Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανες factory reset οταν εβαλες την ls8 και την lsd..;

 

Όχι δεν έκανα μιάς και έχω πολλές εφαρμογές και δεν έχω καταφέρει να βρώ ένα καλό προγραματάκι για backup. Βέβαια από την άλλη ούτε και ο φίλος μου έκανε factory reset στο δικό του και του δουλεύει άψογα! :(

Samsung Galaxy Note 3 :superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έκανα μιάς και έχω πολλές εφαρμογές και δεν έχω καταφέρει να βρώ ένα καλό προγραματάκι για backup. Βέβαια από την άλλη ούτε και ο φίλος μου έκανε factory reset στο δικό του και του δουλεύει άψογα! :(

 

Αν εισαι root κατεβασε το titanium backup για να σωσεις τις εφαρμογες σου με τα δεδομενα τους.

Οπως και να εχει πρεπει κανονικα να του ριχνεις ενα factory reset και πριν και μετα το περασμα μιας καινουριας rom, αλλα εφοσον βλεπεις πως εχεις προβληματα τωρα, πρεπει οπωσδηποτε να κανεις ενα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root κατεβασε το titanium backup για να σωσεις τις εφαρμογες σου με τα δεδομενα τους.

Οπως και να εχει πρεπει κανονικα να του ριχνεις ενα factory reset και πριν και μετα το περασμα μιας καινουριας rom, αλλα εφοσον βλεπεις πως εχεις προβληματα τωρα, πρεπει οπωσδηποτε να κανεις ενα.

 

Ναί δε λέω λογικό! Απλά έλεγα μπάς και το γλιτώσω! :O

Τώρα στην περίπτωση μου που δεν έχω Rootάρει και απλά έβαλα τη ROM με το ODIN σε από Windows 7, τί γίνεται για backup; Ποιά εφαρμογή προτείνετε για backup; Υπάρχει καμία που να κάνει Backup και τα αρχεία των εφαρμογών; Και κάτι άλλο, τώρα με την Ισπανική ROM, είναι λογικό να μην συνδέεται στο KIES;;; Και αυτό το "Αντίγραφο Ασφαλείας" που έχει μέσα το κινητό με τον λογαριασμό της Google κάνει τίποτα ή μπα;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)

Edited by Lelosdoors
Samsung Galaxy Note 3 :superman:
Link to comment
Share on other sites

Ναί δε λέω λογικό! Απλά έλεγα μπάς και το γλιτώσω! :O

Τώρα στην περίπτωση μου που δεν έχω Rootάρει και απλά έβαλα τη ROM με το ODIN σε από Windows 7, τί γίνεται για backup; Ποιά εφαρμογή προτείνετε για backup; Υπάρχει καμία που να κάνει Backup και τα αρχεία των εφαρμογών; Και κάτι άλλο, τώρα με την Ισπανική ROM, είναι λογικό να μην συνδέεται στο KIES;;; Και αυτό το "Αντίγραφο Ασφαλείας" που έχει μέσα το κινητό με τον λογαριασμό της Google κάνει τίποτα ή μπα;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)

 

Το αντίγραφο ασφαλείας δεν σου κρατάει backup τα δεδομένα .Αν δεν εισαι root δοκιμασε το Carbon

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το αντίγραφο ασφαλείας δεν σου κρατάει backup τα δεδομένα .Αν δεν εισαι root δοκιμασε το Carbon

 

Α, μάλιστα... ΟΚ! Καλώς! Μόλις το κοίταξα και μου φαίνεται πως το Carbon θα μου λύσει τα χέρια! Σε ευχαριστώ πολύ M7xalis! :D

Samsung Galaxy Note 3 :superman:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να βάλω την 4.1.2 Ισπανία η Νορβηγία καλύτερα??Eίμαι με 4.0.4 από cosmote σε περίπτωση που βάλω μία από τις 2 εκδόσεις θα μπορώ να μπαίνω με 3g που έχω πακέτο δεδομένων 100mb η θα πρέπει να περιμένω την επίσημη ελληνική??
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να βάλω την 4.1.2 Ισπανία η Νορβηγία καλύτερα??Eίμαι με 4.0.4 από cosmote σε περίπτωση που βάλω μία από τις 2 εκδόσεις θα μπορώ να μπαίνω με 3g που έχω πακέτο δεδομένων 100mb η θα πρέπει να περιμένω την επίσημη ελληνική??

Σκανδιναβική, ναι θα έχεις Internet.

Link to comment
Share on other sites

Σκανδιναβική, ναι θα έχεις Internet.

 

Γιατί προτείνετε Σκανδιναβική;;; Απλά ρωτάω απο περιέργεια γιατί εγώ έβαλα από Ισπανία μεριά και η τελευταία στην Ισπανία ήταν τον Φλεβάρη.... ;)

Samsung Galaxy Note 3 :superman:
Link to comment
Share on other sites

στο sammobile έχει Νοrdic countries kai Norway..για Nordic δηλαδή στο κινητό έχω vodafone 3g(καρτοκινητό) δεν θα χω θέμα λες..Σορρυ για την ερώτηση αλλά είμαι αρχάριος σε αυτά..
Link to comment
Share on other sites

στο sammobile έχει Νοrdic countries kai Norway..για Nordic δηλαδή στο κινητό έχω vodafone 3g(καρτοκινητό) δεν θα χω θέμα λες..Σορρυ για την ερώτηση αλλά είμαι αρχάριος σε αυτά..

 

Δε θα έχεις πρόβλημα, Ολόιδια με την ελληνική που θα βγει είναι, απλά στην ελληνική ίσως έχουν μαζί διαφορετικές εφαρμογές, πράγμα που είναι αδιάφορο.

@Lelosdoors

Προτείνω την Σκανδιναβική και οποιαδήποτε πλην της Ισπανικής, γιατί η Ισπανική βγήκε πρώτη και δεν έχει ένα update που έχουν οι μεταγενέστερες. Φυσικά κάνεις το update αυτό και στην Ισπανική, αλλά είναι επιπλέον κόπος. Τα έχουμε πει αυτά πάρα πολλές φορές σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις πρόβλημα, Ολόιδια με την ελληνική που θα βγει είναι, απλά στην ελληνική ίσως έχουν μαζί διαφορετικές εφαρμογές, πράγμα που είναι αδιάφορο.

@Lelosdoors

Προτείνω την Σκανδιναβική και οποιαδήποτε πλην της Ισπανικής, γιατί η Ισπανική βγήκε πρώτη και δεν έχει ένα update που έχουν οι μεταγενέστερες. Φυσικά κάνεις το update αυτό και στην Ισπανική, αλλά είναι επιπλέον κόπος. Τα έχουμε πει αυτά πάρα πολλές φορές σε αυτό το θέμα.

 

Α οκ! Σόρυ ρε παιδιά αλλά δεν έχω παρακολουθήσει όλο το θέμα από την αρχή! Έβαλα και εγώ την Ισπανική και μετά ξαναπέρασα το update του Φλεβάρη με την Kernel που λήγει σε LSD! Ευχαριστώ για την διευκρίνηση πάντως!

Samsung Galaxy Note 3 :superman:
Link to comment
Share on other sites

πότε θα βγεί η ελληνική ξέρουμε;

Δεν γνωρίζει κάποιος να μας πει ρε παιδιά???

Στο σαιτ και σε άλλες σελίδες δεν βρίσκεις καμία σχετικά αναφορά...:mad:

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί γνωρίζουν οι ίδιοι; αν τους ρωτήσετε, θα σας απαντήσουν πως δεν έχουν καμία ενημέρωση, και πως η τελευταία επίσημη rom για το τηλέφωνο σας είναι η 4.0.3:D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μη γνωριζοντας σχεδον τιποτε απο εκδοσεις και kernel ζητω απο καποιον που γνωριζει ποια εκδοση θα επρεπε να εχω στο galaxy s2 μου αγορασμενο απο πλαισιο με εκδοση android 4.0.3 ,εκδοση βασικου φασματος I9100XXLPS και εκδοση kernel 3.0.15-i91100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134 #3.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μη γνωριζοντας σχεδον τιποτε απο εκδοσεις και kernel ζητω απο καποιον που γνωριζει ποια εκδοση θα επρεπε να εχω στο galaxy s2 μου αγορασμενο απο πλαισιο με εκδοση android 4.0.3 ,εκδοση βασικου φασματος I9100XXLPS και εκδοση kernel 3.0.15-i91100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134 #3.

 

Device: GT-I9100

Region: XEO (Poland)

Version: I9100XXLPS

OS: Android 4.0.3

Release Date: 26.03.2012

Build Date: 25-03-2012

Changelist: 294511

 

Πολωνικό είναι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Giov87 μπορείς να βρείς και την ταυτότητα του δικού μου (και άν είναι δυνατόν για το πότε θα βγεί η jelly bean του)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εδω και 3 ωρες εχω περασει μεσω kies την γερμανικη rom I9100DBTLS7.το κινητο παει σφαιρα και λειτουργουν ολα αψογα μεχρι στιγμης.μια απορια μονο οταν βλεπω ενα βιντεο πως μπορω να ρυθμισω την φωτεινοτητα της οθονης.νομιζω οτι δεν υπαρχει αυτη η ρυθμιση ενω στην 4.0.4 υπηρχε.αυτα απο μπαταρια σε λιγες μερες θα δουμε πως τα παει.ευχαριστω Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Giov87 μπορείς να βρείς και την ταυτότητα του δικού μου (και άν είναι δυνατόν για το πότε θα βγεί η jelly bean του)

LPT Αγκλικη νομιζω συμφωνα με το αρχικο post

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Giov87 μπορείς να βρείς και την ταυτότητα του δικού μου (και άν είναι δυνατόν για το πότε θα βγεί η jelly bean του)

 

Όπως είπε και ο φίλος @Stauros2653, είναι η Αγγλική 4.0.4..:

 

I9100XWLPT

Base Firmware: I9100XWLPT(4.0.4)

Modem: I9100XXLQ6

Build Date: 27-07-2012

Changlist: 941023

 

Τώρα για την επίσημη 4.1.2 Αγγλική, δεν βρήκα κάποια ημερομηνία που θα κυκλοφορήσει.. Είτε περιμένεις έως ότου βγει, η περνάς κάποια απο αυτές που ήδη κυκλοφορούν.. π.χ. 4.1.2 Σκανδιναβική. ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια σας.

Το κινητό πρέπει να το πάω στο service γιατί δέν ανάβει το φλάς της κάμερας.

Λέτε να μου δημιουργήσουνε πρόβλημα με την εγγύηση (το κινητό είναι του Δεκέμβρη του 12) επειδή έχει Αγγλική έκδοση

(το κινητό το αγόρασα απο Κωτσόβολο).

 

Άν υπάρχει πρόβλημα, μπορούμε να βρούμε την Ελληνική έκδοση.

Edited by dhmak
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια σας.

Το κινητό πρέπει να το πάω στο service γιατί δέν ανάβει το φλάς της κάμερας.

Λέτε να μου δημιουργήσουνε πρόβλημα με την εγγύηση (το κινητό είναι του Δεκέμβρη του 12)

 

Το πήρες μεταχειρισμένο?

 

Edit: Τώρα το είδα.. Εάν είχε αυτή την έκδοση όταν το πήρες, όλα καλά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Giov87, για να είμαι ήσυχος, απο πού μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω την Ελληνική έκδοση ;;

 

Ευχαριστώ και πάλι φίλε Giov87, κατέβασα την XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR.

Edited by dhmak
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Giov87, για να είμαι ήσυχος, απο πού μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω την Ελληνική έκδοση ;;

 

Πήγαινε στην πρώτη σελίδα αυτού του thread και κατέβασε την 4.0.3 LP7.. Είναι η τελευταία Ελληνική που υπάρχει, για unbranded συσκευές. Θα είσαι 100% καλυμμένος..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το κινητό σε Download Mode για να περάσω την επίσημη Ελληνική έκδοση και γράφει:

 

ODIN MODE

PRODUCT NAME: GT-i9100

CUSTOM BINARY DOWNLOAD: YES (1 counts)

CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICIAL

 

Μάλλον θα πρέπει να μηδενιστούνε τα counts.

Πώς μπορώ να το μηδενίσω ;;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...