Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια τσεκαρα το s2 πριν της αδερφης μου το οποιο το εχουμε παρει απο επιδοτηση στην βοντα και εκανα update και δεν εδωσε την 4.1.2...

 

Ποιά έδωσε τότε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν βρηκε update...καμια ενημ..4.0.3 ειχε παρει τελευταιο Update

 

Το σύνδεσες με kies; μήπως είναι unbranded η συσκευή; η Vodafone έχει δώσει και την 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

επιδοτηση απο καταστημα βοντα το ειχαμε παρει

 

Ειχε ομως το firmware της vodafone μεσα?

Ειχες δει καποιες εφαρμογες σχετικες με vodafone?

Link to comment
Share on other sites

στο sammobile δεν βλεπω 4.0.4 στην voda...δεν εχω προσεξει για εφαρμογες της voda

 

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=VGR#firmware

 

μηπως ειναι unbraded και απλα εχει καποιες εφαρμογες της vodafone.,περασμενες χειροκινητα?

γιατι αλλιως δεν εξηγειται..

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε το στο kies και δες στην αρχικη οθονη του firmware τι sales code δινει για την συσκευη. Εφοσον λες οτι εχει 4.0.3 και δεν σου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση, υπαρχει μια (μικρη) πιθανοτητα να επεσες σε unbranded παρτιδα οποτε θα δεις κωδικο EUR και...θα περιμενεις κι εσυ οπως ολοι οι υπολοιποι :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα στην LSN, και δεν ξέρω αν υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσεις, είναι ότι πατώντας συνεχόμενα το home, στη συνέχεια την αριστερή επιλογή κάτω που είναι σαν πίτα, και τέλος το "χώρος αποθήκευσης", κάτω κάτω λέει παρακολούθηση μπαταρίας, έναρξη και διακοπή. Τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα στην LSN, και δεν ξέρω αν υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσεις, είναι ότι πατώντας συνεχόμενα το home, στη συνέχεια την αριστερή επιλογή κάτω που είναι σαν πίτα, και τέλος το "χώρος αποθήκευσης", κάτω κάτω λέει παρακολούθηση μπαταρίας, έναρξη και διακοπή. Τι είναι αυτό;

 

Υπήρχε και στις άλλες 4.1, ίσως και στις 4.0 Στέφανε. Τώρα το τι ακριβώς κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα στην LSN, και δεν ξέρω αν υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσεις, είναι ότι πατώντας συνεχόμενα το home, στη συνέχεια την αριστερή επιλογή κάτω που είναι σαν πίτα, και τέλος το "χώρος αποθήκευσης", κάτω κάτω λέει παρακολούθηση μπαταρίας, έναρξη και διακοπή. Τι είναι αυτό;

 

Δεν εχει κατι τετοιο στην lsn...μολις το ειδα...δωσε screen

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και στις άλλες 4.1, ίσως και στις 4.0 Στέφανε. Τώρα το τι ακριβώς κάνει...

 

κοίτα να δεις, χαμπάρι δεν είχα πάρει.:p

Μήπως είναι κάτι σαν το better battery stats, και δημιουργεί κανένα txt αρχείο σαν λίστα, με το τι καταναλώνει τη μπαταρία; θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δεις, χαμπάρι δεν είχα πάρει.:p

Μήπως είναι κάτι σαν το better battery stats, και δημιουργεί κανένα txt αρχείο σαν λίστα, με το τι καταναλώνει τη μπαταρία; θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

 

Εμενα δεν εχει κατι τετοιο..

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και στις άλλες 4.1, ίσως και στις 4.0 Στέφανε. Τώρα το τι ακριβώς κάνει...

 

Σιγουρα παντως δεν υπηρχε στην 4.0.3 καθως και στην LSD που εχω τωρα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη...αλλα εμενα γιατι δεν εχει κατι τετοιο στην νορτζι lsn ?

 

Επειδή λέει αυτό το "επιλογές προγραμματιστή" μες στη μέση, για πήγαινε στις ρυθμίσεις, και κάτω κάτω ενεργοποίησε τις "επιλογές προγραμματιστή". Ίσως εμφανιστεί έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέει αυτό το "επιλογές προγραμματιστή" μες στη μέση, για πήγαινε στις ρυθμίσεις, και κάτω κάτω ενεργοποίησε τις "επιλογές προγραμματιστή". Ίσως εμφανιστεί έτσι.

 

Μονο το ενεργοποιησα...δεν εβαλα καποιο τικ μεσα...το εκανα και ρεσταρτ αλλα παλι τπτ. Μηπως επειδη εχω τιποτα την ανκερ? Αλλα δεν νμζ...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα παντως δεν υπηρχε στην 4.0.3 καθως και στην LSD που εχω τωρα...

 

Ούτε στην Lsd; Θα ορκιζόμουν ότι το έχω ξαναδεί και την lsd την είχα μήνες μέχρι να την αλλάξω σε lsn πριν 5-6 μέρες. Ίσως να κάνω και λάθος, ίσως δεν στο δείχνει για τον ίδιο λόγο που δεν το δείχνει και στον Φώτη αυτή τη στιγμή.. ποιος ξέρει άραγε να μας πει..

 

Αν θυμάμαι καλά το είχα πατήσει κιόλας μια φορά και έβγαλε κάτι νούμερα στην μπάρα ειδοποιήσεων.. το απενεργοποίησα όμως αμέσως αφού δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανε. Μπορεί όμως να έκανα και κάτι άλλο και να μπερδεύομαι αυτή τη στιγμή, μην μπερδεύω κι εσάς περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το είχα πατήσει κιόλας μια φορά και έβγαλε κάτι νούμερα στην μπάρα ειδοποιήσεων.. το απενεργοποίησα όμως αμέσως αφού δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανε. Μπορεί όμως να έκανα και κάτι άλλο και να μπερδεύομαι αυτή τη στιγμή, μην μπερδεύω κι εσάς περισσότερο..

 

Συγχωρέστε με για το συνεχόμενο ποστ (αν δεν έγραψε κάποιος στο μεταξύ) αλλά γράφω από tapatalk και στην "Τροποποίηση" δεν με αφήνει να βάλω φωτό.

 

Λοιπόν παιδιά μόλις το δοκίμασα και τώρα που είδα τι κάνει επιβεβαιώνω, το έχω ξαναδεί και σε άλλο firmware και πιθανότατα ήταν στην lsd. Πατώντας το βγάζει όντως κάτι νούμερα στην μπάρα ειδοπ. με την χαρακτηριστική "πίτα" δίπλα.. μόλις το σταματήσεις δημιουργεί στην κάρτα τον φάκελο ΤΜΡ και τα δύο αρχεία που θα δείτε στο τέλος.;)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη...αλλα εμενα γιατι δεν εχει κατι τετοιο στην νορτζι lsn ?

 

Ουτε και σε εμενα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει ρουτ να εισαι? Επισης...και που ενεργοποιησα αυτο με τον προγραμματιστη...εβαλα τικ στο να μην εχει διεργασιες να τρεχουν κασε...και μετα το ρεσταρτ παλι αλλαξε μονο του σε τυπικο οριο διεργασιων.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει ρουτ να εισαι?

 

Μόλις μπήκα να ρωτήσω ακριβώς το ίδιο! Όσοι δεν το βλέπετε μήπως δεν είστε root;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το βγάζει τώρα που το τσέκαρα σε lsn! Στην lsd δεν υπήρχε σίγουρα.. Βέβαια δε ξέρω αν είναι απτο ρουτ που έκανα χθες..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...