Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, αυτό δεν είναι κανόνας. Ειδικά για το bit torrent έχει μεγάλη σημασία, αν πρόκειται για private ή public tracker. Στην πρώτη περίπτωση, μπορείς να πιάσεις πολύ καλές ταχύτητες που φτάνουν τα όρια της σύνδεσης σου. Στη δεύτερη περίπτωση τα αποτελέσματα είναι πάντα αμφίβολα και η ταχύτητα το ίδιο.

 

Ναι αλλα σε μενα δεν ειναι σταθερη...:(

Δηλαδη καποιες στιγμες φτανει κοντα στα ορια αλλα δεν μενει σταθερα ψηλα εστω και σε private tracker...Eχω προβλημα γιατρε;:O

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους.Έχω κατεβάσει το emule αλλα απαιτουνται ρυθμίσεις για να μπορω να κατεβάζω. Το modem μου είναι netroute 2 me ISP Hol.Μηπως ξέρει κανενας να μου πει τι ρυμίσεις απαιτούνται? Ευχαριστώ.

 

 

 

Παιδιά μηπως ξέρετε τι να κανω με το προβλημα μου? Κατεβάζω με το emule me 1 kb/s !!!! Παρακαλω όποιος ξέρει να μου πει τι να κανω.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχεις πειρα με το emule, αλλα θελει υπομονη και αναμονη. ποτε στο πρωτο πενταλεπτο δεν πιανει κανονικη ταχυτητα, φορτωσε πολλα, πολλα αρχεια και αφησε το αρκετη ωρα. εμενα αν δεν περασει καμια ωρα δεν τελικιαζει η γραμμη
Link to comment
Share on other sites

Λίγη΄βοήθεια θέλω γιατί δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν μπορώ να συνδεθω στο angelos hub ενω χτες το βραδυ δουλευε κανονικά .Πάω να συνδεθω και μου γράφει ''You're banned from this hub by (-OP-)computerfreak_de because: FIX YOUR SHARE !!.Disconnected.Η διεύθυνση που ζητήθηκε δεν είναι έγκυρη.''Τι έγινε :( ?
Link to comment
Share on other sites

Λίγη΄βοήθεια θέλω γιατί δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν μπορώ να συνδεθω στο angelos hub ενω χτες το βραδυ δουλευε κανονικά .Πάω να συνδεθω και μου γράφει ''You're banned from this hub by (-OP-)computerfreak_de because: FIX YOUR SHARE !!.Disconnected.Η διεύθυνση που ζητήθηκε δεν είναι έγκυρη.''Τι έγινε :( ?

Κάνε αυτό που σου λέει: Fix your share. Φρόντισε δηλαδή τα αρχεία που μοιράζεις να είναι σύμφωνα με τους κανόνες του hub.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχεις πειρα με το emule, αλλα θελει υπομονη και αναμονη. ποτε στο πρωτο πενταλεπτο δεν πιανει κανονικη ταχυτητα, φορτωσε πολλα, πολλα αρχεια και αφησε το αρκετη ωρα. εμενα αν δεν περασει καμια ωρα δεν τελικιαζει η γραμμη[/quote

 

το έχβ αφήσει παραπάνω αλλα το πολί 2 kb και πιο πολί 0. Λέει πως εχω χαμιλό ΙD και τα βελάκια κατω δεξιά είναι κιτρινα. Τι να κάνω για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι:

 

Συνδέομαι ασύρματα στο internet μέσω ενός USR5462, από το οποίο παίρνω ελεύθερα σύνδεση. Στα settings του έχω ανοίξει τις θύρες για το DC αλλά δεν μπορώ παρά ταύτα να κάνω αναζήτηση, εκτός από μία φορά (με τις πόρτες που υποδεικνύει το site του Άγγελου) που τα αποτελέσματα δεν ήταν τα αναμενόμενα (φερ'ειπείν αν βάλεις Eric Prydz στο πεδίο της αναζήτησης χωρίς κανέναν περιορισμό θα σου βγουν άπειρα - εμένα βγήκαν μόλις τέσσερα!). Δοκίμασα να αλλάξω τις default θύρες και να τις ανοίξω πάλι από το router αλλά εις μάτην.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που παραλείπω; Μήπως είναι κανείς κάτοχος του συγκεκριμένου router ώστε να με καθοδηγήσει βήμα-βήμα;

 

Α, ακολούθησα και τις οδηγίες του portforward.com αλλά χωρίς αποτέλεσμα πάλι.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

re guys katevasa mia tainia apo to μtorrent kai den akouo katholou ixo.i tainia ixe megethos kanoniko 896 mb xerei kaneis ti mporo na kano???

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχεις πειρα με το emule, αλλα θελει υπομονη και αναμονη. ποτε στο πρωτο πενταλεπτο δεν πιανει κανονικη ταχυτητα, φορτωσε πολλα, πολλα αρχεια και αφησε το αρκετη ωρα. εμενα αν δεν περασει καμια ωρα δεν τελικιαζει η γραμμη

 

το έχβ αφήσει παραπάνω αλλα το πολί 2 kb και πιο πολί 0. Λέει πως εχω χαμιλό ΙD και τα βελάκια κατω δεξιά είναι κιτρινα. Τι να κάνω για αυτο?

Πρέπει να ανοίξεις τα ports που χρησιμοποιεί το emule στο firewall και το router σου.

Link to comment
Share on other sites

να κατεβάσεις codec για ήχους.Δοκίμασε να παίξεις την ταινία απο vlc player.Αν το ακούς καλά τοτε θες codec για (wmp,winamp etc).Αν δεν ακους τπτ τοτε έχει πρόβλημα η ταινία
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανοίξεις τα ports που χρησιμοποιεί το emule στο firewall και το router σου.

 

Ναι έχεις δίκιο αλλα το θεμα ειναι πως κανο αυτην την ενέργεια γιατι δεν ξέρω απο που να κάνω αυτες τις ρυθμίσεις. το modem μου ειναι το netroute.Μήπως ξέρει κανείς πως να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο αλλα το θεμα ειναι πως κανο αυτην την ενέργεια γιατι δεν ξέρω απο που να κάνω αυτες τις ρυθμίσεις. το modem μου ειναι το netroute.Μήπως ξέρει κανείς πως να το κανω?

Δεν το ξέρω το modem σου. Αν είναι σκέτο modem και όχι router, δεν έχεις πρόβλημα με ports, κοίτα μόνο το Firewall στις ρυθμίσεις του. Αν είναι router, άνοιξε τα ports ακολουθώντας οδηγίες του manual του router, ή πήγαινε στο portforward.com και ψάξε το μοντέλο σου..

Link to comment
Share on other sites

Πάντα τα direct downloads είναι ταχύτερα από οποιοδήποτε δίκτυο file-sharing, ιδίως όταν κατεβάζεις από σοβαρές εταιρείες με ευρύχωρους servers οπότε και εξαντλείς τη δυνατότητα της γραμμής σου.

Δηλαδή πρίν την αναβάθμιση κατέβαζες πιο γρήγορα τα torrents?

 

Φαντάζομαι ότι ξέρεις ότι στα torrents ανάλογα με το αρχείο, πόσο καινούριο είναι, πόσοι το ανεβάζουν και πόσοι το κατεβάζουν μπορεί να κατεβάζεις full, μπορεί και να σέρνεσαι. Σε καινούρια αρχεία, με καλή αναλογία seeders-leechers εγώ κατεβάζω με 55 (γραμμή 512), σε παλιότερα με λίγο κόσμο σέρνομαι.

Αν δεν είναι θέμα αυτών που κατεβάζεις, το μόνο που μπορείς να κοιτάξεις είναι αν έχεις ανοίξει σωστά τη θύρα.

 

oxi kai palia me 40-50 κατεβαζα. αλλα τωρα δε 8απρεπε να κατεβαζω με παραπανω ? εχει παραμεινει εκει...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

να κατεβάσεις codec για ήχους.Δοκίμασε να παίξεις την ταινία απο vlc player.Αν το ακούς καλά τοτε θες codec για (wmp,winamp etc).Αν δεν ακους τπτ τοτε έχει πρόβλημα η ταινία

 

 

thanks meraklis alla apo pou tha katevaso auta ta codecs???

 

thanks re alla ime ligo newbie se auton ton tomea

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω το modem σου. Αν είναι σκέτο modem και όχι router, δεν έχεις πρόβλημα με ports, κοίτα μόνο το Firewall στις ρυθμίσεις του. Αν είναι router, άνοιξε τα ports ακολουθώντας οδηγίες του manualmanual του router, ή πήγαινε στο portforward.com και ψάξε το μοντέλο σου..

 

To modem μου ειναι netrouter2 της Intrakom Εψαξα στο site που είπες αλλά δεν το έχει ειδα και το manual αλλα δεν εβγαλα άκρη. Απογοητεύτικα τελείως.

Link to comment
Share on other sites

thanks meraklis alla apo pou tha katevaso auta ta codecs???

 

thanks re alla ime ligo newbie se auton ton tomea

αν και αμφιβάλλω αν είναι το καλό thread έχω 5 mirrors for ya :P

1st:http://mirror01.x264.nl/x264/ffdshow-2546-gcc4.0.3-sse-x264.nl.exe
2nd:http://mirror02.x264.nl/x264/ffdshow-2546-gcc4.0.3-sse-x264.nl.exe
3rd:http://mirror02.x264.nl/x264/ffdshow-2546-gcc4.0.3-sse-x264.nl.exe
4th:http://mirror04.x264.nl/x264/ffdshow-2546-gcc4.0.3-sse-x264.nl.exe
5th:http://mirror05.x264.nl/x264/ffdshow-2546-gcc4.0.3-sse-x264.nl.exe
6th:http://x264.nl/x264/ffdshow-2546-gcc4.0.3-sse-x264.nl.exe

 

εγώ έχω βάλει αυτους το codec και έχουν λυθεί τα χέρια μου

μπορούν να βάλουν κιόλας:equalizer,ανεβάσουν την ένταση,subtitles and much more :D

Link to comment
Share on other sites

MetaMachine Inc, the company that owns the eDonkey2000 software is to pay $30 million to settle a copyright infringement case brought against it by 6 record companies. The eDonkey2000 network accounted for almost a third of all Internet traffic last year. The advertising revenue and software sales were over $2 million a year. Recently Kazaa owner Sharman Networks also agreed to pay $100 million and provide a "legit" service.

 

The eDonkey2000 website has been taken down and a message has been left that says...

 

 

The eDonkey2000 Network is no longer available.

 

If you steal music or movies, you are breaking the law.

 

Courts around the world -- including the United States Supreme Court --

have ruled that businesses and individuals can be prosecuted for illegal

downloading.

 

You are not anonymous when you illegally download copyrighted material.

 

Your IP address is XXX.XXX.XXX.XXX and has been logged.

 

Respect the music, download legally.

 

The IP address logging is only a scare tactic, it is not at all illegal to attempt to visit the eDonkey website. MetaMachine has also agreed not to distribute its software anymore.

 

"With this new settlement, another domino falls, and we have further strengthened the footing of the legal marketplace," Mitch Bainwol, chairman and chief executive of the Recording Industry Association of America (RIAA).

 

Of course, you can still use the open source eMule software to download and share files.

 

 

SOURCE

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Ξέρετε μήπως τι παίζει με το lime wire;Είναι πλέον φίσκα στις διαφημίσεις κ δεν βρίσκεις καθόλου εύκολα αυτό που ψάχνεις...Για μένα ήταν παράδεισος παλιότερα...Εάν έχετε να προτείνετε κάποιο εναλλακτικό ακούω... Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει inviation για bitmetv.org κ tvtorrents.com;

 

με το torrentleech τι γινεται;(χαμενος πηγε ο inviation code, φτουρε γαμωτο...:p )

 

 

:happy:

 

υσ: εκανα post στο topic iniviations χθες, αλλα κανεις δεν απαντησε και επειδη χρειαζεται να εχω κατεβασει καποιες σειρες μεσα σε 5μερες, γι'αυτο εκανα και εδω αυτο το post;)

πηγαίντε στο ---> http://www.hogwart.org/forum/index.php ;)
Link to comment
Share on other sites

υσ: εκανα post στο topic iniviations χθες, αλλα κανεις δεν απαντησε και επειδη χρειαζεται να εχω κατεβασει καποιες σειρες μεσα σε 5μερες, γι'αυτο εκανα και εδω αυτο το post;)
Στο topic με τις προσκλήσεις, γράφουν μόνο όσοι διαθέτουν προσκλήσεις. Διάβασε προσεκτικά το πρώτο post που έχει οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1255534#post1255534
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει emule αλλα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα.διαλεγω αυτο που θελω γινεται μπλε η μπαρα και ως εκει.προφανως φταιει το router (us robotics 9108).ξερει κανεις τι να κανω στις ρυθμισεις του emule plz?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...