Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα το κινητό σε Download Mode για να περάσω την επίσημη Ελληνική έκδοση και γράφει:

 

ODIN MODE

PRODUCT NAME: GT-i9100

CUSTOM BINARY DOWNLOAD: YES (1 counts)

CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICIAL

 

Μάλλον θα πρέπει να μηδενιστούνε τα counts.

Πώς μπορώ να το μηδενίσω ;;

 

εφοσον εισαι root με το triangle away

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκανδιναβίκη 4.1.2 .

Μετά από δύο εβδομάδες δεν συνδέεται το Internet του παροχου. . Κατά τα άλλα respect !!!!!

Δεν δοκίμασα να πω την αλήθεια να κάνω επαναφορά γιατί βαρέθηκα να ξαναπεράσω τα προγράμματα. . .

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας τις παλιές φωτό που είχα ξεχασμένες στο αρχείο της κάρτας μνήμης του κινητού μου, βρήκα ενα Screenshot που είχα τραβήξει με τα αποτελέσματα της μέτρησης του Quadrant Standard, την εποχή που είχα στο κινητό μου την γνήσια 4.0.3

 

http://img845.imageshack.us/img845/691/screenshot2012100300500.png

 

Κατέβασα αμέσως ξανά το ίδιο πρόγραμμα και ξαναέκανα το τέστ με την Σκανδιναβική 4.1.2 που φοράω εδώ και 20 μέρες... Απλά το πρόγραμμα επιβεβαίωσε οτι το κινητό πλέον πετάει...

 

http://img132.imageshack.us/img132/5443/screenshot2013030221030.png

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό βράδυ.

Προσπαθώ να περάσω την XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE., και στο σημείο που πατάω start για να προχωρήσει η διαδικασία στο μήνυμα βγάζει: MDS hash value is invalid και η διαδικασία σταματά. (Έχω την 4.0.4 cosmote).

Τι κάνω λάθος; Ευχαριστώ πολύ.

Edited by spyrusb
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.... Τσέκαρε τις οδηγίες και σιγουρέψου πως δεν πατάς κάτι καταλάθος ή μήπως βάζεις το αρχείο σε λάθος πεδίο......

 

Γιατί γνωρίζουν οι ίδιοι; αν τους ρωτήσετε, θα σας απαντήσουν πως δεν έχουν καμία ενημέρωση, και πως η τελευταία επίσημη rom για το τηλέφωνο σας είναι η 4.0.3:D

 

Όντως δεν ξέρουν τί τους γίνεται! Πάντως παιδιά όσοι δεν έχετε βάλει ακόμα 4.1.2 και το σκέφτεστε, βάλτε την και μη το σκέφτεστε άλλο! Εγώ έβαλα την Ισπανική και τώρα έκανα και ένα Reset το κινητό και δουλεύει απλά ΑΨΟΓΑ και ταχύτατα! Και αν δεν έχετε κάνει root, χρησιμοποιήστε την Carbon BackUp εφαρμογή όπως μου είπε και ο φίλος παραπάνω και δεν θα χάσετε τίποτα! :grin:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Samsung Galaxy Note 3 :superman:
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν ξέρουν τί τους γίνεται! Πάντως παιδιά όσοι δεν έχετε βάλει ακόμα 4.1.2 και το σκέφτεστε, βάλτε την και μη το σκέφτεστε άλλο! Εγώ έβαλα την Ισπανική και τώρα έκανα και ένα Reset το κινητό και δουλεύει απλά ΑΨΟΓΑ και ταχύτατα! Και αν δεν έχετε κάνει root, χρησιμοποιήστε την Carbon BackUp εφαρμογή όπως μου είπε και ο φίλος παραπάνω και δεν θα χάσετε τίποτα! :grin:

Aσχημο πάντως να τρώει όπως λένε τη μπαταρία ακόμα πιο γρήγορα...Εγώ όταν βγει η επίσημη ελληνική, θα το σκεφτώ πολύ για να την κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Aσχημο πάντως να τρώει όπως λένε τη μπαταρία ακόμα πιο γρήγορα...Εγώ όταν βγει η επίσημη ελληνική, θα το σκεφτώ πολύ για να την κατεβάσω.

 

Σχετικά με τη μπαταρία, η 4.1.2 είναι καλύτερη της 4.0.3, και χειρότερη της 4.0.4.

 

η καλυτερη λυση για μενα,ειναι η εξοικονομηση ενεργειας.

με πληρης φορτιση απο την Τριτη και με σχετικα ελαφρια χρηση,

εχω σημερα 45% υπολοιπο μπαταριας.

φανταζομαι οτι στα ζορια ενα 3ημερο το`χω ανετα..

δεν εχω κανενα θεμα κολληματος σε ταχυτητα σε εφαρμογες και παιχνιδια,

οπως και θεμα φωτεινοτητας.

ουσιαστικα βλεπω ενα τηλεφωνο να δουλευει αψογα,με πολυ ικανοποιητικη αυτονομια.:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και με την εξοικονόμηση δε βλέπω διαφορά! Οτι και να κάνω η μπαταρία θα κρατήσει για οθόνη 3 ώρες ανοιχτή
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τριυγυρνάει πολύ και δεν βλέπω Ελλάδα να έρχεται σύντομα. Δεδομένου ότι έχω καινούργια sim βάζω Σκαδιναβική και είμαι κομπλέ ή μήπως να περιμένω λίγο ακόμα μπας και έρθει κανά update και για Ελλάδα;;;

 

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από την συσκευή αν και που και που κάνει κάτι επανεκκινήσεις ακόμη και με 4.0.4. και δεν ξέρω τι εφαρμογή μπορεί να φταίει..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τριυγυρνάει πολύ και δεν βλέπω Ελλάδα να έρχεται σύντομα. Δεδομένου ότι έχω καινούργια sim βάζω Σκαδιναβική και είμαι κομπλέ ή μήπως να περιμένω λίγο ακόμα μπας και έρθει κανά update και για Ελλάδα;;;

 

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από την συσκευή αν και που και που κάνει κάτι επανεκκινήσεις ακόμη και με 4.0.4. και δεν ξέρω τι εφαρμογή μπορεί να φταίει..

 

Δεν υπαρχει λογος να περιμενεις την Ελληνικη, βαλε την Σκανδιναβικη και θα εισαι ΟΚ... Τωρα για τα restarts, δες ποτε περιπου ξεκινησε να τα κανει και ποιες εφαρμογες ειχες βαλει πριν ξεκινησουν... Με λιγη τυχη θα βρεις την "ενοχη"! ;)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω , υπαρχει αντιστοιχος οδηγος για το G μοντελο; Επισης ποια ειναι η τελευταια επισημη αναβαθμιση ;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω , υπαρχει αντιστοιχος οδηγος για το G μοντελο; Επισης ποια ειναι η τελευταια επισημη αναβαθμιση ;

 

θα βρεις τα παντα εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329649 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω την βοηθεια σας.εχω περασει την γερμανικη ρομ I9100DBTLS7 μεσω Kies και δεν μου εμφανιζει στις επιλογες της οθονης κλειδωματος το μενου συντομευσεις.μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει αν υπαρχει αυτη η ρυθμιση και αν ναι που ακριβως.ευχαριστω πολυ.

 

παιδια εσεις που εχετε βαλει official jealy bean οποιαδηποτε χωρας εχετε ρυθμιση για Lockscreen Shortcuts γιατι εγω δεν εχω.ας απαντησει καποιος για να ξερω εαν φταιει η rom που εβαλα.ευχαριστω και παλι

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που εχετε βαλει official jealy bean οποιαδηποτε χωρας εχετε ρυθμιση για Lockscreen Shortcuts γιατι εγω δεν εχω.ας απαντησει καποιος για να ξερω εαν φταιει η rom που εβαλα.ευχαριστω και παλι

 

Εγω με την nordic 4.1.2 βαζω κανονικα shortcuts στην lockscreen.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα για καποιο λογο που δεν μπορω να καταλαβω δεν εβαλαν την ρυθμιση για Lockscreen Shortcuts στην γερμανικη ρομ.μετα απο ψαξιμο το εχουνε και αλλοι αυτο το θεμα με την γερμανικη ρομ.παντως εκτος απο αυτο ολα λειτουργουν πολυ γρηγορα και το κινητο τα παει τελεια σε ολα.επισης η μπαταρια κραταει λιγο περισσοτερο απο την 4.0.4 που αυτο ειναι το πιο σημαντικο για μενα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να βάλω ελληνική έκδοση jellybean στο δικό μου galaxy s2 είναι αγορασμένο από παιδί που το είχε πάρει από Ισραήλ, και μου έχει προγράμματα από την Ισραηλινή εταιρεία, και διάφορα αναγκαστικά το έχω στα Αγγλικά, απλά μπορείται να μου στείλετε links και οδηγίες για να το κάνω να έρθει στα ίσχια του;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να βάλω ελληνική έκδοση jellybean στο δικό μου galaxy s2 είναι αγορασμένο από παιδί που το είχε πάρει από Ισραήλ, και μου έχει προγράμματα από την Ισραηλινή εταιρεία, και διάφορα αναγκαστικά το έχω στα Αγγλικά, απλά μπορείται να μου στείλετε links και οδηγίες για να το κάνω να έρθει στα ίσχια του;

 

 

 

κοίτα στην 1η σελίδα του παρόντος θρεντ, έχει τα πάντα! ΕΛΛΗΝΙΚΗ jb δεν έχει βγει ακόμα αλλά μπορείς να βάλεις αυτήν που έχει στην 1η σελίδα, έχει τα πάντα στα Ελληνικά και σε ακόμα καμιά 15αριά γλώσσες.

Βάλε την XWLSD που είναι και η τελευταία που κυκλοφόρησε (η Ελληνική που ΘΑ κυκλοφορήσει σχεδόν δεν θα έχει διαφορές)

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να βάλω ελληνική έκδοση jellybean στο δικό μου galaxy s2 είναι αγορασμένο από παιδί που το είχε πάρει από Ισραήλ, και μου έχει προγράμματα από την Ισραηλινή εταιρεία, και διάφορα αναγκαστικά το έχω στα Αγγλικά, απλά μπορείται να μου στείλετε links και οδηγίες για να το κάνω να έρθει στα ίσχια του;

 

το 1ο ποστ εξηγεί αναλυτικά την αλλαγή firmware

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3688378#post3688378

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέει εδώ; http://m.ibtimes.co.uk/galaxys2-i9100-official-android412-zslsh-jellybean-firmware-443774.html

 

βγήκε νέο update για την jelly bean; (έστω και αν είναι για την Κίνα)

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέει εδώ; http://m.ibtimes.co.uk/galaxys2-i9100-official-android412-zslsh-jellybean-firmware-443774.html

 

βγήκε νέο update για την jelly bean; (έστω και αν είναι για την Κίνα)

 

γιατι οχι..?

ετσι κι`αλλιως,ειχαν ανακοινωσει,οτι θα παρουμε πολλα χαρακτηριστικα του SIII.

μας τα πετανε-φαινεται-σιγα,σιγα..;)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ομως οταν ερθει ελλαδα θα ερθει με ολα αυτα τα updates ή θα ειναι η πρωτη που βγηκε ΧΩΡΙΣ τα updates?
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ομως οταν ερθει ελλαδα θα ερθει με ολα αυτα τα updates ή θα ειναι η πρωτη που βγηκε ΧΩΡΙΣ τα updates?

Λογικά θα έρθει με το τελευταίο update

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...