Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ζητάς site για streaming είσαι off-topic. Αν ζητάς torrent tracker, πολλοί ;)
what is torrent tracker?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να κατεβασει καποιος το kazaa lite πρεπει να πληρωσει???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

για να κατεβασει καποιος το kazaa lite πρεπει να πληρωσει???

 

Δυστυχως, ναι!

Το προγραμμα κοστιζει 30€ συν ΦΠΑ 19%.

Τυχαινει να ειμαι official distributor του Kazaa Lite! Για περισσοτερα pm me

 

:p :p

 

LOL...τσαμπα ειναι! :p

 

http://www.zeropaid.com/kazaalite/

http://www.kazaalite.pl/

 

...αν και τωρα της μοδας ειναι το Limewire :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Η ερώτηση μου σχετίζεται με το Emule Plus.Εχει κανείς ιδέα πως σβήνει το ιστορικό (δηλαδή στην ευρέση όταν ψάχνεις κάτι να μην συμπληρώνει την λέξη απο μόνο του πχ. οταν γράφω van και στο παρελθόν έχω ψάξει κάτι που αρχίζει απο van να μην μου το εμφανίζει).Υπάρχει άραγε τρόπος? Το έχω ψάξει και δεν κατάφερα να το βρώ.
Link to comment
Share on other sites

...αν και τωρα της μοδας ειναι το Limewire :happy:

 

 

...το οποίο είναι και πάρα πολύ καλό...π.χ. εγώ έψαχνα καιρό τώρα ένα τραγούδι σε remix από Stereomatic (Συγκεκριμένα ένα αρκετά καλοκαιρινό ρεμίξ του "Μια Αγάπη Για Το Καλοκαίρι") και όντας απελπισμένος...έψαξα σαν τελευταία ελπίδα μου στο limewire και μου βρήκε ΔΥΟ διαφορετικές version του remix!!! :blink: :blink:

 

Πραγματικά πολύ καλό!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πόσο πρέπει να είναι το ratio στο blue-white για να δω τα κρυφά αρχεία, και αν χρειάζεται να έχω κατεβάσει ένα συγκεκριμένο αριθμό gb;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Κατεβάζω ένα video από το (έχω mac) σε μορφή avi το οποίο στην αρχή ανάμεσα στα security warnings έχει και μια προειδοποίηση που λέει ότι το dvd (από το οποίο προέρχεται το video) έχει μέσα ειδικό software το οποίο επιτρέπει τον εντοπισμό των αρχείων του dvd καθώς διαδίδεται στα peer 2 peer networks. Ισχύει κάτι τέτοιο η απλώς το γράφουν?, και αν ισχύει, ο κώδικας εντοπισμού που βάζουν στο dvd μεταφέρεται και στο avi?

 

Λέτε να φάω καμμία μύνηση?

Link to comment
Share on other sites

Το .avi είμαι σχεδόν σίγουρος οτι αποκλείεται να περιέχει software γενικώς. Απλό αρχείο είναι, δεν είναι .wmv με p@p@ριες της M$.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Κατεβάζω ένα video από το (έχω mac) σε μορφή avi το οποίο στην αρχή ανάμεσα στα security warnings έχει και μια προειδοποίηση που λέει ότι το dvd (από το οποίο προέρχεται το video) έχει μέσα ειδικό software το οποίο επιτρέπει τον εντοπισμό των αρχείων του dvd καθώς διαδίδεται στα peer 2 peer networks. Ισχύει κάτι τέτοιο η απλώς το γράφουν?, και αν ισχύει, ο κώδικας εντοπισμού που βάζουν στο dvd μεταφέρεται και στο avi?

 

Λέτε να φάω καμμία μύνηση?

Επιβεβαίωσε μόνο ότι πρόκειται όντως για AVI αρχείο, κοιτώντας το header του με ένα HEX editor (ή άνοιξέ το με το Word). Αν ξεκινάει με τη λέξη RIFF τότε είναι AVI.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεκινάει με RIFF οπότε είμαι οκ?

Ναι. Αν θες βέβαια να ελέγχεις απόλυτα το τι βγαίνει από τον υπολογιστή σου προς τα έξω, βάλε ένα Firewall να τα ελέγχει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

τωρα που αναβαθμηστηκε η γραμμη μου απο 384 σε 768 ,για τα p2p ποσο να βαλω το upload??-πριν το ειχα 10-

και στο dc++ ποσα slots?-ειχα 3-

Link to comment
Share on other sites

τωρα που αναβαθμηστηκε η γραμμη μου απο 384 σε 768 ,για τα p2p ποσο να βαλω το upload??-πριν το ειχα 10-

και στο dc++ ποσα slots?-ειχα 3-

βαλ'το 12 και δες αν πηγαινει καλα η συνδεση γενικα. το downstream διπλασιαστηκε αλλα οχι και το upstream δυστυχως που πηγε 192. η συνδρομη σου ομως αναβαθμιστηκε;

Το upload βάλτο στα 25.
καλα, καμια σχεση :lol:
Link to comment
Share on other sites

εγώ το ανέβασα στα 15 για torrents...

βέβαια δεν έχω κάτι με καλούς seeders για να κάνω δοκιμές τώρα αλλά μάλλον εκεί θα το αφήσω;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

τωρα τελευταια εχει παρουσιαστει σε μένα αλλα και σε ένα φίλο μου το εξής κουφό....

 

Απο εκει που κατέβαζαμε απο e-mule κανονικα χωρις προβλήματα εδω και 3-4 μέρες ενώ το upload έχει την συνιθισμένη ταχύτητα το download έχει μειωθεί τελείως!!!!

 

Συμβαινει και σε κανέναν ακόμα αυτό??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Kαθόλου ασυνήθιστο για e mule.

 

Τι εννοεις?? Γιατι εδώ και 5 χρόνια που το χρησιμοποιω πρώτη φορά το παθαίνει αυτο......

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

τωρα τελευταια εχει παρουσιαστει σε μένα αλλα και σε ένα φίλο μου το εξής κουφό....

 

Απο εκει που κατέβαζαμε απο e-mule κανονικα χωρις προβλήματα εδω και 3-4 μέρες ενώ το upload έχει την συνιθισμένη ταχύτητα το download έχει μειωθεί τελείως!!!!

 

Συμβαινει και σε κανέναν ακόμα αυτό??

Το ίδιο συμβαίνει και σ'εμένα.

Παλιά καραβάνα στο μουλάρι και πρώτη φορά το συναντώ.

Με άπειρα GB upload, ενώ πριν μερικές μέρες κατέβαζε στο φουλ (~100κβ/σεκ) τις τελευταίες 3-4 μέρες έχει μείνει κολλημένο το download στα 0κβ/σεκ!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο...

Συμβουλές για γρηγορότερα DL: Σβήστε τους servers και κατεβάστε αυτούς που είναι εδώ: http://corpo.free.fr/server.met

Να συνδέεστε και στο Kad δίκτυο και τέλος να έχετε όσο το δυνατόν μεγαλύτερο upload (μέχρι εκεί που δε μπουκώνει η σύνδεση φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίζει να βρήκα μια λύση, άλλαξα ports, έβαλα τους dns servers της OTEnet (μιας και τους είχα ξεχάσει μετά από την αλλαγή του isp) κι απενεργοποίησα το extra protection της OTEnet.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Παιδια θελω τα φωτα σας για τι δεν ξερω τι να κανω. Χρησιμοποιω το utorrent για κατεβασμα και ενω πριν τις διακοπες μου ολα ηταν οκ και κατεβαζε με 90+ τωρα εδω και 5 μερες δεν παει πανω απο 60 με το ζορι, και συνηθως ειναι στο 40-50. Φυσικα στο ενδιαμεσο δεν ειχα πειραξει τιποτα. Τωρα κανω δοκιμες με τις ρυθμισεις αλλα τιποτα. Σερνεται. Ξερει καποιος ποιες ειναι οι ιδανικες ρυθμισεις? Δοκιμαζω και τις default αλλα τιποτα δεν αλλαζει. By the way η γραμμη μου ειναι 1024/256 Forthnet. Any help?

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

τελικα να το βαλω 12 η 15 το upload?

768/192 :confused:

Βαλτο 15 κ αστο εκει

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...