Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως, μπορει να θελει root για να φανει. Μακη, τα αρχεια που δημιουργει τα ανοιξες; τι περιεχουν;

 

Δεν τα άνοιξα (τα έσβησα αμέσως μάλιστα) και μέσα στον φάκελο TMP που τσέκαρα δεν υπήρχε το παραμικρό, εκτός κι αν είχε τίποτα κρυφά αρχεία..

 

(που είναι ο Στράτος όταν τον χρειάζεσαι..:p)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οντως, μπορει να θελει root για να φανει. Μακη, τα αρχεια που δημιουργει τα ανοιξες; τι περιεχουν;

 

Τελικα θελει ροοτ! Μολις το τσεκαρα με ενως φιλου που το ειχε ρουταρισμενο κ φαινεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θελει ροοτ! Μολις το τσεκαρα με ενως φιλου που το ειχε ρουταρισμενο κ φαινεται κανονικα.

 

Πιθανότατα λοιπόν να υπήρχε όντως και σε rootαρισμένη ics, αν τσεκάρει κάποιος να μας πει..

Το θέμα είναι τώρα τι κάνει αυτό το πράγμα..:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω root και δεν μου το βγαζει :(

 

Kι εμάς που το βγάζει τι το κάνουμε;:lol:

 

Δεν υπάρχει λόγος στεναχώριας γι'αυτό το πράγμα, περισσότερο στεναχωρούν οι σπαστικές διαφημίσεις στους α-rootάριστους θα έλεγα..;)

Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε παιδια κανα καλο προγραμμα για τις διαφημισεις γιατι τα εβγαλαν ολα απο το google play.
Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε παιδια κανα καλο προγραμμα για τις διαφημισεις γιατι τα εβγαλαν ολα απο το google play.

 

adaway. φανταζομαι πως εισαι root, αλλιως δε λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

adaway. φανταζομαι πως εισαι root, αλλιως δε λειτουργει.

 

Νασε καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα με τα links για τα firmwares που συζητάμε, αναφέρεται το εξής:

Some of the Enhancements in the new Jelly Bean Update:

Free 50GB Dropbox Storage

'Εχω εγκαταστήσει την LSN (έχω και λ/σμό και εγκατεστημένο από παλιά το dropbox).

Γνωρίζει κάποιος πώς ενεργοποιείται αυτή η παροχή; Φαντάζομαι θα ενδιαφέρουν αρκετούς τα 50GB free!

 

ΥΓ. Συγνώμη αν ποστάρω αυτή την ερώτηση σε λάθος σημείο - δεν βρήκα κάποιο αντιπροσωπευτικότερο.

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα με τα links για τα firmwares που συζητάμε, αναφέρεται το εξής:

'Εχω εγκαταστήσει την LSN (έχω και λ/σμό και εγκατεστημένο από παλιά το dropbox).

Γνωρίζει κάποιος πώς ενεργοποιείται αυτή η παροχή; Φαντάζομαι θα ενδιαφέρουν αρκετούς τα 50GB free!

ΥΓ. Συγνώμη αν ποστάρω αυτή την ερώτηση σε λάθος σημείο - δεν βρήκα κάποιο αντιπροσωπευτικότερο.

 

Εμένα μου ήρθε απλώς ένα mail από το dropbox λίγες μέρες μετά που εγκατέστησα την πρώτη μου jb που έλεγε τα εξής:

 

" Hi Manolis,

Here's how to get the most out of Dropbox:

Download and install*Dropbox.Any file you place in your Dropbox folder will automatically save to all your computers, phones and even the Dropbox website!Downloading Dropbox also lets you easily share docs and photos, and work together with friends.

To learn more about Dropbox, check out*our tour.

Welcome to Dropbox!

- The Dropbox Team"

 

Έσβησα λοιπόν την εφαρμογή απ'το τηλέφωνο, την εγκατέστησα ξανά απ'το play και αφού εγκατέστησα και την εφαρμογή του dropbox στο pc, μετά από λίγο ήρθε νέο mail που επιβεβαίωνε τα 48mb που μόλις "κέρδισα". Παρακάτω το δεύτερο mail:

 

"Hi Manolis,

Congrats on becoming a*Dropbox Guru! We've awarded you 48 GB of bonus space for the next 24 months! You now have 51.25 GB on Dropbox. To get even more space, check out our*upgrade options.*Thanks again for supercharging your Samsung device with Dropbox!*

Enjoy,- The Dropbox Team"

 

Κάνε τις δοκιμές σου να τσεκάρεις..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, υπάρχει τρόπος για να αλλάξω τον παροχέα που μου δίνει τις αναβαθμίσεις; Έχω αγοράσει το κινητό από Public και παίρνω αναβαθμίσεις από Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, υπάρχει τρόπος για να αλλάξω τον παροχέα που μου δίνει τις αναβαθμίσεις; Έχω αγοράσει το κινητό από Public και παίρνω αναβαθμίσεις από Cosmote.

 

Περνα οποιαδηποτε αλλη εκδοση θελεις μεσω odin. Πχ την σκανδιναβικη 4.1.2 που υπαρχει στην αρχικη σελιδα του θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Περνα οποιαδηποτε αλλη εκδοση θελεις μεσω odin. Πχ την σκανδιναβικη 4.1.2 που υπαρχει στην αρχικη σελιδα του θεματος.

Ρε παιδια δεν υπαρχει καποιος πιο ευκολοσ τροποσ να περασουμε την 4.1.2? με το odin ακουω οτι αν κανεις καποιο λαθος υπαρχει περισπτωση να μην ανοιγει το κινητο και τετοια παλαβα πραγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν υπαρχει καποιος πιο ευκολοσ τροποσ να περασουμε την 4.1.2? με το odin ακουω οτι αν κανεις καποιο λαθος υπαρχει περισπτωση να μην ανοιγει το κινητο και τετοια παλαβα πραγματα!!

 

Ολος ο κοσμος ετσι τις περναει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν υπαρχει καποιος πιο ευκολοσ τροποσ να περασουμε την 4.1.2? με το odin ακουω οτι αν κανεις καποιο λαθος υπαρχει περισπτωση να μην ανοιγει το κινητο και τετοια παλαβα πραγματα!!

 

Στα χέρια σου κρατάς έναν μικρό υπολογιστή και αλλάζοντάς του το firmware θα το διαπιστώσεις κι ο ίδιος, όταν είδα κι εγώ για πρώτη φορά τι κάνει η συσκευή κατά την αλλαγή ψάρωσα! Τόσο που θέλω να βλέπω τη "διαδικασία" συχνότερα απ'ότι θά'πρεπε..! :lol:

 

Είναι "λεπτή" η δουλειά αυτή και ασφαλώς απαιτεί σωστές κινήσεις για να πάει καλά, έχοντας όμως τα μάτια σου ανοιχτά στον οδηγό της πρώτης σελίδας -που αν τον διαβάσεις 2-3 φορές θα διαπιστώσεις ότι δεν είναι και κάτι τόσο περίπλοκο τελικά- αλλά και εμάς εδώ για βοήθεια αν κολλήσεις κάπου, τότε δεν μπορείς να κάνεις και λάθος.

 

Στα πάντα η πρώτη φορά είναι και η δύσκολη..;)

Link to comment
Share on other sites

...

Έσβησα λοιπόν την εφαρμογή απ'το τηλέφωνο, την εγκατέστησα ξανά απ'το play και αφού εγκατέστησα και την εφαρμογή του dropbox στο pc, μετά από λίγο ήρθε νέο mail που επιβεβαίωνε τα 48mb που μόλις "κέρδισα". Παρακάτω το δεύτερο mail:

 

"Hi Manolis,

Congrats on becoming a*Dropbox Guru! We've awarded you 48 GB of bonus space for the next 24 months! You now have 51.25 GB on Dropbox. To get even more space, check out our*upgrade options.*Thanks again for supercharging your Samsung device with Dropbox!*

Enjoy,- The Dropbox Team"

 

Κάνε τις δοκιμές σου να τσεκάρεις..:)

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έκανα ότι έκανες, και μάλιστα όταν το επανεγκατέστησα δημιούργησα νέο λογαριασμό για "σιγουριά". Ίδια διαδικασία και στο laptop. Ξεκίνησε το φόρτωμα των αρχείων (φωτο/βιντεο) και κατά τη διάρκεια της νύχτας ήρθαν 2-3 ειδοποιήσεις ότι αυξήθηκε ο αποθηκευτικός χώρος στα 2GB, μετά στα 3GB και τελικά στα 3,5GB. Τώρα συνέδεσα και το pc στο νέο λ/σμό, αλλά (εκτός από το στάνταρ 0,5GB) δεν βλέπω τα υπόλοιπα 44GB να 'ρχονται...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έκανα ότι έκανες, και μάλιστα όταν το επανεγκατέστησα δημιούργησα νέο λογαριασμό για "σιγουριά". Ίδια διαδικασία και στο laptop. Ξεκίνησε το φόρτωμα των αρχείων (φωτο/βιντεο) και κατά τη διάρκεια της νύχτας ήρθαν 2-3 ειδοποιήσεις ότι αυξήθηκε ο αποθηκευτικός χώρος στα 2GB, μετά στα 3GB και τελικά στα 3,5GB. Τώρα συνέδεσα και το pc στο νέο λ/σμό, αλλά (εκτός από το στάνταρ 0,5GB) δεν βλέπω τα υπόλοιπα 44GB να 'ρχονται...

 

Φίλε μου αν δεν κάνω λάθος (και ασ με διορθώσει καποιος) τα 48GB χώρου τα έπερνες με κάθε ενεργοποίηση Galaxy S2. Το λέω γιατί εγώ όταν το ενεργοποίησα στις 16/1 και ενώ είχα ίδη dropbox δεν έκανα τπτ άλλο και τα πήρα. Οπότε, μήπως, λέω μήπως πρέπει να κάνεις και ένα login στο Samsung Apps ή να του βάλεις και ένα Samsung λογαριασμό για να πάρεις τα 48GB??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση. Έχω στον υπολογιστη μου την αναβαθμιση της Vodafone. Mόνο μέσω odin μπορώ να την περάσω;

 

αν η συσκευη σου ειναι της vodafone, το αναβαθμιζεις μεσω kies ή ota, αν σου την εμφανιζει. αν η συσκευη ειναι unbranded, μονο μεσω odin.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε stefan_city.

Προσπαθω να περασω μεσω odin την 4.1.2. Ακολουθησα τις οδηγιες της πρωτης σελιδας. Στο Message του odin μου εχει βγαλει αυτα:

<ID:0/005> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> I9100XWLSD_I9100VGRLSC_I9100BULS1_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)..

<ID:0/005> File analysis..

<ID:0/005> SetupConnection..

<ID:0/005> Initialzation..

<ID:0/005> Get PIT for mapping..

<ID:0/005> Firmware update start..

<ID:0/005> cache.img

 

έχει αρκετη ωρα που δεν αλλαξε κατι. εκανα κατι λαθος;

Edited by s_sty89
Link to comment
Share on other sites

@s_sty89

 

τελικά τι έκανες με το πρόβλημα που σου έβγαλε? λύθηκε?

 

μόλις έβαλα και την XWLSN με καθαρή εγκατάσταση. επιτέλους σαν καινούργιο. για να δούμε με τη μπαταρία τι διαφορά θα έχει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν δεν κάνω λάθος (και ασ με διορθώσει καποιος) τα 48GB χώρου τα έπερνες με κάθε ενεργοποίηση Galaxy S2. Το λέω γιατί εγώ όταν το ενεργοποίησα στις 16/1 και ενώ είχα ίδη dropbox δεν έκανα τπτ άλλο και τα πήρα. Οπότε, μήπως, λέω μήπως πρέπει να κάνεις και ένα login στο Samsung Apps ή να του βάλεις και ένα Samsung λογαριασμό για να πάρεις τα 48GB??

 

εγω ειχα ηδη dropbox με email yahoo.com και χωρο 2.50gb.

εγκατεστησα την εφαρμογη και στο s2.

αλλαξα το email σε gmail.com,εχω λογαριασμο στο samsungapps

αλλα και παλι ο χωρος εχει παραμεινει στα 2.50gb.

γιατι..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ηδη dropbox με email yahoo.com και χωρο 2.50gb.

εγκατεστησα την εφαρμογη και στο s2.

αλλαξα το email σε gmail.com,εχω λογαριασμο στο samsungapps

αλλα και παλι ο χωρος εχει παραμεινει στα 2.50gb.

γιατι..?

 

Εχω την ταπεινή εντύπωση ότι δεν ισχύουν πια τα 50GB, εμφανίστικαν μόνο σε όσους έβαλαν την leaked JB το Νοέμβριο.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ταπεινή εντύπωση ότι δεν ισχύουν πια τα 50GB, εμφανίστικαν μόνο σε όσους έβαλαν την leaked JB το Νοέμβριο.

 

Χωρίς να ξέρω αν ισχύει το ότι δεν τα δίνουν πια, να επιβεβαιώσω ότι κι εμένα όντως μου τα έδωσαν όταν εγκατέστησα την "leaked" 4.1.2 του Νοέμβρη..:)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω αν ισχύει το ότι δεν τα δίνουν πια, να επιβεβαιώσω ότι κι εμένα όντως μου τα έδωσαν όταν εγκατέστησα την "leaked" 4.1.2 του Νοέμβρη..:)

 

Το ιδιο και σε μενα...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...