Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πω πω.. Τα νεύρα μου... Πως γίνεται ρε παιδια να τρέχω μόνο το Azureus, να έχω ανοιχτή την πόρτα που χρησημοποιεί, να επιτρέπω την συνδεση από το firewall να υπάρχουν 2000+ χρήστες με το συγκεκριμένο αρχείο κ να καταβάζω με 3 kb/s??? Θα βαλω τα κλάματα!!:cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

 

Σημερα ολη μερα μου ειναι αδυνατο να μπω στο blue-whitegt-ουτε download ουτε upload......τιποτα! Ολο connection failed, timed out μου λεει...Και δε μπορω να μπω και στο problem's chat να μαθω τι γινεται!

 

Αντιμετωπιζει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα και μηπως ξερετε τι συμβαινει;;!

:(

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Πω πω.. Τα νεύρα μου... Πως γίνεται ρε παιδια να τρέχω μόνο το Azureus, να έχω ανοιχτή την πόρτα που χρησημοποιεί, να επιτρέπω την συνδεση από το firewall να υπάρχουν 2000+ χρήστες με το συγκεκριμένο αρχείο κ να καταβάζω με 3 kb/s??? Θα βαλω τα κλάματα!!:cry: :cry:

 

 

Αν το αρχείο έχει κακή αναλογία seeders/leechers, κάτι πολύ συνηθισμένο σε ολοκαίνουρια αρχεία τότε είναι δυνατό. Κάνε υπομονή ή άστο να το κατεβάσεις σε 1-2 μέρες που θα έχουν ηρεμήσει τα πράγματα. Μου έχει τύχει αρχείο από τηλεοπτική σειρά (350ΜΒ) να το κατεβάζω όλη μέρα και να μην τελειώνει και την επόμενη μέρα να μου κατεβαίνει άλλο αντίστοιχου μεγέθους σε 1 ώρα και κάτι. Άμα πέφτουν όλοι πάνω σαν τα κοράκια πως να επαρκέσουν οι seeders?

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Και το bw-gt και ο greek-tracker.com είναι offline σημερα, δε ξέρω τι γίνεται.. Τζάμπα πήγε το seeding που έκανα απο χθες το βράδυ :/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Thnx marvin.. Αχ αυτοί οι άτιμοι public trackers.. Αλλα που να βρουμε Invitation για private... Αφανες γίνονται!

 

K κάτι ακόμα.. Επειδή μέσω mininova και piratebay κάνω upload 3-4 ταινίες υπάρχει κ η παραμικρή πιθανότητα να έχουμε προβλήματα με copyright κτλ? Για ποινικές κυρώσεις μιλάω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινετε με το dc++??

εχω βαλει την εκδοση ν0.696 και δεν μου βγαζει hub,

δοκιμασα αυτα που εβαλε ο φιλος eLeKtriK EyE αλλα τζιφος.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τη hublist, προσθέστε χειροκίνητα τα 2 μεγάλα ελληνικά hubs:

angelos0dc.no-ip.info:1411

dark-angel.no-ip.info

Link to comment
Share on other sites

τρεξε το DC++ Στην συνεχεια πανω δεξια εχει ενα κιτρινο αστερακι το λεγομενο "favorite hubs" πατα το και μετα πηγαινε κατω δεξια, πατα NEW και στο πεδιο server γραψε dark-angel.no-ip.info μετα πατησε ΟΚ και κανε δεξι κλικ σε αυτο που δημιουργηθηκε και πατα connect
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Υπόψην ότι στο dc++ κατεβάζεις από έναν χρήστη την φορά,γι'αυτό μην περιμένεις να πιάνεις το μέγιστο που θεωρητικά προσφέρει η 768 πχ.

Εκτός αν βρεις χρήστη με πολύ καλή σύνδεση όπως T1.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμήστε το Revconnect που μπορεί να κατεβάσει το ίδιο αρχείο από πολλούς χρήστες ταυτόχρονα. Το γράφουμε και στο Computing FAQ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα οπως ειπε ο φιλος georgekap1 και εβαλα και αλλα hub ομως μου ζηταει και ενα password τι να βαλω????:wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα οπως ειπε ο φιλος georgekap1 και εβαλα και αλλα hub ομως μου ζηταει και ενα password τι να βαλω????:wacko:

 

Τίποτα! Είναι για άλλη χρήση αυτό:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα οπως ειπε ο φιλος georgekap1 και εβαλα και αλλα hub ομως μου ζηταει και ενα password τι να βαλω????:wacko:

Αν σου ζητάει passoword το hub, είναι γιατί κάποιος άλλος έχει προλάβει να κάνει «register» το nick που θέλεις να χρησιμοποιήσεις. Άλλαξε nick και θα είσαι ok.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ενα προβληματάκι...Μόλις πήγα να ανοίξω ένα torrent file με τον azureus κ είχε αρκετά αρχεια συνολικού μεγεθους 390ΜΒ αλλα κόλλησε.. το ξαναπροσπάθησα κ πάλι το ίδιο.. Any help?

 

EDIT: Το πρόβλημα λύθηκε εγκαθιστώντας το μΤοrrent.. :)

Link to comment
Share on other sites

paidia de borw na katevasw tipota apo to Emule exw akolouthisei oles tis ofhgies alla tipota exw arxisei na neyriazw asxhma evala 2 arxei na katevoun kai mono to epiase mia taxythta 3 kb/s kai meta tipota!!ti lete na fteei??
Link to comment
Share on other sites

paidia de borw na katevasw tipota apo to Emule exw akolouthisei oles tis ofhgies alla tipota exw arxisei na neyriazw asxhma evala 2 arxei na katevoun kai mono to epiase mia taxythta 3 kb/s kai meta tipota!!ti lete na fteei??

Τίποτα δε φταίει, όπως ίσως θα διάβασες και στο Computing FAQ, το eMule θέλει υπομονή για να κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

na kanw ki allh mia erwthsh ??poios apo olous tous terrent clients einai o pio grigoros?o Azureus?akoyw apopseis........

Εξαρτάται τι εννοείς γρήγορος. Αν εννοείς στο κατέβασμα, όλοι το ίδιο είναι αφού αυτό εξαρτάται από το δίκτυό σου και όχι από τον client. Αν εννοείς στις επιδόσεις ως εφαρμογή, μάλλον ο μTorrent που είναι μικρός και ελαφρύς. Όχι πάντως ο Azureus που ως java εφαρμογή φημίζεται για το ακριβώς αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το azureus και εβαλα να κατεβασω ενα παιχνιδι αλλα η ταχυτητα με την οποια κατεβαζω ειναι πολυ μικρη (5-6 kb) ενω εχω adsl 768.Γιατι κατεβαζω με τοσο μικρη ταχυτητα ????

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το azureus και εβαλα να κατεβασω ενα παιχνιδι αλλα η ταχυτητα με την οποια κατεβαζω ειναι πολυ μικρη (5-6 kb) ενω εχω adsl 768.Γιατι κατεβαζω με τοσο μικρη ταχυτητα ????

 

Δεν έχεις ρυθμίσει τις πόρτες του modem σου. Δες εδώ:http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

 

Γιατί δεν δουλεύει η εγγραφή στο blue-whitegt?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...