Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω να σχετίζεται με την παλαιότητα. Υποτίθεται πως το S2 ενημερώνεται σε Jelly Bean.. δεν μπορείς να μην το υποστηρίζεις προς τα πίσω (ICS, Gingerbread), παρά μόνο προς τα πάνω (Jelly Bean). Γνώμη μου, κάποια "πατάτα" που θα διορθωθεί άμεσα.. :rolleyes:

 

Ή για να πάω τη σκέψη σου ένα βήμα παρακάτω μπορεί να είναι δείγμα ότι κατέβηκε η 4.0.3 γιατί μέσα στις επόμενες ημέρες θα υπάρχει εκεί η αναβάθμιση σε 4.1.2 :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ή για να πάω τη σκέψη σου ένα βήμα παρακάτω μπορεί να είναι δείγμα ότι κατέβηκε η 4.0.3 γιατί μέσα στις επόμενες ημέρες θα υπάρχει εκεί η αναβάθμιση σε 4.1.2 :D

 

Βρε μακάρι.. Εγώ έχω φύγει πολύ καιρό τώρα από stock. Είμαι με Cyanogen και δύσκολα θα φύγω. Υποτίθεται όμως, πως μπορούσες από το IMEI σου να βρεις την αρχική Rom που είχε το κινητό. Επομένως, για εμένα πρόκειται για κάποιο λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν στο kies έχουν αφαιρέσει την δυνατότητα να φλασαρεις το κινητό σε stock κατάσταση. Το είχα δοκιμάσει παλιά και δούλευε αλλά το δοκίμασα μετά το update που έκανα και τώρα βγάζει ότι η συσκευή δεν υποστηριζεται!

 

ακολουθεις σωστα τον οδηγο του site? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424560#post4424560

Θα δοκιμασω από το σπιτι αργοτερα και θα ενημερωσω κι εγω

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ακολουθεις σωστα τον οδηγο του site? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424560#post4424560

Θα δοκιμασω από το σπιτι αργοτερα και θα ενημερωσω κι εγω

 

Βάζεις μοντέλο με κεφαλαία και σειριακό με κεφαλαία... τόσο απλά ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ακολουθεις σωστα τον οδηγο του site? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424560#post4424560

Θα δοκιμασω από το σπιτι αργοτερα και θα ενημερωσω κι εγω

 

Εννοείται ότι το δοκίμασα πόσες φορές μη τυχόν και πληκτρολογώ κάτι λάθος! Ήθελα να πω την διαδικασία σε έναν φίλο που είχε αγοράσει το S2 με custom και επειδή δεν ασχολείται με αυτά, έλεγα να το φλασαρε μέσω kies για να του ερχόταν και η jb αργότερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη τη παρεα!

 

Εχω την Nordic 4.1.2 root-αρισμενη με το αναλογο .zip αρχειο (να μην εχουμε κιτρινα τριγωνακια!:p )...

 

Στο "συρταρι" των εφαρμογων εχω πλεον το Rom Manager v.5.5.2.3 και το SuperSU v.1.05.... αλλα οχι και το CWM...!

 

Οταν δοκιμασα να κανω nandroid backup απο το Rom Manager, μου ειπε οτι δεν ειναι εγκατεστημενο το CWM... Επελεξα να εγκατασταθει, μου ειπε οτι πρεπει να "αναγνωρισει" την συσκευη, μου εβγαλε ενα "κατεβατο" απο συσκευες & μεσα σε αυτες ηταν και 1-2 Samsung Galaxy S2...

Οταν επελεξα το πρωτο, μου ειπε οτι δεν ειναι διαθεσιμο για την συσκευη αυτη... οταν επελεξα το αλλο, μου ειπε οτι θα το "φλασαρει", οποτε σταματησα...

 

Τι ακριβως "παιζει" με ολα αυτα? Οταν ειχα τις 4.0.3 & 4.0.4 root-αρισμενες με Odin (αρα και με τριγωνακι) υπηρχε κανονικα το CWM μεσα... Τωρα γιατι οχι?

 

(παντως nandroid backup πηρα απο recovery...)

 

Επανερχομαι σε αυτο το θεμα, βαζοντας και καποια screenshot στην περιπτωση που καποιος φιλος δεν καταλαβε τι εννοω με ολα τα παραπανω...

 

Οπως βλεπετε, στην οθονη που επιλεγω ποια συσκευη εχω, εχει 2 επιλογες που μου "ταιριαζουν" εμενα... galaxy S2 & i9100...

 

Στην μια περιπτωση μου λεει οτι δεν υποστηριζεται και αν θελω να κανω manually την διαδικασια, στην αλλη μου ζηταει να το φλασαρει... δεν εχω προχωρησει ομως, χρειαζομαι την βοηθεια καποιου ειδικου!!!

 

(root εκανα με το PhilZ-cwm6-XWLSD-OXX-4.35-signed.zip... δεν θα'πρεπει να εχει μεσα και το cwm?)

 

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι σε αυτο το θεμα, βαζοντας και καποια screenshot στην περιπτωση που καποιος φιλος δεν καταλαβε τι εννοω με ολα τα παραπανω...

 

Οπως βλεπετε, στην οθονη που επιλεγω ποια συσκευη εχω, εχει 2 επιλογες που μου "ταιριαζουν" εμενα... galaxy S2 & i9100...

 

Στην μια περιπτωση μου λεει οτι δεν υποστηριζεται και αν θελω να κανω manually την διαδικασια, στην αλλη μου ζηταει να το φλασαρει... δεν εχω προχωρησει ομως, χρειαζομαι την βοηθεια καποιου ειδικου!!!

 

(root εκανα με το PhilZ-cwm6-XWLSD-OXX-4.35-signed.zip... δεν θα'πρεπει να εχει μεσα και το cwm?)

 

Ευχαριστω!

 

Το file system εχει αλλαξει στην 4.1.2, δεν ειναι οπως την 4.0.3 η την 4.0.4. Το cwm αυτο που εκανες/εβαλες ειναι προσωρινο, στην πρωτη επανεκκινηση χανεται, οποτε περνας το αντοιστιχο αρχειο του PhilZ με odin για μονιμο cwm,η αλλαζεις kernel, siyah η PhilZ, σ'αυτην την περιπτωση μετα βγαζει τριγωνακι.!! Κατεβαζεις μετα το triangle away απο το googgle play για το τριγωνακι και εισαι ο.κ.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Το file system εχει αλλαξει στην 4.1.2, δεν ειναι οπως την 4.0.3 η την 4.0.4. Το cwm αυτο που εκανες/εβαλες ειναι προσωρινο, στην πρωτη επανεκκινηση χανεται, οποτε περνας το αντοιστιχο αρχειο του PhilZ με odin για μονιμο cwm,η αλλαζεις kernel, siyah η PhilZ, σ'αυτην την περιπτωση μετα βγαζει τριγωνακι.!! Κατεβαζεις μετα το triangle away απο το googgle play για το τριγωνακι και εισαι ο.κ.!!

 

Οι 2 περιπτωσεις που αναφερεις (δηλ. ειτε να περασω με Odin το αρχειο του Philz, ειτε να αλλαξω kernel), μπορουν να γινουν ετσι οπως ειμαι τωρα, ή θα επρεπε να ειμαι unroot?

 

Επισης, η αλλαγη kernel χρειαζεται (ή κανει απο μονη της) wipes?

 

(η υπαρξη του κιτρινου τριγωνου δεν με ενοχλει ιδιαιτερα, οπως επισης και η κατασταση που βρισκομαι τωρα, πιο πολυ ρωταω για να μαθαινω!)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 περιπτωσεις που αναφερεις (δηλ. ειτε να περασω με Odin το αρχειο του Philz, ειτε να αλλαξω kernel), μπορουν να γινουν ετσι οπως ειμαι τωρα, ή θα επρεπε να ειμαι unroot?

 

Επισης, η αλλαγη kernel χρειαζεται (ή κανει απο μονη της) wipes?

 

(η υπαρξη του κιτρινου τριγωνου δεν με ενοχλει ιδιαιτερα, οπως επισης και η κατασταση που βρισκομαι τωρα, πιο πολυ ρωταω για να μαθαινω!)

 

Οπως εισαι. Mε την αλλαγη kernel, τρεχεις ενα σκριπτακι zip αρχειο αυτο:Ultimate_Kernel_Cleaning_Script_v2.6.3 η αυτο:samsung_ultimate_kernel_cleaning_script για να καθαρισει προηγουμενα καταλοιπα, εδω οι αποψεις διιστανται, αλλοι προτεινουν ναι και αλλοι οχι,(συνηθως οταν υπαρχει διαφορετικος kernel) οταν αποφασισεις να το τρεξεις, διαβασε κανενα οδηγο για να σιγουρευτεις. Εσυ κανεις wipes δεν γινονται μονα τους, το κανεις χειροκινητα, οπως σου προανεφερα πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτησουλα!Εχω βαλει σε μενα την I9100XWLSD/OXXLS6 και λεω να φλασαρω στη γυναικα μου την Πολωνικη μιας και ειναι πιο καινουργιο build.Εσεις τι λετε,να βαλω και σε εκεινη την Σκανδιναβικη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτησουλα!Εχω βαλει σε μενα την I9100XWLSD/OXXLS6 και λεω να φλασαρω στη γυναικα μου την Πολωνικη μιας και ειναι πιο καινουργιο build.Εσεις τι λετε,να βαλω και σε εκεινη την Σκανδιναβικη?

 

Δεν εχω "ψαξει" τις διαφορες τους, δεν νομιζω ομως οτι θα υπαρχουν ιδιαιτερες, περα απο το (πιθανο) bloatware... Βαλ'την να την δεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μοντέλο με κεφαλαία και σειριακό με κεφαλαία... τόσο απλά ;)

 

Εννοείται ότι το δοκίμασα πόσες φορές μη τυχόν και πληκτρολογώ κάτι λάθος! Ήθελα να πω την διαδικασία σε έναν φίλο που είχε αγοράσει το S2 με custom και επειδή δεν ασχολείται με αυτά, έλεγα να το φλασαρε μέσω kies για να του ερχόταν και η jb αργότερα!

 

Αυτο το "τοσο απλό" που ειχε δουλεψει και σε μενα με την 4.0.3 που φορουσε το κινητο, "πολυ απλά" επιβεβαιωνω στον spyros κι εγω, οτι πλεον "δεν υποστηριζεται"...

Το γιατι σηκωνει μπολικη φιλολογια, αλλα σιγουρη εξηγηση δεν εχω...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Aπό χθές είδα και εγώ τεράστια κατανάλωση μπαταρίας.

Το φόρτισα 100% στις 8 το πρωί και στις 12 είχε φτάσει 85% με μηδενική χρήση και κλειστό το wifi.

Το μόνο που ενεργοποίησα από χθές το απόγευμα σε σχέση με την πρώτη μέρα,ήταν η εξοικονόμηση ενέργειας και ότι φόρτωσα την εξωτερική κάρτα με 5 giga τραγούδια.

Στις 20.00 η ώρα έφτασε 15% και ειδοποίησε για χαμηλή στάθμη (η χρήση ήταν κανά 10λεπτο wifi και 5 λεπτά ομιλίας - δηλαδή τίποτα)

Θα δείξει....μπορεί να είναι τελικά αυτό που γράφτηκε νωρίτερα για σάρωση των δεδομένων του κινητού.

 

Ξέρει κανείς γιατί έγινε αυτό που ρώτησα?

 

Τώρα μια ερώτηση για την εγκατάσταση.

Έκανα πρώτα back up όλα τα δεδομένα μου,και φορμάρισα την εξωτερική κάρτα μιας και πέρασα τα πάντα στο pc ,φόρτωσα το philz-touch 3.00 από την εξωτερική κάρτα και έκανα wipe data/factory reset στην 4.0.4 ὸπως και wipe cache partition....μέχρι και wipe Dalvik cache & wipe battery statis έκανα.

Κράτησα μετά nanroid back up την 4.0.4 καθαρή.

Κάνω αναβάθμιση μέσω Kies στην 4.1.2 και μετά κάνω factory reset μέσω philz-touch 3.00 και κλείσιμο το κινητού

Φόρτωμα πάλι μέσω εξωτερικής κάρτας superuser 0.98 και ξανά factory reset και wipe cache (τώρα θα μου πείτε γιατί...απλά έπαιζα και χτυπούσα απανωτά factory reset:p)...τὲσπα όλα καλά και ωραία κρατάω και ένα nanroid back up την 4.1.2 και αρχίζω να περνάω δεδομένα στο κινητό.

Παρατήρησα ότι μερικοί φάκελοι έχουν παραμείνει στο κινητό από προηγούμενες εφαρμογές όπως titanium back up,φάκελος από το plaisio όπου είχα περάσει την δωρεάν εφαρμογή ginius driver ,sms back up & restore κ.λ.π όπως τους είχα αφήσει.

Από την στιγμή που έκανα hard reset γιατί δεν σβήστηκαν τα πάντα?

Η εξωτερική κάρτα ήταν η πρώτη που σβήστηκε πριν κάνω την εγκατάσταση αλλά αυτά έτσι και αλλιώς ήταν αποθηκευμένα στην εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Aπό χθές είδα και εγώ τεράστια κατανάλωση μπαταρίας.

Το φόρτισα 100% στις 8 το πρωί και στις 12 είχε φτάσει 85% με μηδενική χρήση και κλειστό το wifi.

Το μόνο που ενεργοποίησα από χθές το απόγευμα σε σχέση με την πρώτη μέρα,ήταν η εξοικονόμηση ενέργειας και ότι φόρτωσα την εξωτερική κάρτα με 5 giga τραγούδια.

Στις 20.00 η ώρα έφτασε 15% και ειδοποίησε για χαμηλή στάθμη (η χρήση ήταν κανά 10λεπτο wifi και 5 λεπτά ομιλίας - δηλαδή τίποτα)

Θα δείξει....μπορεί να είναι τελικά αυτό που γράφτηκε νωρίτερα για σάρωση των δεδομένων του κινητού.

 

Ξέρει κανείς γιατί έγινε αυτό που ρώτησα?

 

Για το πρωτο που λες, πιθανολογω οτι ετρεχε media scanning απο πισω... και λεω "πιθανολογω" γιατι οταν εστησα κι εγω το δικο μου και του εβαλα photos, videos, τραγουδια και δεν συμμαζευεται, πηγα να το φορτισω και κοντεψε να παρει φωτια απο την υπερθερμανση στο πισω μερος... κατι που συνεβει ΜΙΑ μονο φορα... Βεβαια δεν ειναι το ιδιο "συμπτωμα" με το δικο σου, αλλα εκει παει το μυαλο μου... Παρατηρησε το λιγο ακομα...

 

Για το αλλο που ρωτας, μαλλον καποιος πιο εμπειρος θα πρεπει να σου απαντησει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την Ισπανική την 4.1.2 και έχω δυο ερωτήσεις. Αξίζει να αλλάξω στην αντίστοιχη 4.1.2 σκανδιναβική; Και η δεύτερη πως γίνεται να ξαναβάλω στο κινητό το Swype :D:D
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Σου μεινανε φακελοι γιατι επρεπε να κανεις διαμορφωση την sd, μεσα απο τις: ρυθμισεις...>...χωρος αποθηκευσης...>...διαμορφωση καρτας sd.!! Αν δεν το κανεις εσυ χειροκινητα, δεν κανει format μονο του την sd .!! Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την Ισπανική την 4.1.2 και έχω δυο ερωτήσεις. Αξίζει να αλλάξω στην αντίστοιχη 4.1.2 σκανδιναβική; Και η δεύτερη πως γίνεται να ξαναβάλω στο κινητό το Swype :D:D

 

Θεωρητικα αξιζει, διοτι στην Ισπανικη λειπει καποιο μικρο update το οποιο υπαρχει ενσωματωμενο σε ολες τις μεταγενεστερες (εννοειται οτι εχοντας την Ισπανικη μπορεις να το προσθεσεις κανοντας update και να μην χρειαστει να αλλαξεις τιποτα...) Πρακτικα, δεν ξερω τι ακριβως "προσφερει" και τι "χανεις" αν δεν το εχεις...

Εσυ αποφασιζεις! Απλα εχε υπ'οψιν σου οτι σε καποιες περιπτωσεις (π.χ. στον αδερφο μου που εχει την Ισπανικη) δεν κατεβαινε το update με τιποτα, τουλαχιστον οσο δεν βαριοταν και το δοκιμαζε... ουτε ΟΤΑ, ουτε μεσω Kies...(αγνωστο γιατι)

 

Οσο για το swype, βρισκεται μεσα...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια ερωτηση.μου εβγαλε μνμ στο κινητο για αναβαθμηση λογισμικου.κατεβαζω το αρχειο κ οταν παταω εγκατασταση δειχνει το σημα του android οτι κανει εγκατασταση,μετα κανει επανεκινηση κ μου γραφει οτι ακυρωθηκε κ να το συνδεσω με kies....οταν συνδεω το κινητο μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση....τι γινετε μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν το κατεχω κ πολυ το android μιας κ ημουν κατοχος ios.....ειμαι στην 4.0.4,εκδοση βασικου φασματος I9100XXLQ6,εκδοση kernel 3.0.15-1161172
Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.0.4 pulse του στρατου η οποια ειναι καταπληκτικη ρομ...αλλα με τρωει το χερι μου να δοκιμασω σε 4.1.2 αξιζει τον κοπο?η σκανδιναβικη 4.1.2 εχει τπτ θεματακια απο την εμπειρια χρησης?

 

Υ.Σ ρουτ για την σκανδιναβικη 4.1.2 που βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.0.4 pulse του στρατου η οποια ειναι καταπληκτικη ρομ...αλλα με τρωει το χερι μου να δοκιμασω σε 4.1.2 αξιζει τον κοπο?η σκανδιναβικη 4.1.2 εχει τπτ θεματακια απο την εμπειρια χρησης?

 

Υ.Σ ρουτ για την σκανδιναβικη 4.1.2 που βρισκουμε?

 

Εγώ μιάμιση βδομάδα έχω την σκανδιναβική και δηλώνω ικανοποιημένος 100%, ούτε ένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δέκα μέρες εξαντλητικής χρήσης του τηλεφώνου με την 4.1.2 την Σκανδιναβική, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα και το κινητό πετάει στην κυριολεξία. Το μόνο θέμα που μπορούμε να έχουμε πλέον είναι η χαμηλή αυτονομία που όμως το έχουν όλα τα νέα κινητά υψηλών επιδόσεων και μπορείς να το λύσεις με μια δεύτερη μπαταρία.
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο που λες, πιθανολογω οτι ετρεχε media scanning απο πισω... και λεω "πιθανολογω" γιατι οταν εστησα κι εγω το δικο μου και του εβαλα photos, videos, τραγουδια και δεν συμμαζευεται, πηγα να το φορτισω και κοντεψε να παρει φωτια απο την υπερθερμανση στο πισω μερος... κατι που συνεβει ΜΙΑ μονο φορα... Βεβαια δεν ειναι το ιδιο "συμπτωμα" με το δικο σου, αλλα εκει παει το μυαλο μου... Παρατηρησε το λιγο ακομα...

 

Για το αλλο που ρωτας, μαλλον καποιος πιο εμπειρος θα πρεπει να σου απαντησει...

 

 

Θα το παρακολουθήσω λίγο ακόμα γιατί και σήμερα το ίδιο μου έκανε,100% φορτισμένο στις 23.00 το βράδυ και στις 10.00 το πρωί έφτασε στο 15% και χτύπησε για φόρτιση:blink:...το κινητό δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε μισό λεπτό.....είχα απενεργοποιήσει την εξοικονόμηση ενέργειας μόνο.

 

 

Σου μεινανε φακελοι γιατι επρεπε να κανεις διαμορφωση την sd, μεσα απο τις: ρυθμισεις...>...χωρος αποθηκευσης...>...διαμορφωση καρτας sd.!! Αν δεν το κανεις εσυ χειροκινητα, δεν κανει format μονο του την sd .!!

 

 

Την εξωτερική κάρτα όπως έγραψα,την διαμόρφωσα μέσω windows,άρα σβήστηκαν όλα πριν φλασάρω.

Οι φάκελοι έχουν μείνει στην sdcard0 όχι στην extSdCard.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρακολουθήσω λίγο ακόμα γιατί και σήμερα το ίδιο μου έκανε,100% φορτισμένο στις 23.00 το βράδυ και στις 10.00 το πρωί έφτασε στο 15% και χτύπησε για φόρτιση:blink:...το κινητό δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε μισό λεπτό.....είχα απενεργοποιήσει την εξοικονόμηση ενέργειας μόνο.

 

 

 

 

 

Την εξωτερική κάρτα όπως έγραψα,την διαμόρφωσα μέσω windows,άρα σβήστηκαν όλα πριν φλασάρω.

Οι φάκελοι έχουν μείνει στην sdcard0 όχι στην extSdCard.:worry:

Για αυτην σου μιλαω και γω,αυτο τo partition: "sdcard0",αυτην επρεπε να κανεις format, μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου: ρυθμισεις...>...χωρος αποθηκευσης....>...διαμορφωση συσκευης αποθηκευσης USB.Για αυτο σου μεινανε φακελοι και δεν καθαριστηκανε,ουτε με wipes, ουτε με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, αν δεν κανεις μονος σου χειροκινητα, ο'τι υπαρχει σ'αυτο το partitiοn μενουνε εκει.!!

 

Εdit: Δεν στο διευκρινισα καλα στο παραπροηγουμενο post απο κεκτημενη ταχυτητα. Εννοω την sd, δηλαδη την "sdcard0"

Οποτε εχουμε και λεμε: Ρυθμισεις...>...χωρος αποθηκευσης...>...διαμορφωση συσκευης αποθηκευσης USB.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρακολουθήσω λίγο ακόμα γιατί και σήμερα το ίδιο μου έκανε,100% φορτισμένο στις 23.00 το βράδυ και στις 10.00 το πρωί έφτασε στο 15% και χτύπησε για φόρτιση:blink:...το κινητό δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε μισό λεπτό.....είχα απενεργοποιήσει την εξοικονόμηση ενέργειας μόνο.

 

Την εξωτερική κάρτα όπως έγραψα,την διαμόρφωσα μέσω windows,άρα σβήστηκαν όλα πριν φλασάρω.

Οι φάκελοι έχουν μείνει στην sdcard0 όχι στην extSdCard.:worry:

 

Για αυτην σου μιλαω και γω,αυτο τo partition: "sdcard0",αυτην επρεπε να κανεις format, μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου: ρυθμισεις...>...χωρος αποθηκευσης....>...διαμορφωση συσκευης αποθηκευσης USB.Για αυτο σου μεινανε φακελοι και δεν καθαριστηκανε,ουτε με wipes, ουτε με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, αν δεν κανεις μονος σου χειροκινητα, ο'τι υπαρχει σ'αυτο το partitiοn μενουνε εκει.!!

 

Εdit: Δεν στο διευκρινισα καλα στο παραπροηγουμενο post απο κεκτημενη ταχυτητα. Εννοω την sd, δηλαδη την "sdcard0"

Οποτε εχουμε και λεμε: Ρυθμισεις...>...χωρος αποθηκευσης...>...διαμορφωση συσκευης αποθηκευσης USB.!!

Υπαρχει τροπος να απαλαγουμε απο τους φακελους "external_sd" & "usbStorage"???

Απο το κινητο? Εννοειτε ΔΕΝ εχω στο κινητο καρτα sd ετσι.

 

Και αν κανω διαμορφωση συσκευης αποθηκευσης usb θα σβηστουν αυτοι οι δυο φακελοι?

Το ξαναλεω δεν εχω καρτα sd μεσα στο κινητο.

Και δεν θελω να σβηστει κατι αλλο που εχω στο κινητο.

 

Εκτος αν το κινητο εχει χωρισμενο την εσωτερικη του μνημη σε 2 partition ενα το βασικο που εχει το λειτουργικο android 4.0.3 και ειναι 2gb και ενα ολο το υπολοιπο που ειναι κοντα 14gb.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...