα" η rom κανοντας τα προβλεπομενα, προσεχεις τι εγκαθιστας, δεν εισαι στο internet 24 ωρες το 24ωρο παιζοντας ταυτοχρονα παιχνιδια, τοτε θα κρατησει... Μια ημερα??? Μια ημερα. Δυο? Δυο...

 

Ολα τα υπολοιπα ειναι απλα για καταναλωση και για να περναμε την ωρα μας πληκτρολογωντας...

 

Προσωπικα ημουν γενικα ικανοποιημενος με την 2.3.4 που ειχε αρχικα η συσκευη μου, εβαλα την 4.0.3 η οποια ηταν οτι χειροτερο εχω δοκιμασει, στην συνεχεια ακολουθησαν η 4.0.4 (σχεδον αψογη), Νordic 4.1.2 (περιπου στα ιδια), CyanogenMod 10.1 με Android 4.2.2 (επισης μια απο τα ιδια) και τωρα ξανα Nordic.

 

Αν χρησιμοποιησεις μαλιστα και την εξοικονομηση ενεργειας, ολα θα πανε καλα.... Για 1-2 ημερες ομως, κι αν...........

 

Τοσο μπορουν αυτες οι συσκευες!!!!!

 

Φιλικα

Σταυρος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες εγκατέστησα την lsj και σήμερα εμφανίστηκε μήνυμα για "ενημέρωση λογισμικού" της samsung.

Τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτή η ενημέρωση; Την κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες εγκατέστησα την lsj και σήμερα εμφανίστηκε μήνυμα για "ενημέρωση λογισμικού" της samsung.

Τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτή η ενημέρωση; Την κάνω;

 

δεν υπαρχει καινουργια εκδοση μετα την lsj

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες εγκατέστησα την lsj και σήμερα εμφανίστηκε μήνυμα για "ενημέρωση λογισμικού" της samsung.

Τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτή η ενημέρωση; Την κάνω;

 

δεν υπαρχει καινουργια εκδοση μετα την lsj

 

Μπορεί να είναι αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής της Samsung.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε παιδια..υπαρχει τηλεφωνο κοντα στις δυνατοτητες του sii,που να μην τρωει την μπαταρια τοσο γρηγορα οταν το ξεπατωνεις...?
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε παιδια..υπαρχει τηλεφωνο κοντα στις δυνατοτητες του sii,που να μην τρωει την μπαταρια τοσο γρηγορα οταν το ξεπατωνεις...?

 

Έχω ακούσει τα καλύτερα για το noteII αλλά πραγματικά δεν σταματάει να με εντυπωσιάζει το δικό μας.

Θέλει όμως και αρκετό πείραγμα για να φτάσεις να έχεις δυνατή αυτονομία με σκληρή χρήση,κάτι που ο μέσος χρήστης δεν θα κάνει..

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...