Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε τους Drivers από εδώ και βάλε το κινητό σε Download Mode. Όταν το αναγνωρίσει και στο βγάλει σαν "Άγνωστη Συσκευή", πήγαινε << Πίνακας Ελέγχου -> Σύστημα και Ασφάλεια >> και από την καρτέλα "Σύστημα", άνοιξε την Διαχείριση Συσκευών. Εκεί βρες την συσκευή σου (λογικά θα έχει κίτρινο σημαδάκι δίπλα) και πάτησε να ανανεώσεις τους drivers. Επέλεξε να βρεις το αρχείο από τον υπολογιστή σου και οδήγησε το στο φάκελο που έχεις αποσυμπιέσει το αρχείο που σου είπα να κατεβάσεις. Κάνε το αυτό για οποιοδήποτε άλλο κίτρινο σημαδάκι δεις, που έχει να κάνει με τη συσκευή σου.. :happy:

 

για να δουμε.ευχαριστω παντος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να δουμε.ευχαριστω παντος

 

Τίποτα φίλε μου. Αυτό που ζητάς θα γίνει.. Μόλις το έκανα στης κοπέλας μου το Galaxy S. Της πέρασα Cyanogen 10.1.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου. Αυτό που ζητάς θα γίνει.. Μόλις το έκανα στης κοπέλας μου το Galaxy S. Της πέρασα Cyanogen 10.1.. :happy:

 

δυστυχως φιλε μου τιποτα.παω στο program files και βρισκω τον φακελο samsung και μετα επιλογη στο usb drivers αλλα τιποτα.παραμενει αγνωστη συσκευη

βεβαια εχει απο κατω περιπου 20 φακελους μηπως επιλεγω απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φιλε μου τιποτα.παω στο program files και βρισκω τον φακελο samsung και μετα επιλογη στο usb drivers αλλα τιποτα.παραμενει αγνωστη συσκευη

βεβαια εχει απο κατω περιπου 20 φακελους μηπως επιλεγω απο εκει?

 

Δεν σου είπα να πας Program Files ρε συ.. Έχεις Skype? Στείλε μου αν είναι σε PM να σε προσθέσω, να το φτιάξουμε μία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα να πας Program Files ρε συ.. Έχεις Skype? Στείλε μου αν είναι σε PM να σε προσθέσω, να το φτιάξουμε μία. ;)

 

περιμενε λιγο πρεπει να πηρα το πρωτο αρχειο με τους οδηγους.κατσε δοκιμαζω με αυτο τωρα

 

SAMSUNG Android ADB Interface Driver v2.9.507.0

 

μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η εκκινηση της συσκευης (κωδικος 10)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η εκκινηση της συσκευης (κωδικος 10)

 

Έφτιαξα έναν πρόχειρο οδηγό, για να δεις που σου λέω.. Κοίταξε τα συνημμένα.. ;)

 

Και μετά κοίταξε πάλι αυτά που σου είχα πει πριν..

 

Κατέβασε τους Drivers από εδώ και βάλε το κινητό σε Download Mode. Όταν το αναγνωρίσει και στο βγάλει σαν "Άγνωστη Συσκευή", πήγαινε << Πίνακας Ελέγχου -> Σύστημα και Ασφάλεια >> και από την καρτέλα "Σύστημα", άνοιξε την Διαχείριση Συσκευών. Εκεί βρες την συσκευή σου (λογικά θα έχει κίτρινο σημαδάκι δίπλα) και πάτησε να ανανεώσεις τους drivers. Επέλεξε να βρεις το αρχείο από τον υπολογιστή σου και οδήγησε το στο φάκελο που έχεις αποσυμπιέσει το αρχείο που σου είπα να κατεβάσεις. Κάνε το αυτό για οποιοδήποτε άλλο κίτρινο σημαδάκι δεις, που έχει να κάνει με τη συσκευή σου.. :happy:
Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα έναν πρόχειρο οδηγό, για να δεις που σου λέω.. Κοίταξε τα συνημμένα.. ;)

 

Και μετά κοίταξε πάλι αυτά που σου είχα πει πριν..

 

αυτο κανω και εγω.δεξι κλικ πανω και ενημερωση--->αναζητηση λογισμικου στον υπολογιστη μου--->αναζητηση και βρισκω τον φακελο που αποσυμπιεσα

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω και εγω.δεξι κλικ πανω και ενημερωση--->αναζητηση λογισμικου στον υπολογιστη μου--->αναζητηση και βρισκω τον φακελο που αποσυμπιεσα

 

Εκεί σου βγάζει το error? Δοκίμασες να σβήσεις πρώτα τους παλιούς?

Link to comment
Share on other sites

Εκεί σου βγάζει το error? Δοκίμασες να σβήσεις πρώτα τους παλιούς?

 

περασα ενα που λεει. samsung mobile usb composite device και μου γραφει απο κατω δεν ειναι δυνατη η εκκινηση της συσκευης κωδικος 10

Link to comment
Share on other sites

Εκεί σου βγάζει το error? Δοκίμασες να σβήσεις πρώτα τους παλιούς?

 

Καλημέρα Γιάννη!

Μπορείς να σημειώσεις μερικά στοιχεία που κάνουν τη cyanogen 10.1 άξια για δοκιμή; Είμαι σχεδόν έτοιμος, μελέτησα και τη διαδικασία στο xda αλλά δε λέω να το πάρω απόφαση!

:) Λίγο σπρώξιμο χρειάζεται ακόμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Είμαι τελείως άσχετος από αλλαγή ROM και γενικά πείραγμα, αλλά τον τελειυταίο καιρό η 4.0.3 που έχω μου έχει σπάσει τα νεύρα. Οπότε λέω να την αλλάξω σε 4.1.2.. Από ότι είδα δεν έχω insane chip, αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει πε΄ριπτωση να γίνει bricked το κινητό περνώντας την Νορντικ με Odin. Και κάτι ακόμα: αν αλλάξω με το προγραμμα εκείνο από το Play Store το csc σε ΝΕΕ, μπορώ να περάσω την Νορντικ έτσι μέσω Kies για να μν έχω άγχος να κάνω καμία βλακεία.. Αν σας έρθει κανά καταστροφικό σενάριο σε αυτά που λέω πείτε μου :) .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Είμαι τελείως άσχετος από αλλαγή ROM και γενικά πείραγμα, αλλά τον τελειυταίο καιρό η 4.0.3 που έχω μου έχει σπάσει τα νεύρα. Οπότε λέω να την αλλάξω σε 4.1.2.. Από ότι είδα δεν έχω insane chip, αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει πε΄ριπτωση να γίνει bricked το κινητό περνώντας την Νορντικ με Odin. Και κάτι ακόμα: αν αλλάξω με το προγραμμα εκείνο από το Play Store το csc σε ΝΕΕ, μπορώ να περάσω την Νορντικ έτσι μέσω Kies για να μν έχω άγχος να κάνω καμία βλακεία.. Αν σας έρθει κανά καταστροφικό σενάριο σε αυτά που λέω πείτε μου :) .

 

Πρωτα απ'ολα, δεν υπαρχει περιπτωση να brickαρεις το κινητο κανοντας φλασαρισμα με Odin (1.85), εκτος κι αν πας να περασεις rom αλλης συσκευης...:lol::lol::lol:

 

Μην εχεις αγχος, ξεχνα το Kies (απλα εχε το πληρως ενημερωμενο αλλα ΑΝΕΝΕΡΓΟ), κατεβασε την Nordic, ακολουθησε τις οδηγιες φλασαρισματος και ολα θα πανε καλα. Ειναι πολυ απλο, εγω περασα την 4.1.2 πανω απο 4.0.3 χωρις κανενα wipe... Οχι οτι δεν χρειαζεται, εμενα ομως μου δουλεψε κανονικοτατα... (θεωρω οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να αλλαξεις το csc...)

 

Με 'γεια το ΝΕΟ σου κινητο (το εννοω!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wipe πρεπει να κάνω και τώρα με την 4.0.3 kai με την 4.1.2;; Και κάνω και το wipe cache και το factory reset που έχει στο recovery;;

Ευχαριστω για την καρφι απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Wipe πρεπει να κάνω και τώρα με την 4.0.3 kai με την 4.1.2;; Και κάνω και το wipe cache και το factory reset που έχει στο recovery;;

Ευχαριστω για την καρφι απάντηση

 

Οπως σου ειπα, εγω δεν εκανα κανενα και δουλεψε κανονικοτατα, δεν χαθηκε καμμια ρυθμιση, καμμια εφαρμογη...! Θα σου προτεινα να κανεις το ιδιο κι αν εχεις προβλημα, "κοπανα του" ενα factory reset μετα, να στρωσει!!! Αν δεν εχεις το insane chip, καν΄το απο recovery...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κα΄τι τελευταίο και μάλλον σταματάω να πρήζω.. Αυτό που κατέβασα έχει 2 αρχεία μέσα το ένα με όνομα " I9100XWLSD_I9100OXXLS6_I9100XXLS8_HOME.tar.md5 " και ένα ακόμα " SS_DL.dll ". Εγώ βάζω μόνο το πρώτο στην επιλογή pda;
Link to comment
Share on other sites

Και κα΄τι τελευταίο και μάλλον σταματάω να πρήζω.. Αυτό που κατέβασα έχει 2 αρχεία μέσα το ένα με όνομα " I9100XWLSD_I9100OXXLS6_I9100XXLS8_HOME.tar.md5 " και ένα ακόμα " SS_DL.dll ". Εγώ βάζω μόνο το πρώτο στην επιλογή pda;

 

Ακριβως! Απλα ξαναεπισημαινω, χρησιμοποιησε το Odin 1.85! Με τα μεταγενεστερα εχουν παρουσιαστει προβληματα!!! (δεν με πρηζεις, κι εγω ρωταω συνεχεια αλλους φιλους!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετοιμος για 4,1,2 εχω cosmote 4.0.4 παω να μπω σε down load mode κ βγαινουν καποιες επιλογες ποια επιλεγω apply update from cache η apply update from external storage?
Link to comment
Share on other sites

Stabill 1000 ευχαριστώ.. Έγινε μέσα σε 5 λεπτάκια.. Λέω να κάνω και ένα φάκτορι ρεσετ για να το απολαύσω από την αρχή.. Και πάλι ευχαριστώ πολύ, θα σας πω εντυπώσεις στις επόμενες μέρες εάν δεν χρειαστώ κάτι άλλο.:happy::up::yahoo::thanks::thanks:
Link to comment
Share on other sites

ετοιμος για 4,1,2 εχω cosmote 4.0.4 παω να μπω σε down load mode κ βγαινουν καποιες επιλογες ποια επιλεγω apply update from cache η apply update from external storage?

 

Vol/down+power+home και τα τρια μαζι, για να μπεις download mode, δεν εισαι download, βγες και ξαναμπες.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Stabill 1000 ευχαριστώ.. Έγινε μέσα σε 5 λεπτάκια.. Λέω να κάνω και ένα φάκτορι ρεσετ για να το απολαύσω από την αρχή.. Και πάλι ευχαριστώ πολύ, θα σας πω εντυπώσεις στις επόμενες μέρες εάν δεν χρειαστώ κάτι άλλο.:happy::up::yahoo::thanks::thanks:

 

Να'σαι καλα φιλε μου! Καλοριζικο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπαιξα λίγο με την 4.1.2 που μόλις έβαλα και έχω καραγουστάρει.. Ερώτηση ένα πόση ΡΑΜ δείχνει ότι έχετε μετά από Clear Memory. Εμένα 420 στα 826 ΜΒ. Είναι κανονικό;;
Link to comment
Share on other sites

Vol/down+power+home και τα τρια μαζι, για να μπεις download mode, δεν εισαι download, βγες και ξαναμπες.!!

 

 

σε ευχαριστω πλεων με 4,1,2 η αυτονομια του δυσκολα θα βγαζει μια μερα κατα τα αλλα ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πλεων με 4,1,2 η αυτονομια του δυσκολα θα βγαζει μια μερα κατα τα αλλα ολα καλα.

Προσπάθισε όσο μπορείς να μειώσεις την κατανάλωση. βγάλε το fast dormancy, έχε κλειστό το GPS, το 3G και το Wifi όταν δεν τα χρησιμοποιείς και βάλτο σε powersaving mode και θα είσαι εντάξη.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πλεων με 4,1,2 η αυτονομια του δυσκολα θα βγαζει μια μερα κατα τα αλλα ολα καλα.

 

Καλοριζικη η καινουργια σου rom.!! Αν εισαι rooted μπορεις να κλεισεις αρκετες εφαρμογες που τρεχουνε στο παρασκηνιο χωρις λογο, η να τις παγωσεις με το titanium, η απεγκατασταση, και θα δεις πολυ καλυτερη διαχειριση στη μπαταρια σου.!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπαιξα λίγο με την 4.1.2 που μόλις έβαλα και έχω καραγουστάρει.. Ερώτηση ένα πόση ΡΑΜ δείχνει ότι έχετε μετά από Clear Memory. Εμένα 420 στα 826 ΜΒ. Είναι κανονικό;;

 

Εμενα 500-κατι... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...