Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρετε τι παίζει τις τελευταίες μέρες με το ellinadiko.com; Κάτι αναφέρει για εργασίες στον server αλλά η δουλειά αυτή τραβάει 4 μέρες...
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γραφτηκα προσφατα στο http://h@tp://hdbits.org.

Ενω κατεβασω με 100+, το upload μου ειναι για κλαματα. (maximum 2.0KB/s).

Προβλημα με ports δεν εχω γιατι κατεβαζω και ανεβαζω χροοοονια τωρα.

Εχω το utorrent σαν client.

 

Εχει κανεις αλλο τετοιο προβλημα ?

Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν πρόκειτε για πρόβλημα στις πόρτες?

 

Εαν ναι τότε κατεβάζεις αρχεία με πολύ λίγους leechers και αναγκαστικά όταν το τελειώνεις εσύ θα το έχουν τελειωσει και αυτοί και δεν θα μπορείς να πάρεις ratio.

 

Κατέβασε κάποιο απο τα καινούρια torrents (ταινίες καλές κατά προτίμηση) που μπήκαν σήμερα και άφησε τα ενεργά για αρκετές βδομάδες μιας και μπαίνουν συνέχεια χρήστες και τραβάνε.

 

Αυτό εγινε σε εμένα τουλάχιστον...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν πρόκειτε για πρόβλημα στις πόρτες?

 

Εαν ναι τότε κατεβάζεις αρχεία με πολύ λίγους leechers και αναγκαστικά όταν το τελειώνεις εσύ θα το έχουν τελειωσει και αυτοί και δεν θα μπορείς να πάρεις ratio.

 

Κατέβασε κάποιο απο τα καινούρια torrents (ταινίες καλές κατά προτίμηση) που μπήκαν σήμερα και άφησε τα ενεργά για αρκετές βδομάδες μιας και μπαίνουν συνέχεια χρήστες και τραβάνε.

 

Αυτό εγινε σε εμένα τουλάχιστον...

 

Δημητρη μου δεν ειναι αυτο δυστιχως. Το αρχειο εχει 15 leachers και 0 seeders.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μου δεν ειναι αυτο δυστιχως. Το αρχειο εχει 15 leachers και 0 seeders.

τέτοιο πρόβλημα παθαίνω και εγώ..Σε private κυρίως.Οταν τελειώσει το αρχείο μετά δεν ανεβάζει τπτ...Αν θυμάμαι καλά βλέπει για μερικά δευτερόλεπτα 2 leechers και μετα φεύγουν..

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μου δεν ειναι αυτο δυστιχως. Το αρχειο εχει 15 leachers και 0 seeders.

Το κακό με το συγκεκριμένο είναι ότι λόγο του ότι είναι οι ταινοες σε HD ποιότητα όλοι που κατεβάζουν έχουν πολύ καλές ταχύτητες οπότε μέχρι να το κατεβάσουμε εμείς και να το μοιράσουμε οι leechers έχουν εξαφανιστεί.

 

Το μόνο που μπορώ να σου προτίνω είναι να πατήσεις στο link :

 

h**p://hdbits.org/browse.php?sort=leechers&h=11&d=DESC

 

ωστε να σου εμφανίσει όλα τα αρχεία με τους περισσότερους leechers.

Κατέβασε κανά lotr που υπάρχει και άσε τα ποιο παλιά που δεν έχουν leechers...Δυστυχώς...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

...

ωστε να σου εμφανίσει όλα τα αρχεία με τους περισσότερους leechers.

Κατέβασε κανά lotr που υπάρχει και άσε τα ποιο παλιά που δεν έχουν leechers...Δυστυχώς...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1529784#post1529784

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει emule αλλα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα.διαλεγω αυτο που θελω γινεται μπλε η μπαρα και ως εκει.προφανως φταιει το router (us robotics 9108).ξερει κανεις τι να κανω στις ρυθμισεις του emule plz?

 

 

ΚΑι εγώ μουλάρι έχω και το ίδιο ρουτερ.

 

Κατάρχάς αλλάζεις από το μουλάρι τις πόρτες :στις προτιμισεις->σύνδεση τις tcp/ udpports

Για παράδειγμα βάλε 3998,3999 αντίστοιχα.

Ανοίγεις το browser σου, βάζεις 192.168.1.1 στη διεύθυνση για να μπεις στο ρούτερ πας Security->Virtual servers,Add

Πατάς στο custom server Και γραφεις το όνομα του προγράμματος (τελείως τυπικά), στο σερβερ ip γράφεις τη διεύθυνση του υπολογιστή που θες να κατεβάζει, και γράφεις στη πρώτη σειρά στα 2 πρώτα τετραγωνάκια 3998

και στη δεύτερη στα δύο πρώτα πάλι 3999, άλλαζοντας τώρα στην 2η σειρά την επιλογή σε udp.

 

Θα καταλάβεις οτί άνοιξαν οι πόρτες, είτε επειδή θα γράφει στο μουλάρι "Υψηλό id", Είτε αν πας πάλι προτιμήσεις->σύνδεση και πατήσεις έλεγχος ports σου πει οτί όλα είναι οκ.

Για Οποιαδήποτε άλλη απορία μη διστάσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι εγώ μουλάρι έχω και το ίδιο ρουτερ.

 

Κατάρχάς αλλάζεις από το μουλάρι τις πόρτες :στις προτιμισεις->σύνδεση τις tcp/ udpports

Για παράδειγμα βάλε 3998,3999 αντίστοιχα.

Ανοίγεις το browser σου, βάζεις 192.168.1.1 στη διεύθυνση για να μπεις στο ρούτερ πας Security->Virtual servers,Add

Πατάς στο custom server Και γραφεις το όνομα του προγράμματος (τελείως τυπικά), στο σερβερ ip γράφεις τη διεύθυνση του υπολογιστή που θες να κατεβάζει, και γράφεις στη πρώτη σειρά στα 2 πρώτα τετραγωνάκια 3998

και στη δεύτερη στα δύο πρώτα πάλι 3999, άλλαζοντας τώρα στην 2η σειρά την επιλογή σε udp.

 

Θα καταλάβεις οτί άνοιξαν οι πόρτες, είτε επειδή θα γράφει στο μουλάρι "Υψηλό id", Είτε αν πας πάλι προτιμήσεις->σύνδεση και πατήσεις έλεγχος ports σου πει οτί όλα είναι οκ.

Για Οποιαδήποτε άλλη απορία μη διστάσεις

 

Mήπως ξερεις πως γινονται οι ρυθμίσεις και για το Net route 2 ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό

θα σε καλύψει πιστεύω

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά ισχιουν οι ιδιες ρυθμίσεις και για το Εmule?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά ισχιουν οι ιδιες ρυθμίσεις και για το Εmule?

 

Αμα θα πας στο μουλάρι σου προτιμήσεις->σύνδεση, θα δεις ποιες πόρτες πρέπει να ανοίξεις.

Μπορείς να τις αλλάξεις κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ζητω συγγνωμη εκ των προτερων για την απειρια μου,αλλα θελω να λυσω μια απορια.

Λοιπον,οταν ολοκληρωθει η ληψη ενος αρχειου απο το bitcomet,τοτε πρεπει να προβω σε καμια αλλη διαδικασια ωστε να το παρει και καποιος αλλος απο εμενα η ειναι παντα διαθεσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ζητω συγγνωμη εκ των προτερων για την απειρια μου,αλλα θελω να λυσω μια απορια.

Λοιπον,οταν ολοκληρωθει η ληψη ενος αρχειου απο το bitcomet,τοτε πρεπει να προβω σε καμια αλλη διαδικασια ωστε να το παρει και καποιος αλλος απο εμενα η ειναι παντα διαθεσιμο?

 

Το αφηνεις οπως ειναι. Θα σου γραφει κατι σαν seeding ή uploading ή κατι παρομοιο.

 

Προσεξε ομως, να μην μετακινησεις το αρχειο που μοιραζεις και να μην του αλλαξεις ονομα.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν το διαγραψεις απο το bitcomet και απο εκει που αποθηκευτηκε οταν το κατεβασες, ναι ειναι παντα διαθεσιμο ;)

 

με προλαβες Viper...

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα..

Ο ρυθμος αποστολης ειναι μολις 1 kb/sec μονο, με αποτελεσμα το seed μου να ειναι πολυ μικρο.

Μπορω να κανω κατι για να το αυξησω?

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα..

Ο ρυθμος αποστολης ειναι μολις 1 kb/sec μονο, με αποτελεσμα το seed μου να ειναι πολυ μικρο.

Μπορω να κανω κατι για να το αυξησω?

 

Aν δεν υπάρχει κόσμος που να ενδιαφέρεται να το πάρει δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Απλά βάλε υψηλό upload limit και περίμενε λίγη ώρα να δεις αν θα ανέβει ή όχι.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με εκαναν ΒΑΝ απο το dc++ (στο hub του aggelos)

<-O_Arxhgos-> You're banned from this hub by (-VIP-)spy_007 because: Remove <το ταδε> from your share (D__\__ ____ δεν σας αφορα :p)

*** Connecting to Opa. eisai banned. Check our website http://www.angelos0.com and FAQ as well http://dcplusplus.sourceforge.net/faq/faq.php?list=all&prog=1&lang=en...

*** Unknown address

τωρα?

Link to comment
Share on other sites

ποτε ληγει λεει?εδω και μια μερα δεν με αφηνει..:(

Που θες να ξέρουμε πότε λήγει; Ρώτα αυτόν που στο έβαλε. Ή μπες σε άλλα hubs. Και άλλη φορά βεβαιώσου ότι ξέρεις τους κανόνες του κάθε hub στο οποίο μπαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με εκαναν ΒΑΝ απο το dc++ (στο hub του aggelos)

 

τωρα?

 

και να θυμάσαι, φωτογραφίες ή video με ανήλικα είναι παράνομα...

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...